Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ενσταση στον Ολυμπο

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
johnniejr Δημοσιευτηκε - 25/06/2018 : 12:46:17
Δεν βρισκω κατι σχετικο αλλα στον Ολυμπο ενας Βουλγαρος εκανε ενσταση κατα του Ελληνα νικητη για το καλο του αθληματος λεει!
Γνωριζει το RN η κανενας αλλος περισσοτερα;;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Aroulio Posted - 04/07/2018 : 00:44:24
Πολύ σωστό επιχείρημα!
nrun Posted - 03/07/2018 : 15:45:43
Με την καμπυλοτητα της διαδρομης ουσιαστικα εξασφαλιζει ότι ο οποιοσδηποτε ευνοικος ανεμος, θα ειναι κοντρα μολις γυρισεις.
Aroulio Posted - 03/07/2018 : 15:32:52
quote:
Originally posted by nrun

quote:
Originally posted by Aroulio


Είμαστε μεν εκτός θέματος, αλλά επειδή μου κίνησες την περιέργεια ιδού τα κριτήρια αναγνώρισης παγκοσμίων ρεκόρ:

http://www.aims-worldrunning.org/world-records.html

Θα μπορούσε να γίνει ενδιαφέρουσα συζήτηση επί τούτου (αν κρίνουν οι διαχειριστές, ας μεταφέρουν το θέμα όπου πρέπει)



Ε αυτό δεν είπα;

The start and finish points of a course, measured along a theoretical straight line between them, shall not be further apart than 50% of the race distance.



Μα δε διαφωνώ μαζί σου -κι εγώ εξάλλου ανέφερα το θέμα της κλίσης- απλά προσπαθώ να συλλάβω τι εννοεί ο "νομοθέτης"
nrun Posted - 03/07/2018 : 14:05:13
quote:
Originally posted by Aroulio


Είμαστε μεν εκτός θέματος, αλλά επειδή μου κίνησες την περιέργεια ιδού τα κριτήρια αναγνώρισης παγκοσμίων ρεκόρ:

http://www.aims-worldrunning.org/world-records.html

Θα μπορούσε να γίνει ενδιαφέρουσα συζήτηση επί τούτου (αν κρίνουν οι διαχειριστές, ας μεταφέρουν το θέμα όπου πρέπει)



Ε αυτό δεν είπα;

The start and finish points of a course, measured along a theoretical straight line between them, shall not be further apart than 50% of the race distance.
dimitrissss Posted - 03/07/2018 : 13:47:40
Στο Λονδίνο η διαδρομή δεν είναι κυκλική. Στη Βοστόνη τα ρεκόρ δεν αναγνωρίζονται λόγω των υψομετρικών διαφορών.

No pain, no gain!
Aroulio Posted - 03/07/2018 : 13:45:56
quote:
Originally posted by nrun

quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by papako

για τους elite δεν έχει νόημα. Και παγκόσμιο record να γίνει δεν μετράει λόγο μη κυκλικής διαδρομής. Για τo ελληνικό πρωτάθλημα μάλλον θα γίνεται.

________
Στέφανος



Δε νομίζω ότι σχετίζεται η κυκλική ή μη διαδρομή με την αναγνώριση του παγκόσμιου ρεκόρ. Αυτό που μετράει είναι οι συνολικές υψομετρικές της διαδρομής. Να μην ξεπερνάνε πχ το -1% ή -0,5%.



Φυσικα και σχετιζεται. Αφετηρια και τερματισμος πρεπει να απεχουν <21.1Κ σε νοητη ευθεια.



Είμαστε μεν εκτός θέματος, αλλά επειδή μου κίνησες την περιέργεια ιδού τα κριτήρια αναγνώρισης παγκοσμίων ρεκόρ:

http://www.aims-worldrunning.org/world-records.html

Θα μπορούσε να γίνει ενδιαφέρουσα συζήτηση επί τούτου (αν κρίνουν οι διαχειριστές, ας μεταφέρουν το θέμα όπου πρέπει)
nrun Posted - 03/07/2018 : 12:53:43
quote:
Originally posted by KostasVer

Βερολινο και Λονδινο η αποσταση αφετηρίας-τερματισμου ειναι μικροτερη των 21χλμ;
Εχουμε 2 παγκοσμια ρεκορ στις 2 αυτες διαδρομες



Βεβαιως.
Αλλιως δεν θα αναγνωριζοταν το οποιοδηποτε ρεκορ, οπως πχ στην βοστωνη.
KostasVer Posted - 03/07/2018 : 12:18:21
Βερολινο και Λονδινο η αποσταση αφετηρίας-τερματισμου ειναι μικροτερη των 21χλμ;
Εχουμε 2 παγκοσμια ρεκορ στις 2 αυτες διαδρομες
ANASTASIOS Posted - 03/07/2018 : 11:16:07
To θέμα μας είναι ο Ολυμπος νομίζω.Κακώς γίνεται λόγος για την Κλασική.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Wolf Posted - 03/07/2018 : 11:05:22
Στους πρώτους Έλληνες γίνεται ΚΑΘΕ χρόνο

__________________________
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
ANASTASIOS Posted - 03/07/2018 : 10:26:40
quote:
Originally posted by ioma

Αντιντοπινγκ έλεγχος γινεται;




Δέν έχω ακούσει ποτέ να γίνεται.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
geopa Posted - 03/07/2018 : 10:02:42
Δημοσιεύθηκε - 02/07/2018 : 23:04:04 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

για τους elite δεν έχει νόημα. Και παγκόσμιο record να γίνει δεν μετράει λόγο μη κυκλικής διαδρομής. Για τo ελληνικό πρωτάθλημα μάλλον θα γίνεται.

________
Στέφανος

________________________________________

EEE εντάξει δεν είπα ότι θα κάνουν σε εμένα (χαχαχαχα) αλλά ειδικά για το πανελλήνιο και τους πρώτους κάτι κάνουν
nrun Posted - 03/07/2018 : 00:29:45
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by papako

για τους elite δεν έχει νόημα. Και παγκόσμιο record να γίνει δεν μετράει λόγο μη κυκλικής διαδρομής. Για τo ελληνικό πρωτάθλημα μάλλον θα γίνεται.

________
Στέφανος



Δε νομίζω ότι σχετίζεται η κυκλική ή μη διαδρομή με την αναγνώριση του παγκόσμιου ρεκόρ. Αυτό που μετράει είναι οι συνολικές υψομετρικές της διαδρομής. Να μην ξεπερνάνε πχ το -1% ή -0,5%.



Φυσικα και σχετιζεται. Αφετηρια και τερματισμος πρεπει να απεχουν <21.1Κ σε νοητη ευθεια.
Aroulio Posted - 03/07/2018 : 00:09:52
quote:
Originally posted by papako

για τους elite δεν έχει νόημα. Και παγκόσμιο record να γίνει δεν μετράει λόγο μη κυκλικής διαδρομής. Για τo ελληνικό πρωτάθλημα μάλλον θα γίνεται.

________
Στέφανος



Δε νομίζω ότι σχετίζεται η κυκλική ή μη διαδρομή με την αναγνώριση του παγκόσμιου ρεκόρ. Αυτό που μετράει είναι οι συνολικές υψομετρικές της διαδρομής. Να μην ξεπερνάνε πχ το -1% ή -0,5%.
papako Posted - 02/07/2018 : 23:04:04
για τους elite δεν έχει νόημα. Και παγκόσμιο record να γίνει δεν μετράει λόγο μη κυκλικής διαδρομής. Για τo ελληνικό πρωτάθλημα μάλλον θα γίνεται.

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000