Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 90 χρόνια Ολυμπιακός

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Rigelian Δημοσιευτηκε - 10/03/2015 : 10:38:47
Ο Ολυμπιακός ιδρύθηκε στις 10 Μαρτίου 1925, από τη συγχώνευση δύο πειραϊκών σωματείων, του Αθλητικού και Ποδοσφαιρικού Συλλόγου Πειραιώς (Πειραϊκός Ποδοσφαιρικός Όμιλος) και του Ομίλου Φιλάθλων Πειραιώς. Το όνομα του νέου συλλόγου το έδωσε ο πρώτος αντιπρόεδρός του, Νότης Καμπέρος, δίνοντας τέλος στις διαφωνίες που είχαν δημιουργηθεί. Ο Μιχάλης Μανούσκος πρόσθεσε το «Σύνδεσμος Φιλάθλων Πειραιώς» και ο τίτλος ψηφίστηκε ομόφωνα. Το όνομα του νέου συλλόγου επιλέχθηκε ώστε να υποδηλώνει το πάθος, την αθλητική ισχύ, την ευγενή άμιλλα, τη δίκαιη νίκη, έννοιες που περικλείονται στο λεγόμενο ολυμπιακό ιδεώδες.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82_%CE%A3%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82_%CE%A6%CE%B9%CE%BB%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CF%89%CE%BD_%CE%A0%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CF%82

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ ΜΟΥ
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
joker is job Posted - 19/06/2015 : 17:39:03
τι εγινε τελικά με τον Μαρινάκη και του έκοψαν
το ποδόσφαιρο??
ποιός θα είναι ο αντιμαρινάκης?
Rigelian Posted - 13/03/2015 : 10:24:15
"Μετά το περιβόητο ''οφσάιντ'' του Κατσουράνη όπου τον κάλυπταν 3 τουλάχιστον, σταμάτησα να ασχολούμαι με το Ελληνικό ποδόσφαιρο. "

ε, ναι, μέχρι τότε όλα ήταν αγγελικά πλασμένα και ξαφνικά πέσατε από τα σύννεφα!
big-blue Posted - 11/03/2015 : 20:39:00
quote:
Originally posted by ANGEL1

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by zoro

Τελικά στην Ελλάδα υπάρχουν οι Ολυμπιακοί και οι ΑντιΟλυμπιακοί.
Κάτι που ξεχνάτε είναι ότι ο συγκεκριμένος σύλλογος μόνο χάντμπολ νομίζω δεν έχει και φυσικά ότι ομαδικά αθλήματα υπάρχουν κάνουν με μεγάλη επιτυχία πρωταθλητισμό και χωρίς να υπάρχουν εκεί τα έσοδα του τσάμπιονς-λίγκ..
Δύο σύλλογοι νομίζω υπάρχουν στην Ευρώπη που έχουν τόσα πολλά διαφορετικά αθλήματα με πρωταγονιστικό ρόλο στα εγχώρια πρωταθλήματα.
Η Μπαρτσελόνα και ο Ολυμπιακός.
Όσο για το ποδόσφαιρο (το επαγγελματικό) στην Ελλάδα όλοι οι πρόεδροι των μεγάλων και μικρών ομάδων φυσικά και είναι μέσα στην ελληνική διαπλοκή....
αλλά εδώ τα τελευταία 20 χρόνια η ομάδα κατάφερε λόγω Κόκκαλη (μην ξεχνάτε ότι είχε απέναντί του όταν ανέλαβε τον μέγα Βαρδινογιάννη) να αλλάξει επίπεδο ξεκάθαρα λόγω γηπέδου και ΜΠΑΤΖΕΤ

Ζάχοβιτς, Τζιοβάνι, Καρεμπέ, Ρονάλντο πληρωθήκανε όσο έκανε όλες τις μεταγραφές ο ΠΑΟ για 20 χρόνια.... τα πιο πολλά πρωταθλήματα με 15 βαθμούς διαφορά




Έτσι είναι... περίπου. Απλά το γήπεδο σας το χάρισαν, όπως χάρισαν την ομάδα στον Κόκκαλη, ενώ το "μπατζετ" προήλθε από τις βρωμιες ζιμενς, Κόκκαλη, και Τσάμπιονς λιγκ μέσω πρωταθλημάτων με ΠΔ. Μια ζωή μέσα στην απάτη κ στο στρουθοκαμηλισμο. Τα τελευταία 25 χρόνια με υποδικους προέδρους, με εγκληματίες, ξεπλυματα, μίζες, ναρκωτικά. Η μισθωτή ομάδα που αυτοαποκαλείται ομάδα του λαού. Η ομάδα των τρεντυδων nitro, klik, θεμου κ λοιπών καθιζηματων. Καλή συνέχεια!



