Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin 310 XT- Πρόβλημα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
filipp Δημοσιευτηκε - 25/03/2015 : 19:52:31
Εδώ και 5 ημέρες έχω κάποιο πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας. Το ρολόι καταγράφει κανονικά τα δεδομένα προπόνησης. Πηγαίνω στον υπολογιστή και συνδέω το USB ANT stick ανοίγω το Garmin Express βρίσκει κανονικά το ρολόι - γίνετε ( οπτικά τουλάχιστον) η Μεταφορά Δεδομένων και γράφει οτι έγινε κανονικά ο συγχρονισμός.Πηγαίνω στο Garmin Conect να δω στο ημερολόγιο την προπόνηση αλλά δεν υπάρχει πουθενά....ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ να φταίει? Στο ρολόι παραμένει κανονικά στο ιστορικό....
12   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ilbourgis Posted - 23/04/2015 : 08:51:08
Έκανα αναβάθμιση στο 310χτ και απο τοτε ξεφορτίζεται στις 6 ωρες, δεν ξερω εαν ειναι απο αυτό η εχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία, υπάρχει κάποιος που αλλάζει μπαταρία.
filipp Posted - 26/03/2015 : 17:49:33
Έκανα τα πάντα από αυτά που είπατε αλλά το ρολοι Μουλάρωσε σαν το σηματάκι μου..και η τελευταία λύση να βάλω παλιά έκδοση του Garmin Express και ξαφνικά άρχισε να δουλεύει.....Φίλε Aroulio το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν τις βρήκα κρυμμένες τις δραστηριότητες...Ας ελπίσω ότι τελειώνουν ετσι τα προβλήματα..!!!
Aroulio Posted - 26/03/2015 : 08:25:05
Κάποιες φορές στο 310 μπερδεύονται οι ημερομηνίες. Βάζω στοίχημα ότι αν ψάξεις στο history στο ρολόι θα βρεις καταχωρημένη την προπόνηση με λανθασμένη ημερομηνία.
baldrick Posted - 26/03/2015 : 00:34:21
για την έκδοση Garmin Express 3.2.27.0
βρες τον φακελο Express/RegisteredDevices
μεσα εκει θα βρεις ενα φάκελο ονομασμενο με νουμερα
μπες και επελεξε το PendingSyncUploads/Activities
εκει θα βρεις τις δραστηριοτητες που δεν έχουν ανέβει

Σε περιπτωση που το import του connect.garmin σου εμφανισει σφάλμα οτι δεν υποστηριζει το αρχειο... δοκίμασε να αλλαξεις την καταληξη του σε .fit
filipp Posted - 25/03/2015 : 22:11:48
Διαβάζοντας στο forum της Garmin στον φάκελλο Pending μένουν όσες δραστηριότητες ειναι στην ουρά...κανονικα λεει πρεπει να ειναι κενός..εμένα είναι και κενος ....θα κατεβάσω μια άλλη εκδοση του Garmin express kai θα δω πως θα παει...
giannis_1988 Posted - 25/03/2015 : 21:30:38
φάκελο Pending ... ;
δεν βλέπω κάτι τέτοιο λογικά και ο Αctivities δεν θα έχει τίποτα ... οπότε μάλλον ότι περνάει μάλλον σβήνετε αυτόματα
giannis_1988 Posted - 25/03/2015 : 21:27:03
χμ..... δεν ξέρω ίσως κάτι να παίζει με το garmin express το οποίο δεν χρησιμοποιώ. Εμένα όλες οι δραστηριότητες βρίσκονται στον φάκελο History και όποτε έχω πρόβλημα το κάνω χειροκίνητα. Μία καλή ιδέα χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου θα ήτανε να το κάνεις εγκατάσταση απ την αρχή αν δεν βαριέσαι και αν δεν βρεις καμία άλλη λύση.
filipp Posted - 25/03/2015 : 21:21:16
επισης και μέσα στον φάκελο Pending δεν εχει καμια δραστηριότητα στην ουρά??
filipp Posted - 25/03/2015 : 21:17:39
Γιάννη στο φάκελο History μου δείχνει οτι μετά τις 6/11/2014 δεν εχω δραστηριοτητα....
giannis_1988 Posted - 25/03/2015 : 21:07:12
Γυρίζω ξανά στο garmin modern - δραστηριότητες και μη αυτόματη αποστολή.
Στη συνέχεια Choose File και ανάλογα το λειτουργικό που έχει ο καθένας επιλέγει τη παρακάτω διαδικασία ....

Windows XP
C:\Documents and Settings\(username)\Application Data\GARMIN\Devices\Unit ID folder\History1
Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
C:\Users\(username)\AppData\Roaming\Garmin\Devices\Unit ID folder\History1
Mac
~User/Library/Application Support/Garmin/Devices/Unit ID folder/History1

Στο φάκελο History υπάρχουνε οι δραστηριότητες με βάση την ημερομηνία ... διαλέγουμε και πατάμε "Αποστολή δραστηριοτήτων από το αρχείο" .
filipp Posted - 25/03/2015 : 21:00:14
Πως γίνετε αυτό Γιάννη?
giannis_1988 Posted - 25/03/2015 : 20:52:23
Μπορεις να δοκιμασεις και τη χειροκινητη αποστολη ...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000