Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Φειδιππίδειος Δρόμος-5/9/2014

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
SKOTEINOS Δημοσιευτηκε - 21/02/2014 : 15:05:34
Ίσως έχει φτάσει στα αυτιά σας,ίσως και όχι.
ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ:

O ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ,ο ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ που έτρεξε ο Φειδιππίδης-από την Αθήνα στην Σπάρτη,προκειμένου να ζητήσει βοήθεια από τους Σπαρτιάτες.

Ο νέος αγώνας υπεραπόστασης,ο οποίος κατά 97% είναι ο ίδιος με βάση τα γραφόμενα,θα διεξαχθεί στις 5/9/2014,με γενικό κόστος για Έλληνες και ξένους 100 ευρώ.

Η αναλυτική προκήρυξη εδώ:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=16745

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
KostasVer Posted - 20/09/2014 : 12:11:44
Καλησπερα,υπαρχει καποιο περιπτερο σχετικα με το σπαρταθλο για αγορα διαφορων ειδων;(μπλουζακια,καπελα κλπ)Αν ναι που θα το βρω;(ακροπολη;)
ευχαριστω
Etien Posted - 19/09/2014 : 22:27:38

Ευχαριστώ κ για τις φωτογραφίες!!! Το ξαναεγραψα....Η βοήθειά του ήταν υπερπολυτιμη!!!

Ευχαριστώ.
npsich Posted - 19/09/2014 : 21:03:32
Παναγιωτη συγχαρητηρια σε σενα και τον Χρηστο



Etien Posted - 18/09/2014 : 23:00:10
quote:
Originally posted by kanivallos

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Μάλιστα. Δεν το ήξερα. Περίεργο μου ακούγεται πάντως.



Εννοεί βέβαια και διαφορετικό τύπο παπουτσιού (άλλο πάτημα) και όχι μόνο μεγαλύτερο νούμερο (λόγω οιδήματος)




Εγώ δεν κατέχω πολλά από αυτά παιδιά.... Ξέρω μόνο ότι είχαν διαφορετικό πάχος από κάτω ( πέρα από την μάρκα) ....Το πρώτο Ζευγάρι ήταν Πιο λεπτό κ το ΔευτέρΟ πιο παχύ!Για ουδέτερο πάτημα κ τα δύο!

Ευχαριστώ!!
runner1979 Posted - 18/09/2014 : 21:00:12
αν δεν κάνω λάθος αυτός είναι και ο λόγος (να αλλάζει λιγάκι το πάτημα μας) που είναι καλύτερα να μην τρέχουμε μονίμως με ένα ζευγάρι παπούτσια

εκτός αν είναι κόλπο μάρκετιν και αυτό αφού ίσως τότε οι ξυπόλητοι θα πρεπε να κυκλοφορούν με καροτσάκια
kanivallos Posted - 18/09/2014 : 20:46:13
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Μάλιστα. Δεν το ήξερα. Περίεργο μου ακούγεται πάντως.



Εννοεί βέβαια και διαφορετικό τύπο παπουτσιού (άλλο πάτημα) και όχι μόνο μεγαλύτερο νούμερο (λόγω οιδήματος)
ALEXANDRA Posted - 18/09/2014 : 19:29:32
Μάλιστα. Δεν το ήξερα. Περίεργο μου ακούγεται πάντως.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Etien Posted - 18/09/2014 : 15:44:38
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Παναγιώτη μου εξηγείς γιατί αλλάζετε παππούτσια; Κουράζονται κ αυτά;



Ειχα διαβασει καπου ,μεταξυ αλλων , Αλεξανδρα, οτι ....΄΄αλλαζοντας τα παππουτσια ,΄΄εργαζονται΄΄ διαφορετικες μυικες ομαδες στο ποδι και ετσι οι μεν ξεκουραζονται ΄΄...και απο οτι διαπιστωσα , ειναι αληθεια αυτο !!!!

Ευχαριστω !





-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.


ALEXANDRA Posted - 18/09/2014 : 14:42:05
Παναγιώτη μου εξηγείς γιατί αλλάζετε παππούτσια; Κουράζονται κ αυτά;




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
psaras Posted - 17/09/2014 : 18:30:06
Φίλε Παναγιώτη σου ξαναλέω ότι είσαι Γίγαντας , ανυπομονώ να σε γνωρίσω από κοντά.

--------------------------------------------------------------------------------------------
"You’ll be wishful for the ‘wall’ of the marathon, when you hit the ‘death grip’ of the ultra"
Manolis Psaradakis
runner1979 Posted - 17/09/2014 : 15:58:27
quote:
Originally posted by Etien

quote:
Originally posted by runner1979

Etien μου κάνει εντύπωση ότι στο κείμενο που έγραψες δεν ανέφερες ούτε μια φορά για κάποιον τραυματισμό ή ότι πονούσες και σου πέρασε απ το μυαλό να εγκαταλήψεις κάποια στιγμή
245km είναι αυτά..




