Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Σπέτσες Marathon 10-12/10/2014

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
gligoros Δημοσιευτηκε - 17/09/2014 : 15:32:17
http://spetsesmarathon.com/

Είδα την προκήρυξη του εν λόγω αγώνα και σκέφτηκα, γιατί όχι ένα 2ημεράκι σε κοντινό νησί ??? Μέχρι που είδα ότι το κόστος συμμετοχής για τα 10χλμ. είναι 20 ή και 25 ευρά ανάλογα με την ημερομηνία δήλωσης συμμετοχής. Ρε πάνε καλά οι τύποι ???? 25 ευρώ για να τρέξεις 10 χλμ. στις Σπέτσες ??? Και 50 χορηγούς τι τους μοστράρουν στην σελίδα τους ??????????? Αφού εμείς καλούμαστε να κάνουμε τους χορηγούς..!!!!!
Επειδή μου την έδωσε, το 2ημεράκι θα το κάνω, ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΗΣΙ (αν ακούτε εκεί κάτω) και θα αφήσω αλλού τα ωραία μου δίφραγκα..... ΆΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....(που λεγε κι' ο μπούκλας)!!!!!!!!!!

P.S. Τους απέστειλα και συγχαρητήριο τηλεγράφημα....


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
chamav Posted - 15/10/2014 : 13:48:37
Δεν κοροϊδεύουμε...
trexantiris Posted - 15/10/2014 : 13:32:05
@stratus: μου επιτρέπεις να τρέξω καλύτερα 140 χιλιόμετρα σε μια εβδομάδα;

Free your feet...free your senses!
trexantiris Posted - 15/10/2014 : 13:27:32
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Φωτογραφίες απο τον αγώνα υπάρχουν πουθενά;



Συγχαρητήρια για τον αγώνα και βέβαια ήταν πιστεύω ένα σούπερ τρέξιμο για πριν τον Αυθεντικο-Κλασικό!

Free your feet...free your senses!
stratus Posted - 15/10/2014 : 13:14:11
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by stratus

Αφου το εχουμε πολλες φορες, τα gps εχουν αποκλισεις οι οποιες αυξανονται οταν υπαρχουν στροφες

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



...Χρήστο, είναι αυτό που λέμε "τα ίδια Παντελή μου, τα ίδια Παντελάκι μου"

----------

...ο αγώνας των 25Κ είναι μετρημένος κατά "AIMS" οπότε είναι 25 χιλιόμετρα ΑΚΡΙΒΩΣ! Όλα τα υπόλοιπα είναι κουβέντες απλά για να...κουβεντιάζουμε και να περνάει η ώρα!

Free your feet...free your senses!


Δεν πας καλυτερα να τρεξεις στους 140 παλμους,αντι να γραφεις εδω μεσα

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
trexantiris Posted - 15/10/2014 : 13:04:57
quote:
Originally posted by stratus

Αφου το εχουμε πολλες φορες, τα gps εχουν αποκλισεις οι οποιες αυξανονται οταν υπαρχουν στροφες

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



...Χρήστο, είναι αυτό που λέμε "τα ίδια Παντελή μου, τα ίδια Παντελάκι μου"

----------

...ο αγώνας των 25Κ είναι μετρημένος κατά "AIMS" οπότε είναι 25 χιλιόμετρα ΑΚΡΙΒΩΣ! Όλα τα υπόλοιπα είναι κουβέντες απλά για να...κουβεντιάζουμε και να περνάει η ώρα!

Free your feet...free your senses!
Ξανθό Άλογο Posted - 15/10/2014 : 12:58:50
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Φωτογραφίες απο τον αγώνα υπάρχουν πουθενά;



Στην σελιδα της διοργανωσης στο facebook ανεβαινουν συνεχεια.

