Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας 2022

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
crafter Δημοσιευτηκε - 10/12/2021 : 13:39:14
http://www.runningnews.gr/item.php?id=50478
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
crafter Posted - 03/03/2022 : 11:10:57
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=GWi8HFskuCs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1OcqzeN2XJBrQte5mKtD5be3wCkKRe6fnd38WohZqjLxwA5QlPv9ISLPU
crafter Posted - 13/02/2022 : 10:13:30
https://www.youtube.com/watch?v=vjUqBUyDQl0
crafter Posted - 13/02/2022 : 10:11:20
https://www.youtube.com/watch?v=5BfCXxsrpWc
ppapado Posted - 07/02/2022 : 13:23:15
Vslis εμείς ελεγχθήκαμε κανονικά όπως και όλοι όσοι ήσαν μπροστά μας και ήταν πολλοί. Τώρα πώς εσύ που δεν ήρθες βγάζεις συμπεράσματα και λες διάφορα αυτό χρήζει μελέτης. Πάντως φίλε μου αν λειτουργείς έτσι γενικώς στη ζωή σου να το κοιτάξεις. Eσύ χωρίς να έχεις συμμετάσχεις λες τα δικά σου. Χαίρομαι που υπάρχεις για να σε έχω ως παράδειγμα προς αποφυγή.
maiko Posted - 06/02/2022 : 18:49:18
Καλησπέρα κι από εμένα.πηρα κι εγώ μέρος στον ημι του Αιγίου θεωρώ ότι ήταν από τους πιο όργανομενους και Αψογους αγώνες που έχω πάρει μέρος!!!!Σε ότι αφορά τον έλεγχο για τα εμβόλια ήμουν περίπου στο 20λεπτο στη σειρά να μας ελέγξουν για τα πιστοποιητικα ....μακαρι να υπάρχουν πολλοι τετοιοι αγωνες σε ολη τη περιφέρεια βοηθούν και υποστηριζουν το δρομικο Κίνημα!!!!!

maiko
MARIOS2020 Posted - 06/02/2022 : 17:47:10
quote:
Originally posted by crafter

Για να μπουν τα πραγματα στην θεση τους.....Απο την μερια μας εγινε καθε προσπαθεια να ελεγχθουν ολοι--ειχαν επωμιστει την ευθυνη 2-3 ατομα με κινητα που σκαναραν τα πιστοποιητικα.....Τωρα αν απο τους 300-400-500 αθλητες,παραλειψανε να ελεγξουν 1-2, αυτο δεν εγινε απο προθεση...Ελπιζω του χρονου να μην χρειαστει να ελεγθει κανενας......



Η αχαροστία του Ελληνα!! Μην δίνετε σημασία!!!
crafter Posted - 06/02/2022 : 10:34:02
Για να μπουν τα πραγματα στην θεση τους.....Απο την μερια μας εγινε καθε προσπαθεια να ελεγχθουν ολοι--ειχαν επωμιστει την ευθυνη 2-3 ατομα με κινητα που σκαναραν τα πιστοποιητικα.....Τωρα αν απο τους 300-400-500 αθλητες,παραλειψανε να ελεγξουν 1-2, αυτο δεν εγινε απο προθεση...Ελπιζω του χρονου να μην χρειαστει να ελεγθει κανενας......
MARIOS2020 Posted - 05/02/2022 : 21:03:43
Τον είχα τρέξει και εγώ στις πρώτες διοργανώσεις του και τότε μαζί με τον ημί στο Αγρίνιο και τον Ποσειδώνιο στο Φάληρο ήταν οι καλύτεροι ημιμαραθώνιοι. Ο συγκεκριμένος είχε και πολλούς εξτά σταθμούς από κατοίκους έξω από τα σπίτια τους που πρόσφεραν σοκολάτες, σπιτική λεμονάδα και σουβλάκια!!!!!
Οσο για τα πιστοποιητικά, αφού στα μέσα μαζικής μεταφοράς γίνεται το έλα να δεις, δεν έχει ουσιαστικό νόημα να τα ζητάνε οπουδήποτε αλλού!!
Vslis Posted - 05/02/2022 : 10:25:37
quote:
Originally posted by Peter L

@Valis η διοργανωση εστειλε mail και μας ζητησε σε μια φορμα να καταχωρησουμε την ημερα εμβολιασμού και καποια αλλα στοιχεία.
Τωρα το οτι δεν ζητησαν σε εμενα δεν παει να πει οτι δεν ζητησαν απο ολους.
Υπαρχει και η ατομικη ευθυνη , αν καποιος θελει να βρει τρυπα να μπει θα μπει παντού.
Εγω σαν υγειονομικός εχη μια ευαισθησία παραπανω γιατι θεωρω πρωτα τον εαυτό μου σαν μια κινητη βόμβα.
Αλλωστε ετρεξα μεχρι το 2ο χιλιομετρο με μασκα για να προστατέψω και να προστατευτω.



