Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10χλμ

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
gotthard Δημοσιευτηκε - 21/11/2016 : 12:03:11
Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!!!

Θα τρέξει κάποιος σε αυτό τον αγώνα ; Γνωρίζει κάποιος αν έχουν ξεκινήσει να στέλνουν επιβεβαιώσεις εγγραφής ; Γιατί έχω στείλει 2 email στην allaboutrunning που είναι υπεύθυνη και απάντηση δεν έχω λάβει !!!!
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
turtle Posted - 28/11/2016 : 16:25:34
quote:
Originally posted by Rory

Απλά πολύ κακή διοργάνωση

Επικίνδυνοι κάγκουροι να μαρσάρουν δίπλα απ τους δρομείς. Αυτοκίνητα να πετάγονται απ τα στενά που δεν φυλαγοταν από κανένα.
Υδροδοσίες που έπαιρναν νεράβοι πηγαινε και οι έλα μαζί και έπεφταν ο ένας πάνω στον άλλο, πρώτοι να τρέχουν πάνω στη γραμμή της ποσειδώνος δίπλα στο 60% των δρομέων και φυσικά, παραλαβή τα νούμερα Σάββατο 11-4 υποχρεωτικά απο Γλυφάδα ή Μαρούσι

Θυμήθηκα γιατί έκανα 4 χρόνια να τον τρέξω

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται όμως να σηκωθείς!





Τα δύο πρώτα προσωπικά δεν τα παρατήρησα (μπορεί να είσαι άτυχος)
Στην υδροδοσία έγινε μπέρδεμα αφού η διαδρομή άλλαξε τελευταία στιγμή λόγω του νερού που υπήρχε στο οδόστρωμα και οι δρομείς δεν κινηθηκαν στα αριστερά του δρόμου (δύναμη της συνήθειας)
Όσο για τους πρώτους οι οποίοι έτρεχαν στη γραμμή όπως λες, υπονοείς ότι όταν οι πρώτοι βγήκαν ξανά στην Ποσειδώνος (στο 7,5km στα 25 λεπτά) το 60% των δρομέων δεν είχε περάσει το 2,5km??
Πέρυσι υπήρχαν παράπονα γιατί τα νούμερα τα παραλάμβανες στο Μαρούσι μόνο και δεν εξυπηρετούσε τους Νότιους, φέτος σε ενόχλησε η ώρα, του χρόνου τι?
Οι όροι του αγώνα ήταν σαφείς από την προκύρηξή του και η εκτέλεση του ήταν εξαιρετική παρά τις όποιες καιρικές αντιξοότητες...κατά τα άλλα...

μόνο εμπάθεια βλέπω στην ανάρτηση σου φίλε μου κρίμα...

Δεν εχω καμία σχέση με την διοργάνωση ούτε γνωρίζω προσωπικά κανέναν, αλλά τόσα χρόνια έχω βαρεθεί να ακούω πόσο κάκη είναι και να μην μπορώ να το διαπιστώσω ιδιοις όμμασι.

: mind the gap! :
Rory Posted - 28/11/2016 : 15:04:18
Απλά πολύ κακή διοργάνωση

Επικίνδυνοι κάγκουροι να μαρσάρουν δίπλα απ τους δρομείς. Αυτοκίνητα να πετάγονται απ τα στενά που δεν φυλαγοταν από κανένα.
Υδροδοσίες που έπαιρναν νεράβοι πηγαινε και οι έλα μαζί και έπεφταν ο ένας πάνω στον άλλο, πρώτοι να τρέχουν πάνω στη γραμμή της ποσειδώνος δίπλα στο 60% των δρομέων και φυσικά, παραλαβή τα νούμερα Σάββατο 11-4 υποχρεωτικά απο Γλυφάδα ή Μαρούσι

Θυμήθηκα γιατί έκανα 4 χρόνια να τον τρέξω

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται όμως να σηκωθείς!
Rocky Posted - 28/11/2016 : 09:54:04
Συμμετεχοντας απο το 2010 οφειλω να δωσω τα ευσημα στους διοργανωτες - ηταν η καλυτερη διοργανωση "εβερ" του συγκεριμενου αγωνα! καθε χρονο και καλυτερα! καλη ανταμωση στη γειτονια μου στο 'ωραιαοτερο' 10αρι της Ελλαδας στη Βουλιαγμενη ατις 18/12! (οκ ειναι λιγο παραπανω απο 10αρι οποτε οποιος ψαχνεται για ΡΒ ας μην ερθει!)

