Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Καλαμαριά;

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
palerasa Δημοσιευτηκε - 30/05/2013 : 09:25:25
Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς ποιό το καθεστώς με το γήπεδο του Απόλλωνα;

Έχει ώρες κοινού και σε τι κατάσταση είναι;

Επίσης τι εναλλακτικές προτείνετε για Καλαμαριά!

Είμαι νέος δρομέας και ο Μαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος φέτος ήταν ο πρώτος μου τερματισμός.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
hypnox Posted - 23/07/2022 : 23:33:09
Παλιά που πήγαινα είχε συγκεκριμένες ώρες μόνο το απόγευμα για το κοινό.

Το ταρτάν ήταν σκληρό και με μεγάλα κενά σε διάφορα σημεία. Δεν νομίζω ναν έχει γίνει κάτι οπότε πιστευω θα είναι ακόμα χειρότερα.
johndoul Posted - 23/07/2022 : 10:34:48
Καλημέρα παιδιά.
Τι γίνεται με το γήπεδο του Απόλλωνα Καλαμαριάς;
Είναι ανοιχτό τα Σαββατοκύριακα;
Είναι το ταρτάν σε καλή κατάσταση;
Επίσης επιτρέπεται η είσοδος σε ελεύθερα αθλούμενους;
Ευχαριστώ.
gtsig Posted - 30/09/2014 : 09:12:56
Ξέρει κανείς για φέτος τι ισχύει με το γήπεδο του Απόλλωνα; Είναι ελεύθερο για χρήση και ποιες ώρες;
kostao Posted - 17/09/2013 : 01:32:01
Εγώ έρχομαι από Πυλαία και κατεβαίνω προς το Carrefour και από κει παίρνω τον παράδρομο από το πρώην Saturn Nodo Cosmos και παράλληλα στο δρόμο της Χαλκιδικής μέχρι τη γέφυρα Θέρμης μέχρι εκεί είναι περίπου 7 χλμ και επιστροφή
costastsico Posted - 16/09/2013 : 21:46:24
Ειναι αλήθεια ότι τα σκυλιά που συνοδεύονται δεν ενοχλούν ( συνήθως ) .
Βέβαια όταν περνάω απο δίπλα τους μια νευρικότητα μου τη δημιουργούν ...
Τα αδέσποτα ειναι μεγάλο θέμα ... Kostao για θερμη ποια διαδρομή ακολουθείς ;
kostao Posted - 14/09/2013 : 10:48:32
Εγώ πιάνω την παραλία από το γήπεδο της Μίκρας και μετά, και συναντώ και εκείνες τις ανηφόρες που λέτε. Γενικά τα σκυλιά που είναι με τον ιδιοκτήτη τους βόλτα μου έχουν φερθεί υποδειγματικά, με ενοχλούν εκείνα που τα έχουν αφήσει φύλακες σε κάτι μάντρες όταν τρέχω προς τη Θέρμη, και είναι τέρατα 100 κιλά, αν πηδήξουν κάνα φράχτη......
mbair Posted - 14/09/2013 : 00:48:33
5 το πρωι στην βρυουλων ειμαι εγω και η ασφαλτος... Αν δε τρεξω μεχρι το σαρκ, μπορει το 95% της διαδρομης να το κανω πανω στην ασφαλτο λογω απουσιας αυτοκινητων.. Χαρά στα γονατά μου και στα πνευμόνια μου.
Την καντινα της αννουλας την προσπερνω οσο πιο γρηγορα γινεται... Εχουμε σουρεαλιστικες σκηνες καθε πρωι με τους μεθυσμενους που τρωνε την γεματη λιπος πανσετα και βλεπουν ενα μουρλο να τρεχει τετοια ωρα...
Δεν κανω τον υπεράνω ,δεν ετυχε να φαω ποτέ εκεί.
Η πίσω ανηφόρα μετά την μαρίνα, στο δημοτικό αναψυκτήριο, ειναι καπως ενδιαφέρουσα αλλα πολύ μικρή για εμάς..
costastsico Posted - 13/09/2013 : 23:14:36
Η βρυουλων δεν ειναι λίγο επικίνδυνη ; Ειναι πολύ κεντρικός δρόμος
