Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Παπούτσι απορροφητικό για πρόβλημα στα γόνατα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
emm_stra Δημοσιευτηκε - 07/03/2017 : 10:32:41
Καλημέρα
Θέλω να πάρω ένα παπούτσι αθλητικό για περπάτημα και ορθοστασία. Έχω ρήξη μηνισκου στο ένα γόνατο και χονδροπαθεια.
Δοκίμασα το nb boracay και το Nike lunarglide, στη δοκιμή με βόλεψε το nb. Αλλά δεν ξέρω αργότερα αν θα έχει την ίδια αίσθηση. Το Nike με ενοχλούσε λίγο πίσω από καμάρα στην φτέρνα στο αριστερό. Τόσο καιρό φοράω το Nike vomero, αλλά τελικά δεν με βόλεψε κυρίως στην ορθοστασία και σε μια ενόχληση που έχω στο μεγάλο δάκτυλο του αρ. Ποδιού.
Ευχαριστώ για όποια βοήθεια ή πρόταση.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
emm_stra Posted - 14/03/2017 : 23:17:42
Τελικά τα πήρα. Τα φόρεσα και νιώθω μια ενόχληση στην φτέρνα πίσω γωνία. Σαν να ενοχλεί ο Πατος. Είναι λιγάκι υπερυψωμένος. Πιστέυω να χρειαστεί να το συνηθίσω να κάτσει λιγάκι... Αλλιώς είναι ενοχλητικό..
zoro Posted - 14/03/2017 : 19:07:40
Φίλε μου ότι κάνει για μαραθώνιο κανει και για περπάτημα
emm_stra Posted - 14/03/2017 : 15:52:02
Το boracay είναι για μαραθώνιο;Κάτι τέτοιο άκουσα..
Δεν κάνει για περπάτημα δλδ;
emm_stra Posted - 10/03/2017 : 07:06:16
quote:
Originally posted by skull

δες εδώ μήπως βρεις κάτι

http://performance-store.gr/


Ευχαριστώ, αλλα θα ήθελαν να μπορώ να δοκιμάσω.
skull Posted - 09/03/2017 : 22:25:03
δες εδώ μήπως βρεις κάτι

http://performance-store.gr/
emm_stra Posted - 09/03/2017 : 17:34:09
εχω δει ηδη όχι ένα αλλα τρεις ορθοπεδικούς και ξερω το πρόβλημα μου.
Απλα ο πονος εμφανιστηκε στο αριστερο ποδι κατω από το μεγαλο δακτυλο. Εχω κανονισει μαγνητικη οποτε θα δουμε τι θα δειξει.
Απλα παρατηρω ότι όταν φοραω χαμηλα σχετικα παπούτσια ο πονος είναι μικροτερος εως καθολου.. Βεβαια τα τελευταια 2 χρονια φοραω παπούτσια με 12mm drop, δεν ξερω αν εχει σχεση. παλιαοτερα ειχα φορεσει το lunarlon nike και δεν ειχα καμια ενοχληση. βεβαια ημουν και μικρότερος!!!! Επιπλέον στο ιδιο ποδι εχω χαμηλη καμαρα (ή ψάχνοντας θα ελεγα fallen arch, που μαλλον είναι θεμα γυμνασης μυων).
Mikegr Posted - 09/03/2017 : 15:10:17
quote:
Originally posted by emm_stra

quote:
Originally posted by Mikegr

quote:
Originally posted by emm_stra

Σε φυσικό κατάστημα υπάρχει; Θεσσαλονίκη


Το link που ανέβασα για τα Hoka είναι και φυσικό κατάστημα στην Αθήνα αλλά για Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω...


