Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορα νεου παπουτσιου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
emm_stra Δημοσιευτηκε - 18/07/2015 : 13:08:37
Καλησπερα
θελω να γορασω ενα καλο απορροφητικο παπουτσι για καθε μερα για περπατημα κυριως στο οποιο θα βαλω ειδικους πατους που εχω φτιαξει μετα απο πελματογραφημα. Εχω ψηλη καμαρα στο δεξι και χαμηλη στο αριστερο. Ο ορθοπεδικος μου ειπε να παρω ουδετερο παπουτσι για να βαλω τους πατους. Θα ηθελα μια προταση παπουτσιου για τι ψαχνοντας δεν μπορω να καταλαβω. Απλα ξερω οτι σε αυτα που εχω τωρα nike lunarlon και nike air max δεν με βολευουν με τους πατους, γιατι επειδη εχουν ηδη μια στηριξη στην καμαρα , με τους πατους ψηλωνει περισσοτερα με αποτελεσμα να με πονανε τα ποδια.
Ευχαριστω εκ των προτερων!
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
big-blue Posted - 20/09/2015 : 10:55:49
Πάρε ιστιοπλοϊκό να μην καις και πετρέλαιο!
cranfield Posted - 19/09/2015 : 20:30:31
Νομίζω το Nimbus (εκτός των άλλων....) ειναι άλλη κατηγορία απο το ravens.
Mkariniot Posted - 19/09/2015 : 16:31:57
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τα nimbus 17 .. Πιστεύω θα δεις τεράστια διαφορά !!
MANOLO13 Posted - 18/09/2015 : 23:03:58
ευχαριστω πολυ παιδια για της απαντησεις μαλλον θα παρω το ravveva 6 το soucony δεν βρηκα τελικα νουμερο γιατι φοραω βαρκα και οχι παπουτσι 48.5
echetlos Posted - 18/09/2015 : 19:13:00
Κι εγώ θεωρώ μακράν καλύτερο το 870 κι από τα δύο.
Απλά έχει λιγότερο support, αν αυτό λέει κάτι...

"My sport is your sport's punishment"
dimitrissss Posted - 18/09/2015 : 19:06:36
Το Ravenna 6 είναι ίδιο και ελαφρώς βαρύτερο από το 5, αλλά μπροστά κάτι ραφές σαν κέρατα διαβόλου που τις βλέπεις και λες καλά τι στο καλό σκεφτόντουσαν όταν τις έβαλαν εκεί που το 5 δεν είχε τίποτα. Αυτό σε πολλούς που έτρεχαν με το 5 δημιουργεί προβλήματα σε άλλους όχι. Πέρυσι έκανα με τα Ravenna 5 τις περισσότερες προπονήσεις αλλά στον ΑΜΑ έτρεξα με τα New Balance 870v3 ποιο ελαφρύ και εύκαμπτο παπούτσι. Τα v4 είναι ακόμα ελαφρύτερα αλλά δεν έχω διαβάσει κριτικές ακόμα.
echetlos Posted - 18/09/2015 : 18:46:32
Ίδια κατηγορία είναι αλλά το Guide αρκετά ελαφρύτερο και πιο εύκαμπτο.
Καλά παπούτσια και τα δύο, οπότε είναι θέμα του ποιο θα ταιριάξει καλύτερα στο πόδι σου.

