Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin 910xt αντιμετώπιση τεχνικού θέματος

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
BASILIS Δημοσιευτηκε - 30/10/2014 : 13:23:03
Έχω ενα GARMIN 910XT περίπου 9 μηνες και εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω ένα σοβαρό τεχνικό θεμα.
Ενώ δουλέυει κανονικά κατα τη διάρκεια της προπόνησης, όταν γίνεται αποστολή δεδομένων μέσω του USB, στο τελος της διαδικασίας, κατά την αποστολή μόνο του ιστορικού, βγάζει fail στην αποστολή. Η διαδικασία μέχρι εκει ολοκληρώνεται κανονικά.
Επίσης και κάτι άλλο που ίσως να συνδέεται με το θεμα...δεν κραταει εσωτερικά στη μνήμη τίποτα το ρολόι, παρά μονο κάποιες δραστηριότητες 3-4 πολύ παλιές. Έχω αδειάσει το σύνολο των δραστηριοτήτων αρκετές φορές, χωρίς να έχει λυθεί το πρόβλημα.
Εξυπακούεται ότι στο garmin connect δεν υπάρχουν οι δραστηριότητες αφού δεν γίνεται αποστολή.
Το ρολόι αγοράστηκε από εξωτερικό
Περιμένω προτάσεις από σχετικούς
Ευχαριστώ
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
BASILIS Posted - 03/11/2014 : 22:04:58
Τελικά το πρόβλημα λύθηκε...μάλλον ήταν πρόβλημα της ιστοσελίδας της GARMIN, αλλιώς δεν εξηγείται. Χτές έκανα σχεδόν 12 φορές εγκατάσταση απεγκατάσταση του EXPRESS και κανένα θεμα. Σήμερα μια φορά και οκ. Στην πορεία κάηκε και το USB ANT αλλά ευτυχώς χρησιμοποίησα το παλίό από άλλο GARMIN. Ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις προτάσεις
unforgiven Posted - 03/11/2014 : 13:21:18
Ένα workaround αν δεν σας ανεβάζει κάτι είναι το εξης:
Ανοίγετε έναν λογαριασμό στο Strava και τον συγχρονίζουμε με το Garmin
Connect μέσω του Tapiriik.Com
Από τον υπολογιστή, σώζουμε το .fit αρχείο που μας ενδιαφέρει και το ανεβάζουμε χειροκίνητα στο Strava.
Ύστερα από λίγο εμφανίζεται κανονικά και στο Garmin Connect.

Λίγη βαβούρα, αλλά προκειμένου να χαθεί κάτι, αξίζει...
BASILIS Posted - 03/11/2014 : 12:57:13
Δεν ξέρω παιδια αν εχουμε το ίδιο πρόβλημα...Εμένα το δικό μου πρόβλημα είναι από 20 ημέρες τώρα.
Aroulio Posted - 03/11/2014 : 12:50:44
Αντιμετώπισα τα ίδια προ ημερών με το 310. Με τα πολλά κάνω delete το ρολόι από το garminexpress (διατηρώντας τον ίδιο λογαριασμό) ή αφήνω ανοιχτό το pc.

Όμως από την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα μια γαμάτη ανηφορική προπόνηση, έχει μουλαρώσει το garmin και δεν την ανεβάζει. Μόνο αυτή όμως. Install-unistall. Ant-garminexpress. Transfer all. Τσατάλια τα νεύρα μου.
unforgiven Posted - 03/11/2014 : 11:44:06
Είχαν πρόβλημα οι servers της Garmin. Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα χθες.
Dimosthenis Posted - 03/11/2014 : 11:41:14
Basilis μετά από ψάξιμο σε διάφορα φορουμ είδα πως αυτές τις μέρες πολύς κόσμος είχε αυτό το πρόβλημα. Σήμερα δοκίμασα πάλι και η αποστολή δεδομένων έγινε κανονικά. Ισως είναι κάποιο Bug στο Garmin Express που διορθώθηκε. Δοκίμασε κι εσύ. Ίσως το πρόβλημα να λύθηκε.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
BASILIS Posted - 02/11/2014 : 22:08:56
όχι, δεν έχω τέτοια δυνατότητα
NIKOS T. Posted - 02/11/2014 : 22:04:45
Δοκιμασες να το κανεις απο κάποιον άλλον υπολογιστη??

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
BASILIS Posted - 02/11/2014 : 21:55:48
Μία από τα ιδια ξανα...επανεγκατεστησα το εξπρες, κανει συγχρονισμό αλλά δεν στελνει sto GARMIN CONNECT
BASILIS Posted - 02/11/2014 : 21:50:58
ναι, και εγώ κατάργησα το ant agent και εγκατέστησα το garmin express. Ακιβώς το ίδιο πρόβλημα. Επίσης χρησιμοποίησα και δευτερο usb που ειχα απο παλαιότερο garmin. Καμία αλλαγή...Ως προς τη μνημη του 910 ΧΤ εκανα διαγραφή και δουλευει καλά.
Dimosthenis Posted - 02/11/2014 : 21:45:29
Stratus το δοκίμασα πρώτο πρώτο. Δεν δουλεύει.
dkoukou εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του garmin express αλλά ούτε αυτό έφτιαξε την κατάσταση.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
stratus Posted - 02/11/2014 : 21:22:59
Μπορει να δοκιμασεις και αλλη θυρα usb και αλλο καλωδιο.
@Βασιλης Οταν λες οτι δεν κραταει τιποτα στη μνημη, εννοεις οτι την ωρα που τρεχεις καταγραφει την προπονηση, αλλα οταν πας αποθηκευση δε βρισκεις τιποτα στο ιστορικο;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
dkoukou Posted - 02/11/2014 : 20:59:18
Δοκιμάστε απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του garmin express στον υπολογιστή.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Dimosthenis Posted - 02/11/2014 : 20:26:16
Μόλις ανακάλυψα πως και το δικό μου 610 παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα.
Αν βρω κάτι θα σου πω. Αν βγάλεις άκρη πες μου κι εσύ.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
BASILIS Posted - 02/11/2014 : 18:41:26
Φίλε μου ευχαριστώ για την πληροφορία, η δοκιμή έγινε αλλά δεν επέδωσε. Η ίδια κατασταση συνεχίστηκε (transfer fail)

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000