Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 forerunner 305 προβλημα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
fidusa Δημοσιευτηκε - 10/12/2013 : 13:53:08
Καλημέρα. Εχω ένα garmin 305 που από την προηγούμενη εβδομάδα σταμάτησε να επικοινωνεί με το Pc. Στα υπόλοιπα είναι οκ : καταγράφει, ξεκινά σταματά, τα πάντα. Ο υπολογιστής όταν το συνδέω το βλέπει ως Garmin GPS αλλά πέρα αυτού τίποτα. Στο connect garmin δεν το βλέπει καθόλου. Αλλαξα καλώδια usb το δοκίμασα σε 3 pc, τίποτα. Εκανα soft & hard reset και πάλι τίποτα. Με υπόδειξη κάποιου σχετικού μου είπε να δοκιμάσω την βάση μήπως και χαλάσε. Ζητώ από κάποιον που έχει παρόμοιο να να δοκιμάσω την βάση μήπως και τελικά είνια αυτό το πρόβλημα. Είμαι κάτοικος θεσσαλονίκης (Α. Τούμπα) και θα λάβω μέρος στον 2ο Γύρο Πυλάιας. Επίσης κάποια άλλη ιδέα για το θέμα είναι παραπάνω από από ευπρόσδεκτη. Σας Ευχαριστώ.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
gargadua Posted - 22/09/2014 : 15:55:30
Τελικά κοιτώντας εδώ: https://forums.garmin.com/showthread.php?34192-connect-no-longer-detecting-Forerunner-305/page6
το πρόβλημα λύθηκε αλλάζοντας θύρα usb!!!!!!!!!!!
Τρομερό;

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
gargadua Posted - 22/09/2014 : 11:40:07
Δοκίμασα και κάτι πιο δραστικό. Απεγκατάσταση και εγκατάσταση του garmin connect.
Τίποτα.
Γκάρμιν, αει μαμήσου πια!!!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
PATENTAS Posted - 21/09/2014 : 14:14:54
ΓΙΑ ΔΕΣ ΕΔΩ:


https://forums.garmin.com/showthread.php?122991-Are-you-having-issues-uploading-to-Garmin-Connect
mcqueen Posted - 20/09/2014 : 15:32:33
Εμένα το αναγνωρίζει μόνο στο κλασικό.μολις το κόψουνε και αυτό πάμε για καινούργιο ρολόι δυστηχως

to dare is to do
georun Posted - 20/09/2014 : 14:41:09
και σε μενα τα ιδια .απο την περασμενη εβδομαδα το 305 δεν ανοιγε καθολου.με τα χιλια ζορια ανοιξε αλλα οταν το βγαζω απο την φορτιση ξανακλεινει.μαλλον ειναι η μπαταρια.παρηγγειλα ηδη μια να την αλλαξω,αλλωστε ειναι 3 ετων.κατα ταλλα ουτε το pc το αναγνωριζει πια παρολες τις ενεργειες που εκανα.απεγκατασταση ξανα εγκατασταση κλπ.ελπιζω να μην ειναι καμια ταρζανια της εταιρειας για να μπουμε στην διαδικασια να παρουμε νεα εργαλεια.
gargadua Posted - 20/09/2014 : 14:14:38
Ούτε κλασικό ούτε μοντέρνο. Βλέπω τα πάντα αλλά εξακολουθεί να μην ανεβάζει προπονήσεις!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
mcqueen Posted - 20/09/2014 : 12:30:54
Αν δεν στο αναγνωρίζει κανε από τις ρυθμίσεις του garmin connect εναλλαγή σε κλασικο

to dare is to do
gargadua Posted - 20/09/2014 : 11:21:40
Έχω προβλήματα με το garmin connect γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω προπονήσεις. Έχω κάνει τα πάντα, έχω αναβαθμίσει, τσεκάρει καλώδια κλπ όμως και από τα 2 305 δεν μπορώ να ανεβάσω προπονήσεις.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
SIM Posted - 17/12/2013 : 17:41:50
Σημέρα μου παρέδωσε η εταιρία καινούργιο 310 σε αντικατάσταση του 305 που παρόλο που το έστειλα και Αγγλία δεν μπορούσαν να το διορθώσουν ( έδειχνε λίγο παραποιημένες ενδείξεις στην ταχύτητα)
Κόστος αντικατάστασης 86 ευρώ!
fidusa Posted - 17/12/2013 : 00:31:21
Γεια σας και πάλι. Τελικά το θέμα λύθηκε με την απεγκατάσταση ενός προγράμματος που είχα για το HTC τηλέφωνό μου και συγκεκριμένα του "HTC SYNCHRONISATION MANAGER". Μέσα από το forum της Garmin βρέθηκε τελικά η λύση. Ευχαριστώ όσους μου έκαναν υποδείξεις για την λύση στο πρόβλημά μου, γιατί και αυτοί με τον τρόπο τους βοήθησαν. Ευχομαι σε όλους Καλές Γιορτές
xipolitakos Posted - 12/12/2013 : 14:30:21
Δοκίμασες την τελευταία έκδοση του Garmin Training center?

To Garmin Communicator Plugin το έχεις εγκαταστήσει;

http://software.garmin.com/en-US/gcp.html

___________________
Run Natural... run Bare
PATENTAS Posted - 12/12/2013 : 14:20:20
Για ψάξε, εδώ:

https://support.garmin.com/search/supportResults.faces?q=305%20FORRUNNER%20FAQ&site=Support&client=garmin_fe&filter=p

http://www.fixya.com/support/p483461-garmin_forerunner_305_gps_receiver

fidusa Posted - 12/12/2013 : 14:01:22
Σας ευχαριστω για τις υποδείξεις σας. Δυστυχώς δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα. Επανέρχομαι στο εάν κάποιος έχει παρόμοιο forerunner 305 και έχει εμεπιρία ή μπορεί να κανονισουμε να δοκιμάσω και μία άλλη βάση, θα ήταν πολυ ευπρόσδεκτο. Στον γύρο Πυλαιας την Κυριακή θα είμαι με το Νο 11 (εάν θελήσει κάποιος να με βρεί). Και πάλι σας Ευχαριστώ
asxetos Posted - 10/12/2013 : 16:42:54
δοκιμασε αν μπορεις και με αλλη βαση ή ελεγξε τα ελασματα σε αυτην
xipolitakos Posted - 10/12/2013 : 14:57:52
Για την μεταφορά των δεδομένων-πληροφοριών φροντίζουν οι δύο μεσαίες από τις τέσσερις επαφές στο Garmin.

•Ίσως να χρειάζονται καθάρισμα από τη βρωμιά και τον ιδρώτα. Καθάρισε επίσης και τις επαφές της βάσης.
•Ίσως λόγω της χρήσης να έχουν λυγίσει προς τα μέσα οι επαφές στη βάση. Προσεκτικά, με ένα μικρό μυτοτσίμιδο ή κάτι άλλο λεπτό, επανέφερε τις επαφές τις βάσης στην αρχική τους θέση.


___________________
Run Natural... run Bare

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000