Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Σέϊχ Σε

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
rowergr Δημοσιευτηκε - 08/03/2014 : 14:40:51
Πήρα το Μονοπάτι Μ6 από την ανατολική πλευρά του και έφτασα στο οίκημα των συνταξιούχων.Από εκεί συνέχισα δυτικά μέχρι το ύψος της 2ης ανισόπεδης για τούμπα(στην περιφερειακή).Είχε πολλά μονοπάτια και είπα να μη συνεχίσω για να μη χαθώ γιατί βιαζόμουν.
Η ερώτηση μου: από το οίκημα των συνταξιούχων ο ζωολογικός είναι κοντά;Το δυτικότερο σημείο που έτρεξα ήταν πίσω από ένα φράγμα αν βοηθάω

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
skiritis Posted - 21/08/2014 : 15:13:45
Μάλλον εννοείς τη βρύση πίσω από το Αρσάκειο στους Ελαιώνες, εκεί που αρχίζει το μονοπάτι Μ5 (ή Μ7);
cnp271268 Posted - 21/08/2014 : 12:43:43
Ναι βρυση ειναι , εχει και κατι κιοσκια αν θυμαμαι καλα εκει
quote:
Originally posted by skiritis

quote:
Originally posted by cnp271268

quote:
Originally posted by rowergr

Από περραιβού μέχρι τον Ι.Ν. ζωοδόχου πηγής, εκτός από τη βρύση στο καράβι υπάρχει κάτι άλλο;Υπάρχει στο ναό βρύση; Λέω να κάνω αυτό το κομμάτι με τερματισμό στους ελαιώνες.Είναι μεγάλη η απόσταση; Έχει κάποιος άλλος προτεινόμενες διαδρομές;;

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος


Yπαρχει νερο στον ναο (στις καλογριες εννοεις ) . επισης αν στο 3ο χλμ κοψεις δεξια στην διαδρομη του αγωνα του ΣΔΥΘ χωρις ομως να ανεβεις το μονοπατι στο 8χλμ, θα βρεις και παλι νερο γυρω στο 10 χλμ. Αλλες βρυσες δεν εχω υποψιν μου αλλα νομιζω δεν χρειαζεσαι και αλλη , αφου το καραβι ειναι σε καλο σημειο,

trehontas.blogspot.com/



Που ακριβώς είναι; Είναι βρύση;



trehontas.blogspot.com/
rowergr Posted - 20/08/2014 : 16:00:31
χαχαχα..αυτό ξαναπες το!!

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
foris Posted - 20/08/2014 : 15:41:01
quote:
Originally posted by rowergr

@skiritis έλα ντε!
@foris έχω έρθει κανά δύο φορές με το ΣΔΥΘ.Το έχουν καθιερώσει κάθε Τετάρτη σχεδόν.Λόγω δουλειάς θα πάω το βράδυ στις 21:30 με τον Κουρκουρίκη.

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος


Καλό κουράγιο
rowergr Posted - 20/08/2014 : 15:30:17
@skiritis έλα ντε!
@foris έχω έρθει κανά δύο φορές με το ΣΔΥΘ.Το έχουν καθιερώσει κάθε Τετάρτη σχεδόν.Λόγω δουλειάς θα πάω το βράδυ στις 21:30 με τον Κουρκουρίκη.

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
foris Posted - 20/08/2014 : 09:23:39
Σήμερα στις 19:30 θα γίνει προπόνηση 13χλμ. Ξεκίνημα από την γέφυρα της Περαιβού.
Αν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί έρθει μαζί μας καθώς η προπόνηση είναι ανοικτή για όλους (την οργανώνει ο ΣΔΥΘ).
skiritis Posted - 20/08/2014 : 08:24:46
quote:
Originally posted by cnp271268

quote:
Originally posted by rowergr

Από περραιβού μέχρι τον Ι.Ν. ζωοδόχου πηγής, εκτός από τη βρύση στο καράβι υπάρχει κάτι άλλο;Υπάρχει στο ναό βρύση; Λέω να κάνω αυτό το κομμάτι με τερματισμό στους ελαιώνες.Είναι μεγάλη η απόσταση; Έχει κάποιος άλλος προτεινόμενες διαδρομές;;

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος


Yπαρχει νερο στον ναο (στις καλογριες εννοεις ) . επισης αν στο 3ο χλμ κοψεις δεξια στην διαδρομη του αγωνα του ΣΔΥΘ χωρις ομως να ανεβεις το μονοπατι στο 8χλμ, θα βρεις και παλι νερο γυρω στο 10 χλμ. Αλλες βρυσες δεν εχω υποψιν μου αλλα νομιζω δεν χρειαζεσαι και αλλη , αφου το καραβι ειναι σε καλο σημειο,

trehontas.blogspot.com/



Που ακριβώς είναι; Είναι βρύση;
rowergr Posted - 19/08/2014 : 17:07:22
Με επιβεβαίωσε ο χάρτης
Να σαι καλά
Τα μέρη μέχρι το καράβι και όλο δυτικά τα έχω τρέξει.Ανατολικά τώρα θα πάω πρώτη φορά.

