Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 adidas boost-τα φώτα σας!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 26/09/2014 : 00:15:04
Κάθε χρόνο αγοράζω τα adidas supernova glide. Fέτος δεν αγόρασα καινούρια διότι τα περσυνά είχαν λίγα χλμ. Ως εκ τούτου, δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα boost. Πριν καά 2 μήνες μου είχε πει εδώ ο Echetlos ότι πλέον όλα τα παππούτσια θα είναι boost.
Οπότε, αγοράζω boost supernova glide; Και τι είναι τα sonic; Και τι είναι τα σκέτα energy boost;
(και τι κάνουμε αν δεν μας αρέσει το χρώμα ; )




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
echetlos Posted - 10/01/2016 : 16:09:49
69 τα έχουν τα οutlet της adidas...

"My sport is your sport's punishment"
winarg Posted - 10/01/2016 : 15:02:01
Στην Αθηνα τα πήρα. 65€ αν θυμάμαι καλά!
tzatzikis90 Posted - 10/01/2016 : 11:57:43
quote:
Originally posted by winarg

Εχθές πήρα το δεύτερο ζευγάρι Boston boost. Τα βρήκα με 50% έκπτωση!!! Θα δοκιμάσω για διαφορά φόρμας και θα ενημερώσω



στο ίντερνετ ή στην Αθήνα Αργύρη?

μέχρι αύριο θα αποφασίσω ποιο παπούτσι θα αγοράσω. αν είναι τα boston κι επειδή βλέπω πως δεν υπάρχουν ούτε το μοντέλο αλλά ούτε και νούμερα σχεδόν πουθενά, υπάρχει περίπτωση να σε αγγαρέψω!?

@Kostasνer δεν έχω ιδέα από adidas στο τρέξιμο αλλά διάβασα όλο το νήμα και προκύπτει πως τα ένερτζι είναι για μεγάλα τρεξίματα κυρίως καθώς είναι αρκετά μαλακά σε σχέση με τα υπόλοιπα μοντέλα της εταιρίας.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
KostasVer Posted - 10/01/2016 : 11:01:56
Τα energy boost για τι χρήση προορίζονται; 5-10χλμ;
Σε διαλειμματικη προπόνηση μου έχουν καθήσει πολύ καλα
big-blue Posted - 10/01/2016 : 10:34:44
quote:
Originally posted by winarg

Εχθές πήρα το δεύτερο ζευγάρι Boston boost. Τα βρήκα με 50% έκπτωση!!! Θα δοκιμάσω για διαφορά φόρμας και θα ενημερώσω



πόσο;
winarg Posted - 10/01/2016 : 07:54:48
Εχθές πήρα το δεύτερο ζευγάρι Boston boost. Τα βρήκα με 50% έκπτωση!!! Θα δοκιμάσω για διαφορά φόρμας και θα ενημερώσω
echetlos Posted - 22/12/2015 : 22:08:02
Σχετικά με την συζήτηση περί ποιότητας κατασκευής και ελέγχου των Adidas...
3ο ζευγάρι Boston και έχει διαφορετική εφαρμογή από τα άλλα δύο, τα οποία ούτε κι αυτά ήταν ίδια μεταξύ τους!
Όχι βέβαια καμιά τεράστια διαφορά αλλά σίγουρα αισθητή.
Για σύγκριση μεταξύ δεξιού - αριστερού (μη μου χαλάσεις το ποστ, xipolitos...), ούτε λόγος...

"My sport is your sport's punishment"
andrem Posted - 05/12/2015 : 20:56:55
Φακα adidas μου (ξανα)πιασε τη φτερνα.
Ενω ειχα σκοπο να διαθεσω γυρω στα 100 ευρω για asics στις εκπτωσεις,
φιλος που βρεθηκε σημερα στα Σπατα με πηρε τηλ. κ μου ειπε οτι 2-3 adidas ειναι στα 55ευρω.
Μεγαλη διαφορα ,οτι κ ναναι,ετσι επελεξα με μια γρηγορη ματια στο ιντερνετ το revence boost 2 techfit.
Aν κ οπως λενε στο χωριο μου,its too late,οποιος τα εχει δοκιμασει κ εχει ορεξη ας γραψει καμια κριτικη.
marga Posted - 05/08/2015 : 02:24:14
quote:
Originally posted by Dromilus

