Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος Αθήνας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
NikosA Δημοσιευτηκε - 22/04/2014 : 16:24:48
ποιοι θα πάμε από εδώ και φέτος Ποσειδώνιο ;
πέρυσι ήταν η πρώτη φορά στον Ποσειδώνιο , πολύ ωραία διοργάνωση
πολύ ζέστη βέβαια ήταν και 12/5 αλλά είχαμε και πολύ νερό πώς τα βλέπετε τα πράγματα και για φέτος ;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Aroulio Posted - 30/04/2014 : 22:05:07
Στόχος ήταν κάτι καλό ξορκίζοντας την περυσινή εγκατάλειψη στο μέσο του ΗΜΙ.
Το σχέδιο excelοποιήθηκε και εκτελέστηκε χειρουργικά με αποτέλεσμα 10k PB 52:03 (5:12) απο 52:44 και χαμογελαστό τερματισμό μαζί με τις μικρές μου που είχαν τρέξει στα 400 και 1500.
Όλα πήγαν σχεδόν τέλεια εκτός από το τελευταίο km που έψαχνα αν υπάρχει αναστροφή, ξεχάστηκα και βγήκε πιο αργό. Για απροπόνητος στις ταχύτητες και κούτσαυλος αυτή την περίοδο, μιά χαρά τα πήγα. Βοήθησε και ο τέλειος καιρός βεβαίως.

1ο km ζέσταμα
5άρι 2-6km 26:10 @ 5:14 και average 190 παλμούς
5άρι 7-11km 26:00 @ 5:12 και average 196 παλμούς
ΥΓ και 8:30 λεπτά (!) καλύτερα από πέρυσι

Πολλοί γνωστοί και φίλοι Elekout, Anna_Ves, Echetlos, Manolis, Sissi, Ηλίας, Ανδρέας, Μένιος, Ελίνα
Ωραία διαδρομή, καλή διοργάνωση, ειδικά για τα μέσα με τα οποία γίνεται.

Καλοπροαίρετες επισημάνσεις:
Μπορούσε το 11άρι να είναι 10άρι με πιο σύντομη είσοδο στο γήπεδο, ώστε να είναι πιο ανταγωνιστικό.
Νομίζω ότι όλες οι τράπεζες έχουν καταργήσει την είσπραξη προμήθειας (πχ 1€) για κατάθεση σε λογαριασμό τρίτου.
Με τη συμπλήρωση της πρώτης στροφής κι ενώ μόλις ολοκληρώναμε το 10k, υπήρχε ταμπέλα για 9k (αυτό μου 'κοψε τα πόδια)
2-3 λεπτά πριν την εκκίνηση ρώτησα εθελόντρια και με ενημέρωσε με βεβαιότητα ότι θα γίνουν ξεχωριστές εκκινήσεις για τον Ημι και το 11άρι.
Ναι, δεν είδα που ήταν τα ισοτονικά, αλλά και τι έγινε.


Κατά τ' άλλα, το γλέντησα, έκατσα μέχρι τις απονομές και χόρτασα να βλέπω τόσο κόσμο χαμογελαστό
echetlos Posted - 29/04/2014 : 20:43:18
Έλα να πιούμε καφέ μετά...


"My sport is your sport's punishment"
Aytoxeiras Posted - 29/04/2014 : 20:38:28
Καλη επιτυχία!
Θα μαι Αθήνα αλλά δε θα τρέξω. Αν προλάβω όμως θα ρθω να σας χειροκροτήσω.
echetlos Posted - 29/04/2014 : 20:13:13
Γεια σου Μάριε!
Ναι, θα τρέξω.


"My sport is your sport's punishment"
Aytoxeiras Posted - 29/04/2014 : 18:23:47
quote:
Originally posted by trexantiris
Ρε συ Νίκο τι βύσμα έχεις και είσαι πάντα εξώφυλλο;




...όταν διαθέτεις στυλ και κορμί, δε χρειάζεσαι το βύσμα!...

ααααχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συγχαρητήρια σε όλους για τον αγώνα σας!

Free your feet...free your senses!
[/quote]

Μανώλη βλέπω πέρασες το "forefoot" ασχολίαστο!!

Συγχαρητήρια και από μένα σε όσους τρέξανε! Νίκο θα τρέξεις τον Ημιμαραθώνιο την Κυριακή;
tolisxlv Posted - 29/04/2014 : 16:16:08
Δεύτερη φορά που τρέχω τον συγκεκριμένο αγώνα και μόνο καλές εντυπώσεις μου έχει αφήσει,ο καιρός σύμμαχος και 8 λεπτά κάτω από πέρσι
με έκαναν να φύγω χαρούμενος για τις επιδόσεις μου.
Από τροφοδοσία δεν αντιμετώπισα κάτι ιδιαίτερο μιας και είχα φροντίσει να έχω πάνω μου 2 τζελ που ήταν υπέρ αρκετά την απόσταση αυτή.
dimitrissss Posted - 29/04/2014 : 12:42:38
Δε συμμετείχα φέτος αλλά θυμάμαι ότι πέρυσι η τροφοδοσία ήταν υπεραρκετή. Είχαν μπανάνες σε ενδιάμεσους σταθμούς αλλά δεν έπαιρνε σχεδόν κανείς, ίσως για αυτό να μην είχαν φέτος. Θυμάμαι ότι στο 18ο χιλιόμετρο έδιναν μπανάνες και το θεώρησα υπερβολή.
Deorum Posted - 29/04/2014 : 12:21:47
Ο αγώνας ήταν εκπληκτικός. Πάντα σε τέτοια μεγάλα εγχειρήματα, με 2-3 παράλληλους αγώνες, και διάφορα πραγματάκια, ίσως κάποια μικρή λεπτομέρεια ξεφύγει, (δλδ αν θέλουμε να βρούμε κάτι, θα το βρούμε) αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει στον συγκεκριμένο ειδικά αγώνα να σταθούμε σε αυτό. Δεν διαφωνώ ότι κάποιοι φίλοι ίσως περίμεναν την μπανάνα στο ενδιάμεσο, και είχαν ποντάρει σε αυτό τον αγώνα τους, αλλά θεωρώ πως είναι μια μικρή εξαίρεση, και σίγουρος ότι η διοργάνωση τους ακούει με κατανόηση.

