Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 20 km Αγιος Κοσμάς-Καβούρι-Αγιος Κοσμάς

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Pantazis Δημοσιευτηκε - 27/02/2017 : 16:34:39
20 km , δύσκολος αγώνας για μένα .....
Το καλό είναι ότι είναι επίπεδη διαδρομή και ελπίζω να έχει καλό καιρό ...

Στόχος ο τερματισμός ...
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
kwma Posted - 06/03/2017 : 19:04:07
αν "δεν ιδρώνει το αυτί του ΣΔΥΑ", εμας τι μας νοιάζει?
(εριξα μια ματιά στην προκύρηξη, και εξεπλάγην μόλις διάβασα οτι αν έκανα εγγραφή μετά απο μια ημερομηνία θα πλήρωνα 20 ευρω.Ευχαριστω τους διοργανωτές που δεν μου αφησαν περιθωριο προβληματισμού για την μόνιμη πλέον αποχή μου απο αυτη την διοργάνωση.)
Παρεμπιπτόντος, μια που αναφέρθηκε παραπάνω, ο Ψινακειος ειναι παρα πολύ καλή περίπτωση....(ετρεξα περισυ και στις δυο διοργανωσεις).
Hermes Posted - 06/03/2017 : 14:48:40
+1
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by giorgos1965

641 τερματισμοί....




Δυστυχώς για τον αγώνα ως ιστορικότητα και ΜΟΝΟ, ο κόσμος απέχει από τον συγκεκριμένο, που κάποτε αριθμούσε τουλάχιστον τους διπλάσιους!ας το αφουγκραστούν οι διοργανωτές να τον κάνουν πιο λαϊκό, για να μπορέσει να επανακτήσει την αίγλη, που είχε!
Καλημέρα!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

SKOTEINOS Posted - 06/03/2017 : 10:23:44
quote:
Originally posted by giorgos1965

641 τερματισμοί....




Δυστυχώς για τον αγώνα ως ιστορικότητα και ΜΟΝΟ, ο κόσμος απέχει από τον συγκεκριμένο, που κάποτε αριθμούσε τουλάχιστον τους διπλάσιους!ας το αφουγκραστούν οι διοργανωτές να τον κάνουν πιο λαϊκό, για να μπορέσει να επανακτήσει την αίγλη, που είχε!
Καλημέρα!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
giorgos1965 Posted - 05/03/2017 : 23:51:48
641 τερματισμοί....
papako Posted - 05/03/2017 : 19:56:42
συγχαρητήρια.
Αν είσαι καλά και σε ενδιαφέρει, έχει δυο παρόμοιους (φλατ) αγώνες στις 23 Απριλίου.

http://www.half-marathon.gr/
http://www.poseidon-athenshalfmarathon.com/el/

________
Στέφανος
Pantazis Posted - 05/03/2017 : 19:48:04
Καλός καιρός , ήλιος , θάλασσα όλα καλά, 1 ώρα και 57 '' !!!
catch-me-if-you-can Posted - 04/03/2017 : 22:31:37
Δε νομίζω ότι αξίζει να επιβραβεύουμε τέτοιες κερδοσκοπικές προσπάθειες με τη συμμετοχή μας, είτε με είτε χωρίς πληρωμη...
nrun Posted - 04/03/2017 : 22:26:56
Οκ, με συγχωρείς.
Φαντάστηκα ότι εννοούσες πως θα τρέξεις χωρίς συμμετοχή.
catch-me-if-you-can Posted - 04/03/2017 : 21:51:55
@nrun
Θα διαμαρτυρυθώ στον διοργανωτή για την τιμολογιακή πολιτική του και στην συνέχεια θα του γυρίσω την πλάτη... μια για πάντα!
nrun Posted - 04/03/2017 : 20:28:33
quote:
Originally posted by catch-me-if-you-can

...Φυσικά όμως και θα πάω αύριο μια... βόλτα στον Αγ.Κοσμά.





