Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Τι εσωρουχο για το τρεξιμο?

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
stressbuster Δημοσιευτηκε - 26/06/2018 : 16:25:47
Σορρυ αλλα αυτή η απορια γυρναει στο κεφαλι μου γιατι, στην ποδηλασια που ασχολουμαι δεν φοραω κατι εκτος το bib δεν φορας εσωρουχο στο ποδηλατο.

Στο τρεξιμο όμως πρεπει να φορας.

Το βαμβακερο εφαρμοστο μποξερ που φοραω,γινεται χαλια από τον ιδρωτα, δεν φευγει ο ιδρωτας.Θα δω αν εχει καποιοα εταιρια σώβρακα για αθλητες, αν εχετε καποια προταση σε κλασσικη γραμμη, be my guests.


15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
stressbuster Posted - 11/07/2018 : 16:37:26
Το μποξερακι που αγορασα είναι το Freegun σαν μαρκα ,μια χαρα κανει την δουλεια του όταν φοραω σορτσακι χωρις mesh , αυτά για την ιστορια.

sakis1971 Posted - 09/07/2018 : 12:54:13
Αυτοί με τα στριγκάκια κρύβονται,δε τολμάνε να το δηλώσουν.

όχι πολύ ποδώκης
stressbuster Posted - 09/07/2018 : 12:14:38
Εβαζα εσωρουχο γιατι δεν ειχα σορτσακι με ενσωματομενο εσωρουχο.
Κολαν μονο σε ποδηλατο αλλιως με τιποτα.

Προχθες πηρα και εσωρουχο και σορτσακι με διχτακι και μπορω να τρεχω και εγω ανεμελα σαν τον φιλο μου τον Patrick :)
renos Posted - 07/07/2018 : 11:06:47
μήπως να μην έβαζες;από τον πρώτο μου μαραθώνιο('13) και ύστερα δεν μπορώ να φορέσω εσώρουχο...ούτως η άλλως τα σορτς του τρεξίματος έχουν μια επενδυσούλα από μέσα..και το χειμώνα κολλάν.πάντως δεν μπορώ από συνήθεια τώρα να βάλω εσώρουχο στο τρέξιμο με τίποτα

sex,RUN and rock'n'roll
Delazaren Posted - 06/07/2018 : 13:56:05
υπάρχουν και τεχνικά εσώρουχα που υποτίθεται επιτρέπουν τον ιδρώτα να εξατμίζεται πιο εύκολα, γιατί δεν τα δοκιμάζεις;

http://kyklosdromeon.blogspot.gr/
patrickdrd Posted - 30/06/2018 : 10:47:56
σωπα μωρε, και τι εγινε; αφου μετα πηδαμε στην μπανιερα, δεν τρεχει καστανο :D

carpe runem
turtle Posted - 29/06/2018 : 11:52:09
quote:
Originally posted by stressbuster

Τι να πω μπορει να είναι θεμα οργανισμου.
Ιδρωνω όταν τρεχω και φανταζομαι λιγο πολύ ολοι μας.
Ισως να είναι και θεμα αισθησης μετα από 2-3 τρεξίματος.




φυσικά είναι προσωπικό και θέμα συνήθειας, αλλά είναι πιο άνετο να τρέχεις και να είναι στην σωστή θερμοκρασία (όπως όλα τα μέρη του σώματος) και να μην νιώθεις μετά την προπόνηση σαν να τα 'χεις κάνει πάνω σου.

: mind the gap! :
stressbuster Posted - 29/06/2018 : 11:44:05
Τι να πω μπορει να είναι θεμα οργανισμου.
Ιδρωνω όταν τρεχω και φανταζομαι λιγο πολύ ολοι μας.
Ισως να είναι και θεμα αισθησης μετα από 2-3 τρεξίματος.
patrickdrd Posted - 28/06/2018 : 15:29:14
quote:
Originally posted by stressbuster


Patrickdrd δεν με απασχολει που θα απλωσω το εσωρουχο, τα ζουμερα μου με ενδιαφερει μην γινουν στον ατμο, αχνιστα, πως το λενε αλλιως, φανταζομαι αντιλαμβάνεσαι την αγωνια μου.




