Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Αναψυκτικο Τσαι του Βουνου ...απο την Κομοτηνη !!!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Etien Δημοσιευτηκε - 24/04/2013 : 08:00:34


Αναψυκτικό «Του Βουνού» από την Κομοτηνή και για όλο τον κόσμο

Μια Ελληνική πατέντα, με Ελληνικό όνομα, από την Ζυθοποιία Μακεδονίας-Θράκης, «Βεργίνα», η οποία ξεκινάει την δραστηριοποίηση στα μη αλκοολούχα ποτά, προωθώντας στην αγορά το υγιεινό αναψυκτικό τσάι του Βουνού, με μέλι και λεμόνι.

Η παγκόσμια πρώτη εκκίνηση στην αγορά έγινε και το αργότερο σε ένα μήνα, το υγιεινό αναψυκτικό θα κυκλοφορεί στην....τοπική αγορά!

Σύμφωνα με δηλώσεις του Διευθυντή της Ζυθοποιίας «Βεργίνα», Δημήτρη Πολιτόπουλου, «το τσάι του Βουνού το ξέρουμε όλοι μας, απλώς στην Ελλάδα, αλλά και παγκόσμια, δεν το είχαμε δει ως αναψυκτικό.

Μετά το τσάι του Βουνού, έρχεται μέχρι το τέλος του χρόνου το παγωμένο χαμομήλι, τήλιο, φασκόμηλο, αλλά και ο συνδυασμός όλων αυτών! Το προϊόν αυτό θα γίνει ανάρπαστο στην παγκόσμια αγορά και αυτός είναι ο σκοπός μας», τόνισε ο κ. Πολιτόπουλος, όπως αναφέρει το egklimatikotita.

Επιπλέον χαρακτήρισε ως πιο ακριβό τον πλούτο της Ελληνικής Φύσης και αγροτικής παραγωγής, παρά τον ορυκτό πλούτο, για τον οποίο χρειάζονται δισεκατομμύρια η ανεύρεσή του, η εξόρυξή του και οι εγκαταστάσεις του, οι οποίες θα το κάνουν χρήσιμο στον άνθρωπο.

«Δεν χρειάζεται να ψάχνουμε ένα φθηνότερο προϊόν, που δεν το βλέπουμε, αφού το έχουμε μπροστά μας: Είναι ο πρωτογενής Ελληνικός τομέας και η Ελληνική Φύση και η οικονομική αξιοποίησή της είναι εξαιρετικών προοπτικών, με τιμές στην αγορά τριπλές από αυτές του ορυκτού πλούτου. Απλά χρειάζεται δουλειά», σημείωσε καταλήγοντας ο κ. Πολιτόπουλος.


15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ANASTASIOS Posted - 02/08/2013 : 10:03:53
quote:
Originally posted by Spartiatis

Δεκελειας 56 , Νέα Φιλαδελφεια, Δημητρας Γαια...,.φιλικο στους δρομείς...

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ




Είμαστε πολύ κοντά(πατήσια μένω εγώ)και περνάω συχνά απο δεκελείας.Πρέπει να το έχω δεί.Κάποια στιγμή θα σε επισκεφτώ(απο σεπτέμβριο)

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

gligoros Posted - 02/08/2013 : 03:55:30
Καλή επιτυχία στην εταιρία και μακάρι να έχει καλές εξαγωγές...
Αν και εγώ προσωπικά προτιμώ να πίνωαυτό που φτιάχνω μόνος μου..


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
GERMANOS Posted - 22/07/2013 : 23:37:23
Κι ειγώ τώρα
φλιντούρξ' απ΄τ΄χαράμ!!!
Etien Posted - 22/07/2013 : 23:12:38

Βρισκομαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω οτι, μετα απο 2 μηνων επίμονων πιεσεων μου , 2 καφετεριες στο χωριο ΜΑΣ, διαθετουν απο σημερα και το Ελληνικο Πρασινο Τσαι TUVUNU !!!!!!


Ευχαριστω !
barerunner Posted - 29/05/2013 : 16:31:02
Μας το έδωσαν στο τέλος του αγώνα "τρέχοντας στα χνάρια της αρκούδας" στο Μέτσοβο. Πολύ ωραία γεύση, δροσιστικό και χωρίς καφεϊνη. Μπράβο τους.
Spartiatis Posted - 24/04/2013 : 21:55:22
Δεκελειας 56 , Νέα Φιλαδελφεια, Δημητρας Γαια...,.φιλικο στους δρομείς...

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
CaballoBlanco Posted - 24/04/2013 : 15:40:46
Το μαγαζί σου φίλε Λακεδαίμονα που είναι; Είμαι σχετικά καινούριος και δε γνωρίζω...

quote:
Originally posted by Spartiatis

Υπάρχει και το Greek Herbal Tea απο τη Νάουσα , με τσάι βουνου ,μη δική, μαραθοσπορο,λουιζα και λεμόνι ή ρόδι.Το εχω εδω κι 6 μήνες στο μαγαζί μου πολυ καλο.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Dejan Posted - 24/04/2013 : 15:39:16
Μήπως έχουμε λίγο μπερδεμένη την έννοια τσάι? Δηλαδή να θεωρούμε όλα τα αφεψήματα τσάι? Π.χ. αφέψημα μέντας. Το έχω δει πολλάκις ως τσάι. Γι αυτό ρώτησα εάν περιέχει camellia sinensis. Οτιδήποτε βγαίνει από τα φύλλα αυτού του φυτού έχει καφεϊνη εκτός εάν έχει αφαιρεθεί με χημική επεξεργασία.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Spartiatis Posted - 24/04/2013 : 15:35:20
Υπάρχει και το Greek Herbal Tea απο τη Νάουσα , με τσάι βουνου ,μη δική, μαραθοσπορο,λουιζα και λεμόνι ή ρόδι.Το εχω εδω κι 6 μήνες στο μαγαζί μου πολυ καλο.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Gypaetos Posted - 24/04/2013 : 15:08:11
quote:
Originally posted by CaballoBlanco

