Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Αποχη απο το τρεξιμο

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
akouilani Δημοσιευτηκε - 10/05/2017 : 22:56:34
Καλησπερα,πρωτο μνμ και θελω τη βοηθεια σας..υστερα απο 2μαραθωνιους και πηγαινοντας προς το 3σερι(μιλαμε για κμα)μπουκωσα και το πατατησα.δεν ξερω γιατι εγινε αυτο...ισως να ενιωσα οτι με απορροφα ολο αυτο,και να χανομαι σιγα σιγα,με αποτελεσμα να κανω μια αποχη 8μηνων απο το τρεξιμο,ισως γιατι νομιζα οτι ολο αυτο το πακετο δεν θα μπορουσα αλλο να το διαχειρηστο..αποτελεσμα αυτης της διακοπης ειναι 20 κιλα επανω,και καπνιστης πλεον..εχω ξεκινησει παλι δειλα δειλα,και βλεπω οτι τραβαει,αλλα φοβαμαι πλεον να βαλω μεγαλους στοχους,και αυτο ειναι που με προβληματιζει.γιαυτο και θελω τη βοηθεια σαςπως να ξεκινησω ωστε να μπορεσω να το δω το τρεξιμο με διαφορετικο ματι...ευχαριστω
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
patrickdrd Posted - 21/06/2017 : 15:30:18
ελα τωρα, τα παραλες, κι εγω καπνιστης ειμαι και τρεχω 2 χρονια και 3500 χλμ χωρις κανενα προβλημα και 20αρια κανω κι οτι γουσταρεις, παρα και τα χρονακια μου, δεν νομιζω να εισαι καλυτερος :p

carpe runem
ag gordios run Posted - 21/06/2017 : 06:37:52
δεν μπορω να καταλαβω καποις που τρεχει να αρχιζει το καπνισμα...μαλλον δεν ηταν ποτε δρομεαε...δεν ετρεχε για το ''τρεξιμο'' αλλα για αλλους λογους με αλλα λογια περαστικος ηταν απο το χωρο
Georgios50 Posted - 20/06/2017 : 23:09:20
Κόβεται πολύ δύσκολα το ρημάδι, αλλά κι απ' την άλλη... εάν πέσεις στη σούπα καλύτερα να απολαύσεις την γεύση της. Αφού θα ξανά ξανά ξανακοπή και πάλι...

ok
than Posted - 20/06/2017 : 14:25:53
Πλέον ξέρεις πώς είναι "στην άλλη πλευρά", οπότε ξέρεις να προφυλαχθείς καλύτερα και να μην ξαναπάς.
Καλή και προσεκτική επάνοδο να έχεις! Αν αντιμετωπίσεις δυσκολίες, εδώ είμαστε!
AthinaF Posted - 20/06/2017 : 13:39:40
Απέχω από το τρέξιμο σχεδόν ένα χρόνο μετά από έναν τραυματισμό. Έκανα το λάθος να αρχίσω το κάπνισμα και πριν λίγες μέρες, που αποφάσισα να πάω για τρέξιμο δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Κόβω το κάπνισμα και αρχίζω ξανά το τρέξιμο!!
kostaseco Posted - 19/05/2017 : 17:20:52
Νομίζω ότι θα επανέλθεις. Το σώμα να ξέρεις θυμάται και θα βρεις ξανά τα πατήματά σου.Από την άλλη φίλε μου δεν χρειάζεται πίεση, όλοι το κάνουμε για την υγεία μας (σωματική και ψυχική). Ακριβώς γι αυτό θεωρώ ότι το τσιγάρο δεν σου προσφέρει τίποτα καθώς κατά τη γνώμη μου μεγαλύτερο αγχολυτικό από το τρέξιμο δεν υπάρχει. Καλή επάνοδο και να θυμάσαι όλα είναι στο μυαλό μας
patrickdrd Posted - 19/05/2017 : 13:38:58
α, οχι, δεν καταλαβες/σε μπερδεψα,
το 20αρικο των κιλων εφυγε το πρωτο τριμηνο, το τσιγαρο παρεμεινε :D

carpe runem
akouilani Posted - 19/05/2017 : 10:43:48
Σας ευχαριστω ολους.patrickdrd καπως ετσι το βλεπω και εγω,μολις λυθουν τα ποδια,αυτοματα θα ερθει και η διακοπη του τσιγαρου...

