Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 sportsshoes.com

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
manpmisi Δημοσιευτηκε - 31/12/2010 : 21:07:27
εχει αγορασει καποιος απο εδω?Μιλαμε για τις πιο φτηνες τιμες στο internet απο uk.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
roumen Posted - 25/12/2018 : 11:35:48
Άλλαξε η πολιτική τους στο θέμα μετάφορων και σε λίγο χρονικο διάστημα .αλλά μεταφορικα πλήρωσα το καλοκαίρι και άλλα τον φθινόπωρο και πάλι συμφαιρουν οι τιμές τους.και από θέμα εξυπηρέτηση ότι καλύτερο. Πάνε οι παλιές εποχές που είχαν δωρεάν μεταφορικά.
kalomaraki Posted - 22/12/2018 : 13:54:40
Καλά, εχει γίνει αλαλούμ στο sportshoes, δυστυχώς!
Έκανα και γω πρόσφατα παραγγελια και ο κανόνας πλέον για το κοστος μεταφορικών ειναι για καθε 3 αντικείμενα, άσχετα με την αξία τους, επιπλέον 3,95 μεταφορικά. Μπορούν δηλαδη να σου φτάσουν τα μεταφορικά στο ταβάνι! Πανε οι παλιές καλές μέρες.
Συνεχίζουν όμως να έχουν πολύ μεγάλη ποικιλία και πολυ καλές τιμες. Και πολυ καλό service. Δυο φορές εχει κάπου χαθεί η παραγγελια μου ενώ εχει γίνει η αποστολή, και τις 2 φορές μου την έχουν ξαναστείλει χωρις κανένα έξοδο!
vasilis dr Posted - 22/12/2018 : 11:48:21
quote:
Originally posted by rockonskin

Σε ενα καλαθι των 140 ευρω με 12 προιοντα (ολα ρουχα) τα εξοδα που εβγαλε ειναι 15.80!




Ακριβώς αυτό συμβαίνει και είναι ένα από τα παράδοξα των νέων δεδομένων του Sportsshoes...υπάρχει δηλαδή υπολογισμός μεταφορικών, εννοείται προς τα επάνω, και ως προς την ποσότητα(!!)της παραγγελίας....στα ρούχα γίνεται περισσότερο μπάχαλο και σε αυτή την περίπτωση είναι καλύτερα για τον αγοραστή να σπάσει την παραγγελία σε 2 μικρότερες..... στα παπούτσια, που ίσως μας ενδιαφέρουν περισσότερο, τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, μέχρι 2 ζεύγη άνω των 100 ευρώ το κόστος είναι σταθερό στα 3,95......... για παραγγελία 3 και 4 ζεύγη (προχθές που έβγαλε προσφορές κάναμε κάποιοι φίλοι ακριβώς μία τέτοια ομαδική παραγγελία 4 ζευγών κόστους 320 ευρώ) τα έξοδα αποστολής ανεβαίνουν στα 7,95 ευρώ, για 5 και 6 ζευγάρια στα 11,85, για 7 και 8 ζευγάρια στα 15,80 κ.ο.κ.....
rockonskin Posted - 21/12/2018 : 22:22:41
Σε ενα καλαθι των 140 ευρω με 12 προιοντα (ολα ρουχα) τα εξοδα που εβγαλε ειναι 15.80!
vasilis dr Posted - 21/12/2018 : 20:56:30
quote:
Originally posted by rockonskin

Δεν ξερω αν το παρατηρησε και καποιος αλλος...η δωρεαν αποστολη σε Ελλαδα για αγορες πανω απο 100 ευρω δεν ισχυει πλεον! Δεν καταργηθηκε η πολιτικη αυτη (δωρεαν αποστολη σε αγορες >100ε), ισχυει, απλα για την Ελλαδα βγαζει εξοδα αποστολης! Σε οσες αλλες χωρες γειτονικες δοκιμασα απο περιεργια (Αλβανια, Τουρκια κτλ) τα εξοδα ειναι μηδενικα...
Μαυρο στο εξης!!!!




