Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 16ος Δρόμος βουνού ΥΜΗΤΤΟΣ 2015

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
PATENTAS Δημοσιευτηκε - 13/01/2015 : 23:34:57
Ανοίγω το συγκεκριμένο θέμα, αν και είδα να υπάρχει σχετικό νήμα, γιατί κατά την εγγραφή μου σήμερα η λίστα των συμμετοχών είναι κοντά στο 350.
Για αυτό όσοι επιθυμείτε να εγγραφείτε βιαστείτε!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από το φόρουμ που συμμετείχε στον αγώνα τον έχει αποθηκεύσει σε αρχείο ή μπορεί να δώσει τα στοιχεία από το ρολόϊ του για να γνωρίσω την διαδρομή και τις δυσκολίες της.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
tazi Posted - 10/02/2015 : 13:22:37
quote:
Originally posted by trexantiris

@chamav -> έχεις απόλυτο δίκιο! Το 2016 θα τον (ξανά)οπωσδήποτε!!! Για να θυμηθώ κι όλας ;-)

@tazi -> τώρα που "μπαινοβγαίνεις" στα πιτς, δημιουργείς καίριες ελπίδες να σε φτάσω!

Free your feet...free your senses!



Μανώλη μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!, επιτέλους και καποιος που δειχνει συμπάθεια στους αναξιοπαθούντες , οχι σαν μερικους μερικούς!!!
Η αποψη μου παντως ειναι οτι αν δεν προσπαθουσες να κουβαλήσεις δυο καρπούζια ταυτόχρονα, καταλαβαίνεις νομίζω τι λέω, μόνο την πλάτη σου θα έβλεπα κάθε φορα που θα τρέχαμε σε αγώνα μαζί!!
trexantiris Posted - 10/02/2015 : 12:38:11
@chamav -> έχεις απόλυτο δίκιο! Το 2016 θα τον (ξανά)οπωσδήποτε!!! Για να θυμηθώ κι όλας ;-)

@tazi -> τώρα που "μπαινοβγαίνεις" στα πιτς, δημιουργείς καίριες ελπίδες να σε φτάσω!

Free your feet...free your senses!
tazi Posted - 09/02/2015 : 22:56:52
quote:
Originally posted by chamav

Και λίγο κουτσομπολιό. Σκάει μύτη το πρωί πριν την εκκίνηση ο tazi στο γήπεδο, δήθεν για ποδηλατική βόλτα λόγω τραυματισμού. Ποδηλατική βόλτα με trail παπούτσι! Του πήρε 2 λεπτά να πειστεί δήθεν να μπει στον αγώνα...



Ρε παλιοκουτσομπολη, το κωλαρακι μου το ξερει που ετρεξα με με το ποδηλατικο και αναστεναζω τωρα οταν καθομαι!!. Ασε που πριν ειχα κανει και καμια 25αρια ποδηλατο. Φιλος σου λεει μετα, αν ειναι ετσι οι φιλοι τοτε πως ειναι οι εχθροι?!!
Παντως οπως ειδες τηρησα αυτο που ελεγα και εκανα 2 ωρες + μα τερματισω. Σημερα παντως που βγηκα για ελευθερο πηγαινα με 430 χωρις να το καταλαβω, μια εβδομαδα χωρις τρεξιμο τελικα κανει θαυματα!!!, Βεβαια στο 5 ο πονος παλι αρχισε αποτομα και εντονα και αναγκαστηκα να σταματησω, αυριο επιγοντως γιατρος γιατι δε παει άλλο.
Deorum Posted - 09/02/2015 : 21:58:53
αχαχαχαχα,
Έτσι δώστον στεγνά, καλά του έκανες!
chamav Posted - 09/02/2015 : 21:06:22
Και λίγο κουτσομπολιό. Σκάει μύτη το πρωί πριν την εκκίνηση ο tazi στο γήπεδο, δήθεν για ποδηλατική βόλτα λόγω τραυματισμού. Ποδηλατική βόλτα με trail παπούτσι! Του πήρε 2 λεπτά να πειστεί δήθεν να μπει στον αγώνα...
chamav Posted - 09/02/2015 : 21:00:19
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by chamav

Πολύ ωραίος αγώνας, συμμετείχα για δεύτερη φορά. Ο καιρός απολαυστικός. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον δήμο Παπάγου Χολαργού για τη διοργάνωση και τις παροχές. Αγωνιστικά, αφού έκανα μισή ώρα λιγότερη από πρόπερσυ, είμαι ευχαριστημένος.