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
volteros Posted - 27/11/2016 : 20:09:20
Δυο μήνες στο τρέξιμο και ήθελα να κατεβάσω το χρόνο κάτω απο 1 ώρα τελικά βγήκε στο 58 λεπτά
Οντώς μπορεί να δώσει καλούς χρόνους η διαδρομή αλλά όχι κάτω απο τέτοιες συνθήκες
Ζέστη ,υγρασία, νερά , λάσπες, και στην αναστροφή να χτυπάς με αυτούς που έρχονται
Αντε και του χρόνου χωρίς βροχη και κάτω απο 50 λεπτά
giorgos1965 Posted - 27/11/2016 : 20:03:36
Ευτυχως η βροχη ηρθε μετα μια ωρα απο το τελος της διοργανωσης...
Και του χρονου να ειμαστε καλα να ξανατρεξουμε!!!
AntRun Posted - 27/11/2016 : 18:43:53
10,01χλμ την εβγαλε, σωστη φαινεται να ηταν η διαδρομη. Μόνο που δεν μου φανηκε σαν το γρηγορότερο 10αρι μπορει να εφταιγε η υγρασία ή τα νερά σε καποια σημεια και οι λασπες.Παντως γενικα ολα καλά.
silves Posted - 27/11/2016 : 18:10:34
Η διαδρομή είναι όντως 10χλμ, αλλά και εμένα μου την έβγαλε αρκετά μικρότερη, σε άλλους που ρώτησα τους βγήκε πάνω από 10. Όταν ένας αγώνας δεν είναι μια ευθεία και έχει στροφές είναι λογικό να χάνουν τα gps σε σημεία αλλαγής κατεύθυνσης, σε άλλους τις βγάζει κοφτές και σε άλλους πιο ανοιχτές τις στροφές ανάλογα τη στιγμή που δέχεται σήμα το gps.
https://connect.garmin.com/modern/activity/1462574977
quote:
Originally posted by Ar1stot3lis

Παιδιά πόσο βγάλατε τη διαδρομή; Μικρότερη ή μεγαλύτερη από 10;
Το λέω για να ξέρω εάν έκανα PB!

Πολύ ανταγωνιστικός αγώνας. Θα έλεγα ότι συμμετέχει η ελίτ των ερασιτεχνών δρομέων, δηλαδή αυτών που κινούνται μεταξύ 37-45 λεπτά.
Δύο μόλις βδομάδες μετά τον ΑΜΑ, και με τον καιρό να μη θεωρείται πολύ καλός (ήλιος και υγρασία γαρ), το 42.47 με αφήνει πολύ ικανοποιημένο και αισιόδοξο πως με λίγη παραπάνω προσπάθεια και προπόνηση μπορεί να έρθει και το sub42 που κυνηγάω εδώ και τρία χρόνια!
Καλή οργάνωση, πολύς κόσμος και πολύ σημαντικό που ο τερματισμός γίνεται σε ταρτάν, νιώθεις σαν αθλητής όταν μπαίνεις στο στάδιο (το οποίο πάντως είναι επικίνδυνο σε κάποια σημεία και θέλει επισκευή).



Τρεχάτε ποδαράκια μου!

dimitrissss Posted - 27/11/2016 : 16:55:53
Η διαδρομή μάλλον ήταν λίγο μικρότερη από 10χλμ λόγω των αλλαγών στη διαδρομή. Εμένα το ρολόι μέτρησε 9,97χλμ χωρίς να κόβω δρόμο πηγαίνοντας ευθεία στα εσάκια κτλ.

No pain, no gain!
Ar1stot3lis Posted - 27/11/2016 : 15:56:29
Παιδιά πόσο βγάλατε τη διαδρομή; Μικρότερη ή μεγαλύτερη από 10;
Το λέω για να ξέρω εάν έκανα PB!

