Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 4ος Πτώιος Αγώνας Δρόμου (Aκραίφνιο)

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
SKOTEINOS Δημοσιευτηκε - 18/09/2014 : 10:37:13
Ο πολύς και δύσκολος(ειδικά άμα το πιάνει ζέστη) Πτώιος Ημιμαραθώνιος είναι εδώ,στο Ακραίφνιο Βοιωτίας

Στις 5 Οκτωβρίου,αναβαθμισμένος και με ηλεκτρονική χρονομέτρηση φέτος!
Για περισσότερα εδώ:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=17588

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
sonik Posted - 08/10/2014 : 13:14:57
quote:
Originally posted by npsich

sonik μπορουμε να βαλουμε το link με τις φωτο στο blog του συλλογου?



Ελεύθερα. Αν θέλετε μπορείτε να τις κατεβάσετε όλες στο blog σας. Και μπράβο για τον αγώνα και τη φιλοξενία

..
npsich Posted - 08/10/2014 : 13:06:32
ευχαριστουμε γιωργο το βραδυ θα τους ενημερωσω
Deorum Posted - 08/10/2014 : 12:01:05
Κάποιοι κύριοι/α από τον σύλλογο, μου ζήτησε το μέιλ μου, να τους στείλω ένα σετ φωτογραφίες.

Δεν με έχουν ενοχλήσει ακόμα, αν κάποιος το δει, μην διστάσει να μου στείλει. (χωρίς κόστος έτσι, έφαγα το ωραίο φαγητάκι τους, έχω τρέξει 2 χρονιές είμαι υπερ-πληρωμένος. :) )
georgespyros@msn.com
npsich Posted - 08/10/2014 : 11:14:46
sonik μπορουμε να βαλουμε το link με τις φωτο στο blog του συλλογου?
sonik Posted - 07/10/2014 : 23:57:02
Παρότι είχα δηλώσει συμμετοχή, δεν συμμετείχα τελικά λόγω ψιλό(ελπίζω)πελματιαίας. Ωστόσο, βρέθηκα στο Ακραίφνιο, ζήλεψα όσους έτρεξαν, δοκίμασα τον (πολύ καλό) τραχανά και έβγαλα και μερικές φωτό. Νομίζω δεν μου ξέφυγε κανείς με χρόνο από 2 ώρες και κάτι μέχρι το 2:27 περίπου. Τις ανέβασα εδώ, μαζί με ένα βίντεο από την έναρξη του αγώνα, το οποίο όμως, όποιος το θέλει, μάλλον πρέπει να το κατεβάσει καθώς είναι Quick Time και δεν παίζει απευθείας.
https://drive.google.com/folderview?id=0ByVbXJxpUVNkTERlQjdDSDJqWGs&usp=sharing

..
sam Posted - 07/10/2014 : 23:33:35
quote:
Originally posted by stratos_al
Νομίζω κάπου στο 6 χλμ μου μίλησε ο SAM (αν είχε έρθει στον αγώνα) σχετικά με την ώρα που είχαμε κάνει μέχρι εκείνο το σημείο. Επειδή όμως δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτός δυστυχώς (αν ήταν) που δεν γνωριστήκαμε... ΣΑΜ αν ήσουν εσύ με τα κόκκινα ρούχα που με ρώτησες "Πόση ώρα τρέχουμε????" και σου είπα περίπου 28 λεπτά, σου ζητώ συγγνώμη και κάποια άλλη στιγμή θα τα πούμε καλύτερα.


Να υποθέσω ότι μας έπιασε η κάμερα ακριβώς εκείνη τη στιγμή?
(ή έστω λίγα δευτερόλεπτα πιο πριν). Εντωμεταξύ εγώ έψαχνα εκείνη την ώρα ποιον θα ρωτήσω για αυτό και κοιτάω όπου να ναι...

