Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32os Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθηνών 10χλμ..

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
swimgr Δημοσιευτηκε - 17/11/2014 : 13:28:12
Κάποιος που έχει τρέξει το συγγκεκριμένο 10αρι αν μπορεί να μας ενημερώσει για την διαδρομή.(Και την απόκλιση του εδάφους.(Ανηφορικός κατηφορικός κ.τ.λ.)
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ANASTASIOS Posted - 26/11/2014 : 15:26:29
Στην πρώτη σελίδα είναι,όχι στην ενότητα gallery.Eκεί θα μπούν λίαν συντόμως.

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

zakis Posted - 26/11/2014 : 13:09:04
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Φωτογραφίες υπάρχουν στο site του ΣΔΥΑ(sdiathens.gr)και του runnermagazine.




Αναστάση στο sdiathens.gr δεν βρήκα φωτογραφίες παρά μόνο στο http://sdiathens.gr/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=24 όπου στην ενότητα "32ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10 χλμ" έχει άσχετες (μοιάζουν να είναι από προπόνηση του ΣΔΥΑ).

Του runnermagazine είναι αρκετές αλλά σίγουρα τράβηξαν και άλλες. Μήπως ξέρεις αν τις έχουν αναρτήσει κάπου (link?).

Πάντως όντως μας λείπει φέτος η κάλυψη του www.georgespyros.com.
ANASTASIOS Posted - 26/11/2014 : 11:55:48
quote:
Originally posted by lenin67

Ελλειμματικός αγώνας όσον αφορά την φωτογραφική κάλυψη. Σε άλλους αγώνες μας είχε καλομάθει ο georgespyros και το foto-trexoume. Αυτόν δεν τον τίμησαν, παρά τη μεγάλη συμμετοχή. Επίσημη φωτογράφιση απ' όσο ξέρω δεν υπήρχε. Αν βρει κανείς κάπου, ας ενημερώσει...





Ρώτησες κάπου φίλε μου άν υπάρχουν φωτό και πήρες αρνητική απάντηση????Ρωτάμε πρώτα και μετά βγάζουμε συμπεράσματα.....
Φωτογραφίες υπάρχουν στο site του ΣΔΥΑ(sdiathens.gr)και του runnermagazine.

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

zakis Posted - 26/11/2014 : 11:51:50
Φωτογραφίες: Αρκετές στο http://www.runnermagazine.gr/news/ta-apotelesmata-tou-agona-10-km-tou-sdya

Video (λίγο πριν την αναστροφή των 5Κ, σχεδόν με όλους τους δρομείς): http://youtu.be/iklOFoIyEYU
denvas Posted - 26/11/2014 : 11:21:20
runaddict στο facebook
lenin67 Posted - 26/11/2014 : 09:52:34
Ελλειμματικός αγώνας όσον αφορά την φωτογραφική κάλυψη. Σε άλλους αγώνες μας είχε καλομάθει ο georgespyros και το foto-trexoume. Αυτόν δεν τον τίμησαν, παρά τη μεγάλη συμμετοχή. Επίσημη φωτογράφιση απ' όσο ξέρω δεν υπήρχε. Αν βρει κανείς κάπου, ας ενημερώσει...
giorgos1965 Posted - 26/11/2014 : 08:37:34
Οι διοργανωτές έχουν αναρτήσει κάπου φωτογραφιες απο τον αγώνα?
billant Posted - 25/11/2014 : 16:16:45
Καλησπέρα,
9,96 και εμενα ενω στον ΚΜΑ το είχε βγαλει 10,1Km....
Απόλυτα ικανοποιημένος αφου ενω ειχα κανει ήδη PB με 48'26'' στον ΚΜΑ πριν 15 μέρες, αν θα το ξαναέσπαγα ήταν μόνο σε αυτόν τον αγώνα ως το τέλος της χρονιάς και όχι βέβαια στο RUN THE LAKE :):)...Τελικός απολογισμός 46'31'' !! και πιθανά θα μπορούσα να το τρεξω λίγο πιο γρήγορα από το 7-9 Km αλλά κρατούσα τους παλμούς κάτω από 180.....Τελος καλο - ολα καλα και καλή συνέχεια
Gypaetos Posted - 24/11/2014 : 18:47:49
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Όπως πάντα, εξαιρετική διοργάνωση!
Σκόπευα να πάω τον αγώνα χαλαρά, τόσο κοντά μετά τον μαραθώνιο και με την ευκαιρία να βοηθήσω και έναν φίλο που έτρεχε για 2η φορά αγωνιστικό 10άρι, ώστε να σπάσει το 50λεπτο (είχε κάνει 51 στις Σπέτσες). Τελικά μόνο χαλαρά δεν ήταν, αφού ο φίλος αποδείχτηκε περίπτωση και για 2-3 δευτερόλεπτα δεν έσπασε το 45λεπτο!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...




....αααχαχαχαχαχα...πάλι καλά που δε σε πήγε για "sub40"!!!

Free your feet...free your senses!


Πλάκα πλάκα κι εγώ περίπου 6 λεπτά κάτω από τις Σπέτσες έκανα στο δεκάρι, όπως ο φίλος σου!
zakis Posted - 24/11/2014 : 18:34:28
Γεια σας φίλτατοι.

