Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ironman 70.3, Ελλάδα, 4/2019

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Aroulio Δημοσιευτηκε - 05/06/2018 : 15:36:22
Για πρώτη φορά το γνωστό brand name έρχεται στην Ελλάδα.
Απόσταση Half Ironman με 1,9km κολύμπι, 90km ποδήλατο και 21,1km τρέξιμο.
Τόπος Μεσσηνία και Costa Navarino.
Χρόνος 14/4/2019

http://eu.ironman.com/triathlon/events/emea/ironman-70.3/costa-navarino.aspx#axzz5HYMM6sBe
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Spartiatis Posted - 10/09/2018 : 10:54:01
Συμφωνώ απόλυτα! Ειδικά εκείνη την περίοδο η πληρότητα θα ήταν ελάχιστη!! 4ΣΤΕΡΑ, 5ΣΤΕΡΑ στο εξωτερικό κάνουν πολύ καλύτερες προσφορές! Πιστεύω θα ξεπεράσει τις 1200 συμμετοχές.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
samis Posted - 10/09/2018 : 09:29:21
Καλημέρα σας. Είναι υπέροχο να βλέπεις τέτοιες διοργανώσεις στην χώρα μας ! μόνο θετικά μηνύματα για όσους ψάχνουν την ποιότητα στην ζωή τους. θα το κάνω , επειδή ηρθε στην πατρίδα μας. αξίζει. το μόνο που δεν χωρα στην τσεπη μου είναι το κόστος διαμονής στο costa Navarino. αν είχε κάτι πιό ανθρώπινο για τους συμμετέχοντες η να έδινε εναλλακτικές προτάσεις , θα το υποστηρίζαμε , μην μου πείτε ότι τόσο κοστίζει έξω , έχω κάνει κάποια full και Ηalf IM , και η ποιότητα είναι ακριβώς ότι πληρώνεις στο περιβάλλον (χώρα) του αγώνα. εδώ ,1η φορά περιμέναμε καλύτερες τιμές στην διαμονή , οκ θα πάμε λίγο πιό μακρυά , αλλά γιατί να μου στερούν αυτή την ωραία αίσθηση? ναι μακάρι να καθιερωθεί η Ελλάδα σαν ΙΜ προορισμός , έχουμε τα πάντα με το μέρος μας , ας κόψουμε λίγο και το 'αφου το θέλεις θα πλερώσεις ' ας δούμε λίγο και το αύριο. Καλό τρι
giorgos1965 Posted - 08/09/2018 : 22:18:20
Το πιο σημαντικό είναι ότι οι μισοί είναι Έλληνες!!!
http//www.openwaterhellas.blogspot.gr
hypnox Posted - 08/09/2018 : 20:41:37
820 συμμετοχές ως τώρα.... ίσως φτάσει και sold out. Να κάτι που δεν περίμενα
LEON T Posted - 23/08/2018 : 16:41:06
Ευχαριστω πολυ παιδια ολους σας!!
Spartiatis Posted - 21/08/2018 : 19:06:23
Μπράβο! Εκπληκτικός χρόνος!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Aroulio Posted - 21/08/2018 : 00:39:45
Μπράβο Leon.
Κράτα τα χαμόγελα και τη γλύκα της επιτυχίας
aris.p Posted - 20/08/2018 : 13:43:50
συγχαρητηρια σε ολους τους τερματισαντες ελληνες!
Rigelian Posted - 20/08/2018 : 10:32:48
quote:
Originally posted by LEON T

Καλημερα,τερματισμος χτες στο ironman στη Κοπεγχαγη σε χρονο 10:47:35....
Παρα πολυ χαρουμενος και για τον τερματισμο και για το χρονο
Γενικα απιστευτη εμπειρια και ο αγωνας αλλα και ολη η χρονια που περασε με τις προπονησεις κλπ....
Κολυμπι:1:05,ποδηλατο 5:35 και μαραθωνιος 3:51 και μαζι με τις μεγαλες ζωνες αλλαγων ηρθε το 10:47!!!
Καποια αλλη στιγμη θα γραψω και λεπτομερειες....ακομα ειναι πολυ εντονα τα συναισθηματα απο χτες!!



Εντυπωσιακότατος! Πολλά πολλά μπράβο!
LEON T Posted - 20/08/2018 : 09:05:26
Καλημερα,τερματισμος χτες στο ironman στη Κοπεγχαγη σε χρονο 10:47:35....
Παρα πολυ χαρουμενος και για τον τερματισμο και για το χρονο
Γενικα απιστευτη εμπειρια και ο αγωνας αλλα και ολη η χρονια που περασε με τις προπονησεις κλπ....
Κολυμπι:1:05,ποδηλατο 5:35 και μαραθωνιος 3:51 και μαζι με τις μεγαλες ζωνες αλλαγων ηρθε το 10:47!!!
Καποια αλλη στιγμη θα γραψω και λεπτομερειες....ακομα ειναι πολυ εντονα τα συναισθηματα απο χτες!!
giorgos1965 Posted - 31/07/2018 : 09:46:43
Άρχισα τις προπονήσεις,5 κολυμβητικές(1 ώρα πρωινή),5 τρέξιμο (10 εως 20 χλμ απόγευμα), 2 ποδήλατο (60 χλμ), Δευτέρα-Τριτη-Πεμπτη-Παρασκευη-Σαββατο(πρωί κολυμπι-απογευμα τρέξιμο), Τετάρτη απόγευμα ποδήλατο, Σάββατο ποδήλατο πριν το τρέξιμο. Αυτά για αρχή η συνέχεια θα δείξει...
http//www.openwaterhellas.blogspot.gr
hypnox Posted - 26/07/2018 : 18:24:59
Επιτέλους η απόφαση πάρθηκε...
Μαραθώνιος στην Αθήνα και κλείσιμο Ironman Frankfurt μιας και σχεδόν έκλεισαν οι θέσεις σε 3 εβδομάδες.
Πάμε να δοκιμάσουμε πως είναι να τρέχεις με frodeno
Aroulio Posted - 09/07/2018 : 10:59:51
Dinalex,
Συγχαρητήρια για τον τερματισμό σου στο Ironman. Θα ήταν ενδιαφέρον ένα race report ειδικά για τον αγώνα σου, τη στρατηγική, την τροφοδοσία, αλλά και για τα διαχειριστικά του. πχ κόστη, τρόπος μεταφοράς ποδηλάτου, λεπτομέρειες για την προπόνησή σου.