http://www.turboimagehost.com/p/20392966/IMG_7227.jpg.html
npsich Posted - 07/10/2014 : 22:41:58
εδω θα βρειτε φωτο

http://laografiko-akraifnio.blogspot.gr/
Panagiotis30 Posted - 07/10/2014 : 01:10:46
μέχρι και το 23ο χλμ έδειχνε το garmin μου +300 μέτρα παραπάνω, στο 24ο χλμ που σωστά επισήμανε ο Sam (χάρηκα που σε είδα στην εκκίνηση, είχαμε να τα πούμε καιρό, από το 32άρι στην Κεφαλλονιά ίσως;) ήταν γραμμένο πάνω σε παλιά ένδειξη ήρθε το πράμα στα ίσα του και με μια μικρή απόκλιση - 10, - 20 μέτρα. Στο τέλος το δικό μου gps έδειξε 26,36 χλμ. Αυτά.

Πλέον...32!!!!!
zoro Posted - 06/10/2014 : 22:10:18
υπόψιν ο κύκλος του Γλά (απο το 10 εως 13) έχει διαφορά 300 μέτρα η εξωτερική με την εσωτερική, όσοι πήγανε....αριστερά κερδίσανε σε απόσταση, οι πιό πολυ πάντως εξωτερικά πηγαίνανε
sam Posted - 06/10/2014 : 20:46:10
quote:
Originally posted by Nasos777

Απο το 23 εως το 24 πιστευω δεν ηταν ενα χιλιομετρο αλλα πολυ λιγοτερο

Run Forrest Run



Μετά όμως μάλλον πρέπει να ήταν παραπάνω... Βασικά το 24 μετά την αναστροφή πρέπει να το ζωγράφισαν πάνω σε μια παλιά ένδειξη όπως μου φάνηκε για να μή μπερδεύει οπότε δεν φαινόταν ακριβές...
sam Posted - 06/10/2014 : 20:43:02
quote:
Originally posted by stratos_al

Λόγω συνεχιζομένων προβλημάτων χθες με την ιστοσελίδα που δεν εμφάνιζε με καμία δύναμη το Forum, δεν έγραψα λέξη Παναγιώτη....
Σήμερα όμως μέρα είναι...
Για άλλη μια φορά ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ αγώνας ΚΑΙ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΔΩΡΕΑΝ......
Τι να πιάσεις και τι να αφήσεις... Πραγματικά μπράβο στον σύλλογο και στον κληρούχα μου στο Πολεμικό Ναυτικό Βασίλη Κασκαβελιώτη που με τον τοπικό σύλλογο κάνουν παπάδες για το χωριό τους. Τα ζυμαρικά και ο τραχανάς είναι χειροποίητα δικά του μιας και έχουν οικογενειακή βιοτεχνία.
Η διαδρομή παρότι άλλαξε δεν άφησε εκτός την υπέροχη ανηφόρα στο τέλος. Ο καιρός μοναδικός.... απλά μας έκανε τη χάρη σε σχέση με πέρσυ που ψηθήκαμε ζωντανοί...
Πολλές όμορφες συναντήσεις μετά από καιρό με Άννα (που πέταγε πάλι), Παναγιώτη (που έχει μείνει ο μισός και απογειώθηκε), Ζορό που κατάφερα να τρέξω μαζί του 2 χλμ (τα πρώτα της κατηφόρας ), επιτέλους γνώρισα τον Spy ο οποίος εκτοξεύτηκε από την στιγμή της εκκίνησης και πολλά παιδιά από τον Απόλλωνα, αναμεσά τους και ο γνωστός μας Μανώλης και πρώην συμφορουμίτης.... γεια σου πρόεδρε των τρολ....

Στα του αγώνα μου τώρα, πέρσυ είχα κάνει 2.23 αλλά το πλήρωσα ακριβά στην μετέπειτα πορεία προετοιμασίας για την ΚΜΑ, έτσι φέτος είπα για long run και το έπραξα... 2.38' και κάτι ψιλά αν και στην αρχή ο ΖΟΡΟ πήγε να με ξελογιάσει και να πάμε όλη τη διαδρομή στα κόκκινα. Μόλις έπιασε ισιάδα μετά την κατηφόρα, έκοψα και τον άφησα να εξαφανιστεί...

