Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Παρίσι 2014

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Kimkal Δημοσιευτηκε - 11/01/2014 : 21:13:28
Ένας απο τους καλύτερους Ευρωπαϊκούς μαραθώνιους γίνεται φέτος στις 6/4.
Ήδη έχουν σχεδόν ολοκληρωθεί οι συμμετοχές με μόνο 500 να μένουν για να συμπληρωθούν οι 46.000 θέσεις !!!
http://www.schneiderelectricparismarathon.com/index_us.html
Εγώ μαζί με την γυναίκα μου Κατερίνα και τους φίλους μας Ιορδάνη (jordan), Αλέξη και Μαρία, σαν μέλη μιας μεγαλύτερης δρομικής παρέας, θα έχουμε την τύχη να είμαστε εκεί άλλοι με στόχο το sub 4 και άλλοι με στόχο τον τερματισμό.
Αυτό που σίγουρα όλοι θέλουμε είναι να ζήσουμε την ατμόσφαιρα ενός τέτοιου αγώνα.
Σαν συνέπεια από 1/1/2014 σοβάρεψαν πράγματα στην προπόνηση και ήδη τα + 20km long run άρχισαν. Σήμερα κάναμε με τον Ιορδάνη ενα εξαιρετικό long run στον Μαραθώνα με απίθανο καιρό.
Γράψτε να δούμε πόσοι Έλληνες τελικά θα είμαστε εκεί
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
kostasC Posted - 31/10/2014 : 17:45:35
Στο βασικό σου κρατάνε τα πράγματα. (έτσι θυμάμαι τουλάχιστον).
Δεν αξίζει το φαγητό και το μασάζ. Το μεν ένα είναι αδιάφορο και το μασάζ έχει μια ουρά τεράστια που θα έχεις παγώσει μέχρι να μπεις στη σκηνή.
Καλύτερα κλείσε εκείνη τη μέρα σε κάποιο απο τα δεκάδες thai massage του Παρισιού. Μπορεί να σου βγει λιγο πιο ακριβά, αλλά θα έχεις και άλλη εμπειρία..



You better run...run
Rungalileo Posted - 30/10/2014 : 16:56:29
την Κυριακή του Πάσχα του 2015 θα είμαι και εγώ!!! :) ο πρωτος μου μαραθώνιος στο εξωτερικό
ξενοδοεχεία και εισιτήρια αγορασμένα απο τώρα για καλύτερες τιμές

σκέφτομαι να αγοράσω και το extra με το φαγητό και το μασάζ αλλά και τα πράγματα. η μεγαλύτερη μου αγωνία είναι τα πράγματα , ξέρει κανείς αν στο βασικό πακέτο σου κρατάνε τα πράγματα ή πρέπει να παρω υποχρεωτικά το premium?
MasBass Posted - 29/10/2014 : 09:52:03
οκ ευχαριστώ.
Kimkal Posted - 28/10/2014 : 11:49:34
Ναι ήταν το πρώτο που ζήτησαν για να παραλάβεις την εγγραφή σου
quote:
Originally posted by MasBass

καθώς κανονίζουμε για εκεί φέτος (πέφτει και πάνω στην Κυριακή του Πάσχα μας) να ρωτήσω αν σας ζήτησαν εκείνο το ρημάδι το πιστοποιητικό γιατρού που λένε στο site οτι χρειάζεται για να πάρετε νούμερο.

DO I NEED A MEDICAL CERTIFICATE?

A medical certificate stating no contra-indication to athletics, running, or triathlon in competition is mandatory. It must be dated less than a year before the race.

A copy of the medical certificate will be accepted. Your medical certificate should be made by your doctor. After examining you, he should sign a letter carrying the mention "no contra-indication to athletics in competition" or “no contra-indication to running in competition.”

I REGISTERED ON LINE, HOW SHOULD I FURNISH MY MEDICAL CERTIFICATE?

You have to provide a medical certificate directly when you pick up your race number at Running Expo on April 9, 10, or 11, 2015. Attention, if you forget it, or if the wording is wrong, we will not be able to give your race number.

http://www.schneiderelectricparismarathon.com/us/the-race/faq.html

Etien Posted - 24/10/2014 : 22:19:50

Συγχαρητήρια σε όλους σας παιδιά!! Στην Σιση μας ιδιαίτερα!

