Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 38ος Αγώνας Δρόμου Φιλοθέης - Ψυχικού

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
papako Δημοσιευτηκε - 22/11/2015 : 18:36:54
έχει τρέξει κάνεις τον συγκεκριμένο αγώνα; Είναι όντως η στροφή 5 χιλιόμετρα;
Γιατί όταν την σχεδιάζω στον χάρτη μου βγαίνει 4,5 χιλιόμετρα η στροφή. Δηλαδή το 10ρι θα είναι 9ρι.

εκτος και αν έχουν διαφορετική εκκίνηση με τερματισμό. Αλλά και πάλι δεν κολλάνε οι χιλιομετρικές ενδείξεις. Μέχρι το 3 είναι σωστές, μετά χάνουν.



________
Στέφανος
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
billant Posted - 05/12/2016 : 11:16:22
Και εγώ με κοντομάνικο τρεχω πάντα, εκτός αν κατεβαίνει τους 10β.... αλλά λόγω της βραδυνής βροχής και του ανήλιου,χθες το κρυο το ενοιωθα...
ALEXANDRA Posted - 05/12/2016 : 11:00:18
Billamt·σωστός! Αυτος ο φιλος ηταν εκτος αγωνα και τον συνάντησα καπου στο 3,5 και ανέλαβε τον ρόλο του λαγού. Εν τω μεταξύ δεν ειχα και καμία μπροστα μου για να περασω και ελεγα ποιος ο ρόλος να ζορίζομαι; Ετσι κι αλλιβς δε μου αρεσει να ζορίζομαι, ποσο μαλλον αν δεν υπαρχει "λογος".

Κι εγω βρηκα τον καιρο ιδανικό. Για κοντομάνικα.
dimitrissss Posted - 05/12/2016 : 06:44:40
Τι κρύο βρε παιδιά, 8:30 πήγα για προπόνηση στη Φιλοθέη ο καιρός ήταν ιδανικός. Μετάνιωσα που έβαλα μακρυμάνικο.

No pain, no gain!
billant Posted - 05/12/2016 : 00:25:16
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by vc15

Χαιρετε και απο εμενα! Στους 10 -12 βαθμους που προβλεπονται για αυριο το ντυσιμο προτεινετε ?ισοθερμικο ή απλο τεχνικο κοντομανικο? Επισης μακρυ ή κοντο κολαν?



Ένας φίλος μου ειχε πει οτι θα έτρεχε με μακρυμάνικα. Το πρωι μου στέλνει μήνυμα: "μπρρρρ, κρύο. Ούτε ζέσταμα δε θα κανω". Του απαντάω:" εγω θα κανω ζέσταμα με μακρυμανικα και θα τρέξω με κοντομάνικα. Ετσι κάνουν οι πρωταθλητές. Το εχω δει στην τηλεόραση".😂😂
Και βασικά έτσι εκανα.
(Βγήκα και 2η. Πέτυχε το "κόλπο".)



Λογικά ήσουν η κοπέλα με το σορτσακι που στο 4.200 στην ευθεία πριν την κατηφορα του τερματισμού για τα 5 , σου φωναζε ένας που ετρεχε ακριβώς διπλα μου , "έλα Αλεξανδρα πάμε τελειώσαμε - ΄δωστα όλα" ...... ....Ημασταν ακριβως διπλα- αριθμος 1337 .... Οντως εκανε πολύ κρύο σε σχεση με το δελτιο καιρου , αφου δεν βγηκε καν ήλιος.....
Δευτερη φορά μετα τον ΑΜΑ που με κυνηγάνε τα μηδενικα.....4.20.00 στον αυθεντικό, 47.00 σημερα στα 9,88χλμ κατα Garmin....ειναι λιγο σπαστικό σαν όψη...
ALEXANDRA Posted - 04/12/2016 : 19:37:32
quote:
Originally posted by vc15

Χαιρετε και απο εμενα! Στους 10 -12 βαθμους που προβλεπονται για αυριο το ντυσιμο προτεινετε ?ισοθερμικο ή απλο τεχνικο κοντομανικο? Επισης μακρυ ή κοντο κολαν?



