Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 38ος Μαραθώνιος Βαρσοβίας 2016

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
sugar Δημοσιευτηκε - 05/09/2016 : 22:02:58
....38 PZU WARSAW MARATHON 2016...
www.pzumaratonwarszawski.com......

ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ???


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nvlachos Posted - 01/03/2017 : 15:22:01
Ευχαριστω πολύ. Τελικά όπως δείχνουν τα πράγματα θα πάω Ντυσσελντορφ. Οπότε οποιαδήποτε πληροφορία δεκτη και με μεγάλη μου χαρα ..

sugar Posted - 14/02/2017 : 01:25:03
ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΓΩ ΦΙΛΕ...
ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΤΥΣΣΕΛΝΤΟΡΦ....
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΕΞΑ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΒΑΡΣΟΒΙΑΣ...
ΜΕΤΑΒΑΣΗ...ΔΙΑΜΟΝΗ...ΔΙΑΔΡΟΜΗ...ΞΕΝΑΓΗΣΗ...
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
ΠΑΡΕ ΜΕ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΛ...
ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙΣ

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
vasilis dr Posted - 13/02/2017 : 20:41:15
Να κάνω μία ένσταση σε αυτά που δήλωσε πιο πάνω ο φίλος nik και μόνο σε ότι αφορά το κόστος μεταξύ Ντύσσελντορφ και Βαρσοβίας, επειδή είμαι κάθε χρόνο στην πόλη της Γερμανίας έχω να πω πως μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να ειπωθεί ότι οι 2 πόλεις έχουν το ίδιο κόστος όσο αφορά την διαμονή, διατροφή, διασκέδαση, μέσα συγκοινωνίας, κόστος Μαραθωνίου αλλά και κόστος αεροπορικής μετάβασης-επιστροφης.
nik_chrysos Posted - 13/02/2017 : 18:49:15
Ξέχασα να αναφέρω ότι έτρεξα και στο Αμβούργο την άνοιξη του 2015 (πριν 2 χρόνια). Η γνώμη μου είναι αρνητική, γιατί η διοργάνωση μαζεύει πολύ κόσμο & υπάρχει πολύ συνωστισμός στην εκκίνηση και στα πρώτα 15 km, όπου σε βάζουν και τρέχεις μέσα από στενούς δρόμους για να βγεις στο λιμάνι. Εγώ έτρεχα στην αρχή και μετά την Repeerbahn επάνω σε πεζοδρόμιο για αρκετή απόσταση. Πιο ήσυχος και με λιγότερη συμμετοχή είναι αυτός του Ντύσσελντορφ.
nik_chrysos Posted - 13/02/2017 : 18:43:03
Γειά σου φίλε μου.
Μπορώ να σε πληροφορήσω και για τους 2 Μαραθωνίους που ενδιαφέρεσαι, γιατί τους έτρεξα πέρσι και τους 2. Τον ανοιξιάτικο στο Ντύσελντορφ & τον φθινοπωρινό στη Βαρσοβία. Υπ΄'οψην ότι στην Βαρσοβία διοργανώνονται 2 φορές το χρόνο Μαραθώνιοι. Ο ανοιξιάτικος είναι ο ORLEN & ο φθινοπωρινός έχει άλλον χορηγό. Φέτος αλλάξαν τη διαδρομή και την κάνανε πιο γρήγορη. Απ΄ότι γνωρίζω και ο ORLEN θα έχει την ίδια διαδρομή με τον φθινοπωρινό. Δεν τερματίζεις στο στάδιο, αλλά σε κάποιον δρόμο έξω από το κέντρο (όχι τόσο ωραίο αυτό). Το καλό με την νέα διαδρομή είναι ότι έχει μεγάλες ευθείες και μπορείς να κρατήσεις σταθερό τέμπο. Το βρήκα ευκολότερο συγκριτικά με του Ντύσσελντρορφ, απ΄όπου κάνεις συνέχεια ζικ-ζακ μέσα στην πόλη, περνάς και πάνω από 2 γέφυρες. Σαν πόλη σίγουρα το Ντύσσελντορφ είναι πιο κοσμοπολίτικο , η Βαρσοβία έχει πιο πολύ ιστορικό ενδιαφέρον. Οι τιμές πάνω κάτω οι ίδιες για διαμονή & ταξίδι. Για την ιστορία στο Ντύσσελντορφ έτρεξα πέρσι την άνοιξη 3:31:30 & στην Βαρσοβία το Σεπτέμβριο 3:26:08. Σίγουρα νομίζω ότι της Βαρσοβίας είναι ευκολότερος, γιατί επαναλαμβάνω δεν έχει πολλά ζικ-ζακ. Ελπίζω να σου έδωσα κάποιες χρήσιμες πληροφορίες. Αν θέλεις κάτι άλλο, μπορούμε να τα πούμε και τηλεφωνικά.
nvlachos Posted - 13/02/2017 : 16:10:56
Βασίλη σε ευχαριστώ πολυ :) . Αν και με αυτα που μου έγραψες έβαλες στη λίστα των μαραθωνιίων μου και το Ντυσσελντορφ.
vasilis dr Posted - 13/02/2017 : 13:16:45
Ήμουν πέρσι εκεί αλλά λόγω τραυματισμού έτρεξα τελικά στο 10αρι, αυτό που έχω να πω είναι ότι μιλάμε για άψογη διοργάνωση και πολλές συμμετοχές (πάνω από 7.000, νομίζω γίνεται sold out) παρόλο που υπαρχουν σε κοντινή απόσταση την ίδια μέρα ταυτόχρονα 2 Μαραθώνιοι(Αμβούργο/Ντύσσελντορφ), βλέπετε οι Πολωνοί έχουν πάθος με το τρέξιμο, χαρακτηριστικό το ότι στην Βαρσοβία διοργανώνονται 2 επίσημοι Μαραθώνιοι μεσα στην ίδια χρονιά.
Η διαδρομή ξεκινά εξω από την πόλη και δίπλα από το εθνικό στάδιο ενώ τερματίζει παλι στο ίδιο σημείο, φαίνεται δε να είναι φλατ αλλά από μαρτυρίες φίλων μετά τον αγώνα μου είπαν ότι υπάρχουν 2-3 σημεία με μικρά υψομετρικα.
Όσο αφορά την πόλη είναι όμορφη, καθαρή με πολύ πράσινο, νερά και αρκετά αξιοθέατα, το κόστος δε είναι προσιτό σε μας που έχουμε το ευρώ, υπάρχει τάξη και ασφάλεια......θα φανεί περίεργο αλλά η αλήθεια λέει ότι για να φτάσουμε εμείς τους Πολωνούς σε πολλά θέματα έχουμε να διανύσουμε αρκετό δρόμο ακόμη.
nvlachos Posted - 13/02/2017 : 12:05:17
Έχει πάει κανεις στον ORLEN (μαραθώνιος της άνοιξης) στη Βαρσοβία? το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να πάω.. και θα ηθελα πληροφορίες... σχετικά με τον αγώνα ή/και την πόλη
sugar Posted - 06/12/2016 : 01:44:29
...ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ....
ΔΙΠΛΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ!!!
WWW.PZUMARATONWARSAWSKI.COM