Παναγιώτης
LEON T Posted - 24/10/2014 : 20:57:14
Εγω θα παω στον ημιμαραθωνιο 8/3 και οντως αυτη την απορια για το χαρτι την εχω κι εγω,αληθεια τι γινεται;;!
MasBass Posted - 24/10/2014 : 17:17:02
καθώς κανονίζουμε για εκεί φέτος (πέφτει και πάνω στην Κυριακή του Πάσχα μας) να ρωτήσω αν σας ζήτησαν εκείνο το ρημάδι το πιστοποιητικό γιατρού που λένε στο site οτι χρειάζεται για να πάρετε νούμερο.

DO I NEED A MEDICAL CERTIFICATE?

A medical certificate stating no contra-indication to athletics, running, or triathlon in competition is mandatory. It must be dated less than a year before the race.

A copy of the medical certificate will be accepted. Your medical certificate should be made by your doctor. After examining you, he should sign a letter carrying the mention "no contra-indication to athletics in competition" or “no contra-indication to running in competition.”

I REGISTERED ON LINE, HOW SHOULD I FURNISH MY MEDICAL CERTIFICATE?

You have to provide a medical certificate directly when you pick up your race number at Running Expo on April 9, 10, or 11, 2015. Attention, if you forget it, or if the wording is wrong, we will not be able to give your race number.

http://www.schneiderelectricparismarathon.com/us/the-race/faq.html
kostasC Posted - 25/04/2014 : 17:12:28
Αφού πέρασαν μερικές μέρες πρόκοψα και έγραψα τις εντυπώσεις μου για φίλους και γνωστούς.
Όσοι έχετε όρεξη, ρίξτε μια ματιά εδω
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004398007385&sk=photos&collection_token=100004398007385%3A2305272732%3A69&set=a.297850963704835.1073741832.100004398007385&type=1¬if_t=like

όπου θα δείτε και μερικές φωτό.


You better run...run
sportbillygr Posted - 13/04/2014 : 21:00:16
Διαβάζοντας την εμπειρία του winarg, θυμήθηκα τόσες υπέροχες στιγμές!Το να δεις μια τόσο μαγική πόλη σαν το Παρίσι κ' να κάνεις κάτι που αγαπάς τόσο πολύ (έναν ακόμα μαραθώνιο) είναι ευτυχία, ειδικά στις καταστάσεις που ζούμε στην καθημερινότητα μας.
Στον αγώνα μας τώρα...
Αν έχω μάθει κάτι στους 4 μαραθώνιους που έχω τρέξει, είναι ότι ο αγώνας δεν ξεκινάει την Κυριακή το πρωί. Μετά από ένα 3μηνο σκληρής προετοιμασίες, τις περισσότερες φορές με τον φίλο Νέστωρ, όταν έφτασε η ώρα της ξεκούρασης-φόρτισης για τον αγώνα, όλα πήγαν στραβά. Οι ιδιαιτερότητες της εργασίας μου, μου στέρησαν την ξεκούραση που ένιωθα ότι είχα! Ιδιαίτερα η τελευταία εβδομάδα ήταν σκέτη κόλαση με 12ωρα ώστε να μην μείνουν εκρεμότητες. Στο Παρίσι όλα ήταν υπέροχα. Εξαίρεση αποτέλεσαν οι τιμές στο φαγητό αλλά και στο εμφιαλομένο νερό, εκτός του supermarket. Στο Παρίσι φτάσαμε Παρασκευή κ΄μέχρι Σάββατο βράδυ περπατήσαμε 10-15Km μέσα στην πόλη!Αλά πως να μην το κάνεις;; Λίγα νερά, κακό φαγητό, ελάχιστη ξεκούραση. Αποτέλεσμα; Εκίνηση με ήδη τα πόδια βαριά αλλά με παρέα τον Νέστων κ' τον Αργύρη. Τα πρώτα km μια γιορτή! Στο 3ο-6ο Km 2 ελληνίδες με το σημαιάκι τους στο καπέλο(το ζήλεψα αλλά δεν προνόησα να έχω μαζί μου).Βαστίλη, 1ο δάσος(εκεί χωριστήκαμε με τον Νέστωρ. Ο Αργύρης μας είχε ήδη αφήσει από το 1ο Km), 20ο km άνετα εντός στόχου. Εκεί όμως ήρθε η καταστοφή. Από το 21ο Km και μέχρι το 28-29 ήταν αδύνατο να πάρω τα πόδια μου.( το τούνερ με εξαίρεση την πνυγιρή ατμόσφαιρα από τους ξαναμένους δρομείς ήταν πολύ ωραίο με τις μουσικές από τους dj και τα laser). Στο περισσότερο από αυτό το κομμάτι περπάτησα και αν δεν ειχα κάνει όλο αυτό το ταξίδι, μάλλον θα εγκατέλειπα. Άλλωστε υπάρχει κ΄μια φωτό που έφτιαξε το κέφι στον φίλο μου τον winarg στην οποία κυριολεκτινά ψυχοραγώ! Εν πάσει περιπτώση, μετά τον Πύργο κ' ενώ πίστευα ότι θα τερματήσω τελευταίος στις 7 ώρες, προσπάθησα να τρέξω ξανά όσο πιο σιγά μπορούσα. Ήδη κ' ο ρυθμός στο περπάτημα είχε βελτιωθεί αρκετά από το σχεδόν 10min/km στο 8,5min/km. Χαλαρό τρέξιμο στο 7 κ' σιγά σιγά διαπίστωνα ότι είχα δυνάμεις να τρέξω περισσότερο κ' λίγο ποιο γρήγορα!Μαζί με τις δυνάμεις επέστρεψε η διάθεση κ' οι νέοι στόχοι. Τελικά, πέρα από κάθε προσδοκία τερμάτησα σε 4:21+ που είναι μεν PB, αλλά πραγματικά η διαδρομή κ' οι συνθήκες, επέτρεπαν πολύ πολύ καλύτερη απόδοση. Πάντα όμως έναν τερματισμός είναι μια επιτυχία...