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
foris Posted - 19/08/2014 : 16:45:05
Ούτος ή άλλως ευθεία ( δηλαδή στον βασικό δρόμο) πας, δεν χάνεσαι με τίποτα.
Τις καλόγριες (το μοναστήρι) θα τις δεις από τον δρόμο που θα τρέχεις στα δεξιά σου και θα πας κατά εκεί στην διαστάυρωση ή αλλιώς θα συνεχίσεις ευθεία και θα τερματίσεις τον χωματόδρομο στην άσφαλτο για το Χορτιάτη.

Σκυλιά μόνο χαμηλά στο 2ο χλμ έχει μια παρέα αλλά σπάνια ενοχλούν.(Έχει σκυλιά αλλά με τους ιδιοκτήτες τους για βόλτα)
Αλλού πιο ψηλά δεν έχω πετύχει ποτέ.
rowergr Posted - 19/08/2014 : 16:08:52
Οι καλόγριες είναι όλο ευθεία μετά το καράβι; Ακολουθώντας το βασικό δασικό δρόμο;
Και κάτι ακόμη:ελπίζω να μη συναντήσω κανά σκυλάκι στο δρόμο

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
foris Posted - 19/08/2014 : 10:06:06
Μέχρι τις καλόγριες και πίσω είναι πάνω-κάτω 20χλμ. Οπότε νερό πίνεις στο 7,5χλμ στην ανηφόρα και στο 12,5χλμ στο γυρισμό υπολόγιζε.
Αν δεν πας στις καλόγριες και συνεχίσεις βγαίνεις στον δρόμο του Χορτιάτη. Εκείνο είναι σίγουρα (μετρημένο πολλές φορές) 12,5χλμ (+12,5 ο γυρισμός) 25χλμ σύνολο.
rowergr Posted - 18/08/2014 : 21:52:59
Έγινε ευχαριστώ φίλε

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
cnp271268 Posted - 18/08/2014 : 15:59:49
quote:
Originally posted by rowergr

Από περραιβού μέχρι τον Ι.Ν. ζωοδόχου πηγής, εκτός από τη βρύση στο καράβι υπάρχει κάτι άλλο;Υπάρχει στο ναό βρύση; Λέω να κάνω αυτό το κομμάτι με τερματισμό στους ελαιώνες.Είναι μεγάλη η απόσταση; Έχει κάποιος άλλος προτεινόμενες διαδρομές;;

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος


Yπαρχει νερο στον ναο (στις καλογριες εννοεις ) . επισης αν στο 3ο χλμ κοψεις δεξια στην διαδρομη του αγωνα του ΣΔΥΘ χωρις ομως να ανεβεις το μονοπατι στο 8χλμ, θα βρεις και παλι νερο γυρω στο 10 χλμ. Αλλες βρυσες δεν εχω υποψιν μου αλλα νομιζω δεν χρειαζεσαι και αλλη , αφου το καραβι ειναι σε καλο σημειο,

trehontas.blogspot.com/
rowergr Posted - 18/08/2014 : 14:48:36
Από περραιβού μέχρι τον Ι.Ν. ζωοδόχου πηγής, εκτός από τη βρύση στο καράβι υπάρχει κάτι άλλο;Υπάρχει στο ναό βρύση; Λέω να κάνω αυτό το κομμάτι με τερματισμό στους ελαιώνες.Είναι μεγάλη η απόσταση; Έχει κάποιος άλλος προτεινόμενες διαδρομές;;

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
skiritis Posted - 10/03/2014 : 07:26:38
Θα σε βοηθήσει πολύ ο πρόσφατα εκδοθείς χάρτης του Σέϊχ-Σου από τις εκδόσεις Road του συγγραφέα Σωτήρη Μαλασιώτη, νομίζω η πρώτη αξιολογώτατη δουλειά για το περιαστικό αυτό δάσος. Έχει όλους τους χωματόδρομους και τα μονοπάτια. Επίσης έχει και τη διαδρομή του Άεθλος που γίνεται κάθε Μάρτιο.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000