Και έτσι νύκτα που τρεχεις εσύ πρέπει να προσεχείς πολύ ! Στα
Διαλείμματα φαντάζομαι ξεδιψας στη καντίνα της Αννουλας ....
mbair Posted - 13/09/2013 : 22:59:11
Εγω βγαινω κατα τις 5,οποτε 6:30 εχω τελειωσει και παει σπιτι στις αεροβιες. Διαλλειματικές στην ανηφόρα της Βρυούλων, μεγάλα τρεξίματα βουνό ή παραλία σε μη κοινωνικές ώρες κατά προτίμηση.
costastsico Posted - 13/09/2013 : 22:31:40
Mbair , αυτό το καιρό βγαίνω πρωί Τετάρτη και Σάββατο γύρω στις 6.30 το πρωί .
Αλλες μέρες απόγευμα μετά τις 19.00 . Πάω και μαρίνα για
κάποιες μικρές διαλειμματικες. Εσύ ;
mbair Posted - 13/09/2013 : 21:57:16
Κοσταο, εγω που βγαινω κατα τις 5 το πρωι καθημερινα απο εκει, καμμια φορα τους παρακουω κοντα... Αλλα ημερα δεν υπαρχει θεμα αν ερχεσαι απο το παλατακι μερια, δεν πλησιαζουν καν...
costacico ποσο πρωι?? θα εχουμε τρακαρει καμμια μερα..
costastsico Posted - 13/09/2013 : 21:44:50
Αν κανείς την διαδρομή γύρω απ το στρατόπεδο
αλλά απ την άσφαλτο ( περίπου 2,5 χιλ) δεν
θα έχεις πρόβλημα με τα αδέσποτα . Ασε που
εχει ωραίες ανηφοροκατηφορες . Η μαρίνα
ειναι πολύ κοινωνική !αλλα και εκεί εχει απ τη μια και
Την άλλη είσοδο δυο ανηφορες με καλή
Κλίση για δύναμη . Εγώ στα μεγάλα πάω
περίπου απο νοσοκομείο Παναγία μέχρι
Δικαστήρια . Ειναι 22 χιλιόμετρα, ειδικά το
Πρωί που ανατέλλει ο ήλιος ειναι μαγευτικα
( η ευφορία του δρομέα ) ...
kostao Posted - 13/09/2013 : 18:21:11
Ελπίζω αυτοί οι σκύλοι να μη βγαίνουν και έξω από το στρατόπεδο γιατί κάνω μια διαδρομή μια φορά την εβδομάδα παραλιακά....
mbair Posted - 28/06/2013 : 21:47:05
Το γήπεδο του Απόλλωνα μονο για ιντερβαλ θα σου εκανε . Καποτε ηταν ανοιχτό, μετα άρχισαν τις "εγγραφες", αν και μου παν και μενα διαφορα.θα ξαναπαω απο βδομαδα οποτε θα το ξεκαθαρίσω μια και καλή. Μιας και θελεις να κανεις προπόνηση, έχεις μια διαδρομή απο Νταλίπη, Βρυουλων , Παλατακι, Σοφουλη.Ποσειδώνιο, Λευκο Πύργο μεχρι λιμάνι και πίσω, που είναι κοντα στα 21 χλμ για τα μεγαλα τρεξιματα σου. Μεχρι το σημειο που κοβει την παραλια το συρματοπλεγμα μπορεις να κανεις τις μεσες αποστασεις σου και τα τεμπο.
Την Βρυούλων και την μια ανηφόρα εκει κοντα στο Ερωτικό μπορείς να τις δουλέψεις για δύναμη και αντοχή. Κόδρα δεν πατάω, οι σκύλοι ειναι υπαρκτοί και όχι αποκύημα φαντασίας. Η μαρίνα ειναι μάλλον μικρή για προπονήσεις μαραθωνίου αλλα σε μέρες χαλαρές γιατί όχι?
rowergr Posted - 28/06/2013 : 21:00:24
Μπορείς να τρέξεις στη μαρίνα. Μπορείς να τρέξεις κατά μήκος της παραλίας στην Κρήνη(ανάλογα τις ώρες). Μπορείς να τρέξεις στο Κόδρα αλλά προσεκτικά.Εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με αδέσποτα...κυρίως με τα υπολείμματα τους έχω πρόβλημα
Αν ξανατρέξω εκεί και συμβεί ο,τιδήποτε θα το δω περισσότερο ως πρόκληση κι όχι σοβαρά.... αλλά εγώ είμαι τρελός

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000