Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Υπάρχει και το ταχυδρομείο...

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Delazaren Δημοσιευτηκε - 21/03/2017 : 12:36:47
Ένα θέμα που έχω με τους περισσότερους αγώνες είναι ότι δεν υπάρχει επιλογή να σου στείλουν το νούμερο ταχυδρομικά στο σπίτι. Αυτό σε αναγκάζει είτε να μετακινηθείς σε ώρες άβολες, να ταξιδέψεις ή να αγγαρέψεις άλλον να σου πάρει το νούμερο (χρωστάω καφέ).

Μήπως θα έπρεπε οι διοργανωτές να ανακαλύψουν επιτέλους τα ΕΛΤΑ ή όποια άλλη ταχυδρομική εταιρία είναι της αρεσκείας τους; Πόσο δύσκολο είναι να γίνει κάτι τέτοιο;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Carol Posted - 28/03/2017 : 18:42:10
quote:
Originally posted by Bloom


Τόσο δύσκολο είναι να έχουν δύο ώρες εκκίνησης, μία πρωινή για τους περίεργους που κάνουν τα λονγκ ραν χαραματιάτικα και μία απογευματινή για τους φυσιολογικούς ανθρώπους; Ίσως μάλιστα, θα μπορούσαν, αν μαζεύονταν αρκετοί δρομείς, να βάζαν και μια βραδινή ώρα, μη σου πω και μεταμεσονύκτια - το καλοκαίρι, το νυχτερινό τρέξιμο κάτω από το φεγγάρι θερισμού, είναι μαγεία.








Εχω δηλωθει απειρες φορες σε αγωνες που τελικα δεν πηγα γιατι βαριομουν να ξυπνησω! Μακαρι το συνηθες να ηταν οι αγωνες να ειναι απογευματινοι και οχι πρωινοι.

"Δε θυμόμουν ποτέ να ένιωσα μετά το τρέξιμο χειρότερα απ' όσο πριν από το τρέξιμο."
Delazaren Posted - 28/03/2017 : 12:42:21
κανόνισε Rigelian γιατί θα σε αγγαρέψουμε!
Deorum Posted - 27/03/2017 : 21:54:24
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Deorum

για 5ευρώ πάντως το άτομο, μαζεύω νούμερα 10 ανθρώπων, και ξεκινάω το κούριερ για εκείνη την μέρα, εντός αττικής, για το μεροκάματο. Θυμηθείτε με σας παρακαλώ όταν έρθει η ώρα



Από 10 και πάνω χρεώνω 4 το άτομο!



Άτιμη ελεύθερη αγορά!
Να το κάνουμε κλειστό το επάγγελμα!
Rigelian Posted - 27/03/2017 : 21:51:37
quote:
Originally posted by Deorum

για 5ευρώ πάντως το άτομο, μαζεύω νούμερα 10 ανθρώπων, και ξεκινάω το κούριερ για εκείνη την μέρα, εντός αττικής, για το μεροκάματο. Θυμηθείτε με σας παρακαλώ όταν έρθει η ώρα



Από 10 και πάνω χρεώνω 4 το άτομο!
Delazaren Posted - 27/03/2017 : 18:48:49
θα ρωτήσω και κάποια άλλη αθλήτρια που ξέρω στην Αγγλία
Bloom Posted - 27/03/2017 : 18:33:16
Στην Ολλανδία πάντως,, τα νουμεράκια τα παραλαμβάνεις στην έκθεση την παραμονή. Καρατσεκαρισμένο, έχω πάει ένα σωρό φορές.
Deorum Posted - 27/03/2017 : 18:27:48
τι να σου πω... εγώ πρώτη φορά το ακούω ότι ο κανόνας (και όχι η εξαίρεση) είναι πως στο εξωτερικό τα νούμερα πάνε με ταχυδρομείο.
Αν είναι έτσι πάω πάσο.
Delazaren Posted - 27/03/2017 : 18:25:41
Λοιπόν, ιδού η απάντηση που έλαβα από φίλο δρομέα στην Αγγλία:

"Nearly always sent by post here. Sometimes if you register really late you can pick it up on the day.
Never the day before."

Δηλ. Σχεδόν πάντα στέλνουν τα νούμερα με το ταχυδρομείο. Μερικές φορές αν κάνεις την εγγραφή αργά τότε μπορείς να το λάβεις την μέρα του αγώνα. Ποτέ την προηγούμενη.

Λογικά πράγματα δηλαδή και όπως το περίμενα για μια οργανωμένη χώρα.
Deorum Posted - 27/03/2017 : 18:25:29
για 5ευρώ πάντως το άτομο, μαζεύω νούμερα 10 ανθρώπων, και ξεκινάω το κούριερ για εκείνη την μέρα, εντός αττικής, για το μεροκάματο. Θυμηθείτε με σας παρακαλώ όταν έρθει η ώρα
Bloom Posted - 27/03/2017 : 17:29:03
Εγώ από τους αγώνες έχω το άλλο παράπονο:

Είναι δυνατόν, ενώ βαδίζουμε στον 21ο αιώνα και ακόμα και οι Κινέζοι ετοιμάζουν αποστολή στον Άρη, εδώ στην Ελλάδα οι διοργανωτές έχουν μόνο μία ώρα εκκίνησης - και μάλιστα πρωί, που εμένα δε με βολεύει. Μου αρέσει το απογευματινό τρέξιμο, μου αρέσει το πρωινό χουζούρι και είμαι σίγουρος πως δεν αποτελώ εξαίρεση. Είδαμε εξάλλου πως όταν οργανώθηκε νυχτερινός ημιμαραθώνιος στη Θεσσαλονίκη, έγινε το σώσε.

