Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Αθλητικο μασαζ

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
valion Δημοσιευτηκε - 16/08/2014 : 08:41:30
Θα προτεινε κανεις σας καποιον για αθλητικο μασαζ, η οπως αλλιως μπορει να λεγεται...; Η μεχρι τωρα εμπειρια μου ειναι κακη αφου εμενε σε ενα απλο καθημερινο μασαζ..Αναζητω καποιον που να εχει γνωσει και πειρα σε αθλητες εν ολιγοις
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
KostasVer Posted - 29/03/2016 : 21:50:30
υπαρχει κανεις που να ειχε συνδρομο απιακου μυος;Με ποσες συνεδριες περιπου υπαρχει περιπτωση να λυθει το προβλημα;
tzatzikis90 Posted - 29/03/2016 : 18:54:49
Παναγιώτη στον τερματισμό είχε πέρυσι καμιά 20ρια από σχολή μασάζ που έκαναν δωρεάν σε όποιον είχε τρέξει. τους είχα τιμήσει βεβαίως βεβαίως.. ελπίζω να έχει και φέτος!

σήμερα το βράδυ θα κάνω εγώ το τελευταίο μου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Elda Posted - 29/03/2016 : 17:57:46
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by Elda

Τελικα εκανα μασαζ σε εναν φυσικοθεραπευτη εδω στην Αναβυσσο, ειναι 2 που δουλευουν μαζι και κανουν και αθλητικο μασαζ. Εκανα 5 φορες, το μεγαλο μου προβλημα ηταν οι γαμπες (καθοτι παταω midfoot), καποια σημεια ηταν κομπος, πολυς πονος για να ξεπιαστουν. Επισης και στα χερια στους δικεφαλους ειχα θεμα, πολυς πονος κι εκει. Οι τετρακεφαλοι ηταν Οκ, δεν πονεσα τοσο εκει. Χθες εκανα το τελευαιο μασαζ, το αναζωογονητικο. Σημερα αισθανομαι σουπερ.


Άρα πάμε για 3:40!

__________________________
"practice makes perfect"



Χαχα, ναι, οπωσδηποτε, θα πανε μπροστα τα ποδια μου κι απο πισω η καρδια μου να τα κυνηγαει!
dimitrissss Posted - 29/03/2016 : 17:44:05
Εγώ επίσης λόγω ελλείψεως πόρων από τα πολλά μασάζ και χειροπράξεις, θα πάω στους χειροπράκτες Πέμπτη βράδυ για ένα τελικό σέρβις - γρασσάρισμα σε πόδια και μέση και μασάζ θα βάλω Δευτέρα βράδυ αν είμαστε καλά.

No pain, no gain!
el Cid Posted - 29/03/2016 : 17:42:00
quote:
Originally posted by Elda

Τελικα εκανα μασαζ σε εναν φυσικοθεραπευτη εδω στην Αναβυσσο, ειναι 2 που δουλευουν μαζι και κανουν και αθλητικο μασαζ. Εκανα 5 φορες, το μεγαλο μου προβλημα ηταν οι γαμπες (καθοτι παταω midfoot), καποια σημεια ηταν κομπος, πολυς πονος για να ξεπιαστουν. Επισης και στα χερια στους δικεφαλους ειχα θεμα, πολυς πονος κι εκει. Οι τετρακεφαλοι ηταν Οκ, δεν πονεσα τοσο εκει. Χθες εκανα το τελευαιο μασαζ, το αναζωογονητικο. Σημερα αισθανομαι σουπερ.


Άρα πάμε για 3:40!

__________________________
"practice makes perfect"
kalogeridis Posted - 29/03/2016 : 16:48:39
Μεθαύριο το έβαλα εγώ... Ελλείψει πόρων θα κάνω μόνο φρεσκαρισματος. Ίσως κάνω και μετά τον αγώνα στην Βέροια.

Myasics.com πασα-tempo run!
Elda Posted - 29/03/2016 : 15:58:38
Τελικα εκανα μασαζ σε εναν φυσικοθεραπευτη εδω στην Αναβυσσο, ειναι 2 που δουλευουν μαζι και κανουν και αθλητικο μασαζ. Εκανα 5 φορες, το μεγαλο μου προβλημα ηταν οι γαμπες (καθοτι παταω midfoot), καποια σημεια ηταν κομπος, πολυς πονος για να ξεπιαστουν. Επισης και στα χερια στους δικεφαλους ειχα θεμα, πολυς πονος κι εκει. Οι τετρακεφαλοι ηταν Οκ, δεν πονεσα τοσο εκει. Χθες εκανα το τελευαιο μασαζ, το αναζωογονητικο. Σημερα αισθανομαι σουπερ.
tzatzikis90 Posted - 25/02/2016 : 20:26:30
έχουν να κλάψουν μανούλες στη Θεσσαλονίκη...