Στο τέλος που ειπώθηκε ότι κατά τον τερματισμό δεν είχαν μείνει μπανάνες και ισοτονικά, σίγουρα είχαν μείνει. Έφυγα τελευταίος τελευταίος, και είχαν μείνει αρκετά. Το ξέρω γιατί έφαγα και εγώ 2 μπανανούλες... ¨

Να σημειώσω εδώ, ότι ο αγώνας παραλίγο να τιναχθεί στον αέρα, λόγω του ΗΜΙ της Αθήνας, και τελευταία στιγμή αλλάχτηκε η ημερομηνία προς το νωρίτερο. Το με πόση επιείκεια ή αυστηρότητα πρέπει να κρίνουμε τον κάθε αγώνα... είναι κάθε φορά ξεχωριστό.
mpampis Posted - 29/04/2014 : 11:53:40
ξερει κανεις σε ποια χιλιομετα ειχαν τοποθετηθει τα σημεια ελεγχου ?
kolirios Posted - 29/04/2014 : 09:27:54
καλημερα ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΕΙΣ.ΝΕΟΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΓΩΝΑΣ,ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ,Η ΒΡΟΧΟΥΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ,ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΟΚ,ΒΑΣΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΙΔΑΝΙΚΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΤΡΕΞΙΜΟ,ΟΥΤΕ ΖΕΣΤΗ,ΟΥΤΕ ΚΡΥΟ,ΕΝΤΑΞΕΙ ΛΙΓΟ ΕΙΧΕ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΗΤΑΝ ΙΔΑΝΙΚΟΣ,ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΧΡΟΝΟ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ,ΑΝ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΑΚ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΛΙΣΤΡΑΓΕ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΙΝΗΣΗ ΜΑΤ ΚΑΙ ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΔΕΝ ΓΛΙΣΤΡΟΥΣΕ,ΙΣΩΣ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ.13οσ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ
Pheidias Posted - 29/04/2014 : 01:42:54
Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις παιδιά.
Οφείλω να ενημερώσω ότι ήδη από νωρίς το απόγευμα σήμερα (εχθές) ο επί κεφαλής της διοργάνωσης κ. Κ. Λιαπής επικοινώνησε μαζί μου και το θέμα λύθηκε.
Ευχαριστώ τους διοργανωτές, τους εθελοντές και τους συναθλητές, και χαίρομαι πολύ που πήρα την 3η θέση στον ωραίο αυτόν αγώνα - τολμώ να πω πως είναι ο αγαπημένος μου ημιμαραθώνιος.
TakisV Posted - 28/04/2014 : 22:58:12
Καλός αγώνας και σύμμαχος ο καιρός. PB για μένα. 21' λεπτά βελτίωση χρόνου σε ημί από τον πρώτο μου αγώνα πριν 1 χρόνο. Echetlos!!!!! εάν είχε και ενδιάμεσα μπανάνα θα ανέβαινα βάθρο χιχιχιχι.

Αυτός που γνωρίζει να μιλά, γνωρίζει και πότε να το κάνει.
echetlos Posted - 28/04/2014 : 21:35:23
quote:
Originally posted by mimis

quote:
Originally posted by echetlos


Τελικά κάποιοι πάνε στους αγώνες για να φάνε και όχι για να τρέξουν, μου φαίνεται...


"My sport is your sport's punishment"


ο δικος μου πάντως οργανισμος θα χρειαζοταν ενεργειακα μια τουλάχιστον μπανανα για 21χλμ με δεδομενο ότι ειχα φαει μονο μια φετα τσουρεκι στις 6.30πμ υπολογιζοντας στην "μπανανα" της διοργανωσης που δεν ηρθε ποτε..
Παρε την άστοχη ειρωνια σου κάπου αλλου που την χρειάζονται φιλαράκο..





Τότε την επομένη φορά να βάλεις και μέλι στο τσουρέκι, φιλαράκο...


"My sport is your sport's punishment"
stratos_al Posted - 28/04/2014 : 20:22:18
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Μούρλια
Θα σκάσει καυγάς

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014





Skoteinos δάχτυλος.....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
SKOTEINOS Posted - 28/04/2014 : 19:10:29
Μούρλια
Θα σκάσει καυγάς

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000