Εχω τα adidas glide boost 6 με τα οποία έχω κάνει περιπου 500 χλμ. Εμεινα αρκετα ικανοποιημένος, αν και δεν ειμαι τοσο εμπειρος για να μπορω να συγκρινω με πολλα αλλα παπουτσια. Καλό cushioning χωρίς να κουράζει και καλή εφαρμογή στο πόδι. Επειδη με ετρωγε να δοκιμασω και τα adidas energy boost, αγορασα πριν λιγες μερες ενα ζευγαρι. Και εδω αρχιζουν τα περιεργα. Τα πηρα και αυτα οπως και τα glide ενα νουμερο μεγαλυτερα. Ενω τα glide ηταν ανετα στο ποδι και δε με εσφιγκαν πουθενα, τα energy boost μονο ανετα δεν ειναι. Αυτο το πλαστικο "κλουβι" που έχουν στη μεση σφιγκει πολυ το μεταταρσιο. Δεν εχω μεγαλο κουτουπιε αλλα και παλι με σφιγκει. Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα παπουτσι αλλα αυτο το σφιχτο και ακαμπτο πλαστικο κλουβί στη μέση μου τα χαλαει όλα.
Εχει κανεις παρομοια εμπειρια απο τα energy boost?
Τα νουμερα στα glide και στα energy ειναι τα ίδια?
Μου φαινεται θα αναγκαστω να αγορασω ξανα ιδια με τα παλια... τα glide.




Δοκιμασα κι εγω τα energy κι εχω την ιδια γνωμη για το πλαστικό. Η πωλήτρια μου πε οτι αυτον τον τροπο διάλεξε η εταιρεια για σταθεροποίηση του ποδιου λογω μεγάλου drop
Αν και μου αρεσε το πατημα τους, πιστευω δε θα τ αγόραζα εξαιτιας αυτου του σφίξιματοΣ στα πλαϊνά
Kastro running team Posted - 04/08/2015 : 13:33:02
Έχω τα ULTRA BOOST απο την άνοιξη δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος, όντωσε είναι πολύ σφιχτά και η σόλα πολύ μαλακή ( οταν τρέχω αισθάνομαι να τερματίζουν,είμαι 85 κιλά).

Δοκίμασα μια διαδρομή που κάνω συχνά 8,2 χιλ. με ta kayano 21 και έκανα ένα λεπτό λιγότερο σε χρόνο απο τον καλύτερο μου εως τώρα με τα ultra boost με συνθήκες πολύ χειρότερες ( πολύ ζέστη και υγρασία). Μου δημιουργήθηκε η εντύπωση οτι τα boost είναι αργά ή τα kayano 21 πολύ γρηγορότερα σαν εργονομία.

dimitrissss Posted - 01/08/2015 : 16:18:26
Μόλις διάβασα το solereviews. Οι τύποι του άλλαξαν τα φώτα! Πολύ παράξενο για μια τέτοια εταιρεία.
echetlos Posted - 01/08/2015 : 15:52:22
Και που να τα έβαζες δίπλα δίπλα, να έβλεπες την ασυμμετρία στην συναρμολόγηση, Δημήτρη...

"My sport is your sport's punishment"
dimitrissss Posted - 01/08/2015 : 15:35:22
Σήμερα δοκίμασα τα Tempo Boost. Δεν τα αγόρασα γιατί δεν ταίριαζαν στο πόδι μου αλλά θυμήθηκα ότι έλεγε ο Έχετλος για την ποιότητα κατασκευής σε κάποια μοντέλα της Adidas. Η γλώσσα μου θύμιζε παπούτσι της δεκαετίας του '80 και τα κορδόνια ήταν σαν αυτά που παίρνουμε από το μίνι μάρκετ της γειτονιάς για να αλλάξουμε τα κορδόνια σε ένα παλιό παπούτσι που κόπηκαν. Ίσως είμαι υπερβολικός, ίσως κολλάω σε ασήμαντες λεπτομέρειες αλλά σε παπούτσια άλλων εταιρειών δε μου έχει δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση.
Dromilus Posted - 09/06/2015 : 00:47:03
Ευχαριστω για την απαντηση.
echetlos Posted - 08/06/2015 : 21:07:05
Όπως τα λέει ο Νεκ...

"My sport is your sport's punishment"

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000