Τάσος

know your limits. then destroy them.
kalogeridis Posted - 25/02/2016 : 14:02:19
Τζατζικακι σε χρησιμοποιεί ο αναισχυντος... θα σε πετάξει μετά σαν φτηνό σκεύος... μαγειρικής. Καψτον στο 4'15"!!!

Knock knock knocking on suzi's door...
Peter L Posted - 25/02/2016 : 10:04:58
quote:
Originally posted by kalogeridis

Το τζατζικακι θα πάει, εσύ θα είσαι εκεί;

Knock knock knocking on suzi's door...


στην εκκίνηση θα είμαι ,όλη η κουβέντα γίνεται για να γίνει ο λαγός μέχρι το 30 στην προθέρμανση.Άλλωστε όπως λέμε ο αγώνας ξεκινά στο 30,έπειτα ο καθένας ας πάρει τον δρόμο του.
kalogeridis Posted - 25/02/2016 : 09:12:43
Το τζατζικακι θα πάει, εσύ θα είσαι εκεί;

Knock knock knocking on suzi's door...
Peter L Posted - 25/02/2016 : 08:53:45
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Μαρία καλησπέρα!

πέρισυ έκανα προετοιμασία με λιγότερα χιλιόμετρα για τον Μ.Αλέξανδρο χωρίς μασάζ(2 φορές μόνο τον τελευταίο μήνα πριν τον αγώνα). εξαιτίας αυτού νομίζω (έλλειψη μασάζ), έβγαλα τραυματισμό και παραλίγο να χάσω τον αγώνα. φέτος που κάνω περίπου 10km περισσότερα κάθε εβδομάδα κατά μέσο όρο, με μασάζ κάθε εβδομάδα όμως, νιώθω τα πόδια πολύ καλύτερα, οι προπονήσεις βγαίνουν πιο εύκολα και ως τώρα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. είναι δεδομένο πως θα σε βοηθήσει κι αν το αντέχεις οικονομικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

ΥΓ. υπάρχει μια πιθανότητα ο περσινός τραυματισμός να οφειλόταν στην ξαφνική αύξηση χιλιομέτρων (1η φορά μαραθώνιος γαρ) και όχι στην έλλειψη μασάζ αλλά όπως και να χει θα σου κάνει πολύ καλό πιστεύω!

Τάσος

know your limits. then destroy them.


@tzatzikis έλα στο 4.40 και θα έχεις μασαζ bonus
tzatzikis90 Posted - 24/02/2016 : 20:58:22
Μαρία καλησπέρα!

πέρισυ έκανα προετοιμασία με λιγότερα χιλιόμετρα για τον Μ.Αλέξανδρο χωρίς μασάζ(2 φορές μόνο τον τελευταίο μήνα πριν τον αγώνα). εξαιτίας αυτού νομίζω (έλλειψη μασάζ), έβγαλα τραυματισμό και παραλίγο να χάσω τον αγώνα. φέτος που κάνω περίπου 10km περισσότερα κάθε εβδομάδα κατά μέσο όρο, με μασάζ κάθε εβδομάδα όμως, νιώθω τα πόδια πολύ καλύτερα, οι προπονήσεις βγαίνουν πιο εύκολα και ως τώρα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. είναι δεδομένο πως θα σε βοηθήσει κι αν το αντέχεις οικονομικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

ΥΓ. υπάρχει μια πιθανότητα ο περσινός τραυματισμός να οφειλόταν στην ξαφνική αύξηση χιλιομέτρων (1η φορά μαραθώνιος γαρ) και όχι στην έλλειψη μασάζ αλλά όπως και να χει θα σου κάνει πολύ καλό πιστεύω!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
as400 Posted - 24/02/2016 : 15:08:38
Ευχαριστω Elda
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by as400

Επειδη ειναι και η ωρα περασμενη .......εχει αναφερθει πουθενα το τηλεφωνο του κου Φωτη η εχω στραβωθει τελειως ??

AS400



Στην πρωτη σελιδα απο τον Αρη: 6976023164

Αρη, σ ευχαριστω κι εσενα για τις πληροφοριες.

Οντως εχω φορτωσει αρκετα χλμ, ο Ιανουαριος βγηκε με 335 κι ο Φλεβαρης αναμενεται να φτασει στα 350. Ειμαι στα 90+/εβδομαδα τωρα. Τωρα δεν εχω κανενα πονο πουθενα, καλα αισθανομαι, αλλα τα ποδια τα νιωθω αρκετα σφιγμενα, πιστευω οτι εχω αναγκη ενα καλο μασαζ. Προσανατολιζομαι στις 2 φορες, θα δω ισως και για τριτη. Το καλο ειναι οτι με βολευει και η περιοχη.






AS400
prof Posted - 24/02/2016 : 14:57:44
Στη θεσσαλονικη υπαρχει καλος μασερ;

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000