Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Αθήνας 4 Μαϊου 2014

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
takis_81 Δημοσιευτηκε - 27/01/2014 : 16:42:00
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΜΙ-ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ...ΠΟΣΟ ΣΙΧΑΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ??ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΝΑ ΔΡΟΜΕΑ

Ημιμαραθώνιος Δρόμος
Βασικό Πακέτο Συμμετοχής Ενισχυμένο Πακέτο Συμμετοχής
Ατομική Εγγραφή 15 30
Ομαδική Εγγραφή 12 27


Αγώνας Δρόμου 5χλμ:
Βασικό Πακέτο Συμμετοχής Ενισχυμένο Πακέτο Συμμετοχής
Ατομική Εγγραφή 10 25
Ομαδική Εγγραφή 8 23
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
SIM Posted - 10/05/2014 : 21:05:52
653 ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΤΙΣ 4/5/2014!!

https://www.facebook.com/pages/Chiosrunning-Σύλλογος-Αθλητών-Υγείας-Χίου/260534924023765

http://www.chiosrunning.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3002:3-4-5-2014&catid=28&Itemid=137
echetlos Posted - 09/05/2014 : 13:46:14
quote:
Originally posted by tazi

Καλημέρα σε όλους!!
Οπως πολλοί έτσι και εγώ αποφάσισα να πάω την Κυριακή για LR. Ετσι συνόδευσα ένα νέο μέλος της οικογένεισ στα πρώτα του βήματα στο τρέξιμο. Αποτέλεσμα να βγει ο ημί σε 207, ρυθμός δηλαδή 5.56. Δε μπορώ να σας περοιγράψω το πόσο κουράστηκα!!. Στην ακαδημίας ένιωσα ως και την ανάγκη να περπατήσω κάτι που έκανα με μεγάλη χαρά!!. Αφού γύρισα στο σπίτι έοεσα σε πραγματικό λήθαργο!! Από αυτούς που πραγματικά ξερένεσαι, ξυπνάς, σηκώνεις κεφάλι και μετά ξανακοιμάσαι. Ειχα να νιώσω τέτοια κούραση πολύ καιρό. Μετά πχ τη Θεσσαλονίκη παρόλο που τα είχα παίξει δεν ένιωθα την ανάγκη να κοιμηθώ. Τώρα ήταν πολύ διαφορετικά.
Πάντως αφού ξύπνησα ένιωσα σα να είχε αλλάξει κάτι επάνω μου. Ειδικά τη δευτέρα ένιωθα ξεκούραστος, χαλάρός και κυρίως με διάθεση πάλι για τρέξιμο. Σα να έφυγε το βάρος που κουβαλούσα από τη θεσσαλονίκη. Εχω την αίσθηση πως αυτό το πραγματικά πολύ αργό τρέξιμο, κινητοποίησε τους κατάλληλους μηχανισμούς για να κάνει το σώμα restart. Δε ξέρω κρατάω ακόμα μικρό καλάθι αλλά σιγά σιγά νιώθω ότι επανέρχομαι.
Αυριο Σάββατο στη τεσσάρα. Ελπίζω να δω φίλους και γνωστούς!!!!
Καλό ΣΚ



Ίδια αίσθηση!
Αν και σε ρυθμό ελεύθερου τρεξίματος, Τρίτη βράδυ ένοιωσα να συνέρχομαι...