Ερωτώ λοιπόν:

Τόσο δύσκολο είναι να έχουν δύο ώρες εκκίνησης, μία πρωινή για τους περίεργους που κάνουν τα λονγκ ραν χαραματιάτικα και μία απογευματινή για τους φυσιολογικούς ανθρώπους; Ίσως μάλιστα, θα μπορούσαν, αν μαζεύονταν αρκετοί δρομείς, να βάζαν και μια βραδινή ώρα, μη σου πω και μεταμεσονύκτια - το καλοκαίρι, το νυχτερινό τρέξιμο κάτω από το φεγγάρι θερισμού, είναι μαγεία.



Υ.Γ.: Στα σοβαρά και πέρα από την πλάκα, αν ήταν να μας χρεώσουν πέντε ευρώ παραπάνω, θα ήταν πολύ πιο χρήσιμο αν το έκαναν για να τα δώσουν σε μερικούς μασέρ να μας τρίψουν μετά τον τερματισμό,από το να στείλουν τα νούμερα με το ταχυδρομείο. Ή έστω για να προσφέρουν κανένα μπλουζάκι της προκοπής, γιατί τελευταία αυτά που δίνουν όλοι δεν κάνουν ούτε για βιτέξ.
Delazaren Posted - 27/03/2017 : 17:16:45
παρόλο που έχω ζήσει άπειρα χρόνια έξω δεν έτρεχα εκεί. Θα ρωτήσω τι παίζει.
MasBass Posted - 27/03/2017 : 13:16:44
δεν είναι απόλυτο οτι δεν γίνεται έξω, αρκετοί το δίνουν σαν επιλογή (αν θυμαμαι καλά στην Σεούλ τα έστελναν όλα ταχυδρομικά στους ντόπιους δρομείς δύο εβδομάδες πριν τον αγώνα περίπου). Πέραν του τρεξίματος με τη ψυχη στο στομα να προλαβουμε την expo -που αν ΔΕΝ σε ενδιαφέρει να πάρεις κάτι τρως όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολά τα περίπτερα στη μάπα μέχρι να βγεις- θα έδινα και 5 ευρώ να το γλυτώσω κι ας μένω Αθήνα.



Μαδριτη 2013 | Τόκιο 2014 (http://bit.ly/1UwWPZl) | Παρίσι 2015 | Σύδνεϋ 2015 (http://bit.ly/1X8QoC6) | Σεούλ 2016 (http://bit.ly/1WDql6a) | Οσάκα 2016 (http://bit.ly/2gZpwCg)
ioma Posted - 26/03/2017 : 13:11:40
Με κουριερ η καλύτερη λύση.Να μην κουραζόμαστε να ψάχνουμε στα γράμματα που θα φέρει ο ταχυδρόμος.
Μη δίνετε σημασία τι κάνουν οι κουτόφραγκοι στον υπόλοιπο κόσμο,αφού ως γνωστόν εμείς είμαστε ο εξυπνότερος λαός στο σύμπαν
Deorum Posted - 26/03/2017 : 11:03:32
Γιατί θεωρείς γελοία διαιολογία το ότι τα BIB βγαίνουν τελευταία στιγμή?
Μπορείς να το εξηγήσεις?

Σκεφτείτε λίγο πιο out-of-the box. λίγο πιο σφαιρικά. Για να μην γίνεται σχεδόν πουθενά στο κόσμο, κάποιος λόγος θα υπάρχει.
Και δεν είναι θέμα expo. Δεν γίνεται ούτε σε πολύ μεγάλους αγώνες, χωρίς EXPO.
akira Posted - 26/03/2017 : 09:56:06
Για τον μαραθωνιο η λυση αυτη για τους Έλληνες δρομεις είναι η πιο ιδανική, μένω επαρχία (νησι) και όσες φορες εχω κατεβει για μαραθωνιο (και φετος για τον ημι) ήμουν με την ψυχη στο στομα για το αν θα περασουν τα πλοια και μετα να τρεχω στου διαολου την μανα χανοντας μια ημερα απο αλλες δουλειες για να παρω το πακετο, ας αναγκασουν τους δρομεις του εξωτερικου να πανε στην εκθεση αφου πληρωνουν το φουλ πακετο. Σε ορισμένους ομως αγώνες (μαραθωνίο, ημιμαραθωνιο) το ΒΙΒ δεν ειναι μονο ο αριθμος αλλά και η σακουλα όπου δίνουμε στην αφετηρία ή και το μπλουζακι όπου υπαρχει, οπότε θα πρέπει να γίνει αποστολή ολόκληρου πακέτου αλλά και πάλι μπορεί να βρεθεί λύση, πχ να παρεις την σακουλα μερικες ώρες πριν την εναρξη του αγωνα και το μπλουζακι με τον τερματισμό του αγωνα. Τελος η δικαιολογια ότι τα ΒΙΒ βγαινουν τελευταια στιγμη την θεωρω γελοια και η αποστολη τους (εφοσον γινει αυτο) θα πρεπει να γινεται ενα μηνα πριν τον αγωνα μαζι με tracking number για το πακετο σε περιπτωση απωλειας.

Τα λεμε στο τερματισμο

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000