οκ, αντιλαμβανομαι, αν και προσωπικα δεν γινονται,
μαλλον ειναι και θεμα οργανισμου ισως;

carpe runem
giokal Posted - 27/06/2018 : 18:49:45
quote:
Originally posted by stressbuster

Giokal κατι τετοιο πιο κοντο θα ψαξω να αγορασω.

Patrickdrd δεν με απασχολει που θα απλωσω το εσωρουχο, τα ζουμερα μου με ενδιαφερει μην γινουν στον ατμο, αχνιστα, πως το λενε αλλιως, φανταζομαι αντιλαμβάνεσαι την αγωνια μου.




Αυτό της φωτογραφίας είναι 9 ιντσες μήκος. Βγαίνει και σε 6 και σε 3 ιντσες.
stressbuster Posted - 27/06/2018 : 15:39:37
Giokal κατι τετοιο πιο κοντο θα ψαξω να αγορασω.

Patrickdrd δεν με απασχολει που θα απλωσω το εσωρουχο, τα ζουμερα μου με ενδιαφερει μην γινουν στον ατμο, αχνιστα, πως το λενε αλλιως, φανταζομαι αντιλαμβάνεσαι την αγωνια μου.
giokal Posted - 27/06/2018 : 13:36:41
Εμένα με έχει βολεψει η κλασική σειρά αθλητικών εσωρούχων της Under Armour. Στεγνώνουν γρήγορα, δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά και σε προπονήσεις μέχρι 90λεπτο- 2ωρο δεν μου έχουν προκαλέσει ποτέ κάποιο σοβαρό ερεθισμό. Συνήθως τα χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με κάποιο split short απο πάνω και νιώθω και ανάλαφρος και σίγουρος

Είναι σαν αυτό στον παρακάτω σύνδεσμο, αλλά βγαίνουν και σε πιο μικρό μήκος αν δεν θες μέχρι το γόνατο.

https://www.amazon.co.uk/Under-Armour-Mens-Original-Boxer/dp/B01KOT798M
stressbuster Posted - 27/06/2018 : 13:06:14
Κολαν φοραω μονο στην ποδηλασια (κουρσακι όχι βουνου) και εννοείτε χωρις εσωρουχο.

Στο τρεξιμο μονο σορτσακι χωρις εσωτερικο -διχτακι εσωρουχο εχω μονο, οποτε θα παρω ένα τεχνικο σορτς για τρεξιμο να δοκιμασω χωρις εσωρουχο, απλα σκέφτομαι αν το εσωτερικο διχτυ-εσωρουχο θα ''κραταει'' σωστα τα καλαμπαλικια.

Θα ψαχτω λιγο επι του θεματος και θα σας πω τα νεα μολις βρω τιποτα worth sharing.





patrickdrd Posted - 27/06/2018 : 12:37:16
quote:
Originally posted by paguerunner

Παιδες ανευ εσωρουχου, με κολαν σορτς. Αντε καλο βραδυ!!!

follow me if u can
@paguerunner



ε οχι, δεν φαινονται τα... μπαλακια;;;

το προβλημα με τα βαμβακερα δεν καταλαβα,
οκ, ιδρωνουν, και;
δεν εχετε... απλωστρα;

carpe runem
turtle Posted - 27/06/2018 : 09:34:34
quote:
Originally posted by dimitrissss

Επειδή το βαμβακερό ρούχο δεν ενδείκνυται όταν ιδρώνεις βολεύτηκα με κάτι που είχα πάρει από το Lidl και δεν έχουν σχεδόν καθόλου βαμβάκι. Τα είχα πάρει από περιέργεια όταν τα είχαν προσφορά και τελικά μου βγήκαν ιδανικά για τρέξιμο

No pain, no gain!



πρέπει να έχω πάρει και εγώ τα ίδια από το Lidl. Είναι από πολυαμίδιο και είναι πολύ μαλακά και δεν κρατάνε ιδρώτα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν τα φέρνει συχνά (1-2 φορές το χρόνο), συνήθως έχει βαμβακερά.


: mind the gap! :

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000