"My sport is your sport's punishment"
trickster Posted - 09/05/2014 : 12:44:40
Deorum έχω ασχοληθεί και εγώ στο παρελθόν ερασιτεχνικά και λίγο περισσότερο προς το "ημι ερασιτεχνικό" (δλδ να εκθέτουν φωτογραφίες σου σε media άνευ πληρωμής). Συνήθως τα καλύτερα αποτελέσματα προκύπτουν από τα ψώνια που την ψάχνουν.. Πάντως τα raw που σου είχα ζητήσει απο το Ναύπλιο δεν τα χρειάστηκα γιατί οι φώτος ήταν ήδη πολύ καλές.
tazi Posted - 09/05/2014 : 12:11:15
Καλημέρα σε όλους!!
Οπως πολλοί έτσι και εγώ αποφάσισα να πάω την Κυριακή για LR. Ετσι συνόδευσα ένα νέο μέλος της οικογένεισ στα πρώτα του βήματα στο τρέξιμο. Αποτέλεσμα να βγει ο ημί σε 207, ρυθμός δηλαδή 5.56. Δε μπορώ να σας περοιγράψω το πόσο κουράστηκα!!. Στην ακαδημίας ένιωσα ως και την ανάγκη να περπατήσω κάτι που έκανα με μεγάλη χαρά!!. Αφού γύρισα στο σπίτι έοεσα σε πραγματικό λήθαργο!! Από αυτούς που πραγματικά ξερένεσαι, ξυπνάς, σηκώνεις κεφάλι και μετά ξανακοιμάσαι. Ειχα να νιώσω τέτοια κούραση πολύ καιρό. Μετά πχ τη Θεσσαλονίκη παρόλο που τα είχα παίξει δεν ένιωθα την ανάγκη να κοιμηθώ. Τώρα ήταν πολύ διαφορετικά.
Πάντως αφού ξύπνησα ένιωσα σα να είχε αλλάξει κάτι επάνω μου. Ειδικά τη δευτέρα ένιωθα ξεκούραστος, χαλάρός και κυρίως με διάθεση πάλι για τρέξιμο. Σα να έφυγε το βάρος που κουβαλούσα από τη θεσσαλονίκη. Εχω την αίσθηση πως αυτό το πραγματικά πολύ αργό τρέξιμο, κινητοποίησε τους κατάλληλους μηχανισμούς για να κάνει το σώμα restart. Δε ξέρω κρατάω ακόμα μικρό καλάθι αλλά σιγά σιγά νιώθω ότι επανέρχομαι.
Αυριο Σάββατο στη τεσσάρα. Ελπίζω να δω φίλους και γνωστούς!!!!
Καλό ΣΚ
trexantiris Posted - 09/05/2014 : 11:26:45
Μεγάλη μου ευχή Γιώργο να κάνεις μεγαααααάλα απολαυστικά LR και να συζητούνται οι "φωτογραφικές" λεπτομέρειες!

Free your feet...free your senses!
Deorum Posted - 09/05/2014 : 10:56:19
quote:
Originally posted by trickster

btw είναι πανάκριβο το marathon-photos και η ποιότητα μπροστά στου Deorum δεν πιάνει μία