"My sport is your sport's punishment"
MANOLO13 Posted - 18/09/2015 : 15:10:58
παιδια καλο μεσημερι ζηταω την βοηθεια σας, για αγορα καινουργιου παπαπουτσιου τα προηγουμενα δυο που φορεσα ηταν adrenaline και το τελευταιο ηταν το RAVVENNA 5 που ετρεξα και τον πρωτο μου ΑΜΑ χωρις καποιο προβλημα.Το RAVENNA 6 ειναι παρεμφερη με το SAUCONY TO GOUIDE 8; και αν ναι ποιο θεωρειτε καλυτερο;Oλες οι γνωμες δεκτες αλλα περιμενω και του ΄΄ΚΑΘΗΓΗΤΗ΄΄ του Νικου echetloS.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
giannis_1988 Posted - 16/09/2015 : 22:46:55
Μεγαλο δικιο σ αυτο που λες εχεις... οποτε μαλλον θα οδηγηθω στα nimbus αν κ ψαχνω κατι ελαφρυτερο
dimitrissss Posted - 16/09/2015 : 22:01:22
Αν αγοράσεις παπούτσι χωρίς δοκιμή αγοράζεις γουρούνι στο σακί στην κυριολεξία, εκτός φυσικά αν αγοράζεις κάτι που έχεις ξαναφορέσει.
giannis_1988 Posted - 16/09/2015 : 21:09:04
Καλησπέρα ... Ψάχνοντας το επόμενο παπούτσι μου για τον ΑΜΑ θα ήθελα τη βοήθεια σας. Το Saucony Triumph 12 - ISO επειδή δεν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής μήπως μπορεί κανέανας να βοηθήσει ? Tα επόμενα υποψήφια είναι το Saucony ride8 και το nimbus16 .
Suisac Posted - 01/09/2015 : 21:26:45
Πάντως για όποιον έχει την σχετική loyalty κάρτα της Adidas και βρει νούμερο τα Energy Boost 2 ESM στα 72€ τα θεωρώ ευκαιρία.Βέβαια έφτασα να φορέσω στην ζωή μου 45 1/3 αλλά δε βαριέσαι...παπουτσωμένος ρινόκερος :-)
pan kon Posted - 01/09/2015 : 17:36:02
Καλησπερα κααι απο εμένα. Τα τελευταια 2 χρονια χρησιμοποιω τα adidas boost κααι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Ετοιμαζομαι τωρα να παρω ενα καινουργιο παπουτσι και ειμαι αναμεσα στα καινουργια boost κααι στα assics nimbus. Ειμααι 1,82 υψος και 64 κιλα αρα αρκετα ελαφρυς. Ειναι καλυτερα να παρω πολυ ελαφρυ παπουτσι??? Γιτι τα boost εινααι παναλαφρα.
echetlos Posted - 01/09/2015 : 13:00:04
Λεωνίδα, χαίρομαι που σου άρεσαν.
Κι εγώ, ένα μήνα που τα έχω, είναι η βασική μου επιλογή για τα ελεύθερα. Αλλά και τέμπο θα μπορούσα να κάνω άνετα.
Σε σχέση με τα Boston, τα βρίσκω ένα τικ πιο απορροφητικά μπροστά ενώ στην φτερνα το αντίθετο.
Τα adidas είναι ίσως πιο σβελτα, λόγω στενής γραμμής, αλλά τα ΝΒ πιο ομοιογενή.
Καλά τρεξίματα, φίλε!

"My sport is your sport's punishment"
lemonidas1 Posted - 01/09/2015 : 11:37:47
Λοιπον...τα zante!Καταρχιν μολις τα πηρα στα χερια μου τα βρηκα πολυ πιο ελαφρια απο οτι περιμενα πως θα ηταν.Πολυ απλο στην κατασκευη του(ετσι μου φανηκε τουλαχιστον),χωρις πολλα μπιχλιμπιδια αλλα με καλη ποιοτητα κατασκευης.Οταν τα προτοφορεσα,στεναχωρηθηκα.Πριν τα τρεξω.Μου φανηκαν λιγο στενα?λιγο κοντα?καπως ετσι.Ειχα ρωτησει τον Νικο(εχετλο)για το νουμερο και μου ειπε να κατεβω σε σχεση με τα adidas που εχω 1 νουμερο.Ο μαστορας ειχε δικιο φυσικα.Το παπουτσι αγκαλιαζει πολυ καλα το ποδι και μπροστα φαρδαινει οσο πρεπει για να ειναι ανετα τα δακτυλα.Εκει δηλ.που πολλοι εχουν θεμα μετα adidas.Καλος εξαερισμος καιπιο μαλακα απο τα boston5.Εκανα και λονγκ ραν και τεμπο χωρις να νιωθω να με καθυστερει καθολου,ανετα και ξεκουραστα.Δηλαδη ηθελα ενα παπουτσι για τις περισσοτερες προπονησεις και να τα αλλαζω με τα boston 5,πλην διαλλειματικων που φοραω adios καιnb1400v2.Θα τα βαλω και στα Γιαννενα και ειναι υποψηφια και για Κλασσικη. Υ.Γ.Νικο,οσες φορες σε ακουσα,κερδισμενος βγηκα!Συνεχισε να μας λες την γνωμη σου.Ευχαριστουμε

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000