Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Αποκόλληση Αμφιβληστροειδους

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
gbakas Δημοσιευτηκε - 01/01/2014 : 10:55:15
Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία. Μόλις έφτιαξε το πόδι και άρχισα σιγά σιγά να το δοκιμάζω ήρθε το μάτι. Δέκα ημέρες τώρα μετά το χειρουργείο ξαπλωμένος και ακίνητος. Απελπισία κανονική. Τουλάχιστον τρεις μήνες αποχή. Χαιρετώ !!!!
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
johndoul Posted - 01/02/2015 : 21:48:45
Εγώ φίλε μου, στην πρώτη επέμβαση μου έβαλε σολικόνη και τώρα (πριν 5 μέρες) μου έβαλε αέριο και μου έκανε καταρράκτη. Ένας μήνας εκτός. Φυσικά ακόμη βλέπω θολά. Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.
gbakas Posted - 01/02/2015 : 09:44:56
quote:
Originally posted by johndoul

Γιατί ακίνητος φίλε μου. Τι επέμβαση έκανες;



Ανάλογα με την θέση της ρωγμής έπρεπε το αέριο που γέμισε τον βολβό του ματιου να πιέζει το σημείο. Στην περίπτωσή μου η σχισμή ήταν στο κάτω μέρος αρα με το κεφάλι προς τα κάτω, το 80% της ημέρας για τις πρώτες 15 ημέρες, ώστε το αέριο να πιέζει το συγκεκριμένο σημείο.!!
Αστο δεν θέλω να το θυμάμε. Σε διάστημα 5 ετών έχω κάνει χειρουργείο και στα δύο μάτια φιλε μου.
Χαιρετώ όμως γιατί βγαίνω για ένα 10Κ δίπλα στη θάλασσα τώρα. Καλό μήνα σε όλους.
johndoul Posted - 31/01/2015 : 14:05:16
Γιατί ακίνητος φίλε μου. Τι επέμβαση έκανες;
gbakas Posted - 19/01/2015 : 08:14:48
Καλημέρα σε όλους,
Βλέπω οτι υπάρχουν πολλοί ομοιοπαθείς. Ένα χρόνο μετά την επέβμαση στο μάτι και με 1100χλμ στα πόδια όλα πάνε καλά. Ο γιατρός μου με παρακολουθεί τακτικά. Ο ιδρώτας στο μάτι πιστεύω ότι δεν είναι θέμα.
johndoul Posted - 29/12/2014 : 13:58:23
Αγαπητέ, έκανα παρόμοια επέμβαση με γιγάντια ρωγμή και ο γιατρός μου είπε να κάνω ότι έκανα και πριν, φτάνει να μην πάει ιδρώτας στο μάτι. Βέβαια κάθε περίπτωση...
Koukouvagia Posted - 12/12/2014 : 14:54:38
Δεν το αφήνεις καλύτερα;!

(ή ρώτα και κάποιον άλλον ειδικό! Μάτι είναι αυτό!)

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
snigill Posted - 12/12/2014 : 14:43:04
Ξέρει κανείς αν το τρέξιμο απαγορεύεται σε περίπτωση που έχεις συμπτώματα πιθανής αποκόλλησης;Βλέπω εδώ και μια εβδομάδα κάποιες λάμψεις στο ένα μάτι, ο γιατρός που με εξέτασε και την πρώτη στιγμή αλλά και εχθές δεν βρήκε ρωγμή και μου συνέστησε απλά προληπτικά να μην σηκώνω βάρη για ένα μήνα περίπου. Για το τρέξιμο δεν είχε σαφή άποψη, μου είπε ένα "δεν το αφήνεις καλύτερα...", αλλά επειδή δεν κόβεται το ρημάδι, δεν θέλω να απέχω χωρίς λόγο...
myronas Posted - 01/01/2014 : 23:03:29
Περαστικά να είναι. Τι είναι 3 μηνες μπροστά στην υγεία μας; Θα περάσουν γρήγορα και θα επανέλθεις με το καλο.

--
Είμαι θύμα του marketing.
Vicky Posted - 01/01/2014 : 21:15:50
Περαστικα σου ευχομαι. Θα περασει γρηγορα ο καιρος (τωρα σου φαινεται οτι εχεις μπροστα σου εναν αιωνα, αλλα δεν ειναι ετσι). Τα προβληματα υγειας δυστυχως προκυπτουν, για μενα το σημαντικοτερο ειναι να ξεπερνιουνται. Υπομονη!!!
quote:
Originally posted by gbakas

Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία. Μόλις έφτιαξε το πόδι και άρχισα σιγά σιγά να το δοκιμάζω ήρθε το μάτι. Δέκα ημέρες τώρα μετά το χειρουργείο ξαπλωμένος και ακίνητος. Απελπισία κανονική. Τουλάχιστον τρεις μήνες αποχή. Χαιρετώ !!!!



RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000