Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μελισσανίδης, Λαθρεμπόριο πετρελαίου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Kykeon Δημοσιευτηκε - 12/02/2013 : 10:24:00
Μιάς και δεν θα βρείτε τίποτα στις ειδήσεις, ευκαιρία για πληροφόρηση:

http://www.unfollow.gr.com/index.php/blog/item/171-melissanidisapeilesunfollow.html

Επίσης, σήμερα είναι η δίκη της Aegean
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Dimosthenis Posted - 27/10/2014 : 10:51:07
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Gypaetos

Έχω χάσει επεισόδια: ο Νικολόπουλος δεν είχε δικό του κόμμα; Είναι με τους ΑΝΕΛ τώρα;



οι ανέλ θα πάρουν και τον τέως και θα κάνουν κόμμα που θα λέγεται
Κοκός ανέλ!





...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Rigelian Posted - 27/10/2014 : 09:10:22
quote:
Originally posted by Gypaetos

Έχω χάσει επεισόδια: ο Νικολόπουλος δεν είχε δικό του κόμμα; Είναι με τους ΑΝΕΛ τώρα;



οι ανέλ θα πάρουν και τον τέως και θα κάνουν κόμμα που θα λέγεται
Κοκός ανέλ!
dimitrissss Posted - 27/10/2014 : 00:26:34
Ω!!! Γέροντα η ευχή!!!
GERMANOS Posted - 27/10/2014 : 00:13:22
Πολιτεύεται ο Χρήστος Νικολόπουλος;

Το ψηφίζω ασυζητητί!
Gypaetos Posted - 26/10/2014 : 23:51:31
Έχω χάσει επεισόδια: ο Νικολόπουλος δεν είχε δικό του κόμμα; Είναι με τους ΑΝΕΛ τώρα;
alx255 Posted - 26/10/2014 : 13:39:50
Τι το ψάχνουμε λοιπον ; Ο καθένας τους ειναι μη πω αστα μη μπλέξεις...
Dimosthenis Posted - 26/10/2014 : 03:04:08
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2014/10/blog-post_9759.html
Εδώ λέει πως το "θα σου κόψω τα πόδια" δεν περιέχεται στο μήνυμα του Μελισσανίδη.
Αντε να βγάλεις άκρη. Επειδή ο Νικολόπουλος είναι από τα μέρη μου ένα έχω να πω. Δεν βγάζεις άκρη με αυτόν.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
KostasPVol Posted - 26/10/2014 : 02:21:43
Το ένα τραγικό είναι ότι η καταγγελία έπαιξε μόνο ή σχεδόν μόνο στο μέσο του Μαρινάκη (δεν το γνωρίζω, αλλά και δεν αμφισβητώ αυτό που λες ότι είναι δικό του), και ότι προφανώς προβλήθηκε το θέμα όχι γιατί τους έπιασε ο πόνος, αλλά λόγω της κόντρας των δυο εκ των σωτήρων του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

Το άλλο τραγικό είναι όλα τα άλλα ΜΜΕ όπου έπεσε σιγή. Που και αβάσιμη να ήταν η καταγγελία, όφειλαν να την αναφέρουν.

Και στη μέση όλων αυτών, ο μέσος φίλαθλος διαμορφώνει άποψη αναλόγως τι ομάδα είναι.

Όπως και να έχει πάντως, και όπως ξαναέχω πει, σημασία έχει αν μια είδηση είναι αληθινή και όχι ποιος τη λέει. Συμπληρωματικά, ας λαμβάνουμε υπόψη και αυτό, αλλά δίνοντας όχι μεγάλη σημασία.
alx255 Posted - 26/10/2014 : 00:58:09
Κατήγγειλε στα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90,1? που ειναι του Μαρινακη ε? μαλιστα.
KostasPVol Posted - 25/10/2014 : 14:01:02
Που είναι τα αντικειμενικά κανάλια και τα αντικειμενικά σάιτ να το αναφέρουν οεο?

Ο Νίκος Νικολόπουλος κατονόμασε τον Μελισσανίδη! (ΗΧΗΤΙΚΟ)
Κατήγγειλε στα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90,1 ότι τον απείλησε να του κόψει το πόδι


«Ο Μελισσανίδης είναι ο επιχειρηματίας που μου έστειλε το απειλητικό μήνυμα, ότι θα μου κόψει το πόδι με πριόνι», αποκάλυψε στα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90,1 και στην εκπομπή ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΣ, με τον Γιάννη Κουρτάκη και Παναγιώτη Τζένο, ο βουλευτής των ΑΝΕΛ, Νίκος Νικολόπουλος.