Νομίζω κάπου στο 6 χλμ μου μίλησε ο SAM (αν είχε έρθει στον αγώνα) σχετικά με την ώρα που είχαμε κάνει μέχρι εκείνο το σημείο. Επειδή όμως δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτός δυστυχώς (αν ήταν) που δεν γνωριστήκαμε... ΣΑΜ αν ήσουν εσύ με τα κόκκινα ρούχα που με ρώτησες "Πόση ώρα τρέχουμε????" και σου είπα περίπου 28 λεπτά, σου ζητώ συγγνώμη και κάποια άλλη στιγμή θα τα πούμε καλύτερα.

Την ανηφόρα την έβγαλα όλη, όχι σαν και πέρσυ που στα μισά σταμάτησα και πήρα ανάσα... Νομίζω ότι έκανα ένα πολύ καλό long run όπως το είχα σχεδιάσει και τίποτα παραπάνω.

Παναγιώτη λυπάμαι που εξαφανίστηκα από το σημείο που φάγαμε μετά τον αγώνα αλλά εκτός του ότι κρύωνα πολύ, έλαβα και τηλέφωνο από τη σύζυγο που με ενημέρωνε ότι ήταν άρρωστη και έφυγα λίγο άσχημα σαν κλέφτης χωρίς να αποχαιρετήσω.

Μπράβο και πάλι στα παιδιά στο Ακραίφνιο και πάντα τέτοια για εμάς τους δρομείς.



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



Εγώ ήμουν!

Αξύριστος κάργα (πάντως όταν γύρισα τα ξύρισα επιτέλους ) και έκανα όλο ερωτήσεις στου διπλανούς μου και τώρα στο φόρουμ

Κρίμα που δεν γνωριστήκαμε...

Βασικά, τρέχω τώρα τελευταία, στα ασφάλτινα, χωρίς ρολόι και προσπαθώ να δω εάν μπορώ να αντιλαμβάνομαι το ρυθμο μου μέσα απο την εμπειρία..

Το πήγα και εγώ προπονητικά ανάμεσα σε λίγο πιο βαριές προπονήσεις, όμως ήθελα να έχω τον ημι στις 2 ώρες για να τσεκάρω πόσο άνετα θα πήγαινε, οπότε περίπου κάθε 5 χιλιόμετρα ρώταγα όποιον είχα δίπλα το χρόνο και τσέκαρα πόσο σωστά ήμουν. Προφανώς εσύ ήσουν στο 5ο.

Και τώρα ρωτάω για την απόσταση γιατί μετά τις 2 ώρες στον ημί, και ενώ υπολόγιζα ότι θα το πάω μετά με τις ανηφόρες στο τέλος σε ένα μισαώρο τα 5 χιλιόμετρα, μου βγήκε 32 λεπτά παρά κάτι αλλα μου μου χε φανεί όντως σα να ναι λιγο μεγαλύτερο στο τέλος.

Ακόμα μια ωραία διοργάνωση η φετινή και ίσως και ο πιο απολαυστικός καιρός. Πολλά μπράβο στους διοργανωτές, στους εθελοντές και σε όλο το χωριό για την φιλοξενία τους...

Η διαδρομή αυτή σαν να μου άρεσε περισσότερο αλλά ίσως να ήταν και ο καιρός που είπα.

Τα λέμε στα επόμενα.
Nasos777 Posted - 06/10/2014 : 20:20:46
Απο το 23 εως το 24 πιστευω δεν ηταν ενα χιλιομετρο αλλα πολυ λιγοτερο

Run Forrest Run
VTRunner Posted - 06/10/2014 : 19:39:31
quote:
Originally posted by sam

Παιδιά να ρωτήσω η νέα διαδρομή πόσο σας βγήκε στο gps?



26.21κμ με το Navrun500 της Ultrasport.
Μέχρι το 22 συγκρινοντας την χιλιομετρικη αριθμηση έβλεπα να γράφει περίπου 20 μέτρα+ ανα χλμ αλλα στο 23 ως δια μαγείας απο 400 μετρα+ ξαφνικά ήρθε στα 150.Ίσως στην αναστροφη της ανηφόρας έχασε λίγο.

