Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Όγκος χιλιομέτρων

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
costa Δημοσιευτηκε - 31/07/2013 : 18:37:33
Γεια χαρά, τι θα λέγατε να ποστάρουμε τον όγκο χιλιομέτρων ανά εβδομάδα και μήνα που κάνουμε/κάνετε; Και αν θέλατε τους στόχους κλπ.

Εγώ προσωπικά είμαι περίπου στα 205km αυτόν το μήνα και 50-70km την εβδομάδα. Οι προηγούμενοι μήνες πήγαν χαλαρά μετά τον Απρίλιο και το μαραθώνιο του Μεγάλου Αλεξάνδρου με περίπου 120km-160km το μήνα.

Rogue Runner
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
costa Posted - 08/11/2014 : 16:50:17
Αύγουστος : 385
Σεπτέμβριος: 315
Οκτώβριος : 336


Rogue Runner
nimi Posted - 07/11/2014 : 09:21:25
Aς κάνω κι εγώ την αναφορά των στατιστικών μου.
Τελείωσε όμορφα κι αυτή η προετοιμασία ελπίζοντας να στεφθεί και με έναν καλό τερματισμό.
Αύγουστος: 277
Σεπτέμβριος: 313
Οκτώβριος: 322
+ 52 τις λίγες μέρες του Νοέμβρη,
Σύνολο 964
DaedraLord Posted - 05/08/2014 : 15:34:40
Λέω να πάω να κρυφτώ στο πιο βαθύ λαγούμι :P

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
ztakis Posted - 04/08/2014 : 22:54:34
Να γράψω κι εγώ που τα διπλασίασα..

Απρίλιος 120
Μάιος 170
Ιούνιος 307
Ιούλιος 345




Ότι δεν με σκοτώνει, μάλλον αστόχησε...
DaedraLord Posted - 04/08/2014 : 21:20:25
72 ο Ιούλιος. Σε σχέση με τα 25 του Ιουνίου πολύ καλά. Ο Αύγουστος προβλέπεται να ανεβεί γύρω στα 100

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
costa Posted - 31/07/2014 : 22:14:23
Μιας και έχουμε καιρό να γράψουμε εδώ λέω λίγο τα δικά μου
Απρίλιος 210
Μάιος 267
Ιούνιος 345
Ιούλιος 440

Όλα καλά και χωρίς προβλήματα πάνω από όλα.


Rogue Runner
McManaman Posted - 09/04/2014 : 01:41:51
γεναρης : 280
φλεβαρης : 300
μαρτης : 320
απριλης : 60


Βασίλης
costastsico Posted - 03/04/2014 : 23:22:53
Με έχετε κομπλαρει λίγο . Εγώ στη τρίμηνη προετοιμασία μου έχω 750 χιλιόμετρα και τα θεωρούσα πολλα . Που πας ρε Καραμήτρο ...;;;
dimitris-heraklio Posted - 03/04/2014 : 20:34:34
φιναλε της προετοιμασιας με ενα σημερινο 50λεπτο χαλαρωμα http://runkeeper.com/user/dimitrisher/activity/328901612?&activityList=true
ξεκινησα στις 2/1 και εκλεισα χτες στις 2/4 σε ενα τριμηνο που αν εξαιρεσεις λιγα προβληματα καιρικου ενδιαφεροντος κανοντας αρκετες απουσιες το 1ο δεκαημερο του μαρτη ολα κυλησαν μια χαρα.ουτε τραυματισμοι ουτε κρυωματα ευτυχως εδω κατω το κλιμα ηταν ζαχαρη με αριθμητικα αποτελσματα στα 1056χλμ σε 93 και μισο προπονητικες ωρες με 88000 καταναλωσιμες θερμιδες σε 60 προπονησεις στο συνολο οποτε ξεκουραση αυριο και απο σαββατο πρωι βουρ με αεροπλανα για σαλονικα.
καλη επιτυχια να εχουμε οσοι τρεξουμε και μακαρι να αλλαξουν τα καιρικα δεδομενα μεχρι τοτε!!!
nimi Posted - 03/04/2014 : 20:18:02
Ποιό είναι το λογικό εύρος μιας προετοιμασίας μαραθωνίου για σας? Ας πούνε οι έμπειροι γιατί μ'ενδιαφέρει.
Είναι πολλά τα χιλ. της Εldas αλλά εγώ στο μυαλό μου τα έχω σαν λογικό νούμερο προετοιμασίας έστω στα ανώτερα επίπεδα.
Γενικά θεωρούσα ότι μια προετοιμασία μαραθωνίου παίζει στα 900-1200 ανάλογα και το διάστημα.
Εlda έχω την εντύπωση ότι είμαστε στα ίδια μη σου πώ ότι μπορεί να σε περνάω για καμιά 50αριά αλλά επιφυλλάσσομαι για το διάστημα γιατί εγώ ξεκίνησα από το Δεκέμβρη. Πρέπει να κοιτάξω τα στατιστικς του προγράμματος. Τώρα φυσικά αν κάποιος κάνει 8 εβδομάδες πρόγραμμα λογικό είναι να μη κάνει τόσα, αλλά εκείνος λογικά παίζει και σε άλλο επίπεδο για να'χει μικρότερες προετοιμασίες...
kalogeridis Posted - 03/04/2014 : 20:09:49
μπραβο σου elda... τοσα εχω κανει τα τελευταια 2 χρονια στο συνολο (που παω ο καραμητρος)... σε αυτην την προετοιμασια εκανα μολις 406 χλμ , τα τελευταια 100+ με πολλα ζορια.
Elda Posted - 03/04/2014 : 19:22:55
quote:
Originally posted by spy