Μια και η ομάδα σου ήταν, είναι και θα πεντακάθαρη στον αιώνα τον άπαντα, μια και ο εκάστοτε πρόεδρος της όμάδας που υποστηρίζεις (Δεν ξέρω ποια είναι) είναι άνθρωπος του θεού, γιατί ασχολείσαι με το βρώμικο ελληνικό ποδόσφαιρο; Τι σου προσφέρει; Εκτός εάν δεν είναι όλο βρώμικο. Φυσικά για κάποιους έχουμε κάποιες εξαιρέσεις στην βρωμιά, όταν πήρε πρωτάθλημα η ομάδα τους ή πριν το 1996.
Επίσης έχω και μια άλλη απορία: Σ' ένα πρωτάθλημα όπως το φετεινό, πως γίνεται στον πρώτο γύρο να είναι καθαρό και στον δεύτερο να βρωμίζει;

Αυτά που γράφει δεν είναι προσωπική επίθεση, αλλά έχω βαρεθεί αυτή την ιστορία.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Μετά το περιβόητο ''οφσάιντ'' του Κατσουράνη όπου τον κάλυπταν 3 τουλάχιστον, σταμάτησα να ασχολούμαι με το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Ευτυχώς τότε περίπου ξεκίνησα το τρέξιμο οπότε σταμάτησα να ασχολούμαι και με το παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Δε γίνεται να παλεύουν 22 άτομα και να πέφτει ένας καραγκιοζάκος, ακόμα και αν είναι ο Μέσι ο οποίος πληρώνεται δισ, για να πάρει πέναλντι και να κοροιδέψει και κλέψει τον άλλο.
Γυπαετέ πάλι παραπληροφορημένος είσαι ή απλά διαβάζεις με παρωπίδες.
Το Καραϊσκάκης εντάχθηκε στα Ολυμπιακά έργα σε βάρος τότε του γηπέδου της ΑΕΚ. Το στάδιο έγινε γήπεδο (τέλος η είσοδος σε ερασιτέχνες, στίβο κτλ) και προφανώς φτιάχτηκε με δημόσια λεφτά, ενώ χαρίστηκε για πολλά χρόνια σε εταιρεία ιδιοκτησίας του κόκκαλη ούτε καν στον ολυμπιακό (φτου απογεματιάτικα)...
Μην ψάχνετε να βρείτε άλλοθι σε άλλους προέδρους, λαμόγια κτλ. Σας φτύνουν, δεν ψιχαλίζει, σας σιχάθηκαν ακόμα και τα παραρτήματά σας όπως η Καλαμαριά και ο Αστέρας Τρίπολης.
Καλά κρασά
ANGEL1 Posted - 11/03/2015 : 11:36:22
quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by zoro

Τελικά στην Ελλάδα υπάρχουν οι Ολυμπιακοί και οι ΑντιΟλυμπιακοί.
Κάτι που ξεχνάτε είναι ότι ο συγκεκριμένος σύλλογος μόνο χάντμπολ νομίζω δεν έχει και φυσικά ότι ομαδικά αθλήματα υπάρχουν κάνουν με μεγάλη επιτυχία πρωταθλητισμό και χωρίς να υπάρχουν εκεί τα έσοδα του τσάμπιονς-λίγκ..
Δύο σύλλογοι νομίζω υπάρχουν στην Ευρώπη που έχουν τόσα πολλά διαφορετικά αθλήματα με πρωταγονιστικό ρόλο στα εγχώρια πρωταθλήματα.
Η Μπαρτσελόνα και ο Ολυμπιακός.
Όσο για το ποδόσφαιρο (το επαγγελματικό) στην Ελλάδα όλοι οι πρόεδροι των μεγάλων και μικρών ομάδων φυσικά και είναι μέσα στην ελληνική διαπλοκή....
αλλά εδώ τα τελευταία 20 χρόνια η ομάδα κατάφερε λόγω Κόκκαλη (μην ξεχνάτε ότι είχε απέναντί του όταν ανέλαβε τον μέγα Βαρδινογιάννη) να αλλάξει επίπεδο ξεκάθαρα λόγω γηπέδου και ΜΠΑΤΖΕΤ