Ειχα μερικους πονους στις γαμπες καπου απο το 80 και μετα ...αλλα ηταν ανεκτοι και περιμενα οτι καποια στιγμη θα φυγουν ωπος ηρθαν...αλλα δεν προλαβαν,διοτι τους προλαβα εγω ,αλλαζοντας παπουτσια στο 120οχιλ,οπως ειχα στο σχεδιο,,,,,
Μετα , ως δια μαγειας εφυγαν !!! Και δεν υπηρξε τιποτα αλλο..ουτε φουσκαλα , ουτε μαυρισμα νυχιου ...τιποτα απολυτως! Περιμενα μαλιστα τις επομενες 2-3 ημερες να εκδηλωθουν πιασιματα κλπ κλπ αλλα τιποτα ...
Εχω εκπλαγει κι εγω !!
Πολλες φορες μεσα στην εβδομαδα που περασε , αναρωτηθηκα ΄΄ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ... ΄΄ !!!

Για να εγκαταλειψω , ουτε μια στιγμη δεν περασε απο το μυαλο μου ...ουτε σαν λεξη δηλαδη!!!
Μα ηταν τοσες πολλες οι χαρουμενες στιγμες που μου χαρισαν ολοι οι φιλοι μου ,τοσο στην εκκινηση ,οσο και μερικοι που με περιμεναν στην την περιοχη τους ,που δεν ειχα χρονο να σκεφτομαι ...ηττοπαθητικα !!!

Ευχαριστω!



ακριβώς αυτό,
αρκετοί από μας πάμε να τρέξουμε μαραθώνιο κάνοντας προσευχές και τάματα μην μας βγει τραυματισμος και όταν τερματίζουμε ρωτάμε τί γιατροσόφια υπάρχουν για να απαλλαγούμε από τους πόνους που έχουμε

αντιθέτως εσύ όπως διαβάζω μετά από τερματισμό 6 συνεχόμενων μαραθωνίων έχεις φιλοσοφικά ερωτήματα του τύπου "ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ..." !!!
SKOTEINOS Posted - 17/09/2014 : 13:20:31
Επιφυλλάσομαι...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Etien Posted - 17/09/2014 : 13:01:32
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by Etien

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Ζήτησες;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015



Αν ηταν να ζηταμε ο,τι θελουμε , δεν το ηξερα αυτο !!! Δεν το ειχα διαβασει και καπου δηλαδη !!

Ευχαριστω !!




Ρε άσε τι διάβασες και τι δεν.
Με μένα μιλάς.
Είναι δυνατόν να ζήταγες κάτι και να μην στο έδινα;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015




Προσεχε τι λες !!
Μιλας σε εναν ανθρωπο που ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...!Εκτειθεσαι τωρα..και θα εκτεθεις ΚΑΙ στο μελλον !!!

Etien Posted - 17/09/2014 : 12:57:15
quote:
Originally posted by runner1979

Etien μου κάνει εντύπωση ότι στο κείμενο που έγραψες δεν ανέφερες ούτε μια φορά για κάποιον τραυματισμό ή ότι πονούσες και σου πέρασε απ το μυαλό να εγκαταλήψεις κάποια στιγμή
245km είναι αυτά..




Ειχα μερικους πονους στις γαμπες καπου απο το 80 και μετα ...αλλα ηταν ανεκτοι και περιμενα οτι καποια στιγμη θα φυγουν ωπος ηρθαν...αλλα δεν προλαβαν,διοτι τους προλαβα εγω ,αλλαζοντας παπουτσια στο 120οχιλ,οπως ειχα στο σχεδιο,,,,,
Μετα , ως δια μαγειας εφυγαν !!! Και δεν υπηρξε τιποτα αλλο..ουτε φουσκαλα , ουτε μαυρισμα νυχιου ...τιποτα απολυτως! Περιμενα μαλιστα τις επομενες 2-3 ημερες να εκδηλωθουν πιασιματα κλπ κλπ αλλα τιποτα ...
Εχω εκπλαγει κι εγω !!
Πολλες φορες μεσα στην εβδομαδα που περασε , αναρωτηθηκα ΄΄ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ... ΄΄ !!!

Για να εγκαταλειψω , ουτε μια στιγμη δεν περασε απο το μυαλο μου ...ουτε σαν λεξη δηλαδη!!!
Μα ηταν τοσες πολλες οι χαρουμενες στιγμες που μου χαρισαν ολοι οι φιλοι μου ,τοσο στην εκκινηση ,οσο και μερικοι που με περιμεναν στην την περιοχη τους ,που δεν ειχα χρονο να σκεφτομαι ...ηττοπαθητικα !!!

Ευχαριστω!
SKOTEINOS Posted - 17/09/2014 : 09:46:35
quote:
Originally posted by Etien

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Ζήτησες;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015



Αν ηταν να ζηταμε ο,τι θελουμε , δεν το ηξερα αυτο !!! Δεν το ειχα διαβασει και καπου δηλαδη !!

Ευχαριστω !!




Ρε άσε τι διάβασες και τι δεν.
Με μένα μιλάς.
Είναι δυνατόν να ζήταγες κάτι και να μην στο έδινα;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000