Ευχαριστώ, εγώ δεν μπορώ και δεν είναι σωστό να μιλάω για ανταγωνιστές, πάντως δεν είναι απαραίτητα ακριβό, πχ για δεδομένα Αμερικής πχ (ξέρω σκέφτεστε τι μου λες τώρα ρε φίλε, εγώ απλά όμως λέω) είναι σας πληροφορώ αρκετά φθηνότερο από τους εκεί.
Βέβαια εκεί οι αγώνες ή οι μαραθώνιοι ξεκινάνε από 50-60-80$, και όσο νάναι έχει μια τυποποιημένη ποιότητα, σε σχέση με άλλους, έστω και αν είναι όπως είπες μέτρια.
Σκοπός στο εξωτερικό δεν είναι να κάνουν πράγματα για να καλύπτουν τα έξοδά τους απλώς, αλλά να καταφέρνουν να τους μένει και κάτι.
Το ότι εγώ κάνω πρωτίστως το ψώνιο μου που σταδιακά μετατρέπεται σε δουλειά, είμαι άλλη ιστορία. Με τα μηχανήματα που χρησιμοποιώ, στην ουσία μπαίνω μέσα. Γιατί αν έχεις 6χιλιάδες ευρώ πράγματα, για να βγάλεις 150ευρώ άντε και 200ευρώ για 2 άτομα και 2 μέρες δουλειάς (γιατί θέλουν και διαχείριση ετοιμασία κτλ), μέσα μπήκες.
Αν είχα απλά μια κάμερα με έναν απλό φακό κόστος 600ευρώ και έβγαζα 80ευρώ ίσως ήμουν καλά, αλλά δεν έχω, και δεν θα κάνω κάτι που πιθανόν το κάνουν όλοι. Θέλω να κάνω ό,τι καλύτερο είναι εφικτό σήμερα. Περισσότερο είναι ένας τρόπος να τροφοδοτώ αυτό που μου αρέσει, παρά για να κερδίζω, και σταδιακά βέβαια ελπίζω να κερδίζω πραγματικά, αλλά ζούμε σε καιρούς δύσκολους ως γνωστόν.
Anyway δεν θέλω να αναλύσω αυτό το κομμάτι εδώ, σε κανά καφέ τα λέμε καλύτερα, ευχαρίστως. (ή σε κανά Long run :P )
dimitrissss Posted - 09/05/2014 : 08:24:58
Αυτό το marathon-photos φαρμακείο σκέτο και έκαναν και το λογότυπο έγχρωμο μπροστά στη φωτογραφία να φαίνεται λιγότερο από ότι παλιά
zoro Posted - 08/05/2014 : 22:56:05
Μερικές φωτό μπορείτε να δείτε στο www.dromeisparkoutritsi
Οι papatak (χτυπάς φτέρνα στην εκκίνηση!!), κώσταςχαλαρός, Νίκος, κλπ
trickster Posted - 06/05/2014 : 18:31:14
btw είναι πανάκριβο το marathon-photos και η ποιότητα μπροστά στου Deorum δεν πιάνει μία
trickster Posted - 06/05/2014 : 18:22:32
Είναι να μην φρικάρεις.. Μπαίνεις χωρίς να το θες στη θέση αυτή και σκέφτεσαι συνεπακόλουθα την πορεία των πραγμάτων για σένα και την οικογένεια σου.. σε νοιώθω Deorum γιατί ένοιωσα περίπου το ίδιο όταν είδα στο Ναύπλιο να λιποθυμά ένας κύριος που μόλις είχα προσπεράσει..

όταν λέμε παλικάρι τι ηλικία περίπου;
echetlos Posted - 06/05/2014 : 17:41:21
Απ' ό,τι έμαθα, το παλικάρι έφυγε και γύρισε κυριολεκτικά...

"My sport is your sport's punishment"
Deorum Posted - 06/05/2014 : 16:46:58
Όχι δεν έχει φωτογραφίες.

Θα σας πώ.
Μέχρι περίπου το 1.35 έβγαζα. Μην νομίζετε, επειδή εξάλλου υπάρχει το marathon-photos στην προκειμένη, έβγαζα πέρα από τους λόγους ρεπορτάζ (πρώτους κτλ) μόνο φίλους που αναγνώριζα.
Όμως στο 1.35 συνέβη το περιστατικό που σας έγραψα πιο πίσω το οποίο ήταν πολύ άσχημο. Δεν θέλω να περιγράψω τις λεπτομέρειες, αλλά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Άλλο να το ακούς κάπου μακριά, και άλλο να είσαι ακριβώς δίπλα στο γεγονός, να βλέπεις το χαμόγελο να μετατρέπεται σε δευτερόλεπτα... να παγώνει ο χρόνος.
Το μόνο που θα σας πω, είναι ότι το είχα σχεδόν σίγουρο ότι δεν τα κατάφερε. Δεν ήταν μια ακόμα λιποθυμία, που έχω στο αρχείο μου δεκάδες.
Μετά τα παράτησα.
Περίμενα, αγγαρεία σκέτη, να τερματίσουν οι πρώτοι από το 5άρι, να τους βγάλω και αυτούς και έφυγα κάπως.
Ευτυχώς έμαθα μετά ότι το παιδί ήταν καλά. Ευτυχώς. Γιαυτό λέω μπράβο στην διοργάνωση.
Αν το μάθαινα νωρίτερα ότι είναι οκ, θα μπορούσα να συνεχίσω την δουλειά μου, αλλά το τελευταίο πράγμα που με ένοιαζε εκείνη την στιγμή ήταν αυτό.
Next time.
echetlos Posted - 06/05/2014 : 14:52:27
Deo, θα ανεβάσεις φωτογραφίες;

"My sport is your sport's punishment"
GLOU GLOU Posted - 06/05/2014 : 11:12:05
quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by GLOU GLOU

quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by mashine

Μην μου πεις ότι ήταν στην άσφαλτο γιατί εγώ έψαχνα ταμπελάκια όπως στην αρχή..



