Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Garmin 735: πρόβλημα μεταφοράς δεδομένων σε app

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Hermes Δημοσιευτηκε - 21/02/2019 : 10:03:08
καλημέρα,
εχω το 735. Τελευταία ξεκίνησε να μην ανεβάζει προπονήσεις στο application connect garmin.
Ενώ συνδέονται, και κάνει αναφορά ότι έχει γίνει η σύνδεση, και βλέπω στην οθόνη του ρολογιού το σηματάκι για τα data transfer & στην οθόνη του κινητού ότι γίνεται η μεταφορά, κάπου "στομώνει" και δεν...
Έχω δοκιμάσει να κάνω σύζευξη, έχω καταργήσει και επανεγκαταστήσει την εαφαρμογή, έχω σκαλίσει στην εφαρμογή διάφορα, έχω ανοίξει και ξανακλείσει το bluetooth και στις δυο συσκευές (ρολόι - κινητό), τίποτα

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Aroulio Posted - 25/02/2019 : 15:54:18
μήπως να δοκίμαζες από άλλο κινητό για να δεις αν το πρόβλημα είναι στη συσκευή σου?
Hermes Posted - 25/02/2019 : 13:52:22
Jimpapi σε ευχαριστώ πολύ! :) :)

Aroulio τις ανεβάζω με το καλώδιο, οπότε έχουν καταχωρηθεί, αλλά άλλη χάρη έχει από το app :D :D (είμαι καμένος, οκ)
Aroulio Posted - 25/02/2019 : 10:04:00
Μια ιδέα από παρόμοιο θεματάκι στο 310.
Τσέκαρε αν η ημερομηνίες στις οποίες είναι καταχωρημένες οι προπονήσεις που δεν ανεβαίνουν είναι οι σωστές. Αν κάποια "εμφανίζεται" σε λανθασμένη ημερομηνία τότε ίσως να σου μπλοκάρει αυτή το ανέβασμα και σβήνοντας τη να διορθωθεί το θέμα.

Σε κάθε περίπτωση πάντως πριν κάνεις το hard reset -το οποίο είναι πολύ πιθανό να λύσει το πρόβλημά σου- δοκίμασε να κρατήσεις σημειώσεις ή να καταχωρήσεις χειροκίνητα τις προπονήσεις σου στην πλατφόρμα που τις τηρείς, γιατί μετά θα χαθούν
jimpapi Posted - 25/02/2019 : 08:59:59
απλά θα χάσεις όλες τις ρυθμίσεις και τα δεδομένα....αλλά σιγά το πρόβλημα...τα ξαναφτιάχνεις σε 5 λεπτά!
jimpapi Posted - 25/02/2019 : 08:58:20
Καλέ μου Hermes o δημήτρης ο φίλος σου (δηλ εγώ) θα σου δώσει τη λύση...
Garmin 723xt master reset
1 turn off
2 turn on and release power button
3 when logo appears press toghether the 2 right buttons
4 after first beep release the upper button
5 after second beep release the lower button
Hermes Posted - 24/02/2019 : 18:50:09
κάποια στιγμή εκεί που έκανα τη νιοστή επανεγκατάσταση της εφαρμογής στο κινητό μου, το οποίο παρεπιπτόντως το πήγα και στο Γερμανό στο σέρβις και εξήγησα τι γίνεται και ζήτησα να το κοιτάξουν μήπως του έχω πειράξει κάτι άθελα μου το οποίο εμποδίζει την μεταφορά, διάβασα ότι αρκετοί έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα.
Απλά, εδώ και δύο χρόνια δεν μου το είχε ξαναπαρουσιάσει
iara Posted - 24/02/2019 : 18:29:05
δυστυχως εγω δεν μπορεσα να το λυσω μαζι κ με αλλα θεματα του 735 ,οσο για την εξυπηρετηση στην αντιπροσωπεια ...
Hermes Posted - 21/02/2019 : 20:44:43
όχι AS400 κάθε εβδομάδα διαγραφω!

as400 Posted - 21/02/2019 : 16:01:34
Με τους ρυθμους που πηγαινεις και λιγα σου κανει ,

μηπως εχει μπουκωσει το ρολοι απο τα πολλα activities και χρειαζεται να σβησεις μερικα παλια για να ξεμπουκωσει ??

AS400

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000