Ένας φίλος μου ειχε πει οτι θα έτρεχε με μακρυμάνικα. Το πρωι μου στέλνει μήνυμα: "μπρρρρ, κρύο. Ούτε ζέσταμα δε θα κανω". Του απαντάω:" εγω θα κανω ζέσταμα με μακρυμανικα και θα τρέξω με κοντομάνικα. Ετσι κάνουν οι πρωταθλητές. Το εχω δει στην τηλεόραση".😂😂
Και βασικά έτσι εκανα.
(Βγήκα και 2η. Πέτυχε το "κόλπο".)
vc15 Posted - 03/12/2016 : 22:38:24
Χαιρετε και απο εμενα! Στους 10 -12 βαθμους που προβλεπονται για αυριο το ντυσιμο προτεινετε ?ισοθερμικο ή απλο τεχνικο κοντομανικο? Επισης μακρυ ή κοντο κολαν?
papako Posted - 03/12/2016 : 13:43:46
ναι, αν δεν αλλάξανε την εκκίνηση από πέρσι.

Είναι κατηφόρα και στα 50 μετρά έχει 90 μοίρες στροφή σε πολύ στενό δρόμο. η εκκίνηση και για τους δυο δρόμους πέρσι έγινε μαζί

________
Στέφανος
daxon1 Posted - 03/12/2016 : 13:01:19
κοινη εκκινηση τα 5 χλμ με τα 10 χλμ;;;τι λενε ;;ποδοπατημα..

Ι
Hermes Posted - 30/11/2016 : 19:05:10
quote:
Originally posted by Nanam

Δεν ειναι 10 με την καμμία, σε κανέναν δε το έδειξε πέρυσι 10. Δεν είναι λόγος να μην τρέξει κάποιος όμως, κάντε αναγωγή στην τελική

Nanam


έτερον εκάτερον...
η διαδρομή είναι όμορφη και οι ανηφόρες απαιτητικές για κάποιον που θέλει να τις χτυπήσει
papako Posted - 30/11/2016 : 18:54:53
quote:
Originally posted by papako

και επίσημη επιβεβαίωση για τις αποστάσεις. Οι τίτλοι μέσα στα xls των αποτελεσμάτων:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 38ου ΔΡΟΜΟΥ 4,75 km Φιλοθέης -Ψυχικού 6-12-2015
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 38ου ΔΡΟΜΟΥ 9,5km Φιλοθέης Ψυχικού 6-12-2015


________
Στέφανος



αυτά από πέρσι
________
Στέφανος
Nanam Posted - 30/11/2016 : 17:51:44
Δεν ειναι 10 με την καμμία, σε κανέναν δε το έδειξε πέρυσι 10. Δεν είναι λόγος να μην τρέξει κάποιος όμως, κάντε αναγωγή στην τελική

Nanam
Hermes Posted - 30/11/2016 : 15:37:52
τον έχω τρέξει 2014 & 2015. και τις δύο χρονιές το ρολόι βγάζει πολύ κάτω από 10χλμ.
αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις και είναι και εύλογο. Ωστόσο, του ΣΔΥΑ τον έβγαλε 10 ακριβώς ενώ και σε άλλες περιπτώσεις η απόκλιση μπορεί να είναι εφικτή αλλά σίγουρα απόκλιση ταξης 400-500 μέτρων δεν είναι συνηθισμένες
Nanam Posted - 30/11/2016 : 11:24:58
Εχει μια καλη ανηφοόρα και μετά μια δυνατή κατηφόρα, γενικα δεν βολευει για χρόνο η διαδρομή. Τα Κυριακιδεια ειναι καλυτερα για χρόνο


Nanam
winarg Posted - 29/11/2016 : 20:51:13
Αν θυμάμαι η πιο δύσκολη είναι στο 3ο χλμ.
Επίσης ο αγώνας πέρσυ ήταν 9600 οπότε μην περιμένετε επίσημο PB
ALEXANDRA Posted - 29/11/2016 : 17:07:10
Έχει ανηφόρες αλλά δεν τις λες και τρομερές.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000