Μιχάλης-VTRunner
stratos_al Posted - 06/10/2014 : 18:56:02
quote:
Originally posted by sam

Παιδιά να ρωτήσω η νέα διαδρομή πόσο σας βγήκε στο gps?



26.600 μέτρα έγραψε το Runkeeper στο κινητό μου.

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
stratos_al Posted - 06/10/2014 : 18:48:30
Λόγω συνεχιζομένων προβλημάτων χθες με την ιστοσελίδα που δεν εμφάνιζε με καμία δύναμη το Forum, δεν έγραψα λέξη Παναγιώτη....
Σήμερα όμως μέρα είναι...
Για άλλη μια φορά ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ αγώνας ΚΑΙ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΔΩΡΕΑΝ......
Τι να πιάσεις και τι να αφήσεις... Πραγματικά μπράβο στον σύλλογο και στον κληρούχα μου στο Πολεμικό Ναυτικό Βασίλη Κασκαβελιώτη που με τον τοπικό σύλλογο κάνουν παπάδες για το χωριό τους. Τα ζυμαρικά και ο τραχανάς είναι χειροποίητα δικά του μιας και έχουν οικογενειακή βιοτεχνία.
Η διαδρομή παρότι άλλαξε δεν άφησε εκτός την υπέροχη ανηφόρα στο τέλος. Ο καιρός μοναδικός.... απλά μας έκανε τη χάρη σε σχέση με πέρσυ που ψηθήκαμε ζωντανοί...
Πολλές όμορφες συναντήσεις μετά από καιρό με Άννα (που πέταγε πάλι), Παναγιώτη (που έχει μείνει ο μισός και απογειώθηκε), Ζορό που κατάφερα να τρέξω μαζί του 2 χλμ (τα πρώτα της κατηφόρας ), επιτέλους γνώρισα τον Spy ο οποίος εκτοξεύτηκε από την στιγμή της εκκίνησης και πολλά παιδιά από τον Απόλλωνα, αναμεσά τους και ο γνωστός μας Μανώλης και πρώην συμφορουμίτης.... γεια σου πρόεδρε των τρολ....

Στα του αγώνα μου τώρα, πέρσυ είχα κάνει 2.23 αλλά το πλήρωσα ακριβά στην μετέπειτα πορεία προετοιμασίας για την ΚΜΑ, έτσι φέτος είπα για long run και το έπραξα... 2.38' και κάτι ψιλά αν και στην αρχή ο ΖΟΡΟ πήγε να με ξελογιάσει και να πάμε όλη τη διαδρομή στα κόκκινα. Μόλις έπιασε ισιάδα μετά την κατηφόρα, έκοψα και τον άφησα να εξαφανιστεί...

Νομίζω κάπου στο 6 χλμ μου μίλησε ο SAM (αν είχε έρθει στον αγώνα) σχετικά με την ώρα που είχαμε κάνει μέχρι εκείνο το σημείο. Επειδή όμως δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτός δυστυχώς (αν ήταν) που δεν γνωριστήκαμε... ΣΑΜ αν ήσουν εσύ με τα κόκκινα ρούχα που με ρώτησες "Πόση ώρα τρέχουμε????" και σου είπα περίπου 28 λεπτά, σου ζητώ συγγνώμη και κάποια άλλη στιγμή θα τα πούμε καλύτερα.

Την ανηφόρα την έβγαλα όλη, όχι σαν και πέρσυ που στα μισά σταμάτησα και πήρα ανάσα... Νομίζω ότι έκανα ένα πολύ καλό long run όπως το είχα σχεδιάσει και τίποτα παραπάνω.

Παναγιώτη λυπάμαι που εξαφανίστηκα από το σημείο που φάγαμε μετά τον αγώνα αλλά εκτός του ότι κρύωνα πολύ, έλαβα και τηλέφωνο από τη σύζυγο που με ενημέρωνε ότι ήταν άρρωστη και έφυγα λίγο άσχημα σαν κλέφτης χωρίς να αποχαιρετήσω.

Μπράβο και πάλι στα παιδιά στο Ακραίφνιο και πάντα τέτοια για εμάς τους δρομείς.



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000