Πολύ ανταγωνιστικός αγώνας. Θα έλεγα ότι συμμετέχει η ελίτ των ερασιτεχνών δρομέων, δηλαδή αυτών που κινούνται μεταξύ 37-45 λεπτά.
Δύο μόλις βδομάδες μετά τον ΑΜΑ, και με τον καιρό να μη θεωρείται πολύ καλός (ήλιος και υγρασία γαρ), το 42.47 με αφήνει πολύ ικανοποιημένο και αισιόδοξο πως με λίγη παραπάνω προσπάθεια και προπόνηση μπορεί να έρθει και το sub42 που κυνηγάω εδώ και τρία χρόνια!
Καλή οργάνωση, πολύς κόσμος και πολύ σημαντικό που ο τερματισμός γίνεται σε ταρτάν, νιώθεις σαν αθλητής όταν μπαίνεις στο στάδιο (το οποίο πάντως είναι επικίνδυνο σε κάποια σημεία και θέλει επισκευή).



Τρεχάτε ποδαράκια μου!
Infl3xibl3 Posted - 27/11/2016 : 15:35:23
Τέλος καλό όλα καλά...

Ήταν η 2η μου συμμετοχή στον συγκεκριμένο αγώνα και ερχόμενος με κεκτημένη ταχύτητα από τον ΑΜΑ(10χλμ) είχα την όρεξη και την διάθεση για κάτι καλό...Αν και ήμουν σε δίλημμα για τον αν θα πάω ακούγοντας τον καταποντισμό που γινότανε χτες το βράδυ τελικά έφτασα και πρόλαβα να παρκάρω μέσα στον χώρο του Αγίου Κοσμά, έκανα και το ζέσταμα και στάθηκα μπροστά στην εκκίνηση!Αρκετός κόσμος πάντως αν λάβουμε υπόψιν τα του καιρού...Παρόλο που υπήρχε υγρασία με θερμοκρασία 16-17 βαθμούς πέτυχα τον στόχο μου που ήταν να κατέβω επιτέλους κάτω από τα 50 λεπτά... Ευτυχώς δεν έπεσε ούτε σταγόνα από βροχή...μέχρι και ήλιο έβγαλε σε κάποια σημεία...λίμνες υπήρχαν αρκετές και για αυτό υπήρχε και μια αλλαγή στην διαδρομή σε σχέση με τις άλλες φορές(10,06 μου είχε βγάλει πέρσι το garmin και 10,01 φέτος).Κατά τα άλλα υπήρχε "pit-stop" για νερό στα μισά της διαδρομής, μπανάνα,νερό,powerade μαζί με το μετάλλιο στο τέλος. Εύκολη διαδρομή ότι πρέπει για καλό χρόνο...άντε να είμαστε καλά και την άνοιξη στο 20αρι..

dimitrissss Posted - 27/11/2016 : 14:32:29
To έδειχναν το Poseidon και το accuweather ότι θα είχε ένα άνοιγμα και μετά πάλι βροχή. Βέβαια σε αρκετά σημεία ήταν λούτσα και άλλαξε η διαδρομη για αυτό και με 20 βαθμούς θερμοκρασία και τόση υγρασία ψιλοέβραζες.

No pain, no gain!
hapagan Posted - 27/11/2016 : 14:08:52
Τελικά δεν έβρεξε στη διάρκεια του αγώνα, ε; Τσάμπα δεν κατέβηκα.
Runner 3 Posted - 27/11/2016 : 13:27:40
1ον) Σάουνα ο καιρός
2ον) προβλήματα στην αναστροφή
3ον) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ 10ΡΙ...
Maiden Posted - 26/11/2016 : 21:47:48
Ξέρει κάποιος αν πάω χωρίς να έχω πάρει συμμετοχή θα βρω αριθμό να τρέξω; το σαιτ δίνει ότι υπάρχουν συμμετοχές.
dimitrissss Posted - 24/11/2016 : 23:37:29
Άμα βρέχει πάντως δε πάω καθόλου να γίνω λούτσα μετά από ίωση. Άσε που πάλι με περιτριγυρίζει. Άμα δε μου κάτσει και το Τύρναβος-Λάρισα θα το ρίξω στα ουίσκια όπως παλιά.

No pain, no gain!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000