Το κατάλαβα. Απλά δεν θέλω να πάρω χωρίς να δοκιμάσω. Πάντως το boracay σε κάποια ξένα site το αναφέρει σαν παρόμοιο με το Hoka. Σε αυτό που είπα για το drop υπάρχει περίπτωση να ισχύει;


...πάρε τηλέφωνο στο κατάστημα Hoka να δείς αν τα δίνει σε κάποιον στη Θεσσαλονίκη ώστε να τα δοκιμάσεις...αυτό που είπες για το drop ισχύει αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο κρίσιμο αλλά εφόσον έχεις πρόβλημα στα γόνατα μήπως θα ήταν καλύτερο να συμβουλευτείς και κάποιον ορθοπεδικό..
emm_stra Posted - 09/03/2017 : 14:38:53
quote:
Originally posted by Mikegr

quote:
Originally posted by emm_stra

Σε φυσικό κατάστημα υπάρχει; Θεσσαλονίκη


Το link που ανέβασα για τα Hoka είναι και φυσικό κατάστημα στην Αθήνα αλλά για Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω...


Το κατάλαβα. Απλά δεν θέλω να πάρω χωρίς να δοκιμάσω. Πάντως το boracay σε κάποια ξένα site το αναφέρει σαν παρόμοιο με το Hoka. Σε αυτό που είπα για το drop υπάρχει περίπτωση να ισχύει;
Mikegr Posted - 09/03/2017 : 13:28:32
quote:
Originally posted by emm_stra

Σε φυσικό κατάστημα υπάρχει; Θεσσαλονίκη


Το link που ανέβασα για τα Hoka είναι και φυσικό κατάστημα στην Αθήνα αλλά για Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω...
emm_stra Posted - 09/03/2017 : 11:59:08
Σε φυσικό κατάστημα υπάρχει; Θεσσαλονίκη
Mikegr Posted - 09/03/2017 : 11:43:17
quote:
Originally posted by emm_stra

Έχω προβληματιστει. Πολλές προτάσεις υπάρχουν σε heel drop 12mm. Όπως είναι και το vomero που έχω. Διαβάζοντας διάφορα κατάλαβα ότι χρειάζεται χαμηλότερο γιατί εφόσον σηκώνεται η φτέρνα δέχεται περισσότερη πίεση στα δάκτυλα, οπότε γίνεται εντονοτερος ο πόνος που έχω. Με χαμηλότερο drop μπαίνει στο παιχνίδι και η εσωτερική πατούσα και έτσι η πίεση μετριαζεται.. Ισχύουν όμως όλα αυτά; οι ειδικοί εδώ τι λένε;


Καλημέρα, ρίξε μια ματιά στα Hoka όπως σου προτείνουν, είναι πολύ απορροφητικά εφόσον αυτή είναι η προτεραιότητα σου...http://www.new-life.com.gr/category/233_230_253_257/gynaikeia-dromoy.html
και το drop τους είναι χαμηλό...
emm_stra Posted - 09/03/2017 : 10:25:25
Έχω προβληματιστει. Πολλές προτάσεις υπάρχουν σε heel drop 12mm. Όπως είναι και το vomero που έχω. Διαβάζοντας διάφορα κατάλαβα ότι χρειάζεται χαμηλότερο γιατί εφόσον σηκώνεται η φτέρνα δέχεται περισσότερη πίεση στα δάκτυλα, οπότε γίνεται εντονοτερος ο πόνος που έχω. Με χαμηλότερο drop μπαίνει στο παιχνίδι και η εσωτερική πατούσα και έτσι η πίεση μετριαζεται.. Ισχύουν όμως όλα αυτά; οι ειδικοί εδώ τι λένε;
emm_stra Posted - 08/03/2017 : 17:55:25
Οκ. Κατάλαβα...
zoro Posted - 08/03/2017 : 09:57:05
Λόγω ορθοστασίας δημιουργείται ένα μικρό πρήξιμο, ουσιαστικά στην διάρκεια της ημέρας "μεγαλώνει" το πόδι, καλό είναι να δοκιμάσεις απόγευμα για να βρείς το σωστό νούμερο που συνήθως είναι πάντα μεγαλύτερο απ'αυτό που νομίζεις
emm_stra Posted - 08/03/2017 : 06:48:23
Επίσης να αναφέρω και το βάρος/ύψος μου, γιατί φαντάζομαι εχει σημασία. 98 / 183

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000