«Ο κ. Μελισσανίδης μου έστειλε ένα sms, ότι θα μου κόψει το πόδι με πριόνι. Μάλιστα από το δικό του τηλέφωνο και έσπευσα στο αστυνομικό Τμήμα να το καταγγείλω» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κ. Νικολόπουλος, μετά την καταγγελία που έκανε και χθες στην Βουλή, χωρίς ωστόσο να κατονομάσει τον επιχειρηματία που του έστειλε το απειλητικό μήνυμα.

«Μετά την μήνυσή μου, διετάχθη η αυτόφωρη σύλληψή του. Μου ζήτησαν την διεύθυνσή του, έψαξα, την έμαθα και τους την έδωσα.

«Έχω καταγγείλει ότι για τον ίδιο επιχειρηματία ψηφίστηκε ειδική τροπολογία προκειμένου να πάρει φορολογική ενημερότητα ώστε να μπορέσει να λάβει μέρος στο διαγωνισμό του ΟΠΑΠ» πρόσθεσε ο βουλευτής..

Ο κ. Νικολόπουλος τόνισε ότι πολύ συχνά δέχεται απειλητικά τηλεφωνήματα και παρενοχλήσεις.

Αντιλαμβάνεστε ότι έχω αίσθηση του κινδύνου. Έχω τέσσερα μικρά παιδιά. Πηγαίνω στην Πάτρα με το λεωφορείο. Στην Αθήνα κυκλοφορώ με ένα παπάκι, ποια είναι η προστασία μου;

Όλοι δεν λένε πείτε ονόματα επιτέλους; Ε, αυτό έκανα».

Αναφορικά με τον κ. Χρυσοχοίδη σημείωσε: «Στην πρωτολογία του χθες στη Βουλή είχε πει ο Χρυσοχοίδης ότι έξω από το γραφείο του είναι εκβιαστές Του ζήτησα να πει ονόματα. Του έδειξε δημοσίευμα που τον αποκαλούσε «μπάτλερ των εργολάβων»

Και του είπα ότι κι εγώ έχω δεχτεί απειλές και τις κατήγγειλα. Θα πρέπει να κάνει το ίδιο και εκείνος».



(Το κείμενο βρίσκεται μαζί με το ηχητικό εδώ)
KostasPVol Posted - 20/06/2014 : 23:38:02
Κρίμα για την ιστορία της ΑΕΚ. http://www.koutipandoras.gr/article/116338/epithesi-opadon-tis-aek-se-katoikoys-tis-n-filadelfeias-gia-gipedo

Επίθεση οπαδών της ΑΕΚ σε κατοίκους της Ν. Φιλαδέλφειας για το γήπεδο

Επίθεση δέχτηκαν απόψε κάτοικοι της Νέας Φιλαδέλφειας από οπαδούς της ΑΕΚ πριν τη συζήτηση για το ρυθμιστικό σχέδιο.

Το Συντονιστικό Κατοίκων Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνας είχε προγραμματίσει τη διεξαγωγή ανοιχτής συζήτησης, στην πλατεία Πατριάρχου, για το Νέο Ρυθμιστικό Σχέδιο, που περιλαμβάνει το πολύκροτο άρθρο για το γήπεδο της ΑΕΚ.

Οπαδοί της ΑΕΚ είχαν συγκεντρωθεί από νωρίς στο σημείο και λίγο πριν αρχίσει η συζήτηση επιτέθηκαν στους κατοίκους που έφταναν εκεί για τη συζήτηση.

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες που μίλησαν στην "Αυγή", παρά την παρουσία των ΜΑΤ, οι οπαδοί άρχισαν να τους πετούν αβγά και να τους γρονθοκοπούν.

Η επίθεση συνεχίστηκε με πέτρες και μπουκάλια.

Αργότερα, ομάδα αγνώστων επιτέθηκε με λοστούς και στον αυτοδιαχειριζόμενο κοινωνικό χώρο «Στρούγκα», στη λεωφόρο Δεκελείας. Προκάλεσαν εκτεταμένες ζημιές στο χώρο και στη συνέχεια προσπάθησαν να βάλουν φωτιά.
Από την επίθεση τραυματίστηκαν τρία άτομα, ενώ υπάρχουν και κάποιοι μικροτραυματισμοί.

Όπως αναφέρεται, μία γυναίκα τραυματίστηκε από πυροσβεστήρα στο κεφάλι και ένας άντρας από πέτρα στο χέρι, ενώ και ο νεοεκλεγείς δήμαρχος Άρης Βασιλόπουλος δέχθηκε προπηλακισμούς και απειλές και εντέλει φυγαδεύτηκε από την αστυνομία.