Ζάχοβιτς, Τζιοβάνι, Καρεμπέ, Ρονάλντο πληρωθήκανε όσο έκανε όλες τις μεταγραφές ο ΠΑΟ για 20 χρόνια.... τα πιο πολλά πρωταθλήματα με 15 βαθμούς διαφορά




Έτσι είναι... περίπου. Απλά το γήπεδο σας το χάρισαν, όπως χάρισαν την ομάδα στον Κόκκαλη, ενώ το "μπατζετ" προήλθε από τις βρωμιες ζιμενς, Κόκκαλη, και Τσάμπιονς λιγκ μέσω πρωταθλημάτων με ΠΔ. Μια ζωή μέσα στην απάτη κ στο στρουθοκαμηλισμο. Τα τελευταία 25 χρόνια με υποδικους προέδρους, με εγκληματίες, ξεπλυματα, μίζες, ναρκωτικά. Η μισθωτή ομάδα που αυτοαποκαλείται ομάδα του λαού. Η ομάδα των τρεντυδων nitro, klik, θεμου κ λοιπών καθιζηματων. Καλή συνέχεια!



Μια και η ομάδα σου ήταν, είναι και θα πεντακάθαρη στον αιώνα τον άπαντα, μια και ο εκάστοτε πρόεδρος της όμάδας που υποστηρίζεις (Δεν ξέρω ποια είναι) είναι άνθρωπος του θεού, γιατί ασχολείσαι με το βρώμικο ελληνικό ποδόσφαιρο; Τι σου προσφέρει; Εκτός εάν δεν είναι όλο βρώμικο. Φυσικά για κάποιους έχουμε κάποιες εξαιρέσεις στην βρωμιά, όταν πήρε πρωτάθλημα η ομάδα τους ή πριν το 1996.
Επίσης έχω και μια άλλη απορία: Σ' ένα πρωτάθλημα όπως το φετεινό, πως γίνεται στον πρώτο γύρο να είναι καθαρό και στον δεύτερο να βρωμίζει;

Αυτά που γράφει δεν είναι προσωπική επίθεση, αλλά έχω βαρεθεί αυτή την ιστορία.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Gypaetos Posted - 11/03/2015 : 10:58:46
Εξ όσων γνωρίζω το γήπεδο χτίστικε με έξοδα του Ολυμπιακού, η χρήση του χώρου είναι που παραχωρήθηκε για 35-40 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς) από την ΕΟΕ προκειμένου το γήπεδο (που, ως αντιπαροχή για την παραχώρηση, χτίστηκε χωρίς έξοδα του Δημοσίου) να χρησιμοποιηθεί το 2004 για το τουρνουά ποδοσφαίρου των Ολυμπιακών Αγώνων.
Αν κρίνουμε από τα υπόλοιπα ολυμπιακά έργα που αφενός τα χρυσοπληρώσαμε, αφετέρου είτε έχουν παρατηθεί είτε συντηρούνται με κόστος του Δημοσίου και μετα βίας, δεν ήταν και η χειρότερη επιλογή αυτή που έγινε στο γήπεδο Καραϊσκάκη (δε μου κάθεται με τίποτα να το γράψω/πω γήπεδο Καραϊσκάκης, με σίγμα στο τέλος).
Εάν, μάλιστα, δεν κάνω λάθος ούτε η έκταση στη Νέα Φιλαδέλφεια έχει αγοραστεί ποτέ από την ΑΕΚ ούτε της λεωφόρου Αλεξάνδρας από τον ΠΑΟ, αν και συμφωνώ ότι το σωστό θα ήταν να τα ακουμπάνε οι ΠΑΕ κανονικά και να αγοράζουν τις εκτάσεις και να χτίζουν τα γήπεδα με δική τους μόνο επιβάρυνση.
zoro Posted - 10/03/2015 : 23:22:02
Δεν ξέρω για κανένα υπόδικο μετά το 94
και όσο για το γήπεδο έγινε με έξοδα του δημοσίου και το αποπληρώνει ανα χρόνο ο Ολυμπιακός, ξέρεις κάτι άλλο;;
η βρομιά φυσικά και είναι σε όλους τους παράγοντες
ο στρουθοκαλισμός όμως μάλλον είναι στους πιο πολλούς φιλάθλους-οπαδούς
όσο για τις δουλειές που έπαιρνε ο Κόκκαλης δεν διαφωνώ, απλώς μόνο αυτός έδινε στο μπάτζετ της ομάδας αρκετά χρήματα, έτσι εξαφάνισε τον Βαρδινογιάννη ο οποίος φυσικά είναι "παρθένα" με διαπλοκή αλλά και "καβούριας"....
μην γελιόμαστε,αντίπαλος του Ολυμπιακού είναι ο Παναθναϊκός, η ΑΕΚ λόγω Μπάγιεβιτς χώθηκε στο κόλπο κάποτε
τώρα τι θα γίνει τα επόμενα 20 χρόνια φυσικά κανείς δεν ξέρει..
big-blue Posted - 10/03/2015 : 23:06:30
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by zoro