Τι θα πας να κάνεις, αν επιτρέπεται;
TSOUKIOTIS Posted - 04/03/2017 : 19:48:52
Μη μας δουλεύουν ο αγώνας αυτός μεχρι πρίν λίγα χρόνια ειχε την ιστορία του και την αξία του τώρα γίνετε καθαρά για κερδοσκοπικούς λόγους. Λαικά για να γεμίσουν ορισμένοι τις τσέπες τους.Τι δεν καταλαβαίνετε!
catch-me-if-you-can Posted - 04/03/2017 : 19:17:36
15 ευρώ ήταν στην αρχή. Εγώ που δοκίμασα να κάνω εγγραφή πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες, ήθελαν 20 ευρώ. Σαν να ηθελαν να μου βάλουν και ποινή, που δεν τους τα έδωσα δύο μήνες πρίν!!!

Φυσικά και δεν πήραν από μένα ούτε ένα ευρώ, τέτοια κοροϊδία δεν την ανέχομαι... Φυσικά όμως και θα πάω αύριο μια... βόλτα στον Αγ.Κοσμά.

Pantazis Posted - 04/03/2017 : 19:03:04
Σωστά, το κόστος είναι υψηλό!
15 ευρώ για αυτό τον αγώνα , 10 ευρώ για άλλο αγώνα και πάει λέγοντας... είναι λεφτάκια , τα οποία θα έπρεπε να ήταν λιγότερα !
daxon1 Posted - 04/03/2017 : 10:29:16
papako η αλλιως στεφανε ειπες την λεξη κλειδι.και ειναι ετσι και χειροτερα.επειδη λοιπον ξερουν απο την αρχη οτι θα εχουν κοσμο σε καποιους
αγωνες κοιταζουν και αυτοι με την σειρα τους να βαλουν ενα υψηλο ποσο και να σου παραθεσω την ματρυρια μου.αγωνας γραμματικου ραμνους, 5 ευρω συμετοχη,παροχες,2 πουλμαν για την μεταφορα μας απο το γραμματικο για την αρχαια ραμνους οπου ηταν το σημειο εκκινησης,ανα 3 χλμ υδροδοσια,ασθενοφορο,αστυνομια,και τερματισμος με πληθωρα απο φαγητα, χορηγους, περιπτερα με προιοντα αθλησης.και θελω να μου εξυγησεις,εαν το ποσο
στο γραμματικο ηταν υψηλο θα ξεκιναγε κοσμος;; γιατι δε βλεπεις οτι επαρχια οι τιμες ειναι πολυ ποιο κατω;εξοδα αυτοι δεν εχουν;τα νερα τα ασθενοφορα,και η αστυνομια πανω κατω τα ιδια ποσα θα θελουν. αυτα για να ξερουμε τι λεμε μην δουλευομαστε μεταξυ μας δεν κανει.

Ι
papako Posted - 02/03/2017 : 21:18:56
Νομίζω ότι δεν είναι έτσι ακριβώς.
Κανένας δεν νομίζω να είπε ότι δεν πρέπει να πέσουμε για φτηνότερο αγώνες.
Όπως επισεις κανένας δεν αρνήθηκε ότι υπάρχουν ακριβοι αγώνες.

Όμως κάθε αγώνας έχει ένα κόστος - που πολλές φορές δεν πάει ο νους σου πόσο μεγάλο μπορεί να ειναι) που άλλοτε το επωμιζεται ο δρομέας, άλλοτε ο διοργάνωσης και άλλοτε και οι δύο.

Εσυ (και εγω) σαν καταναλωτής έχεις το δικαίωμα/δύναμη να επιλέξεις προϊόν και με αυτόν τον τρόπο να πιέσεις καταστάσεις. Όταν ένας αγώνας 5 χλμ με 15 ευρώ έχει κόσμο τι περιμένεις;


________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000