Το ελληνικό τσάι του Βουνού δεν έχει καφείνη..

quote:
Originally posted by Dejan

To λέω επειδή έχω θέμα με τη καφεϊνη ^_^ και την έχω πατήσει ήδη αρκετές φορές με τσάι το οποίο και καλά δεν περιέχει καφεϊνη ;)

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”





Κι εγώ αυτό ξέρω.
dpkouk Posted - 24/04/2013 : 11:39:56


http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Koukouvagia Posted - 24/04/2013 : 11:23:10
Ο μόνος τρόπος λοιπόν να βεβαιωθούμε αν έχει ή όχι καφείνη είναι να το δοκιμάσει ο dejan!

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
CaballoBlanco Posted - 24/04/2013 : 11:18:49
Το ελληνικό τσάι του Βουνού δεν έχει καφείνη..

quote:
Originally posted by Dejan

To λέω επειδή έχω θέμα με τη καφεϊνη ^_^ και την έχω πατήσει ήδη αρκετές φορές με τσάι το οποίο και καλά δεν περιέχει καφεϊνη ;)

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”

dpkouk Posted - 24/04/2013 : 11:06:52
ωραια πραγματα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
PATENTAS Posted - 24/04/2013 : 10:36:24
quote:
Originally posted by Etien



Αναψυκτικό «Του Βουνού» από την Κομοτηνή και για όλο τον κόσμο

Μια Ελληνική πατέντα, με Ελληνικό όνομα, από την Ζυθοποιία Μακεδονίας-Θράκης, «Βεργίνα», η οποία ξεκινάει την δραστηριοποίηση στα μη αλκοολούχα ποτά, προωθώντας στην αγορά το υγιεινό αναψυκτικό τσάι του Βουνού, με μέλι και λεμόνι.

Η παγκόσμια πρώτη εκκίνηση στην αγορά έγινε και το αργότερο σε ένα μήνα, το υγιεινό αναψυκτικό θα κυκλοφορεί στην....τοπική αγορά!

Σύμφωνα με δηλώσεις του Διευθυντή της Ζυθοποιίας «Βεργίνα», Δημήτρη Πολιτόπουλου, «το τσάι του Βουνού το ξέρουμε όλοι μας, απλώς στην Ελλάδα, αλλά και παγκόσμια, δεν το είχαμε δει ως αναψυκτικό.Μετά το τσάι του Βουνού, έρχεται μέχρι το τέλος του χρόνου το παγωμένο χαμομήλι, τήλιο, φασκόμηλο, αλλά και ο συνδυασμός όλων αυτών! Το προϊόν αυτό θα γίνει ανάρπαστο στην παγκόσμια αγορά και αυτός είναι ο σκοπός μας», τόνισε ο κ. Πολιτόπουλος, όπως αναφέρει το egklimatikotita.

Επιπλέον χαρακτήρισε ως πιο ακριβό τον πλούτο της Ελληνικής Φύσης και αγροτικής παραγωγής, παρά τον ορυκτό πλούτο, για τον οποίο χρειάζονται δισεκατομμύρια η ανεύρεσή του, η εξόρυξή του και οι εγκαταστάσεις του, οι οποίες θα το κάνουν χρήσιμο στον άνθρωπο.

«Δεν χρειάζεται να ψάχνουμε ένα φθηνότερο προϊόν, που δεν το βλέπουμε, αφού το έχουμε μπροστά μας: Είναι ο πρωτογενής Ελληνικός τομέας και η Ελληνική Φύση και η οικονομική αξιοποίησή της είναι εξαιρετικών προοπτικών, με τιμές στην αγορά τριπλές από αυτές του ορυκτού πλούτου. Απλά χρειάζεται δουλειά», σημείωσε καταλήγοντας ο κ. Πολιτόπουλος.







Αθάνατη Ελληνική φύση!!

Να περιμένω πότε θα ανακαλύψουμε και τη μαζική βιολογική καλλιέργεια, με επέκταση σε βιοτεχνίες παραγωγής χρήσιμων εντόμων και εξαγωγή μόνο Ελληνικών βιολογικών προιόντων.

Σε επαγγελματική επίσκεψη σε εταιρεία του Κιλκίς ανακάλυψα ότι η ρίγανη έχει θαυματουργές ιδιότητες και η συγκεκριμένη επιχείρηση εξάγει το αιθέριο έλαιο της ρίγανης σε φαρμακευτικές εταιρείες παγκοσμίου κύρους. Επιπλέον, η ρίγανη στη χώρα μας είναι καλύτερης ποιότητας από τις αντίστοιχες Κίνας και Τουρκίας, εν μέρει γιατί συλλέγεται μόνο μία φορά το χρόνο σε αντίθεση με τις προαναφερόμενες χώρες που συλλέγουν 2-3 φορές τον χρόνο.

Από τους υπεύθυνους έμαθα ότι μόνο τα βότανα που φύονται στη χώρα μας και είναι μοναδικά (πχ Κρήτη, κλπ)υπάρχουν μεγάλες δυνατότητες τυποποίησης-εξαγωγής-εξειδίκευσης και ανάπτυξης νέων επιχειρήσεων.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000