Σαν μια σύνοψη,
δεν θα άλλαζα τίποτα απ'όσα έζησα σ'αυτό το μαγικό ταξίδι,κι'ας 'απέτυχε' ο αγώνας!

ΥΓ1.Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Νέστωρα για την υπέροχη παρέα του 4 μέρες στο Παρίσι!!
ΥΓ2.We have to go back Winarg!!!

"πείσμα - πείσμα"
sisi Posted - 12/04/2014 : 23:41:49
Merci Patrick!
C'était une expérience fantastique, inoubliable!
Quelle ambiance!!


Σίση
GLOU GLOU Posted - 12/04/2014 : 23:26:27
quote:
Originally posted by sisi

Εὐχαριστῶ παιδιά!

Σίση



bravo Madame
sisi Posted - 12/04/2014 : 23:13:10
http://www.youtube.com/watch?v=625l20lDk0s&sns=fb

Σίση
sisi Posted - 10/04/2014 : 21:56:59
Εὐχαριστῶ παιδιά!

Σίση
Aytoxeiras Posted - 10/04/2014 : 21:12:14
quote:
Originally posted by sisi
[/URL]



https://www.youtube.com/watch?v=gyj8m-1kAPU
winarg Posted - 10/04/2014 : 16:54:37
quote:
Originally posted by echetlos

Συγχαρητήρια Αργύρη κι ας ήρθαν τα πράγματα διαφορετικά απ' ό,τι σχεδίαζες.
2ος μαραθώνιος ήταν άλλωστε, σίγουρα θα έρθει επίδοση ανάλογη των πραγματικών σου δυνατοτήτων.

Πάντως μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι σου βγήκε κούραση νωρίς. Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με τον Κίμωνα ο οποίος, όπως κι εσύ, είχε πολλά χλμ ποιοτικής προετοιμασίας στα πόδια του.

"My sport is your sport's punishment"


Σε ευχαριστώ Νίκο! Το πιο πιθανό είναι να μην είχε γίνει επαρκής υδατανθράκωση τις 2 προηγούμενες μέρες. Το να τρέξεις έναν μαραθώνιο στο εξωτερικό έχει πολλούς παραμέτρους που πρέπει να υπολογίσεις

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000