Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 ΠροπόνησηApple watch 4 ή Huawei GT Runner;

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ManolisPiraeus Δημοσιευτηκε - 04/12/2022 : 03:47:21
Καλησπέρα σας.
Ασχολούμαι με το τρεξιμο ερασιτεχνικα.Ειχα ενα Garmin Fenix 3 για τις προπονήσεις μου,του οποιου η οθονη εχει αρχισει και μας εγκαταλειπει.Σκεφτομαι να το αντικαταστισω με ενα apple watch 4,ή με ενα huawei gt runner.
Ποια απο τις 2 επιλογες κρινεται ως καλύτερη; και γιατι;
Οποια απο τις 2 επιλεχθει θα χρησιμοποιειται καθαρα για την ασκηση.
Ευχαριστω πολυ!
12   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
papako Posted - 14/12/2022 : 17:04:52
FR255 και τελείωσες.
https://www.dcrainmaker.com/2022/06/garmin-forerunner-255-review-multisport.html

________
Στέφανος
ManolisPiraeus Posted - 14/12/2022 : 11:42:39
quote:
Originally posted by ManolisPiraeus

quote:
Originally posted by Pedro_G

Φίλε, αν θες garmin Connect....τότε γιατι μας ζαλίζεις για άλλο ρολόι;



Γιατι το Fenix 3,εχει θεμα η οθονη.Θέλω να περναω τις ασκήσεις στο Garmin connect,αυτο με βολευει.Αυτο προτιμώ.
Εαν σε ζαλιζω μην απαντας,ειναι απλο!


Pedro_G Posted - 11/12/2022 : 18:49:22
Φίλε, αν θες garmin Connect....τότε γιατι μας ζαλίζεις για άλλο ρολόι;
ManolisPiraeus Posted - 10/12/2022 : 17:33:24
quote:
Originally posted by Pedro_G

Εχει ηδη ενεργοποιηθει ΔΩΡΕΑΝ και αυτοματα συγχρονισμος του GT με Strava εγω ειχα κανει μεσω Helth Synchronisatio app με ελαχιστα χρηματα προ 1 ετους.




Καλησπέρα!
Δεν με ενδιαφερει το να συγχρονισω στο Strava.Εγω θελω η να συγχρονιζω σε *.tcx *.gpx σε κάποιο cloud,ή μεσω εφαρμογης στο garmin connect.
Η εφαρμογη που μου ανεφερες κανει ακριβς αυτο που θέλω.
Pedro_G Posted - 09/12/2022 : 10:52:42
Εχει ηδη ενεργοποιηθει ΔΩΡΕΑΝ και αυτοματα συγχρονισμος του GT με Strava εγω ειχα κανει μεσω Helth Synchronisatio app με ελαχιστα χρηματα προ 1 ετους.
ManolisPiraeus Posted - 06/12/2022 : 22:00:03
quote:
Originally posted by Pedro_G

Για συγχρονισμό.... αυτόματα κατεβάζεις την εφαρμογή health synchronisation. Εγώ εδωσα1,5€ άπαξ και για πάντα και το θέμα λύθηκε... Δεν έχω χάσει ούτε ένα μέτρο σε καμία διαδρομή αγώνα η προπόνησης. Το δουλεύω δε πολλά αθλήματα από κολύμβηση μεχρι SuP και είμαι απολύτως ευχαριστημένος.
Το fenix που είχα τα έφτυσε η οθόνη και με τα λεφτά που μου γύρισε η εγγύηση μετά από 1,5 χρόνο χρήσης πήρα το Heawei και δύο ζευγάρια παπούτσια τα οποία λιώνω στο τρέξιμο.... κανένα προβλήμα με GPS. Η μπαταρία του κρατά μια εβδομάδα και με όλες τις προπονήσεις μέσα. . Έχω θετικη γνώμη και είχα τέσσερα Garmin forerunner 235, fenix6s, fenix3 και vivoactive 3 music στο παρελθόν



Σε ποιά πλατοφορμα ειναι η εφαρμογη αυτη;
Εισαι τυχερος με το GT.Προσωπικα δεν ειμουν,αν και το γουσταρα το ρολογακι.Παντως το προβλημα με το GPS,ειναι γνωστο θεμα του ρολογιου.
ManolisPiraeus Posted - 06/12/2022 : 21:45:04
quote:
Originally posted by Pedro_G