...Χαράλαμπε, αφού διέλυσες το χρόνο σου κατά ΜΙΣΗ ολόκληρη ώρα (!!!) ε, τότε ο αγώνας όπως και να ήταν διοργανωμένος θα ήταν τέλειος!


Free your feet...free your senses!



Πέρα από το τι δείχνουν τα χρονόμετρα, που ξέρεις ότι δεν τους δίνω και πολύ σημασία, πρέπει να είμαστε ευγνώμονες για τον αγώνα αυτόν. Τρέχεις στο δρομικό σου σπίτι και μάλιστα με τις καλύτερες συνθήκες και παροχές! Έτσι δεν είναι Μανόλη;
spectactor Posted - 09/02/2015 : 16:59:55
Πολύ καλός αγώνας, μπράβο στη διοργάνωση
ενας συνδιασμος trail με δρόμο,
on -off σαν τα μηχανάκια!
Koukouvagia Posted - 09/02/2015 : 14:23:22
quote:
Originally posted by trexantiris


@koukouvagia: επειδή από τη μία οι απότομες χωμάτινες κατηφοριές του αγώνα επιτρέπουν υψηλές ταχύτητες αλλά από την άλλη αυτοί οι χωματόδρομοι έχουν να "στρωθούν" από την εποχή του Νώε (!), θέλει προσοχή και εμπειρία στο κατέβασμα. Όταν το "γύρο του Υμηττού" το βγάλεις μερικές φορές προπονητικά (και άρα πιο άνετα και χαλαρά) τότε θα συνηθίσεις μια χαρά στις γρήγορες κατεβασιές και θα εκτιμήσεις πολύ την ιδιαίτερη ομορφιά αυτού του τοπίου!!!



Σχετικά άνετα και χαλαρά ήμουν ούτως ή άλλως καρδιαναπνευστικά (απλά να σου πω ότι οι παλμοί μου στις ανηφόρες και στις κατηφόρες, ήταν στα ίδια επίπεδα), αλλά μάλλον μου λείπει πολλή εμπειρία από τέτοιου είδους αγώνες.... Όπως σχολίασε και άλλος φίλος, "άλλο αγώνισμα σχεδόν"...
Σίγουρα αν το ξαναδοκιμάσω πάντως, θα έχω πιό κατάλληλο υπόδημα...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
trexantiris Posted - 09/02/2015 : 14:09:06
quote:
Originally posted by chamav

Πολύ ωραίος αγώνας, συμμετείχα για δεύτερη φορά. Ο καιρός απολαυστικός. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον δήμο Παπάγου Χολαργού για τη διοργάνωση και τις παροχές. Αγωνιστικά, αφού έκανα μισή ώρα λιγότερη από πρόπερσυ, είμαι ευχαριστημένος.



...Χαράλαμπε, αφού διέλυσες το χρόνο σου κατά ΜΙΣΗ ολόκληρη ώρα (!!!) ε, τότε ο αγώνας όπως και να ήταν διοργανωμένος θα ήταν τέλειος!

@koukouvagia: επειδή από τη μία οι απότομες χωμάτινες κατηφοριές του αγώνα επιτρέπουν υψηλές ταχύτητες αλλά από την άλλη αυτοί οι χωματόδρομοι έχουν να "στρωθούν" από την εποχή του Νώε (!), θέλει προσοχή και εμπειρία στο κατέβασμα. Όταν το "γύρο του Υμηττού" το βγάλεις μερικές φορές προπονητικά (και άρα πιο άνετα και χαλαρά) τότε θα συνηθίσεις μια χαρά στις γρήγορες κατεβασιές και θα εκτιμήσεις πολύ την ιδιαίτερη ομορφιά αυτού του τοπίου!!!

