Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 Χωρίς τηλ. μετάδοση το ευρωπαϊκό κλειστου στίβου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
maravich Δημοσιευτηκε - 04/03/2015 : 15:50:22
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10552&subid=2&pubid=130000278
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
GERMANOS Posted - 08/03/2015 : 23:23:24
Όπως είδαμε και έγραψε και το Running...
οι Ελλάς πρόσθεσε στην συλλογή της
άλλα δύο ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ!!!
GERMANOS Posted - 08/03/2015 : 23:20:59
Τα 3 αδέρφια Βέλγοι (2 δίδυμοι+ ένας μικρότερος!)
που συμμετείχαν στα 4Χ400 δεν είναι κάτι εντυπωσιακό;
zoro Posted - 08/03/2015 : 20:16:54
Καλά αυτή η ολλανδέζα η Σίπερς είναι άπιαστη..
Στα 4×400 βλέπω στην κατάταξη (6η) την...Ισλανδία!
Έχει 4 400άρηδες η Ισλανδία;;
GERMANOS Posted - 08/03/2015 : 18:01:33
Δύο εξασφαλισμένα μετάλλια για την Ελλάδα λοιπόν

Στεφανίδη στο επί κοντώ και
Μάστορας στο ύψος

Το ποια ακριβώς θα τα δούμε αργότερα...
echetlos Posted - 05/03/2015 : 23:48:37
Προσωπικά, και να με πληρώσεις δεν πάω να δω στίβο...

"My sport is your sport's punishment"
Gypaetos Posted - 05/03/2015 : 23:44:28
Μπας και περίμεναν να πέσουν οι τιμές και βρήκαν καμιά προσφορά τελευταία στιγμή;!
Μια φορά θυμάμαι είχα παρακολουθήσει κι εγώ από κοντά ένα πανελληνιο κλειστού στίβου στο κλειστό της Παιανίας (αύριο τι γίνεται τώρα, ρημάζει;), και όντως ήταν ψιλοάδειο. Αλλά και στα Τσικλητήρεια κληρώνει δώρα και πάλι μισοάδειο ήταν το ΟΑΚΑ, παρ'όλο που συμμετείχαν κορυφαίοι αθλητές...
zoro Posted - 05/03/2015 : 21:40:13
quote:
Originally posted by Rigelian

Για να ακριβολογούμε: Χωρίς τηλεοπτική μετάδοση από τη ΝΕΡΙΤ το ευρωπαϊκό κλειστού στίβου. Δεν πειράζει, όμως, λεφτά υπάρχουν μόνο για αυξήσεις στη δεή. (αλήθεια, γιατί δεν έφερναν τον μπαρουφάκη στις διαπραγματεύσεις να πληρώσει με αξιοπρέπεια; )


τελικά "σύντροφε" και για την μετάδοση....λεφτά υπάρχουν
maravich Posted - 05/03/2015 : 21:36:43
Τελικά αποκαταστάθηκε το λάθος που πήγε να γίνει καθώς την τελευταία στιγμή η ΝΕΡΙΤ αγόρασε τα τηλεοπτικά δικαιώματα των αγώνων.
Το πρόγραμμα της Παρασκευής (6/3) αρχίζει με τα προκριματικά στις 10:45 ώρα Ελλάδας, ενώ το απογευματινό πρόγραμμα ξεκινά στις 17:00, ώρα Ελλάδας
dimitrissss Posted - 05/03/2015 : 18:49:08
Μετάδοση μέσω live streaming!
zoro Posted - 05/03/2015 : 14:43:14
το θέμα δεν είναι τα ομαδικα αθλήματα με αγώνες
εδώ μιλάμε για τρέξιμο σε δημόσιο δρόμο που συμμετέχουν απο πολύ καλοί αθλητές έως οι δρομείς της διπλανής πόρτας, μιλάμε για κατι που δεν υπάρχει σε κανένα άθλημα του κόσμου
φυσικά εκεί, σ'αυτό το πανηγύρι οι αμερικάνοι είναι πρώτη με διαφορά
Παράδειγμα: σε αντίσοιχο ημί πόλης πολύ μικρότερης απο την Αθήνα θα κατέβαινε κέντρο κάποιος με τα παιδιά του για συμμετοχή σ'αυτό το πανηγύρι σαν βόλτα που έχει μπάντες-μουσική-καφε-φαγητό
και ΟΧΙ ανταγωνισμό ομάδων
ANASTASIOS Posted - 05/03/2015 : 12:11:52
quote:
Originally posted by Rigelian

Πριν από λίγο καιρό είχα πάει σε άνα αγώνα μπάσκετ, Α2, Εθνικός-Λευκάδα. Έχω φίλους Εθνικούς (ναι, υπάρχουν!) και το κλίμα στην αρχή ήταν ωραίο, οικογενειακό. Αλλά μετά έγινε μια μικρογραφία ντέρμπυ, βρισιές για τη διαιτησία, μπουκάλια νερού στο γήπεδο, οι γονείς πήραν τα παιδιά τους και έφυγαν, τι να λέμε τώρα...