Επειδή αγοράζω πολύ συχνά από το παραπάνω κατάστημα να πω ότι όντως έτσι συμβαίνει εδώ και περίπου 3 μήνες για αγορά προϊόντων πάνω από 100 ευρώ (πλέον υπάρχει κόστος μεταφορικών 3,95 ευρώ) αλλά αυτό συμβαίνει όχι μόνο με την Ελλάδα αλλά ταυτόχρονα και με άλλες χώρες της Ευρώπης(Φινλανδία, Ιρλανδία, Πολωνία, Σλοβακία, Σλοβενία, Πορτογαλία, Λιθουανία, Κροατία, Λετονία κτλ. κτλ. Δεν γνωρίζω τον ακριβή λόγο που προϊόντα άνω των 100 ευρώ πηγαίνουν από Αγγλία δωρεάν σε χώρες όπως η Χιλή η Νέα Ζηλανδία και με κόστος 3,95 σε άλλες, κάτι όμως μου λέει όμως ότι έχει να κάνει με την πολιτική των τοπικών ταχυδρομείων αυτών των χωρών.
rockonskin Posted - 21/12/2018 : 20:13:19
Δεν ξερω αν το παρατηρησε και καποιος αλλος...η δωρεαν αποστολη σε Ελλαδα για αγορες πανω απο 100 ευρω δεν ισχυει πλεον! Δεν καταργηθηκε η πολιτικη αυτη (δωρεαν αποστολη σε αγορες >100ε), ισχυει, απλα για την Ελλαδα βγαζει εξοδα αποστολης! Σε οσες αλλες χωρες γειτονικες δοκιμασα απο περιεργια (Αλβανια, Τουρκια κτλ) τα εξοδα ειναι μηδενικα...
Μαυρο στο εξης!!!!
weatherman Posted - 18/11/2018 : 17:54:19
Βρήκα τελικά αυτό: https://www.supereverything.gr/odigos/teloneio-ti-prepei-na-xerete. Προφανώς θα ισχύσει από 1/1/2021 μετά τη λήξη της 18μηνης μεταβατικής περιόδου.
weatherman Posted - 18/11/2018 : 17:00:50
Γνωρίζει κανείς αν μετά την αποχώρηση του Ηνωμένου Βασιλείου από την ενιαία αγορά θα ισχύσει ότι ισχύει και για την εισαγωγή από τρίτες χώρες; Δηλαδή τελωνειακοί δασμοί+καταβολή ΦΠΑ+ αμοιβή εκτελωνιστή. Στην περίπτωση αυτή ένα ζευγάρι παπούτσια με καθαρή αξία 100 ευρώ θα κοστίζει 100+(100*0,24+15)+κόστος μεταφοράς. Με απλό ταχυδρομείο ΕΛΤΑ απαιτούνται 15ευρώ για τον εκτελωνισμό αν η αξία του δέματος είναι από 22-150 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του κόστους αποστολής από Αγγλία.
dpkouk Posted - 04/12/2017 : 07:45:27
οντως αξιοπιστοι!

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
papori1968 Posted - 03/12/2017 : 13:34:56
Και γω το συστήνω αν κάποιος ξέρει τα νούμερα του. Έχω ψωνίσει 5 φορές και ρουχισμό και παπούτσια και έχω μείνει ικανοποιημένος.

Συμμαχώντας με τους μικρομεσαίους επιχειρηματίες της Αθήνας! http://thispagerocks.com/KATANALOTHS
antsa_1 Posted - 03/12/2017 : 12:11:26
sportsshoes.com το συστήνω ανεπιφύλακτα, έχω ψωνίσει πολλές φορές και ρούχα και παπούτσια. Δεν έμεινα ποτέ δυσαρεστημένος.
stavzzz Posted - 02/12/2017 : 17:58:59
sportshoes εγγύηση...
ghostdog1976 Posted - 02/12/2017 : 17:11:49
Σωστοί επαγγελματίες. Αν και παπούτσια αγοράζω από φυσικά καταστήματα, ρούχα έχω πάρει μόνο από αυτούς. Τελευταία μου εμπειρία. Αγόρασα μερικά πραγματάκια κανά 50άρι με μεταφορικά. Την επόμενη ημέρα τους στέλνω email για να προσθέσω και άλλα πράγματα ώστε να φτάσω τα 100 ευρώ για να μην πληρώσω μεταφορικά και την επόμενη μου απαντήσαν ότι η πρώτη παραγγελία είχε φύγει και ότι θα μου επιστρέφαν τα μεταφορικά στη δεύτερη, όπως και έκαναν!!!

It is easier to go down a hill than up, but the view is best from the top.
Nick F Posted - 24/10/2014 : 20:26:05
http://www.scamadviser.com/check-website/sportsshoes.com

αλλο το perfect-sportshoes.com που έβαλες και άλλο sportsshoes.com....

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
VTRunner Posted - 24/10/2014 : 20:24:08
Αδερφε στο λινκ που περέθεσες αναφέρεται στο σαιτ www.perfect-sportshoes.com το οποίο με το που χτύπησα την διευθυνση το antivirus αρχισε να σκούζει. Το www.sportsshoes.com είναι έμπιστο σαιτ.

Μιχάλης-VTRunner

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000