Free your feet...free your senses!
Koukouvagia Posted - 09/02/2015 : 11:05:16
Εξαιρετική διοργάνωση από την αρχή ως το τέλος! Επιτέλους έτρεξα και αυτόν τον αγώνα για τον οποίο άκουγα τα καλύτερα χρόνια τώρα και πρέπει να σημειώσω ότι όλες οι θετικές φήμες επιβεβαιώνονται!

Παρόλα τα θετικά, ακόμα δεν έχω κατασταλλάξει αν θα τον ξαναέτρεχα. Όχι λόγω κάποιου οργανωτικού σφάλματος (κάθε άλλο!) αλλά λόγω γούστου... Οι κλίσεις και οι ανηφόρες είναι πολύ του γούστου μου (πολύ όμως!), ωστόσο το μεγαλύτερό μου πρόβλημα ήταν ότι ήμουν με την ψυχή στο στόμα να μην γυρίσω κανένα πόδι στις κατηφόρες και να προσέχω που να πατάω όλη την ώρα για να αποφεύγω τις πέτρες (ΟΚ και το ασφάλτινο παπούτσι ίσως δεν βοήθησε εκεί). Εννοείται δε, ότι όλο αυτό, δεν με άφησε να χαρώ ούτε την φύση, ούτε την θέα, ενώ όλη αυτή η συγκέντρωση στο τέλος με εξουθένωσε χωρίς να έχω ζοριστεί καθόλου καρδιοαναπνευστικά...

Αξιοθαύμαστοι πάντως όσοι κατέβαιναν μαλλιοκούβαρα τις κατηφόρες και τα μονοπάτια σαν αγριοκάτσικα!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
dargyropoulos Posted - 08/02/2015 : 23:57:23
Πολύ καλός αγώνας στην οργάνωση του και στο κλιμα που υπήρχε σε όλη την διαδρομή.
Προσωπικά ζορίστηκα όχι τόσο για τα 20 χλμ αλλά στις ανηφόρες και στα σημεία με τις μυτερές πέτρες...
Η θέα όμως με το Ελ. Βενιζέλος και στο βάθος την θάλασσα ήταν τέλεια
Άντε και του χρόνου!!!
chamav Posted - 08/02/2015 : 20:26:11
Πολύ ωραίος αγώνας, συμμετείχα για δεύτερη φορά. Ο καιρός απολαυστικός. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον δήμο Παπάγου Χολαργού για τη διοργάνωση και τις παροχές. Αγωνιστικά, αφού έκανα μισή ώρα λιγότερη από πρόπερσυ, είμαι ευχαριστημένος.
than Posted - 08/02/2015 : 18:36:52
Για ακόμα μια χρονιά, ο αγώνας ήταν εκπληκτικός κ υποδειγματικά οργανωμένος. Μπράβο!
PATENTAS Posted - 08/02/2015 : 18:26:17
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και τους εθελοντές.

Έτρεξα αυτόν τον αγώνα πρώτη φορά και ενθουσιάστηκα από την εναλλαγή του τοπίου και την δυσκολία του.

Ήταν ο πιο δύσκολος αγώνας που έχω συμμετάσχει πλην του ΚΜΑ.

θεωρώ πολύ τυχερό τον εαυτό μου που τον έτρεξα.

http://connect.garmin.com/activity/692773507

Η συμπεριφορά όλων ήταν υποδειγματική και των διοργανωτών και των δρομέων.

ευχαριστώ για αυτήν την αξέχαστη εμπειρία.
thalis Posted - 08/02/2015 : 18:12:02
Μπράβο στη διοργάνωση που με τη συμμετοχή δωρεάν οργανώνει τόσο ωραίο αγώνα.

#1morekm

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000