Ούτε γραμμένες στην άσφαλτο, ούτε ταμπελάκια...
Ταμπελάρες!!!
Ας μην βιαζόμαστε να μιλήσουμε και να χαρακτηρίσουμε...

"My sport is your sport's punishment"



χαχαχα, παντως πολυ ανετος σε ειδα



Πάτρικ γιατί δεν έτρεξες??/
Σε είδα και στις 2 στροφές έξω από το Πεδίο του Άρεως να μας χαζεύεις που κοπανιόμασταν στον ήλιο....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



είμαι καλά αλλά όχι στα καλύτερα μου, μέχρι 10 χιλ., στην Αλεξάνδρα μου φάνηκε ότι άκουγα μόνο την φωνή μου και κάποιους που βρίζανε, δεν μπορώ να πω τις λέξεις θα τρομάξετε . Θα μου πεις, πρέπει να δυσκολευτηκαν αρκετοί υπάλληλοι να φτάσουνε στις δουλειές τους
aristotelisA Posted - 06/05/2014 : 10:56:26
Αγωνιστικά, μετά από διάφορες περιπέτειες φέτος τον χειμώνα, μεγάλη απροπονησία και πολύ καιρό χωρίς αγώνες, βγήκε σχετικά άνετα και σε χρόνο συγκρίσιμο με πέρσι. Για τα οργανωτικά τι να πούμε, απλά σούπερ αγώνας.
1. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τόσο νερό σε αγώνα. Το 3ο χλμ. ήταν; Μόλις γυρίσαμε στη Σταδίου, στην πλ. Κλαυθμώνος που είχαν τον πρώτο σταθμό; Αφού είπα, λάθος κάνουν δεν είναι για μας, για το πεντάρι θα είναι, ας μην τα πειράξω τα νεράκια. Και ισοτονικά σε πολλούς σταθμούς απ’ ότι είδα – αν και έπαιρνα μόνο νερό – και τζελάκια και τα πάντα. Τελικά αυτός είναι ένας καλός αγώνας – εκτός από το να τρέξεις – και για να φας (είδα και έναν να κουβαλάει ένα καφάσι με μπανάνες στον τερματισμό, αλλά πιστεύω-ελπίζω ότι ήταν της διοργάνωσης).
2. Πολύ σωστή η ώρα έναρξης – απαραίτητη για την εποχή.
3. Μια ιδέα, για να γίνει ακόμη καλύτερος ο αγώνας, θα ήταν να αλλάξουν κάπως τη διαδρομή που θα επέτρεπε και να βγάλουν τη δεύτερη ανηφόρα της Βας. Κωνσταντίνου-Βας. Σοφίας που πραγματικά σκοτώνει και να βάλουν και άλλα σημεία – περιοχές της πόλης στον αγώνα (π.χ., να πάνε πιο ψηλά στην Πατησίων που είναι εντελώς επίπεδη ή πίσω από τα Χαυτεία μέχρι Θησείο και επιστροφή από Ερμού-Αθηνάς στη Σταδίου).
4. Αυτό που με χάλασε λίγο φέτος ήταν η παντελής απουσία κόσμου. Δεν ξέρω αν το ένοιωθα μόνο εγώ, αλλά πραγματικά ένοιωθα την πόλη έρημη. Τώρα θα μου πεις «γιατί εσύ ρε μεγάλε, θα ξυπνούσες κυριακάτικα από τα χαράματα για να κατέβεις 8 παρά στο κέντρο, να δεις κάτι άσχετους που τους κάπνισε να τρέξουν;» ή «σε πόσους αγώνες από αυτούς που δεν τρέχεις, πας έστω ως θεατής να χειροκροτήσεις;» και θα έχεις απόλυτο δίκαιο.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000