Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Running watch

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
dargyropoulos Δημοσιευτηκε - 09/04/2015 : 00:58:06
Φίλοι μου τα φώτα σας, έφτασε η ώρα να πάρω ρολόι τρεξίματος και είμαι μεταξύ
-Garmin FR 15 (159 ευρώ)
-Garmin FR 220 (222 ευρώ)

και τα 2 με παλμογράφο
είναι σχετικά απλά ρολόγια αλλά είμαι σίγουρος πως θα με καλύψουν στην προπόνησή μου που είναι τόσο σε εξωτερικό χώρο όσο και σε διάδρομο

ποιό θα μου προτείνατε και γιατί;

ΥΓ. αν έχει κάποιος το 15άρι, καταγράφει το GPS και το υψόμετρο μιας διαδρομής ή όχι;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Odyr Posted - 20/06/2015 : 14:24:52
Εγώ δεν έχω παλμογράφο, αλλά το καινούργιο αντέχει 4 ώρες και 20 λεπτά μέχρι τις 3 απο τις 4 μπάρες τις μπαταρίας του. Λογικά επειδή δεν είναι ένα μονοκόμματο τρέξιμο η αντοχή της μπαταριάς στα 3/4 θα είναι μεγαλύτερη από τις 4 ώρες και τα 20 λεπτά.
Peter L Posted - 20/06/2015 : 13:52:27
@odyr το καινουριο ποσες ωρες κραταει με τον παλμογραφο σε λειτουργια
Odyr Posted - 20/06/2015 : 13:30:04
Έχω και εγώ το Garmin FR15, μου κρατούσε και εμένα η μπαταρία γύρω στις 4 ώρες, το πήγα στην Garmin και αφού μου το έλεγξε το service τους μου το αντικαταστήσανε με καινούργιο.
Skyrunner Posted - 20/06/2015 : 10:17:44
Πέτρο από χθες είναι και εγώ κάτοχος του FR15 μέχρι στιγμής η μόνη άσχημη εντύπωση είναι ότι δεν σου δίνουν φορτιστή αλλά μόνο usb κονέκτορα θα πρέπει να έχεις οπωσδήποτε Η/Υ για αν το φορτίζεις ή κινητό τηλέφωνο που να έχει φορτιστή με usb !!! Αλλιώς πρέπει να βάλεις πάλι το χέρι στην τσέπη να αγοράσεις ξεχωριστά φορτιστή !!
Για υπόλοιπες εντυπώσεις όταν θα το χρησιμοποιήσω σε κάποιο long run!!

quote:
Originally posted by Peter L

[quote]Originally posted by Infl3xibl3

Εδώ και μια βδομάδα κάτοχος του garmin FR15 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Κάνει αυτά που ήθελα...πάρα πολύ απλό στην χρήση και οικονομικό!Έλυσα το θέμα με το κουβάλημα του κινητού και πλέον το τρέξιμο γίνεται ακόμα ποιο άνετο!
άνετοτοΤο πηρα πριν 8 μηνες ,ευκολο στην χρηση αλλα απαραδεκτο για μια τετοια εταιρεια να δηλωνει 8 ωρες μπαταρια οταν δεν κρατα ουτε 4.πανω στον μαραθωνιο στις 3.15 εβγαλε ενδειξη χαμηλης σταθμης στη μπαταρια.ηθελα να ηξερα αν παω να το επιστρεψω θα το παρουν πισω.βεβαια το gps ειναι ακριβειας

geor Posted - 20/06/2015 : 10:08:48
quote:
αν δεν κάνω λάθος, το λουράκι δεν αλλάζει. Έτσι δεν είναι;

Καλημερα!!
Οχι το λουρακι αλλαζει κανονικα , και καλο ειναι το λουρακι του ποιοτικα αλλα το κουμπωμα του ειναι καπως δυσκολο, βεβαια και αυτο σχετικο ειναι απλα εμενα με ενοχλει λιγο που το βαζω και το βγαζω το ρολοι συνεχεια....
Peter L Posted - 20/06/2015 : 00:14:25
[quote]Originally posted by Infl3xibl3

Εδώ και μια βδομάδα κάτοχος του garmin FR15 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Κάνει αυτά που ήθελα...πάρα πολύ απλό στην χρήση και οικονομικό!Έλυσα το θέμα με το κουβάλημα του κινητού και πλέον το τρέξιμο γίνεται ακόμα ποιο άνετο!
άνετοτοΤο πηρα πριν 8 μηνες ,ευκολο στην χρηση αλλα απαραδεκτο για μια τετοια εταιρεια να δηλωνει 8 ωρες μπαταρια οταν δεν κρατα ουτε 4.πανω στον μαραθωνιο στις 3.15 εβγαλε ενδειξη χαμηλης σταθμης στη μπαταρια.ηθελα να ηξερα αν παω να το επιστρεψω θα το παρουν πισω.βεβαια το gps ειναι ακριβειας
papako Posted - 19/06/2015 : 12:41:21
αν δεν κάνω λάθος, το λουράκι δεν αλλάζει. Έτσι δεν είναι;