Από την πλευρά μου εγώ πιστεύω, ότι ένα full ironman πρέπει να είναι πιο ενεργοβόρο από ένα 100άρι, γιατί στο ultra είσαι (είμαι) αρκετά χαλαρός πέφτει μπόλικο περπάτημα, ενώ στο τρίαθλο οι περισσότεροι προσπαθούν να πάνε στα όρια.

Αν οι αγώνες ήταν μουσικές το ultra θα ήταν ρέγκε, ενώ το τρίαθλο χέβυ μέταλ.

Όταν λες να μην παρασυρθεί κάποιος σε υψηλούς ρυθμούς στο ποδήλατο, πως το ορίζεις αυτό; Βάσει παλμών, πεταλιών, ταχύτητας, αίσθησης;
dinalex Posted - 08/07/2018 : 12:00:46
Γεια σας και πάλι. Επανέρχομαι στο θέμα μια εβδομάδα μετά τον δικό μου αγώνα έχοντας ζήσει πλέον την εμπειρία.
Επειδή όπως και ο aroulio που ξεκίνησε το θέμα ξεκίνησα να ασχολούμαι προερχόμενος από αγώνες ultra, το Ironman ενεργειακά είναι ανάλογο με ένα κατοστάρι τρέξιμο (το half άρα για το οποίο συζητάμε με 50αρι) με την μεγάλη διαφορά ότι ως προς το μυοσκελετικό κοστος είναι πολύ πιο άνετο. Για να καταλάβετε μετά το τέλος του αγώνα περπάτησα τρία χλμ (!) για να παραλάβω το ποδήλατο μου από το transition και να το πάω στο αυτοκίνητο και την επόμενη ημέρα ήμουν απλά λίγο πιασμένος ενώ όποτε έχω τρέξει 100+ χλμ δεν μπορώ κάν να σηκωθώ να πάω στην τουαλέτα!
Αν λοιπόν aroulio δεν κυνηγάς κάποιο χρόνο και θες απλά να το ευχαριστηθείς και καθώς μια σχετική τεχνική στην κολύμβηση την έχεις, τότε με την προπόνηση που σκοπεύεις να κανείς θα τερματίσεις άνετα και θα το χαρείς. Για να καταλάβεις η μεγάλη δυσκολία για τους περισσότερους συμμετέχοντες ήταν το τρέξιμο στο τέλος και βλέποντας τους αναγνώριζα το κλασικό περπατοτρεξιμο των υπεραποστάσεων. Άρα με μια απλή διαχείριση του ποδηλάτου ώστε να μην παρασυρθείς σε πολύ υψηλούς ρυθμούς θα είσαι μια χαρά καθως μετά θα βρισκεσαι στο στοιχείο σου.
Ως προς τον εξοπλισμό δεν ξέρω τι θα γίνει στο Ναβαρίνο, αλλά το τι είδαν τα μάτια μου στην Αυστρία δεν περιγράφεται! Εγώ πήγα με ένα καλό καρμπον κουρσακι και μια απλή στολή που είχα από έναν αγώνα swimrun που είχα πάει περισυ. Στους 2.500 αθλητές που ήταν εκεί παίζει και να ήμουν στους 50 με τον χειρότερο εξοπλισμό! Έψαχνες με το κυαλι να βρεις ποδήλατο κάτω από το 8 με 10 χιλιάρικα, κλειστες ροδες, κράνη αερο εξωγήινα, στολές του 500αρικου. Οι άνθρωποι βέβαια έχουν αλλα εισοδήματα και πάθος με το τρίαθλο. Για έναν απλο τερματισμό από από κάποιον μη τριαθλητη απαραίτητο δεν είναι τίποτα.
Κάτι τελευταίο. Μου έκανε εντύπωση ποσό ανταγωνιστικοί είναι οι τριαθλητες. Εμείς ίσως λόγω της μοναχικότητας των μεγάλων αγώνων δρόμου πιστεύω ότι ειμαστε αλληλέγγυοι προς τους συναθλητές μας, εγώ τουλάχιστον έτσι νοιωθω. Όποτε περνάω κάποιον (η με περνάνε) χαιρετιομαστε και ρωτάμε ο ένας τον άλλο πως είναι και αν θέλει να τον βοηθησεις σε κάτι. Σε αυτόν τον αγώνα, με λίγες εξαιρέσεις, αν μπορούσαν να σε πετάξουν εκτός δρόμου για να κερδίσουν κάποια δευτερόλεπτα μου έδωσαν την εντύπωση πως θα το έκαναν!
Αυτά από εμένα. Καλές προπονήσεις σε όλους.
giorgos1965 Posted - 07/07/2018 : 20:04:27
Πολύ καλός χρόνος για πρώτο διχιλιαρο και μάλιστα σε πισίνα,στην θάλασσα με την ίδια προσπάθεια είναι κάτω από 40'.
http//www.openwaterhellas.blogspot.gr

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000