Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Spetsathlon 25-26//4/2015

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 24/02/2015 : 21:24:44
Δρομέας και ποδηλάτης ζητούν κολυμβητή για να κάνουμε ομάδα.
Όποιος ενδιαφέρεται να σηκώσει το χέρι.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ANGEL1 Posted - 28/04/2015 : 15:22:18
quote:
Originally posted by chamav

Νομίζω ότιη συγκεκριμένη παραλία ενδείκνυται λόγω άμεσης πρόσβασης στη ιδανική ζώνη αλλαγής, την πλατεία Ποσειδωνίου. Σίγουρα όμως η εκκίνηση θα έπρεπε να γίνει μέσα από το νερό και να καθαρισθεί η παραλία από επικίνδυνες πέτρες και αντικείμενα. Αυτά είχαν γίνει πέρσυ.



Γι αυτό και επιλέγεται.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
chamav Posted - 28/04/2015 : 13:52:20
Νομίζω ότιη συγκεκριμένη παραλία ενδείκνυται λόγω άμεσης πρόσβασης στη ιδανική ζώνη αλλαγής, την πλατεία Ποσειδωνίου. Σίγουρα όμως η εκκίνηση θα έπρεπε να γίνει μέσα από το νερό και να καθαρισθεί η παραλία από επικίνδυνες πέτρες και αντικείμενα. Αυτά είχαν γίνει πέρσυ.
ANGEL1 Posted - 28/04/2015 : 08:12:12
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by ANGEL1

Η κολύμβηση από που ξεκινούσε;

Η παραλία μπρόστά απ' το Σπέτσες είναι στενή για τόσο κόσμο.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Από την παραλιούλα δόπλα στο Ποσιδώνιο (στα αριστερά όπως κοιτάς την θάλασσα).




Ακατάλληλη για πολυάριθμες συμμετοχές.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
ALEXANDRA Posted - 27/04/2015 : 23:34:24
quote:
Originally posted by Spartiatis

Πολυ ωραίος αγώνας, οι εθελοντές κι οι κάτοικοι άξιοι συγχαρητηρίων!!
Η εκκίνηση τελείως λαθος!! Έπρεπε να γινει μεσα όπως πέρσι. Έφαγα αρκετές, μία νύχια απο κάποια κοπέλα μου άφησε σημάδι στο πρόσωπο.Απαραδεκτο επίσης οτι βγαίναμε σε σημείο γεμάτο κοφτερές πέτρες-βράχους , έσκισα το πόδι μου στην πατούσα και το κατάλαβα στο τρέξιμο!!! Ας φροντίσουν για κάποιο αλλο σημείο ή να το καθαρίσουν λίγο. Επίσης ηταν πολυ βρώμικη η θάλασσα ενώ στον κολυμβητικό αγωνα ηταν πιο καλα.Μπραβο σε όλους!! Επόμενος σταθμός Αλμιρα!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.



Ε καλά, τώρα, δεν φταίει η διοργάνωση για αυτό.
Spartiatis Posted - 27/04/2015 : 19:28:32
Πολυ ωραίος αγώνας, οι εθελοντές κι οι κάτοικοι άξιοι συγχαρητηρίων!!
Η εκκίνηση τελείως λαθος!! Έπρεπε να γινει μεσα όπως πέρσι. Έφαγα αρκετές, μία νύχια απο κάποια κοπέλα μου άφησε σημάδι στο πρόσωπο.Απαραδεκτο επίσης οτι βγαίναμε σε σημείο γεμάτο κοφτερές πέτρες-βράχους , έσκισα το πόδι μου στην πατούσα και το κατάλαβα στο τρέξιμο!!! Ας φροντίσουν για κάποιο αλλο σημείο ή να το καθαρίσουν λίγο. Επίσης ηταν πολυ βρώμικη η θάλασσα ενώ στον κολυμβητικό αγωνα ηταν πιο καλα.Μπραβο σε όλους!! Επόμενος σταθμός Αλμιρα!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
tazi Posted - 27/04/2015 : 18:37:04
Πραγματι Νεστορα εισαι πολυ δυνατος, με λιγο ακομα κολυμπι χτυπας χαλαρα πιο ψηλα, το ποδηλατο το εχεις με το παραπανω και στο τρεξιμο εισαι σε σταθερη ανοδικη πορεια.
Συγχαρητηρια και για τη κυριακη, τα πηγες περιφημα.
B.A.M. Posted - 27/04/2015 : 18:24:01
Παίδες ο Κρομμύδας είναι από τους κορυφαίους τριαθλητές στο παγκόσμιο στερέωμα , αλλά δεν κατεβαίνει σε αγώνες συχνά οπότε δεν είναι γνωστός στο ευρύ κοινό σαν αθλητής παρά μόνο σαν προπονητής. Κρίμα πάντως που δεν υπάρχει κάποιος νέος να τον διαδεχθεί.
Νέστορα με τέτοια πόδια πρέπει να σπας τις πεταλιέρες !!!!!!!!

