Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5oς Ιπποκρατειος Αγωνας Δρομου 10χλμ Λαρισας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Gourou Δημοσιευτηκε - 21/04/2014 : 19:36:37
Οσο πλησιαζει η ημερομηνια διεξαγωγης (11 Μαιου) δε θα μπορουσα να μην ανοιξω θεματακι εδω για να εκθειασω εναν αγωνα που κατατασεται στους ελαχιστους πλεον που γινονται αφιλοκερδως στη χωρα μας χωρις καμμια επιβαρυνση απο τους αθλητες παρεχοντας σ αυτους (εμας) ολα οσα επιβαλουν οι συγχρονοι τροποι διεξαγωγης...


Αναλυτικα η προκηρυξη :


http://larisarunners.blogspot.gr/2013/12/5.html



Παρ'ολο που προσωπικα στο συγκεκριμενο αγωνα θα ταξιδεψω αρκετα για να τον προλαβω δεν υπαρχει περιπτωση σα Λαρισαιος κ ας μη ζω στη πολη να τον χασω !
Αποστολη Γουλα ελπιζω να εχεις φροντισει για σουβλακια μετα οπως περυσι :)
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
fanisx Posted - 11/05/2015 : 16:36:48
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα,

Να προσθέσω κι εγώ την εμπειρία μου από τη φετινή διοργάνωση (10/5/2015).

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές, πολύ καλή οργάνωση, με μεράκι και σε φιλικό κλίμα. Είχε αρκετό κόσμο στην αφετηρία (~500 άτομα).Σωστή φύλαξη και δείκτες, νερά στο 5 & 7.5, όμορφο μετάλλιο (και... βαρύ!)Και όλα αυτά χωρίς κανένα κόστος για τους συμμετέχοντες.

Η διαδρομή είναι εύκολη, όχι απολύτως επίπεδη (είχε 2 μικρές ανηφόρες των 10 μέτρων που... με ζόρισαν, χαχα!),αν και μου βγήκε στο gps 9,75km (το επιβεβαιώνει κάποιος άλλος;).

Παρά το ότι ο καιρός ήταν αρκετά καλός, θα προτιμούσα να ξεκίναγε μια ώρα νωρίτερα (στις 9, αντί για 10).

Τον προτείνω ανεπιφύλακτα, συνδυάστε το με βόλτα στην πόλη (ωραίοι πεζόδρομοι, μαγαζιά κλπ).

Άντε, και του χρόνου!
thesalos Posted - 14/05/2014 : 14:56:27
και 300 τεχνικα μπλουζακια παιδια που δοθηκαν στους 300 πρωτους τερματισαντες

αρτια διοργανωση ,και του χρονου παιδια.
Gourou Posted - 13/05/2014 : 11:37:19
Να πω και γω 2 λογια για τον αγωνα της κυριακης.

Ειναι ο καλυτερος αγωνας δρομου που εγινε στη λαρισα ποτε...!

Με διαφορα.

Τελεια οργανωση φιλικο κλιμα

Κεφι και χαμογελα

Ευκολη διαδρομη για χρονο και ρεκορ (προσωπικα το κανα 42λεπτα) και
φοβερο μεταλλιο!! Το καλυτερο που πηρα σε αγωνα (εδω βλογουμε τα γενια του Παυλου)

Φανταστικες τεχνικες μπλουζες

Καναμε και δωρεαν σπιρομετρηση προσφορα του Παν/κου Νοσοκομειου

Και ολα αυτα ΔΩΡΕΑΝ οσο κ αν φαινεται περιεργο σε καποιους :)

Μπραβο στα παιδια του συλλογου μαραθωνοδρομων λαρισας που κατορθωσαν και διαχειριστηκαν τετοιο ογκο συμμετοχων και να μη παραλειψω να πω πως η ιδεα για εκκινηση και τερματισμο το Αρχαιο θεατρο ηταν καταπληκτικη !!


vasilis dr Posted - 12/05/2014 : 15:03:23
quote:
Originally posted by vasilis dr

Όλα χθες κύλησαν όπως ακριβώς τα είπε ο Παύλος συν το ότι σε 300 Δρομείς(δηλαδή σχεδόν σε όλους) δόθηκε και τεχνική μπλούζα, συν το ότι στο τέλος υπήρξε κλήρωση δώρων από γνωστά αθλητικά καταστήματα της πόλης!
Ραντεβού του χρόνου, και πολλά μπράβο στους διοργανωτές!!



vasilis dr Posted - 12/05/2014 : 14:59:47
Όλα χθές κύλησαν όπως ακριβώς τα είπε ο Παύλος!
SKOTEINOS Posted - 12/05/2014 : 13:11:09
quote:
Originally posted by Gourou

Εκτος απο τον ανταγωνισμο στο δεκαρι ενα αλλος ατυπος ανταγωνισμος ελαβε μερος σε διπλανο σουβλατζιδικο οπου εκει ο Σκοτεινος δεν ειχε αντιπαλο και πραγματοποιησε προσωπικο ρεκορ




Εμείς οι 2 μάστορα πρέπει να γνωριζόμαστε.Ε ήταν σχετικά καλό το σουβλάκι και είπαμε να τιμήσουμε τον καημένο τον μαγαζάτορα.....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Gourou Posted - 12/05/2014 : 11:00:04
Εκτος απο τον ανταγωνισμο στο δεκαρι ενα αλλος ατυπος ανταγωνισμος ελαβε μερος σε διπλανο σουβλατζιδικο οπου εκει ο Σκοτεινος δεν ειχε αντιπαλο και πραγματοποιησε προσωπικο ρεκορ
8avos Posted - 12/05/2014 : 10:44:33
Χαχαχχαχα,τι γράφεις ρε Νίκο

Ο αγώνας πια είναι στολίδι για την πόλη.Όσο δε,γνωρίζεις και εκ των έσω
το μεράκι και την υπευθυνότητα των ανθρώπων,τότε δεν γίνεται να μην
"παρασύρει" όλη την πόλη στον ανιδιοτελή αθλητισμό.