Στέφανος
geor Posted - 19/06/2015 : 08:31:56
Καλημερα!!
Να πω και την γνωμη μου για το polar m400 που παρελαβα εδω και μια εβδομαδα.
Κλειδωνει πολυ γρηγορα δορυφορο, η μπαταρια του (μεχρι τωρα) ειναι θα ελεγα πολυ ικανοποιητικη και γενικα το μενου του ειναι πολυ γρηγορο και ευχρηστο.
Η οθονη πολυ ευδιακριτη και με αρκετες επιλογες.
Μια τιμια αγορα θα ελεγα για τα χρηματα που εδωσα..
Το μονο μειονεκτημα που εχω δει μεχρι σημερα ειναι το λουρακι του και το κουμπωμα , ειναι λιγο καπως....
Infl3xibl3 Posted - 18/06/2015 : 23:34:42
Εδώ και μια βδομάδα κάτοχος του garmin FR15 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Κάνει αυτά που ήθελα...πάρα πολύ απλό στην χρήση και οικονομικό!Έλυσα το θέμα με το κουβάλημα του κινητού και πλέον το τρέξιμο γίνεται ακόμα ποιο άνετο!
kirki Posted - 14/06/2015 : 18:52:56
Παιδιά ,έχω polar rc3 gps ,2 χρόνια και έχει βγει off.Το service είναι απαράδεχτο,αφου κατάφερα να κάνω ένα restart πρίν από λίγο καιρό από πληροφορίες του forum.Τώρα ούτε αυτό δεν γίνεται και ο τεχνικός είναι αλλού...δεν έχει καμία πρόθεση να βοηθήσει.Ειλικρινά δεν θα πρότεινα σε κανέναν να μπλέξει με αυτή την εταιρεία γιατί στην Ελλαδα τουλάχιστον αν έχει καποιο πρόβλημα δεν θα βρεί ακρη
dargyropoulos Posted - 12/06/2015 : 22:00:05
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Infl3xibl3

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι έτοιμος να κάνω κίνηση για ρολόι και έχω καταλήξει στο garmin FR15.Κοιτούσα και το 10 αλλά το 15 έχει μεγαλύτερη αυτονομία στην μπαταρία από ότι διαπίστωσα.Γνωρίζεται αν τα λουράκια αντικαθίστανται εύκολα σε περίπτωση φθοράς με την πάροδο του χρόνου;Μπορεί να συνεργαστεί και με το NIKE+ ή μόνο μέσο του garminconnect μπορείς να παρακολουθείς τις δραστηριότητες και τα στατιστικά?


Εύκολα αλλάζουνε και να ξέρεις ότι στην έκθεση του μαραθωνίου έχει service η garmin, αυτό με το nike+ δεν το ξέρω εαν γίνεται



γίνεται
geor Posted - 12/06/2015 : 21:55:34
quote:
το Μ400 έχει αυτή την στιγμή 110€ + μεταφορικά (~10€) απο το amazon.de και το 220 170 από Ελλάδα


Παμε φουλ για polar m400....μηπως να κανουμε μαζικη παραγγελια για καλυτερη τιμη...
zoro Posted - 12/06/2015 : 18:20:52
quote:
Originally posted by Infl3xibl3

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι έτοιμος να κάνω κίνηση για ρολόι και έχω καταλήξει στο garmin FR15.Κοιτούσα και το 10 αλλά το 15 έχει μεγαλύτερη αυτονομία στην μπαταρία από ότι διαπίστωσα.Γνωρίζεται αν τα λουράκια αντικαθίστανται εύκολα σε περίπτωση φθοράς με την πάροδο του χρόνου;Μπορεί να συνεργαστεί και με το NIKE+ ή μόνο μέσο του garminconnect μπορείς να παρακολουθείς τις δραστηριότητες και τα στατιστικά?


Εύκολα αλλάζουνε και να ξέρεις ότι στην έκθεση του μαραθωνίου έχει service η garmin, αυτό με το nike+ δεν το ξέρω εαν γίνεται
papako Posted - 12/06/2015 : 17:02:28
το Μ400 έχει αυτή την στιγμή 110€ + μεταφορικά (~10€) απο το amazon.de και το 220 170 από Ελλάδα


Στέφανος
dargyropoulos Posted - 12/06/2015 : 15:37:27
παλιοσειρά δεν είμαι αλλά από το 220 που πήρα πριν τον ημι της Αθήνας είμαι πολύ ευχαριστημένος
είναι εύχρηστο ρολόι, όμορφο (το φοράω σαν καθημερινό) και με πολλές δυνατότητες που ακόμα δεν έχω χρησιμοποιήσει
το πήρα 220 ευρώ, δεν ξέρω αν θα πέσει η τιμή τώρα που βγήκε το 225...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000