BAM
chamav Posted - 27/04/2015 : 17:53:55
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

εδώ έπεσε ξύλο στη μεγάλη απόσταση, που ήμασταν με τις σκυτάλες καμμιά 80αρια άτομα, και μέχρι και την δεύτερη στροφή διαγκωνιζόμουν με συναθλητές.. πόσω μάλλον στο σπριντ. Μία λύση, καθώς οι αγώνες τριάθλου γίνονται μαζικότεροι, είναι η εκκίνηση σε κύμματα, αλλά αυτό στερεί τη την ομαρφιά ότι έστω και στην εκκίνηση μπορείς να σταθείς δίπλα σε έναν κρομμύδα.. παρεμπιπτόντως όσοι τρέξαμε το endurance μπορούε να καταλάβουμε πόσο από άλλον πλανήτη είναι ο άνθρωπος, ειδικά στο ποδήλατο.
ΥΓ. ΝΊΚΟ (ΤΑΖΙ) ειδικά το κολύμπι σου είναι πολύ αξιολόγο! έχεις σοβαρό μέλλον στο τρίαθλο, θα διαγωνίζεσαι με το Χαράλαμπο για τα ηλικιακά βάθρα σύντομα!

SWIM BIKE RUN



Ρε Νέστορα μέγιστε, αν έδινες λίγο βάρος στην κολύμβηση (που μου πας για 20λεπτο μόνο βρέξιμο), θα ήσουν στο ελληνικό τοπ10 χωρίς υπερβολές!
Orcatattoo Posted - 27/04/2015 : 16:10:30
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

εδώ έπεσε ξύλο στη μεγάλη απόσταση, που ήμασταν με τις σκυτάλες καμμιά 80αρια άτομα, και μέχρι και την δεύτερη στροφή διαγκωνιζόμουν με συναθλητές.. πόσω μάλλον στο σπριντ. Μία λύση, καθώς οι αγώνες τριάθλου γίνονται μαζικότεροι, είναι η εκκίνηση σε κύμματα, αλλά αυτό στερεί τη την ομαρφιά ότι έστω και στην εκκίνηση μπορείς να σταθείς δίπλα σε έναν κρομμύδα.. παρεμπιπτόντως όσοι τρέξαμε το endurance μπορούε να καταλάβουμε πόσο από άλλον πλανήτη είναι ο άνθρωπος, ειδικά στο ποδήλατο.
ΥΓ. ΝΊΚΟ (ΤΑΖΙ) ειδικά το κολύμπι σου είναι πολύ αξιολόγο! έχεις σοβαρό μέλλον στο τρίαθλο, θα διαγωνίζεσαι με το Χαράλαμπο για τα ηλικιακά βάθρα σύντομα!

SWIM BIKE RUN



Δεν ξέρω τι άνθρωπος είναι ο Κρομμύδας, ούτε πως είναι σαν προπονητής.
Ως τριαθλητής πάντως είναι τεράστιος!

Good things come to those who wait..
ALEXANDRA Posted - 27/04/2015 : 14:57:29
quote:
Originally posted by ANGEL1

Η κολύμβηση από που ξεκινούσε;

Η παραλία μπρόστά απ' το Σπέτσες είναι στενή για τόσο κόσμο.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Από την παραλιούλα δόπλα στο Ποσιδώνιο (στα αριστερά όπως κοιτάς την θάλασσα).
NESTORAS1980 Posted - 27/04/2015 : 14:35:12
εδώ έπεσε ξύλο στη μεγάλη απόσταση, που ήμασταν με τις σκυτάλες καμμιά 80αρια άτομα, και μέχρι και την δεύτερη στροφή διαγκωνιζόμουν με συναθλητές.. πόσω μάλλον στο σπριντ. Μία λύση, καθώς οι αγώνες τριάθλου γίνονται μαζικότεροι, είναι η εκκίνηση σε κύμματα, αλλά αυτό στερεί τη την ομαρφιά ότι έστω και στην εκκίνηση μπορείς να σταθείς δίπλα σε έναν κρομμύδα.. παρεμπιπτόντως όσοι τρέξαμε το endurance μπορούε να καταλάβουμε πόσο από άλλον πλανήτη είναι ο άνθρωπος, ειδικά στο ποδήλατο.
ΥΓ. ΝΊΚΟ (ΤΑΖΙ) ειδικά το κολύμπι σου είναι πολύ αξιολόγο! έχεις σοβαρό μέλλον στο τρίαθλο, θα διαγωνίζεσαι με το Χαράλαμπο για τα ηλικιακά βάθρα σύντομα!