This too,shall pass...
patrickdrd Posted - 18/05/2017 : 15:22:55
α, ξεχασα κι εγω καπνιστης, εδω και καμια 20αρια χρονια :D
εγω ομως εχασα το 20αρικο απο τοτε που αρχισα να τρεχω και γρηγορα μαλιστα,
σε κανα 3μηνο το ειχα ξεφορτωθει

carpe runem
xipolitos Posted - 17/05/2017 : 13:22:40
Πέτα το τσιγάρο..! Βγάλε τα παπούτσια σου, κράτα κι΄ένα ταγάρι με καλούδια, φρούτα, παστέλια, μέλι. κλπ, βάλε χίππυκη μουσική, μα πάνω απ΄όλα έχε αγάπη στην καρδιά, απελευθερώσου και απόλαυσε το.
HarisPs Posted - 17/05/2017 : 11:09:44
Καλημέρα, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά και στην καρδιά σου και λόγω απότομης αύξησης βάρους αλλά κυρίως για το τσιγάρο. Κάνε ένα checkup για να είσαι σίγουρος και μετά πάρτο χαλαρά όπως λένε και οι υπόλοιποι. Μπες στο παιχνίδι του τρεξίματος για σένα και βάλε σιγά σιγά τους στόχους σου ένα βήμα τη φορά για να μη γίνει ψυχαναγκαστικό...

Καλή επάνοδο, με υγεία!

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!
dimitrissss Posted - 17/05/2017 : 07:49:38
Αυτό το πλέον καπνιστής τι το ήθελες βρε φίλε; Νομίζω ξεκίνα πρώτα από αυτό. Όλα τα άλλα έρχονται μόνα τους.

No pain, no gain!
sakis1971 Posted - 16/05/2017 : 21:51:37
Η αλήθεια είναι ότι αν τρέχεις για να προετοιμαστείς για αγώνα η κούραση είναι έντονη και οι στερήσεις μεγάλες.
Η ανταμοιβή έρχεται στον αγώνα φυσικά,αλλά το αν αξίζει ή όχι είναι προσωπική υπόθεση.
Το θέμα είναι να σε ευχαριστεί ότι κάνεις.

όχι πολύ ποδώκης
akouilani Posted - 16/05/2017 : 18:17:36
Σας ευχαριστω για την ενθαρρυνση,πολυ σημαντικο πραγμα στις μερες μας.εχω μπει ηδη σε προγραμμα για να υπαρχει και ενα ενδιαφερον στο κομματι του τρεξιματος.σιγουρα ξεκιναει σαν χομπι,οι στοχοι μικροι πλεον,με σκοπο την υγεια μου σαν δρομεας,αλλα και την ευχαριστηση μου.τελειως διαφορετικη πλεον η προσσεγγιση μου στο τρεξιμο.και οσο ναναι εχω μια αγωνια,για το που θα με βγαλει αυτο το μονοπατι!!
patrickdrd Posted - 16/05/2017 : 16:55:41
τι τους ηθελες τους μαραθωνιους;
κι εγω τετοιος δρομεας ειμαι που περιγραφουν οι προλαλησαντες,
εχοντας περασει τα 3000χλμ σε λιγοτερο απο 2 χρονια,
εχω να σου πω πως τα καλυτερα τρεξιματα μου τα εκανα οταν
ημουν εντελως χαλαρος και ξεχασα εντελως τους χρονους
(παρολο που παντα εχω το κινητο μαζι να με καταγραφει) και
ειπα θα βγω να κανω το κεφι μου, να περασω καλα, να κανω την βολτα μου!
εξαλλου καπως ετσι το ξεκινησα,
οχι οτι δεν εχω κανει και διαφορετικες περιοδους βεβαια,
οταν ειδα οτι βγαινουν καλυτεροι χρονοι, ενα μικρο effort παραπανω ανεβασα,
θελω να πω οτι και η ποικιλια βοηθαει σιγουρα,
αγωνα απ την αλλη δεν εχω τρεξει ποτε, ουτε 5 χιλιομετρων κι
ουτε εχω καψα να τρεξω, μια χαρα την βρισκω κι ετσι (και μονος,
παρεα ελαχιστα ειχα)

carpe runem

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000