Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 ΟΑΚΑ και σκαρπινι

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Spartiatis Δημοσιευτηκε - 30/11/2015 : 20:58:45
Δεν πίστευα στα μάτια μου σήμερα! Έκανα προπόνηση στο Κ2 και πέρασα τύπο με σκαρπινι!!!!!! Αργότερα τον είδα να κάνει σουηδική γυμναστική και καμικάζι ( άσκηση που κάναμε στο μπάσκετ )!!!! Τι να πω....

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
than Posted - 02/12/2015 : 09:14:07
Και δεν έχω πρόβλημα με τους ανθρώπους τους αγύμναστους, τους παχύσαρκους, αυτούς που δεν τους αρέσει και δεν το κάνουν. Δικαίωμά τους! Στο κάτω κάτω, εμείς είμαστε σπουδαιότεροι επειδή τρέχουμε/αθλούμαστε/παίζουμε κάποιο άθλημα σε σχέση με ανθρώπους με οικογένειες, πολύωρες και κουραστικές δουλειές? Σε καμία περίπτωση. Αν και πολλοί από εδώ έχουν και οικογένεια και κουραστική δουλειά.
Αλλά όχι και να σε προκαλεί ο άλλος και να κατεβαίνει στο 5άρι της Αθήνας με τσιγάρο, κινητό και τζινάκι. Ή, πού πας ρε περιπατητή για περπάτημα στο στίβο? Τι σου αρέσει εκεί μέσα? Πήγαινε για περπάτημα έξω, ανακάλυψε νέα μέρη περπατώντας, νέες γειτονιές και παρκάκια.
Τα 'πα και ξαλάφρωσα πρωί πρωί!
than Posted - 02/12/2015 : 09:07:08
quote:
Originally posted by Deorum

Να βλέπω νέες κοπέλες, μη υπέρβαρες, να περπατάνε και μαλιστα ΑΡΓΑ, δλδ στην δουλειά τους ή στον καφέ τους πάνε με λίγο πιο νορμαλ περπάτημα, κουνώντας και δήθεν τα χεράκια σαν να έκαναν ένα jogging...
Μου έρχεται να τους πω... τι κάνεις κοπέλα μου, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ?

Και πιστέψτε με, έχω νιώσει μεγάλη συγκίνηση από άλλους που ναι μεν περπατάγαν, αλλά φαινόταν η προσπάθεια.

Τι περιμένουν να μπούν στο γήπεδο, και από την αύρα των άλλων αθλούμενων, να αποκομίσουν οφέλη? Να γυμναστούν μόνο και μόνο που βρέθηκαν εκεί?



Εδώ στο γυμναστήριο (που πληρώνεις μια συνδρομή ρε π...στη μου!!!) τις βλέπεις να κάθονται ημι-ξαπλωμένες στα μηχανήματα και να μιλάνε στο κινητό!!!
ANGEL1 Posted - 02/12/2015 : 08:46:44
quote:
Originally posted by than

Πασιέντζα να ρίχνουν έχετε δει???
Πιτσιρίκια μάλιστα, όχι θείτσες...



Παππατζήδες

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
dkoukou Posted - 02/12/2015 : 00:00:06
quote:
Originally posted by Spartiatis

Καλό θα ήταν να υπάρχει ένας πίνακας με κάποιους βασικούς κανόνες. Κάνω διάλειμματικες στον εσωτερικό διάδρομο κι έχει περιπατητές!!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.



Υπάρχει στην είσοδο στο στάδιο της περιοχής μου και τον γράφουν όλοι (δρομείς και περιπατητές) στα φρύδια τους.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Deorum Posted - 01/12/2015 : 23:39:36
Να βλέπω νέες κοπέλες, μη υπέρβαρες, να περπατάνε και μαλιστα ΑΡΓΑ, δλδ στην δουλειά τους ή στον καφέ τους πάνε με λίγο πιο νορμαλ περπάτημα, κουνώντας και δήθεν τα χεράκια σαν να έκαναν ένα jogging...
Μου έρχεται να τους πω... τι κάνεις κοπέλα μου, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ?

Και πιστέψτε με, έχω νιώσει μεγάλη συγκίνηση από άλλους που ναι μεν περπατάγαν, αλλά φαινόταν η προσπάθεια.