Το αν το ζήτησαν σε όλους ή όχι το γνωρίζουν μόνο αυτοί. Σίγουρα, αν κάποιος θελει να βρεί "τρύπα" θα το κάνει και ναι πάραυτα συμφωνώ πως πάνω απ' όλα είναι η ατομική ευθύνη.

Βέβαια, με όλο το θάρρος και τον σεβασμό, μιας και έχεις την ιδιότητα του υγειονομικού περίμενα να αποδοκιμάσεις πρώτος και ευθεως την μην ύπαρξη ελέγχου (έστω και αν ήταν μεμονωμένη περίπτωση) και όχι να το περάσεις τόσο στα αψήφιστα, λέγοντας "αυτο δεν αλλάζει κάτι ο αγώνας είναι στολίδι".

Μεταξύ όλων των άλλων, οι υγεινομικοί είναι μια ειδικότητα ανθρώπων που εργαζόσαστε σκληρα και κάτω από αντίξοες συνθήκες του COVID και πραγματικά είσαστε ήρωες και σας χρωστάμε πολλά. Αν μου επιτρέπεις, πρέπει όμως να είσαστε και η ασπίδα που θα πρέπει να προασπίσει όλα εκείνα τα ιδανικα δείχνοντας σωστή κατεύθυνση "προτύπων" και ιδανικών.

Σίγουρα έχει να κάνει με την ατομική ευθύνη, αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν θα πρέπει να επιδοκιμάζουμε συνολικά καταστάσεις σαν και αυτές.
Peter L Posted - 03/02/2022 : 17:27:02
@Valis η διοργανωση εστειλε mail και μας ζητησε σε μια φορμα να καταχωρησουμε την ημερα εμβολιασμού και καποια αλλα στοιχεία.
Τωρα το οτι δεν ζητησαν σε εμενα δεν παει να πει οτι δεν ζητησαν απο ολους.
Υπαρχει και η ατομικη ευθυνη , αν καποιος θελει να βρει τρυπα να μπει θα μπει παντού.
Εγω σαν υγειονομικός εχη μια ευαισθησία παραπανω γιατι θεωρω πρωτα τον εαυτό μου σαν μια κινητη βόμβα.
Αλλωστε ετρεξα μεχρι το 2ο χιλιομετρο με μασκα για να προστατέψω και να προστατευτω.
Vslis Posted - 03/02/2022 : 16:32:15
quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by Peter L


- Χωρίς να χαλάει την εικόνα απλά επειδή ο φίλος ποιο πάνω ζητησε να γράψουμε κατι που δεν μας αρεσε για να το βελτιόσουν αναφέρω την μεγάλη καθυστέρηση στην εκκίνηση και το οτι δεν μας ζήτησαν στην γραμματεία πιστοποιητικο.



Για να μη δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις, η εκκινηση ηταν να δοθει στις 10.30 και δοθηκε στις 10.35 ακριβως (το βλεπω και απο το garmin μου), 5 λεπτα μεγαλη καθυστερηση δεν το λες. Επισης εμενα προσωπικα που παρελαβα το bib στη αφετηρια στο Διακοπτο, μου ζητησαν πιστοποιητικο.




ΖΗΤΩ ΣΥΓΧΝΩΜΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΩΡΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΗΤΑΝ 10.ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ 5 ΛΕΠΤΑ. ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΝ.
ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΛΙΔΙ.




Καλησπέρα και από εμένα.

Είχα δηλώσει συμμετοχή στον συγκεκριμένο αγώνα, αλλά τελικά λίγες ημέρες μετά αποφάσισα να μην συμμετάσχω. Φυσικά έστειλα email στην διοργάνωση, αλλά ποτέ δεν πήρα κάποια επιβεβαίωση ακύρωσης της συμμετοχής μου.

Πέραν όλων των άλλων, μπορεί να είναι όντως όμορφη διαδρομή και να προσφέρει καλές "παροχές" στους συμμετέχοντες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί το γεγονός ότι ήταν μεγάλο φάουλ της διοργάνωσης αν δεν τήρησαν τα μέτρα ή δεν ζήτησαν πιστοποιητικά.