Γιατί,στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου λίγο ξύλο πέφτει?

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Rigelian Posted - 05/03/2015 : 09:32:46
Πριν από λίγο καιρό είχα πάει σε άνα αγώνα μπάσκετ, Α2, Εθνικός-Λευκάδα. Έχω φίλους Εθνικούς (ναι, υπάρχουν!) και το κλίμα στην αρχή ήταν ωραίο, οικογενειακό. Αλλά μετά έγινε μια μικρογραφία ντέρμπυ, βρισιές για τη διαιτησία, μπουκάλια νερού στο γήπεδο, οι γονείς πήραν τα παιδιά τους και έφυγαν, τι να λέμε τώρα...
G.A.P. Posted - 04/03/2015 : 23:01:50
Καλησπέρα σε όλους!Η τελευταία έρευνα έδειξε ότι μόνο το 2% των Ελλήνων γυμνάζονται συστηματικά και το 3% περιστασιακά,όταν σε άλλες χώρες της Ευρώπης τα ποσοστά αγγίζουν το 55% !Οπότε μην περιμένουμε τίποτα...Αρχίζω να συμβιβάζομαι ότι είμαι στο 2015,τρέχω στο δρόμο και με βρίζουν ακόμα...και ότι στα σχολεία το μάθημα της γυμναστικής θυμίζει ακόμα απόσπασμα από την Ελληνική ταινία ''το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο''όπου ο αείμνηστος Ορέστης Μακρής ως γυμναστής υπέβαλε στις άτακτες μαθήτριες ασκήσεις τύπου ανατάσεις,επικύψεις,διατάσεις και ότι ήθελε προκύψει...!Τουλάχιστον αυτή την εικόνα είδα εγώ περνώντας προχθές μετά την πρωινή μου προπόνηση έξω από ένα Λύκειο
zoro Posted - 04/03/2015 : 22:13:24
το τρέξιμο σε δημόσιο δρόμο όπως και η ποδηλασία είναι παντού κάτι σαν γιορτή σε όλες τις πόλεις που γίνεται, δεν έχει να κάνει με π.χ ένα παιχνίδι μπάσετ που πάς σε συγκεκριμένο χώρο πληρώνοντας είσοδο και περιμένοντας να κερδίσει η "ομάδα σου"
Deorum Posted - 04/03/2015 : 22:06:26
@ΚΟΝΕ, έχω την αίσθηση ότι φέτος στο ΣΕΦ ήταν.... λίιιιγο καλύτερα.
Στο ΟΑΚΑ να δεις πως ήταν, που είναι και πιο μεγάλο και φαίνεται πιο άδειο, ειδικά πρόπερσι αν θυμάμαι καλά. Απογοήτευση. Στα... 10ρια του ΣΔΥΑ πιο πολλοί κάθονται στις κερκίδες.
Κατηγορούμε τους άλλους ότι δεν βγαίνουν να στηρίξουν... όταν εμείς οι ίδιοι που υποτίθεται είμαι και συμμετέχοντες, άρα πιο κοντά στον χώρο, δεν πάμε στις κορυφαίες αθλητικές διοργανώσεις, να δούμε ανθρώπους που αφιερώνουν την ζωή τους στον αθλητισμό, και μάλιστα σε διοργανώσεις με αρκετά πιο μεγάλη ποικιλία θεάματος (αρκετές κούρσες sprint - αντοχής - και άλλα αθλήματα όπως άλματα, ρίψεις κτλ).
Μετά περιμένουμε να βγει ο ακόμα πιο άσχετος, να στηρίξει εμάς που είμαστε ακόμα πιο άσχετοι... και τρέχουμε για να πέσει λίγο η κοιλιά μας. Ξέρω γίνομαι κακός... αλλά ας ξεκινήσουμε από εμάς, και μετά βλέπουμε.

Όσο και αν θέλουμε να το αρνηθούμε, αυτό για να γίνει είναι και θέμα ΜΜΕ. Δεν θα γίνει δια της επιφοιτήσεως του αγ. πνεύματος. Τα ΜΜΕ δεν ασχολούνται με το ζήτημα, και δεν το καλλιεργούν. Όχι για τους λαϊκούς αγώνες δρόμου, αλλά ούτε για τον στίβο που είναι αν μπορώ να το πω (που δεν ισχύει ούτε αυτό) πιο "επαγγελματικός".

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000