Τι περιμένουν να μπούν στο γήπεδο, και από την αύρα των άλλων αθλούμενων, να αποκομίσουν οφέλη? Να γυμναστούν μόνο και μόνο που βρέθηκαν εκεί?
Spartiatis Posted - 01/12/2015 : 23:30:20
Καλό θα ήταν να υπάρχει ένας πίνακας με κάποιους βασικούς κανόνες. Κάνω διάλειμματικες στον εσωτερικό διάδρομο κι έχει περιπατητές!!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
than Posted - 01/12/2015 : 22:02:07
Πασιέντζα να ρίχνουν έχετε δει???
Πιτσιρίκια μάλιστα, όχι θείτσες...
ANASTASIOS Posted - 01/12/2015 : 21:32:50
quote:
Originally posted by trexantiris

…είστε πολύ πίσω! Στο γήπεδό μας έχω δει γυναίκα με ταγιέρ και φυσικά ΜΕ γοβάκι να περπατάει (αν έτρεχε κιόλας θα ήταν το θεϊκό)…

Free your feet...free your senses!




Eεεεεμ,να τρέχει είναι όλα τα λεφτά

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
roberto4carlos Posted - 01/12/2015 : 15:43:55
quote:
Originally posted by trexantiris

…είστε πολύ πίσω! Στο γήπεδό μας έχω δει γυναίκα με ταγιέρ και φυσικά ΜΕ γοβάκι να περπατάει (αν έτρεχε κιόλας θα ήταν το θεϊκό)…

Free your feet...free your senses!



Θα είδε διαδρόμους κερκίδες και κόσμο και θα το πέρασε για πασαρέλα. Αν κάνω λάθος, να τρέξω δεκάρι με παντόφλα!
trexantiris Posted - 01/12/2015 : 15:35:55
…είστε πολύ πίσω! Στο γήπεδό μας έχω δει γυναίκα με ταγιέρ και φυσικά ΜΕ γοβάκι να περπατάει (αν έτρεχε κιόλας θα ήταν το θεϊκό)…

Free your feet...free your senses!
dkoukou Posted - 01/12/2015 : 14:14:20
Τους περιπατητες σε σταδιο (ανεξαρτητα απο την αθλητικη η οχι περιβολη τους) δεν τους καταλαβα ποτε. Δε φτανει που στη συντριπτικη τους πλειοψηφια κινουνται απελπιστικα αργα για να δουνε καποιο αξιολογο οφελος (ειδικα κατι νεες κοπελες που προφανως ερχονται για να "σφιξουν κορμι" και αποκλειεται να μη μπορουν να κανουν εστω 800 μετρα χαλαρο τζοκινγκ) , το κανουν και σε απολυτα φλατ συνθηκες και ασκουν ακομα λιγοτερες μυικες ομαδες ελλειψει εστω των υποτυπωδων κλισεων ενος ισιου δρομου. Ουτε το επιχειρημα της μετρησιμης αποστασης κατανοω αφου και στο δρομο μπορεις ευκολα να υπολογισεις με ικανοποιητικη ακριβεια ποσα χιλιομετρα καλυψες (αλλωστε για περπατημα πας, οχι για ρεκορ). Ασε που αν ημουν στη θεση τους και εβλεπα αθλουμενους να με περνανε αριστερα-δεξια τρεχοντας μαλλον θα αισθανομουνα ασχημα για το επιπεδο της φυσικης μου καταστασης και πιθανως κατι τετοιο να λειτουργουσε αποθαρρυντικα. Μονο στο θεμα της επιπλεον ασφαλειας συμφωνω αλλα και παλι ενα σταδιο εχει συγκεκριμενες ωρες και μερες λειτουργιας, ο δρομος ειναι εκει οποτε το θελησεις.
Για το δε θεμα της φθορας του ταπητα απο κατι απιθανα πατουμενα ας μη μιλησω καλυτερα...

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
dtziouvaras Posted - 01/12/2015 : 13:30:03
και εγω δει σε σταδιο ανθρωπους με τα καθημερινα ρουχα / παπουτσια τους να περπατανε. Οι ανθρωποι θελουν να ασκηθουν σε πιο προστατευμενο περιβαλλον απο το να περπατησουν βραδυ στους δρομους.
roberto4carlos Posted - 01/12/2015 : 13:17:13
τι drop είχαν?
dimitrissss Posted - 01/12/2015 : 07:42:16
Μπορεί να ήταν ο κινέζος που τρέχει την κλασική με κουστούμι και σκαρπίνια
xipolitos Posted - 30/11/2015 : 22:17:47
Μα.. δεν είπα κάτι περίεργο, απλά αφήνω ανοιχτό κι΄αυτό το ενδεχόμενο.
Στο στάδιο εδώ στην πόλη που πηγαίνω, καμιά φορά έρχονται και άνθρωποι που είναι εντελώς άποροι και με ότι διαθέτουν για να ασκηθούν έστω και λίγο.
Τους γνωρίζω γιατί κάποιοι από αυτούς έρχονται το βράδυ στα συσσίτια.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000