Για να μην παρεξηγηθώ, το σχόλιο μου δεν αναφέρεται σε εσένα προσωπικά αλλά αναφέρομαι σε ένα γενικότερο πλαίσιο σχολίων.
Peter L Posted - 03/02/2022 : 13:19:38
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by Peter L


- Χωρίς να χαλάει την εικόνα απλά επειδή ο φίλος ποιο πάνω ζητησε να γράψουμε κατι που δεν μας αρεσε για να το βελτιόσουν αναφέρω την μεγάλη καθυστέρηση στην εκκίνηση και το οτι δεν μας ζήτησαν στην γραμματεία πιστοποιητικο.



Για να μη δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις, η εκκινηση ηταν να δοθει στις 10.30 και δοθηκε στις 10.35 ακριβως (το βλεπω και απο το garmin μου), 5 λεπτα μεγαλη καθυστερηση δεν το λες. Επισης εμενα προσωπικα που παρελαβα το bib στη αφετηρια στο Διακοπτο, μου ζητησαν πιστοποιητικο.




ΖΗΤΩ ΣΥΓΧΝΩΜΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΩΡΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΗΤΑΝ 10.ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ 5 ΛΕΠΤΑ. ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΝ.
ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΛΙΔΙ.
crafter Posted - 03/02/2022 : 12:43:28
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ......https://www.facebook.com/%CE%97-%CE%9A%CE%95%CE%A1%CE%9A%CE%99%CE%94%CE%91-%CE%A4%CE%9F%CE%A5-%CE%91%CE%98%CE%97%CE%9D%CE%9F%CE%94%CE%A9%CE%A1%CE%9F%CE%A5-1556278278029382/
Elda Posted - 03/02/2022 : 10:09:24
quote:
Originally posted by Peter L


- Χωρίς να χαλάει την εικόνα απλά επειδή ο φίλος ποιο πάνω ζητησε να γράψουμε κατι που δεν μας αρεσε για να το βελτιόσουν αναφέρω την μεγάλη καθυστέρηση στην εκκίνηση και το οτι δεν μας ζήτησαν στην γραμματεία πιστοποιητικο.



Για να μη δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις, η εκκινηση ηταν να δοθει στις 10.30 και δοθηκε στις 10.35 ακριβως (το βλεπω και απο το garmin μου), 5 λεπτα μεγαλη καθυστερηση δεν το λες. Επισης εμενα προσωπικα που παρελαβα το bib στη αφετηρια στο Διακοπτο, μου ζητησαν πιστοποιητικο.

Peter L Posted - 03/02/2022 : 09:52:48
ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΓΩΝΑ.

Ειχα ακούσει ότι κατι καλο γίνεται στο Αιγιο και ότι η διαδρομή περναει μέσα από τα χωριά από τον πάλιο δρόμο και είναι όμορφη.
Τι είδα τελικα...
- Μια πανεμορφη διαδρομή μεσα απο χωριά και κτήματα με λεμονιές και πορτοκαλιές .
- Διοργανωτές που να τρέχουν να λύσουν οτι πρόβλημα υπήρχε και προθυμοι να σε βοηθήσουν.
- Εθελοντές και ομάδα ΔΙΑΣ να εχουν την διαδρομή καλα φυλασσόμενη.
- ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
- Ομορφο μετάλλιο.
- Αριστη τροφοδοσια ακομη και εξτρα νερο απο μηχανή της διοργανωσης.
- ΣΤΟΝ τερματισμό τσάντα με νερο,μπανανα ,ποστοκαλι,πορτοκαλαδα,γλυκακι συν μασαζ απο το τμήμα φθσκοθεραπείας του Αιγιου.( σαν συναδελφος τα εύχομαι να βρουν τον δρομο τους).
- δεν θα ξεχάσω το περγαμοντο με επικάλυψη σοκολάτας που μου προσφέραν εκτός σταθμου 2 κυρίες με ενα μικρό κοριτσάκι.
- Χωρίς να χαλάει την εικόνα απλά επειδή ο φίλος ποιο πάνω ζητησε να γράψουμε κατι που δεν μας αρεσε για να το βελτιόσουν αναφέρω την μεγάλη καθυστέρηση στην εκκίνηση και το οτι δεν μας ζήτησαν στην γραμματεία πιστοποιητικο.
ο αγώνας ειναι ενα μικρό διαμάντι και θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους δρομείς του Αιγίου.
καλους αγώνες σε όλους.

Πετρος



RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000