Όσες φορές και να διασχίσεις τη διαδρομή,μιας που και εκεί προπονούμαι,
είναι πνεύμονας οξυγόνου και δροσιάς το παραπήνειο κομμάτι.

Οι εθελοντές είναι όχι απλά άξιοι συγχαρητηρίων,αλλά πολλά παραπάνω.

Δεν θα έτρεχα την κούρσα μιας που δεν έχω κάποιο στόχο,άμεσα τουλάχιστον,αλλά δεν θα μπορούσα να αρνηθώ την φοβερή εμπειρία να τρέχεις με τον Σκοτεινό,δεν άφηνε άνθρωπο σε χλωρό κλαρί ίσως τον πέρασαν για υποψήφιο με τις χαιρετούρες.

Και εις άλλα με υγεία.

vespower
echetlos Posted - 12/05/2014 : 09:28:33
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

...τρέχοντας με τον φίλο μου τον Θάνο μαζί το διασκεδάσαμε πραγματικά!




Πώς γίνεται να έτρεχες μαζί με τον Θάνο, τραυματίας ήταν..?!?!?

"My sport is your sport's punishment"
SKOTEINOS Posted - 12/05/2014 : 09:20:04
Συγχαρητήρια κιόλας στον vasilis dr για την κόρη του που βγήκε πρώτο κορίτσι στον παιδικό αγώνα!!!

Φαίνονται τα γονίδια!!!!

ΕΥΓΕ ΒΑΣΙΛΗ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
SKOTEINOS Posted - 12/05/2014 : 09:12:10
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!!!

Είχα την χαρά και την τύχη παρόλη την απίστευτη κούραση που έχω,να παραβρεθώ στον πολύ σπουδαίο αγώνα,τον Ιπποκράτειο αγώνα στην Λάρισα,και αποζημιώθηκα απίστευτα.΄
Πάμε στα του αγώνα:

1)Απίστευτη διαδρομή,μεσα από δέντρα και παραποτάμια,με εκκίνηση,από το άρχαίο Θέατρο της Λάρισας,δίνοντας μια ξεχωριστή αρχαία νότα στον αγώνα.
2)Κόσμος πολύς και ενθουσιώδης με χειροκροτήματα να μας επευφημούν σε όλη την διάρκεια του αγώνα
3)Απίστευτη φύλαξη και κλείσιμο δρόμων,παρόλο που περάσαμε από κομβικά σημεία!Δεν μας διέκοψε κανένα μα κανένα αμάξι.Και εδώ θέλω να εξιτάρω και την υπομονή των Λαρισαίων οδηγών,σε σχέση με τους αντίστοιχους Αθηναίους "συναδέλφους" τους,που δεν δείχνουν την ανάλογη υπομονη.
4)Πάμε στις παροχές:
Με μήδέν(0) κόστος μας είχαν:
-Μεταλλειάρα(να ευλογήσω και λίγο τα γένια μου,που τα έχω μπόλικα τελευταία)
-Ηλεκτρονική χρονομέτρηση,που έπιασε το κλέψιμο της δεύτερης γυναίκας της οποίας θα της πάρουν το κύπελλο και θα απονεμηθεί στην κανονική νικήτρια
-Νερά,χυμούς,κέικ,σαντουιτσάκια
-Δωρεάν σπιρομέτρηση(καλά την λέω;)

Η ζέστη ήταν μόνο ένα θέμα-είναι γνωστό ότι στον κάμπο είναι αρκετή,αλλά τρέχοντας με τον φίλο μου τον Θάνο μαζί το διασκεδάσαμε πραγματικά!

Από τους αγώνες με μεράκι,ζήλο και πολλές παροχές ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!



Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Λάρισας και τα μέλη τους,για την φιλοξενια και για τον πολύ ωραίο αυτό αγώνα.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
efkellis Posted - 12/05/2014 : 01:01:07
πολύ ωραίος αγώνας!!
πολλές συμμετοχές και ωραία διαδρομή
βέβαια πολύ ζέστη (αν και ο αγώνας άρχισε σχετικά νωρίς), που καθιστούσε την προσπάθεια όλων ιδιαίτερα δύσκολη!!!
προσωπικά ευχαριστημένος από την επίδοση μου : 39:59!
του χρόνου με υγεία και πάλι εκεί!!!!!!
vasilis dr Posted - 10/05/2014 : 21:03:49
quote:
Originally posted by Nasos777

Κριμα και εγω δεν θα μπορεσω να παω γιατι θα παω Παυλιανη για αγωνες Mountain Bike
Ηθελα πολυ να παω Λαρισα

Run Forrest Run



Του χρόνου Θανάση, να περάσεις καλά στην Παύλιανη και αν έρθεις Μέτσοβο την 1 Ιουνίου θα βρεθούμε.
Nasos777 Posted - 10/05/2014 : 18:09:53
Κριμα και εγω δεν θα μπορεσω να παω γιατι θα παω Παυλιανη για αγωνες Mountain Bike
Ηθελα πολυ να παω Λαρισα

Run Forrest Run
KostasPVol Posted - 10/05/2014 : 17:44:40
Ο Αποστόλης φταίει Βασίλη, από αυτόν πήρα την εικόνα: http://larisarunners.blogspot.gr/2014/05/5-10_9.html
Πάλι καλά που έβαλε μόνο τη μία πλευρά!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000