Τελικά στην Ελλάδα υπάρχουν οι Ολυμπιακοί και οι ΑντιΟλυμπιακοί.
Κάτι που ξεχνάτε είναι ότι ο συγκεκριμένος σύλλογος μόνο χάντμπολ νομίζω δεν έχει και φυσικά ότι ομαδικά αθλήματα υπάρχουν κάνουν με μεγάλη επιτυχία πρωταθλητισμό και χωρίς να υπάρχουν εκεί τα έσοδα του τσάμπιονς-λίγκ..
Δύο σύλλογοι νομίζω υπάρχουν στην Ευρώπη που έχουν τόσα πολλά διαφορετικά αθλήματα με πρωταγονιστικό ρόλο στα εγχώρια πρωταθλήματα.
Η Μπαρτσελόνα και ο Ολυμπιακός.
Όσο για το ποδόσφαιρο (το επαγγελματικό) στην Ελλάδα όλοι οι πρόεδροι των μεγάλων και μικρών ομάδων φυσικά και είναι μέσα στην ελληνική διαπλοκή....
αλλά εδώ τα τελευταία 20 χρόνια η ομάδα κατάφερε λόγω Κόκκαλη (μην ξεχνάτε ότι είχε απέναντί του όταν ανέλαβε τον μέγα Βαρδινογιάννη) να αλλάξει επίπεδο ξεκάθαρα λόγω γηπέδου και ΜΠΑΤΖΕΤ

Ζάχοβιτς, Τζιοβάνι, Καρεμπέ, Ρονάλντο πληρωθήκανε όσο έκανε όλες τις μεταγραφές ο ΠΑΟ για 20 χρόνια.... τα πιο πολλά πρωταθλήματα με 15 βαθμούς διαφορά




Έτσι είναι... περίπου. Απλά το γήπεδο σας το χάρισαν, όπως χάρισαν την ομάδα στον Κόκκαλη, ενώ το "μπατζετ" προήλθε από τις βρωμιες ζιμενς, Κόκκαλη, και Τσάμπιονς λιγκ μέσω πρωταθλημάτων με ΠΔ. Μια ζωή μέσα στην απάτη κ στο στρουθοκαμηλισμο. Τα τελευταία 25 χρόνια με υποδικους προέδρους, με εγκληματίες, ξεπλυματα, μίζες, ναρκωτικά. Η μισθωτή ομάδα που αυτοαποκαλείται ομάδα του λαού. Η ομάδα των τρεντυδων nitro, klik, θεμου κ λοιπών καθιζηματων. Καλή συνέχεια!
Gypaetos Posted - 10/03/2015 : 23:06:10
Να τα εκατοστήσει η Ολυμπιακάρα και μετά να τα χιλιάσει!
Nek2000 Posted - 10/03/2015 : 22:35:53
quote:
Originally posted by zoro
Ζάχοβιτς, Τζιοβάνι, Καρεμπέ, Ρονάλντο πληρωθήκανε όσο έκανε όλες τις μεταγραφές ο ΠΑΟ για 20 χρόνια.... τα πιο πολλά πρωταθλήματα με 15 βαθμούς διαφορά