Για συγχρονισμό.... αυτόματα κατεβάζεις την εφαρμογή health synchronisation. Εγώ εδωσα1,5€ άπαξ και για πάντα και το θέμα λύθηκε... Δεν έχω χάσει ούτε ένα μέτρο σε καμία διαδρομή αγώνα η προπόνησης. Το δουλεύω δε πολλά αθλήματα από κολύμβηση μεχρι SuP και είμαι απολύτως ευχαριστημένος.
Το fenix που είχα τα έφτυσε η οθόνη και με τα λεφτά που μου γύρισε η εγγύηση μετά από 1,5 χρόνο χρήσης πήρα το Heawei και δύο ζευγάρια παπούτσια τα οποία λιώνω στο τρέξιμο.... κανένα προβλήμα με GPS. Η μπαταρία του κρατά μια εβδομάδα και με όλες τις προπονήσεις μέσα. . Έχω θετικη γνώμη και είχα τέσσερα Garmin forerunner 235, fenix6s, fenix3 και vivoactive 3 music στο παρελθόν



Σε ποιά πλατοφορμα ειναι η εφαρμογη αυτη;
Εισαι τυχερος με το GT.Προσωπικα δεν ειμουν,αν και το γουσταρα το ρολογακι.Παντως το προβλημα με το GPS,ειναι γνωστο θεμα του ρολογιου.
Pedro_G Posted - 05/12/2022 : 17:31:34
Για συγχρονισμό.... αυτόματα κατεβάζεις την εφαρμογή health synchronisation. Εγώ εδωσα1,5€ άπαξ και για πάντα και το θέμα λύθηκε... Δεν έχω χάσει ούτε ένα μέτρο σε καμία διαδρομή αγώνα η προπόνησης. Το δουλεύω δε πολλά αθλήματα από κολύμβηση μεχρι SuP και είμαι απολύτως ευχαριστημένος.
Το fenix που είχα τα έφτυσε η οθόνη και με τα λεφτά που μου γύρισε η εγγύηση μετά από 1,5 χρόνο χρήσης πήρα το Heawei και δύο ζευγάρια παπούτσια τα οποία λιώνω στο τρέξιμο.... κανένα προβλήμα με GPS. Η μπαταρία του κρατά μια εβδομάδα και με όλες τις προπονήσεις μέσα. . Έχω θετικη γνώμη και είχα τέσσερα Garmin forerunner 235, fenix6s, fenix3 και vivoactive 3 music στο παρελθόν
ManolisPiraeus Posted - 04/12/2022 : 22:24:04
quote:
Originally posted by Pedro_G

Κάτοχος του Gt2 είναι όμοιο με το Runner.
Σε ενημερώνω ότι δεν υπολοιπεται σε τίποτα από το προηγούμενο σου ρολόι και έχει και καλύτερη μπαταρία και πιο καλή οθόνης.

Το θέμα είναι ότι ένα ότι θα αποχωρήστρις το connect με ότι σημαίνει αυτό....για ένα δρομέα ερασιτεχνη.
Εγώ δουλεύω με το Strava στο αντίπερα στρατόπεδο



Ειχα το GT2.Και ειχα τρομερα προβλήματα.Πρώτο και καλύτερο το GPS!Μαρτύριο
Synch με Strava εκανε 1-2 φορες μετα με την καμια!Πουλήθηκε αρον άρον!
papako Posted - 04/12/2022 : 18:38:19
επίσης υπάρχει ένας βασικός λόγος που θα απέφευγα το apple. Δεν έχει κουμπιά.


________
Στέφανος
papako Posted - 04/12/2022 : 17:44:11
σου κανει sync με strava το GT2 χωρίς προβλήματα;
ενας φιλος με iphone εχει πολλα προβληματα. Του ανεβάζει μια στις 10.

________
Στέφανος
Pedro_G Posted - 04/12/2022 : 17:31:26
Κάτοχος του Gt2 είναι όμοιο με το Runner.
Σε ενημερώνω ότι δεν υπολοιπεται σε τίποτα από το προηγούμενο σου ρολόι και έχει και καλύτερη μπαταρία και πιο καλή οθόνης.

Το θέμα είναι ότι ένα ότι θα αποχωρήστρις το connect με ότι σημαίνει αυτό....για ένα δρομέα ερασιτεχνη.
Εγώ δουλεύω με το Strava στο αντίπερα στρατόπεδο

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000