Κάτοικοι της Ν. Φιλαδέλφειας καταγγέλλουν ότι την ευθύνη για τη συγκέντρωση και την κατάληψη της πλατείας από τους οπαδούς φέρει η ίδια η Original.
Kykeon Posted - 13/02/2013 : 17:22:53
quote:
Originally posted by geopa


...αλλά ξέρω πως στο κράτος δεν χρωστάει μια, ουτε αυτός ούτε οι εταιρίες του,



Σίγουρα ?

quote:
Originally posted by geopa


... οι έδρες των εταιρείων του είναι στην ΕΛΛΑΔΑ και όχι στο εξωτερικό.



Εδώ έχει μια συνέντευξη του ήρωα σου.

μερικά αποσπάσματα:

* Aπασχολεί 2.500 εργαζόμενους, διατηρεί γραφεία σε 15 σημεία του πλανήτη και πλέον το 80% των δραστηριοτήτων του βρίσκονται στο εξωτερικό.
-Nothing wrong with it, απλά σε απάντηση των παραπάνω.

Και 2 ακόμα ενδεικτικά του ήθους του:

:Tο μυστικό της επιτυχίας σας;

H μεγαλύτερη επιτυχία της ζωής μου είναι η οικογένειά μου, η Tζένη και το παιδί μου. Eίμαστε 30 χρόνια παντρεμένοι. Tη γνώρισα όταν ήρθε να δώσει εξετάσεις για το δίπλωμα αυτοκινήτου την περίοδο που εγώ διατηρούσα τη σχολή οδηγών. Oταν την είδα είπα στην επιτροπή να την κόψουν. Eτσι και έγινε... και εκείνη έβαλε τα κλάματα. Tην έπιασα τότε και της είπα να έρθει στη δική μου σχολή γιατί σίγουρα θα επιτύχει. Mου απάντησε όμως πως δεν μπορούσε να αλλάξει δάσκαλο επειδή ήταν φίλος του πατέρα της. Eγώ συνέχισα να λέω να την κόβουν και κάθε φορά έβαζε τα κλάματα. Aφού την έκοψαν 2-3 φορές, τελικά αποφάσισε να έρθει στη σχολή μου. Eτσι πήρε και το δίπλωμα οδήγησης και τον δάσκαλό της... (γέλια)

:Πώς περνάτε τον ελεύθερο χρόνο σας;

Πολλή θάλασσα και ταβλάκι. Eχω βρει και κάποια θύματα που μου εξασφαλίζουν τα καθημερινά μου έξοδα... (γέλια)
Kykeon Posted - 13/02/2013 : 10:43:14
Μιάς και δεν βλέπω την ερώτηση του Σαμ να απαντιέται και είναι όντως σημαντική για να καταλάβει κάποιος τι παίζει:

Το πετρέλαιο της ναυτιλίας δεν φορολογείται.
Οπότε εαν κάποιος αποχρωματίσει ναυτιλιακό πετρέλαιο που είναι σχεδόν τζάμπα και το πουλήσει σαν πετρέλαιο κίνησης ή θέρμανσης που έχει πάρα πολλούς φόρους δουλεύει με ένα θεότρελο περιθώριο κέρδους αφού τσεπώνει και τους φόρους σε βάρος του Ελληνικού λαού!


Και μόνο το γεγονός πως όλα τα ΜΜΕ κάνουν μούγκα και τα δικαστήρια δεν τον δικάζουν είναι ενδεικτικό της ολιγαρχίας που μας κυβερνάει...
Ντάξ ρε φίλε, δεν πιστεύεις πως οι κατηγορίες (σε βαθμό κακουργήματος) ισχύουν. Πιστεύεις πως στο θέμα δεν αξίζει ούτε ένα λεπτό τηλεοπτικού χρόνου? Ούτε μια παράγραφος σε μια φυλλάδα?

Δεν θέλω να πιστέψω πως είμαστε άξιοι της μοίρας μας αλλά δυσκολεύομαι...
sam Posted - 13/02/2013 : 10:17:30
quote:
Originally posted by geopa
Και μόνο από το ύφος σου δεν θεώρω ότι βγαίνει κάτι από την εν λόγω συζήτηση. Δεν είπα ότι είναι Άγιος αλλά δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση να χαρακτηρίζεται κάποιος έτσι. Αυτά, και από εμένα το θέμα αυτό είναι λήξαν. Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.



Οπότε να υποθέσω ότι δεν ξέρεις τελικα....

Αλλά είχες άποψη για τη σοβαρότητα των κατηγοριών και ακόμα περισσότερο την κακοπιστια όσων σε ενημερώνουν για αυτές.

οκ....
Rigelian Posted - 13/02/2013 : 09:53:38
To έχω γράψει και το ξαναγράφω: ΑΝ ο Τσίπρας γίνει προθωπουργός θα γίνει ο δεξιότερος της μεταπολίτευσης και θα επιβάλλει ό,τι ακριβώς κατηγορεί τώρα. Μην σκούζετε μετά και λέτε "μας ξεγέλασε"!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000