https://www.facebook.com/marathonspetses?fref=ts
Pheidias Posted - 15/10/2014 : 11:37:09
Μέχρι πρόπερσυ έλεγαν 26 χλμ, ενώ από πέρισυ λένε (σωστότερα) 25 χλμ (αλλά το σχεδιάγραμμα με την υψομετρική στην ιστοσελίδα τό έχουν ακόμη στα 26 χλμ).
Τις τρεις τελευταίες χρονιές που έτρεξα μού έβγαλε 25,26 χλμ, 25,14 χλμ και 25,30 χλμ εφέτος.
http://connect.garmin.com/modern/activity/611333570
Παίζει ρόλο το ρολόι GPS (όλα έχουν απόκλιση, στις στροφές ιδίως), αλλά και το πόσο κλειστά παίρνεις τις στροφές εσύ ο ίδιος (εάν ακολουθείς δηλαδή την συντομότερη διαδρομή). Το Garmin 620 που έχω τώρα μού βγάζει πάντοτε λίγο μεγαλύτερη απόσταση από τα μοντέλα 610 και 410 που είχα παλιά.
Trexalitsa78 Posted - 15/10/2014 : 09:11:12
Φωτογραφίες απο τον αγώνα υπάρχουν πουθενά;
Ξανθό Άλογο Posted - 14/10/2014 : 17:42:52
Κι εμενα το ρολοι μου εγραψε 25,61. Με ειχαν προειδοποιησει βεβαια δρομεις που ειχαν ξανακανει την διαδρομη πως δεν ειναι 25 αλλα παραπανω.
Rigelian Posted - 14/10/2014 : 14:23:10
Εξαιρετικός, πανέμορφος, δύσκολος αγώνας, ό,τι πρέπει.
Όλα υπέροχα και να είμαστε καλά να πάμε και του χρόνου!
Gypaetos Posted - 13/10/2014 : 21:46:46
quote:
Originally posted by zakis

Παιδιά ο Παντελής είναι καλά. Δεν τον γνωρίζω προσωπικά αλλά είμαστε "friends" στο RunKeeper. Μπήκα να δω τους χρόνους του και είδα ότι έγινε auto-pause στο Παλιό Λιμάνι και απόρησα. Μετά διάβασα εδώ περί Παντελή και ανατρίχιασα. Του έστειλα από το RK μήνυμα και μου απάντησε ότι τώρα είναι καλά και ότι τον ταλαιπώρησε η ζέστη.

Περί αγώνα έχω και εγώ να πω διάφορα αλλά αργότερα μιας και μπήκα για λίγο για να σας ενημερώσω για τον έναν τυχερό "άτυχο".



Ευχαριστώ!
stratus Posted - 13/10/2014 : 20:39:06
Αφου το εχουμε πολλες φορες, τα gps εχουν αποκλισεις οι οποιες αυξανονται οταν υπαρχουν στροφες

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
ALEXANDRA Posted - 13/10/2014 : 20:20:25
Μέχρι και πέρσυ έλεγαν ότι η διαδρομή είναι 26. Φέτος όλοι μιλούσαν για 25χλμ. Εμένα μου έβγαλε 25.570. Εγώ πήγαινα έχοντας στο μυαλό μου 26-οπότε μου βγήκ λιγότερο.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
captain556 Posted - 13/10/2014 : 19:53:43

Message Preview
Πόσα χλμ έβγαλε την διαδρομή ο μετρητής σας ?
Δεν νομίζω με τίποτα να ήταν 25χλμ η διαδρομή.
Και τις στροφές να μην έπαιρνα καλά ,άντε να είχα 100-200 μέτρα απόκλιση ,αλλά 500m με τίποτα.
Και το περίεργο είναι ότι μέχρι τα 22 χλμ το gps μου ήταν 100 μετρα ποιο μπροστά από τα σημάδια των διοργανωτών και ξαφνικά μετά τα 22-23 βρέθηκα 500 μέτρα πίσω.
Όχι τίποτα άλλο αλλά ήθελα να κάνω 2 ώρες και πήγαινα καλά ,και ξενέρωσα προς το τέλος μόλις διαπίστωσα ότι ήταν 500 μέτρα παραπάνω η διαδρομή.
papili Posted - 13/10/2014 : 19:40:56
Σπέτσες ευχαριστούμε. ήταν όλα πολύ ωραία. προσοχή σε όσους φτάνουν στα όρια τους. ο ήλιος πάντα είναι ύπουλος εχθρός. εμείς που απλά θέλαμε να τον τρέξουμε ως ένα long run τον χαρήκαμε πολύ. και του χρόνου

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000