...Elda πολλα χλμ...μπραβο σου!!!Επειδη μελετησα την διαδρομη του Μεγα Αλεκου απο το σχετικο link που ανηρτησες στο συγκεκριμενο θεμα και ετυχε να δω μερικες απο τις προπονησεις σου (συγγνωμη για την αδιακρισια αυτη)...θεωρω οτι στην Θεσσαλονικη, εφοσον το επιτρεψουν οι καιρικες συνθηκες (δεν βρεχει,ΒΔ ανεμος η σχετικη απνοια), τοτε ευκολα θα εχεις χρονο κατω απο 4 ωρες στο μαραθωνιο!Πραγματικα το αξιζεις και στο ευχομαι ολοψυχα!!!



Να σαι καλα! Εχω παρατηρησει οτι τις καλυτερες μου προπονησεις τις εκανα οταν ειχε πολυ βορια, οσο πιο πολυ, τοσο πιο καλα πηγαινα (παραλιακη διαδρομη πηγαιν' ελα 3 χλμ οποτε δεν τιθεται θεμα ευνοικου ανεμου). Γι αυτο μου βγηκε καλα και το 20αρι του ΣΔΥΑ. Αντιθετα οταν ειχε νοτια, αστα να πανε. Δυστυχως στη Θεσσαλονικη, μονο αυτα που εγραψες δεν προβλεπονται, οποτε δεν εχω ιδεα τι θα μου βγει. Συνηθως απο τα πρωτα χλμ καταλαβαινω σε τι κατασταση βρισκομαι, οποτε αναλογως θα κινηθω.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

spy Posted - 03/04/2014 : 19:02:16
...Elda πολλα χλμ...μπραβο σου!!!Επειδη μελετησα την διαδρομη του Μεγα Αλεκου απο το σχετικο link που ανηρτησες στο συγκεκριμενο θεμα και ετυχε να δω μερικες απο τις προπονησεις σου (συγγνωμη για την αδιακρισια αυτη)...θεωρω οτι στην Θεσσαλονικη, εφοσον το επιτρεψουν οι καιρικες συνθηκες (δεν βρεχει,ΒΔ ανεμος η σχετικη απνοια), τοτε ευκολα θα εχεις χρονο κατω απο 4 ωρες στο μαραθωνιο!Πραγματικα το αξιζεις και στο ευχομαι ολοψυχα!!!
Elda Posted - 03/04/2014 : 18:38:42
Η πυραμιδα μου σε αυτη την προετοιμασια, συνολο χλμ. 1132 (απο τα 229 χλμ του Δεκεμβριου, τα 190 αποτελουν μερος αυτης της προετοιμασιας).



_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

dimitris-heraklio Posted - 02/02/2014 : 10:50:06
απογραφη μηνος ιανουαριου 411,4χλμ.
αναλογως την ηλικια μας καλα πηγαμε...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000