Μήπως ξέρεις κάτι; Έρχεται ο Ρονάλντο το καλοκαίρι;
Αν σκεφτείς μόνο πόσοι παίχτες του Ολυμπιακού έχουν παίξει και σε Μπαρτσελόνα ή Ρεάλ καταλαβαίνεις τη διαφορά.
Ζιοβάνι, Καρεμπέ, Ριβάλντο, Τουρέ, Ρ. Μπράβο, Αφελάι. Υπάρχει άλλη ελληνική ομάδα με 2 παίχτες; Παοκ και ΟΦΗ από 1 πρέπει να είχαν
zoro Posted - 10/03/2015 : 22:22:12
μετά το 94 τα...δεύτερα:
Τζόρτζεβιτς, Γεωργάτος, Βενετίδης, Μαυρογενίδης, Γιαννακόπουλος, Γκαλέτι, Μέλμπεργκ, Κοβάσεβιτς, Μιραλάς, Ζέντεμπεργκ, Νικοπολίδης, Ίβιτς
.......φθηνές μεταγραφές έκανε φέτος και το 10 μόνο
giakos Posted - 10/03/2015 : 22:01:26
Χρόνια πολλά στην ιστορικότερη ομάδα της Ελλάδας αλλά και πλέον αναγνωρίσιμη σε όλο τον κόσμο....
Επίσης διαβάζοντας τα σχόλια παραπάνω αντιλαμβάνομαι ότι όλοι έχουν γεννηθεί μετά το 1996...Λες και δεν έχουμε ζήσει εποχές Βαρδινογιάννη-Μελισσανίδη...μου αρέσει που όλοι ξεχνάτε....δεν πειράζει όμως....θα σας περάσει!!!!!!!!!!!!
ΟΠΟΥ ΠΑΣ ΕΣΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ.......

Δεν προλαβαίνω.......
zoro Posted - 10/03/2015 : 21:51:09
quote:
Originally posted by zoro

Τελικά στην Ελλάδα υπάρχουν οι Ολυμπιακοί και οι ΑντιΟλυμπιακοί.
Κάτι που ξεχνάτε είναι ότι ο συγκεκριμένος σύλλογος μόνο χάντμπολ νομίζω δεν έχει και φυσικά ότι ομαδικά αθλήματα υπάρχουν κάνουν με μεγάλη επιτυχία πρωταθλητισμό και χωρίς να υπάρχουν εκεί τα έσοδα του τσάμπιονς-λίγκ..
Δύο σύλλογοι νομίζω υπάρχουν στην Ευρώπη που έχουν τόσα πολλά διαφορετικά αθλήματα με πρωταγονιστικό ρόλο στα εγχώρια πρωταθλήματα.
Η Μπαρτσελόνα και ο Ολυμπιακός.
Όσο για το ποδόσφαιρο (το επαγγελματικό) στην Ελλάδα όλοι οι πρόεδροι των μεγάλων και μικρών ομάδων φυσικά και είναι μέσα στην ελληνική διαπλοκή....
αλλά εδώ τα τελευταία 20 χρόνια η ομάδα κατάφερε λόγω Κόκκαλη (μην ξεχνάτε ότι είχε απέναντί του όταν ανέλαβε τον μέγα Βαρδινογιάννη) να αλλάξει επίπεδο ξεκάθαρα λόγω γηπέδου και ΜΠΑΤΖΕΤ

Ζάχοβιτς, Τζιοβάνι, Καρεμπέ, Ρονάλντο πληρωθήκανε όσο έκανε όλες τις μεταγραφές ο ΠΑΟ για 20 χρόνια.... τα πιο πολλά πρωταθλήματα με 15 βαθμούς διαφορά

stavzzz Posted - 10/03/2015 : 20:17:23
Καμμία σχέση ο σύλΛογος που ιδρύθηκε πριν 90 χρόνια με αυτό το έκτρωμα που έχει μεταλλαχθεί.Τον έχουν κυριεύσει το μίσος παικτών και οπαδών του σε όποιονδήποτε τον αμφισβητεί εντός αγωνιστικού χώρου και η διαφθορά για να μπορούν να του χαρίζονται τα πρωταθλήματα.
Δυστυχώς μεγάλος σύλλογος χωρίς Μεγαλείο...
SKOTEINOS Posted - 10/03/2015 : 17:16:27
quote:
Originally posted by dpkouk

βρε μαζεψου...οχι και τα 90...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...






ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
big-blue Posted - 10/03/2015 : 17:14:19
Ο εξευτελισμός του "ολυμπιακού" πνεύματος, η απόλυτη ταύτιση με το κάλπικο, το ψέμα, την απάτη κ το έγκλημα. Η απόλυτη εξήγηση για την κατάντια του νεοέλληνα.
Ειδικά οι δρομείς θα έπρεπε να τον στηρίζουν, έφαγε το στάδιο καραισκακης με τα λεφτά του κράτους κ το έκανε ιδιωτικό γήπεδο. Εχει μεγάλη κατηφόρα ακομα...
Ρίγκο εισαι κ με την "ομάδα του λαού"; Καμία ελπίδα:)

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000