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
sugar Posted - 27/10/2016 : 23:19:59
quote:
Originally posted by zoro

Άξιος!! Συγχαρητήρια Θύμιο!!!
Μπράβο SUZIPA


ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΓΕΩΡΓΙΕ !!!
ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΔΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΗΜΙ !!!
S U Z I P A.....ΛΕΜΕ !!!


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
zoro Posted - 07/10/2016 : 22:51:50
Άξιος!! Συγχαρητήρια Θύμιο!!!
Μπράβο SUZIPA
Skyrunner Posted - 07/10/2016 : 08:54:43
Ουάο !!!!
Η φθήνια τρώει τον παρά !!!!

quote:
Originally posted by sugar

ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΜΑΙΛ ΜΕ 84...ΜΕ 84 ΛΕΩ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 15 ΕΥΡΩ !!!


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!

tzatzikis90 Posted - 07/10/2016 : 07:43:29
Απαράδεκτοι! Χαλάνε την πιάτσα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
sugar Posted - 06/10/2016 : 22:19:59
ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΜΑΙΛ ΜΕ 84...ΜΕ 84 ΛΕΩ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 15 ΕΥΡΩ !!!


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
sugar Posted - 30/09/2016 : 00:04:37
38 ος PZU WARSAWA MARATHON 2016...
ΣΤΗΝ ΒΑΡΣΟΒΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΥΟ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ...ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ Ο ΟRLEN KAΙ ΤΩΡΑ Ο PZU ...ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΕΙΧΕ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΘΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚ ΤΩΝ 3.30 ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ.ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 30 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ Σ ΑΦΗΣΩ !!!
Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΑΡΣΟΒΙΑ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΟΛΑ Τ ΑΞΙΩΘΕΑΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΤΑΜΟ ΒΙΣΤΟΥΛΑ ΠΟΛΥΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΙΣΟΤΟΝΙΚΑ ΖΑΧΑΡΗ ΜΠΑΝΑΝΕΣ ΤΖΕΛ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ...ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΑΠΗΤΑ ΚΑΘΕ ΠΕΝΤΑΡΙ ΚΑΙ ΗΜΙ...ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΕΤΡΕΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΚΑΘΕ 10 ΧΙΛ ΑΛΛΑΖΑΝ ΑΘΛΗΤΗ...Η ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΠΟΛΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΤΑ 200 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΤΕΡΜΑΤΣΜΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΒΙΣΤΟΥΛΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΠΟΛΗ !!! ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΟΤΟΝΙΚΟ ΣΕ ΧΑΡΤΙΝΑ ΚΥΠΕΛΑΚΙΑ....ΩΡΑΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΙ ΤΣΑΝΤΑ ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΝΤΑΣ ...ΤΖΕΛΑΚΙ...ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ...
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ..ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΣΟΥ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ..ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΜΕ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΒΑΖΕΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΒΛΕΠΕ ΛΑΙΦ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΟΥΡΣΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ???
ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 5 ΠΕΡΑΣΜΑ ΠΕΝΤΑΡΙ 25.17 ΔΕΚΑΡΙ 50.15 ΗΜΙ 1.45...ΣΤΟ 30 ΕΙΜΟΥΝΑ 02.29 ΣΤΟ 30 ΛΙΓΟ ΑΝΗΦΟΡΙΤΣΑ ΣΤΟ 33 ΛΙΓΟ ΚΡΑΜΠΑ ΣΤΟ 35 ΑΦΗΝΩ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...ΣΤΟ 40 ΧΙΛ...03.19 ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ 42.400 ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ GARMIN MΟΥ ΣΕ 03.29 !!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ 899 ΣΕΙΡΑ ΣΤΟΥΣ 6027 ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΥ Μ-50....52 ος ΣΤΟΥΣ 535 ΑΘΛΗΤΕΣ...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΦΩΤΟ..ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ..ΚΑΙ ΞΕΝΑΓΗΣΗ..ΠΟΛΩΝΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ..ΜΠΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ !!!


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000