Να πω και εγώ εντυπώσεις και σκέψεις. Ήταν η 4η φορά που συμμετείχα στο 10άρι του ΣΔΥΑ και ομολογώ ότι τον κατατάσσω στους αγαπημένους μου αγώνες. Χθες οι συνθήκες ήταν για PBs για αρκετούς λόγους:

- Ιδανικός καιρός
- Εκκίνηση πίσω από το στάδιο ώστε να αποφευχθεί το μποτιλιάρισμα που είχαμε τις προηγούμενες χρονιές
- Τήρηση των block από δρομείς και από διοργανωτές
- Επίπεδη διαδρομή όπου σε συνδυασμό με τον καιρό σου έδινε την εντύπωση ότι τρέχεις σε διάδρομο σε συνθήκες εργομέτρησης (χωρίς την γκουμούτσα στο στόμα....)

Οργανωτικά όλα άψογα, γρήγορη ροή για παράδοση/παραλαβή ιματισμού, ισοτονικά με το παραπάνω (κάποια παιδιά έρχονταν στις κερκίδες και μας τα μοίραζαν), γενικά μια γιορτινή ατμόσφαιρα και καλή ευκαιρία να βρεις φίλους δρομείς και να τα πείτε σαν άνθρωποι. Μοναδική παραφωνία η έλλειψη σκούπας - φίλος έπρεπε να εγκαταλείψει στο 5 λόγω κράμπας και περπάτησε μόνος και έρημος ολόκληρη την επιστροφή.

Προσωπικά κατέβασα αρκετά το PB μου από 54.09 σε 51.20 (είπαμε, κατηγορία σαλίγκαρος) αλλά χάρηκα που είδα τους κόπους της προπόνησης για τον ΚΜΑ να μετουσιώνονται και σε βελτίωση επίδοσης σε μικρότερη απόσταση.

Σε ότι αφορά την απόσταση, το κινητό μου με το πρόγραμμα iSmoothRun την έβγαλε 10.01. Το ίδιο κινητό το College Run που ήταν και πιστοποιημένο 10άρι το είχε βγάλει 9.86 οπότε άντε βγάλε άκρη...

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες.
trexantiris Posted - 24/11/2014 : 14:34:33
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Όπως πάντα, εξαιρετική διοργάνωση!
Σκόπευα να πάω τον αγώνα χαλαρά, τόσο κοντά μετά τον μαραθώνιο και με την ευκαιρία να βοηθήσω και έναν φίλο που έτρεχε για 2η φορά αγωνιστικό 10άρι, ώστε να σπάσει το 50λεπτο (είχε κάνει 51 στις Σπέτσες). Τελικά μόνο χαλαρά δεν ήταν, αφού ο φίλος αποδείχτηκε περίπτωση και για 2-3 δευτερόλεπτα δεν έσπασε το 45λεπτο!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...




....αααχαχαχαχαχα...πάλι καλά που δε σε πήγε για "sub40"!!!

Free your feet...free your senses!
Koukouvagia Posted - 24/11/2014 : 10:33:49
quote:
Originally posted by Elda

Εγω εχω μια αλλη απορια. Οι εκκινησεις ηταν διαφορετικες ανα μπλοκ, εννοω διαφορετικος ο μεκτος χρονος ανα μπλοκ οπως στο μαραθωνιο? Μου εκανε μεγαλη εντυπωση που εγω ενω ξεκινησα στο 2ο μπλοκ ειχα μολις 10" διαφορα απο τον μεικτο μου χρονο, οσο ειχε και ο γιος μου που ξεκινησε στο 1ο μπλοκ και σχετικα μπροστα. Επισης, φιλη που τερματισε γυρω στα 50μ πριν απο εμενα ειχε μεικτο χρονο κατα 3 σχεδον λεπτα πιο γρηγορο απο το δικο μου.

Για τους καθαρους δε τιθεται θεμα ειναι σωστοι, οι μεικτοι ειναι που με παραξενευουν.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Εγώ κανονικά ήταν να ξεκινήσω από το Α μπλοκ, αλλά επειδή θα πηγαίναμε παρέα με τον φίλο που ανέφερα, ο οποίος ξεκινούσε από το Β μπλοκ, ξεκίνησα και εγώ από το Β. Ο μικτός μου χρόνος ήταν με βάση το Β μπλοκ και όχι από το Α που θα περίμενε κανείς βάσει του bib μου.

Οπότε συμπεραίνω ότι ο μικτός ήταν ανα μπλοκ και μάλιστα όχι με βάση τα bib.

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Elda Posted - 24/11/2014 : 10:29:23
Εγω εχω μια αλλη απορια. Οι εκκινησεις ηταν διαφορετικες ανα μπλοκ, εννοω διαφορετικος ο μεκτος χρονος ανα μπλοκ οπως στο μαραθωνιο? Μου εκανε μεγαλη εντυπωση που εγω ενω ξεκινησα στο 2ο μπλοκ ειχα μολις 10" διαφορα απο τον μεικτο μου χρονο, οσο ειχε και ο γιος μου που ξεκινησε στο 1ο μπλοκ και σχετικα μπροστα. Επισης, φιλη που τερματισε γυρω στα 50μ πριν απο εμενα ειχε μεικτο χρονο κατα 3 σχεδον λεπτα πιο γρηγορο απο το δικο μου.

Για τους καθαρους δε τιθεται θεμα ειναι σωστοι, οι μεικτοι ειναι που με παραξενευουν.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

manolee Posted - 24/11/2014 : 10:00:00
Το garmin 410 μου την εβγαλε 9,97 χθες ενω συνηθως μου δειχνει αρκετα παραπανω.Στην κλασικη 2 χρονιες μου εδειξε 42,70 και στον ημι 21,4
Koukouvagia Posted - 24/11/2014 : 09:38:44
quote:
Originally posted by Deorum

Μάλιστα της Κουκουβάγιας έχω αποκλειστικές πληροφορίες ότι μέτρησε 9.96, όπως και άλλων συντρεχτών.
:P



Ωπ, μας πιάσανε!!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000