SWIM BIKE RUN
ANGEL1 Posted - 27/04/2015 : 14:27:05
Η κολύμβηση από που ξεκινούσε;

Η παραλία μπρόστά απ' το Σπέτσες είναι στενή για τόσο κόσμο.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
ALEXANDRA Posted - 27/04/2015 : 14:15:08
Θα μπορούσε να ξεκινάει η κολύμβηση από το Σπέστσες, ίσως.
Orcatattoo Posted - 27/04/2015 : 13:23:40
quote:
Originally posted by chamav

Τρίτη συνεχή χρονιά και για μένα στο Σπέτσαθλον, το οποίο παίρνει πολύ μεγάλες διαστάσεις σιγά σιγά. Όλα πάρα πολύ καλά και οργανωμένα. Είχαμε και τον καιρό σύμμαχο, το νερό κρύο όπως το περιμέναμε.

Δυστυχώς, ο μεγάλος αριθμός αθλητών στο τρίαθλο, δημιουργεί προβλήματα στο κολυμβητικό σκέλος. Σε βαθμό που η κολύμβηση, τουλάχιστον μέχρι την πρώτη σημαδούρα, είναι άκρως αντιαθλητική. Προσωπικά, η προσπάθεια να αποφεύγω αγκωνιές, κλωτσιές και χεριές με ογκώδη τριαθλητικά garmin, δε μου είναι ιδιαιτέρως ευχάριστη. Φοβάμαι ότι πολλοί έχουν συνδέσει το άθλημα του τριάθλου με τεράστιους μαζικούς εμπορικούς αγώνες (τύπου ironman), όπου η εικόνα μάχης και επιβίωσης μέσα στο νερό είναι αναγκαία και όχι με την εικόνα του ολυμπιακού τριάθλου, όπου υπάρχουν κανονισμοί ασφαλείας (η χρήση ρολογιών και λοιπών αξεσουάρ σε αθλήματα επαφής απαγορεύεται) και ενιαία γραμμή εκκίνησης.

Απορώ γιατί η διοργάνωση δεν έδωσε εκκίνηση μέσα από το νερό, όταν οι αθλητές του σπριντ ήταν 250. Κάτι που έγινε πέρσυ που ήταν πολύ λιγότεροι.

Αγωνιστικά, θα πω μόνο το εξής στον συναθλητή tazi: όταν εσύ πήγαινες (στο Παλιό λιμάνι), εγώ γύρναγα! Η εικόνα αυτή μου είναι αρκετή, για να κρεμάσω όλον τον τριαθλητικό μου εξοπλισμό!!!



Και πέρσι πάντως που δόθηκε η εκκίνηση από μέσα, δεν τις γλυτώσαμε τις φάπες, παρόλο που είχε λιγότερο κόσμο.
Εδώ πάντως έρχεται μια (ίσως η μοναδική ουσιαστική) ατέλεια της διοργάνωσης: Οι τερματίσαντες του sprint ήταν 242 + 48 από σκυτάλες. Το σύνολο 290. Και με κάποιες εγκαταλείψεις πάμε στους 300.
300 άτομα για αυτή την παραλία είναι υπερβολικό νούμερο. Σε συνδυασμό με τα βράχια εντός της θάλασσας είναι σχεδόν αδύνατο να δοθεί νορμάλ εκκίνηση εκτός θάλασσας. Αφού μεγαλώνει χρόνο με το χρόνο η συμμετοχή, μάλλον πρέπει να βρεθεί μια λύση.
Αλλά βέβαια εδώ έρχεται και το θέμα των ..καφρων που λέει η Alexandra. Για οποιαήποτε λύση, θα βρεθεί και ο Ελληνάρας που θα το παραβλέψει..


Good things come to those who wait..
echetlos Posted - 27/04/2015 : 13:22:29
quote:
Originally posted by chamav

Αγωνιστικά, θα πω μόνο το εξής στον συναθλητή tazi: όταν εσύ πήγαινες (στο Παλιό λιμάνι), εγώ γύρναγα! Η εικόνα αυτή μου είναι αρκετή, για να κρεμάσω όλον τον τριαθλητικό μου εξοπλισμό!!!




Ωχωχωχ...





"My sport is your sport's punishment"

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000