Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Τουαλέτες στο Μαραθώνιο!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
afentis Δημοσιευτηκε - 18/09/2009 : 15:40:09
Θα ήθελα να ρωτήσω έμπειρους δρομείς μαραθωνίου.
Τί γίνεται σε περίπτωση που θέλει κάποιος δρομέας να πάει τουαλέτα.
Δεν πιστεύω να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο που έκανε την "ανάγκη" της η μαραθωνόδρομος Paula Radcliffe μπροστά στον κόσμο.
Όπως δείχνει η ιστοσελίδα http://www.athensclassicmarathon.gr/
θα υπάρχει κάθε 2,5χλμ τουαλέτα είναι έτσι όντως τα πράγματα;
Πόσες τουαλέτες υπάρχουν (υπάρξε ποτέ πρόβλημα ζήτησης, δηλ. ας πούμε 10 δρομείς για μια τουαλέτα) και σε ποιό μέρος του δρόμου βρίσκονται.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Kostasxalarosxiastos Posted - 21/10/2009 : 15:47:31
Εβίτα εγω λέω να το κάνεις σαν Drag Queen! στα όρθια!!!!

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!
Evita Posted - 21/10/2009 : 13:56:35
quote:
Originally posted by Kostasxalarosxiastos

Στη φύση είναι οκαυ αλλά όταν μπείς στην πόλη τι γίνεται? ουρείς δίπλα σε στάση λεωφορείου ή σε κανένα κάδο σκουπιδιών.....

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!



Καντο οπως η Πολα

http://www.youtube.com/watch?v=W6I2-YP42rs

Oι κατσαρολες δεν ειναι μονο για μαγειρικη


dpkouk Posted - 21/10/2009 : 13:41:58
μαλλον κατι τετοιο...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Kostasxalarosxiastos Posted - 21/10/2009 : 13:18:23
Στη φύση είναι οκαυ αλλά όταν μπείς στην πόλη τι γίνεται? ουρείς δίπλα σε στάση λεωφορείου ή σε κανένα κάδο σκουπιδιών.....

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!
fofos Posted - 18/10/2009 : 22:28:33
quote:
Originally posted by afentis

Είναι απίστευτο!
Καλά εμείς οι άντρες αλλά οι γυναίκες;



ciao!den exo treksei sti classiki gia na po gia tis toualetes-elpizo na einai etsi opos ta leei to site!s'ena marathonio pou exo treksei kai arketous imimarathonious-wc den eida!kai os gynaika arxika eixa ena "kratima" na episkefto tous diplanous thamnous..kai etsi prospathousa na bro kapoio magazi me wc.exo paei me to shorthaki se kafeneio xoriou pou ginetai mnimosino,benzinadiko me skylous na lysane etc koula.etsi kai oi gynaikes ginontai ligo pio "skliropetses"
billias66 Posted - 20/09/2009 : 19:02:27
quote:
Originally posted by sam

ενώ όταν κατουράτε στη τουαλέτα σας τα στέλνουμε στο διάστημα ...





"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
mary p Posted - 19/09/2009 : 17:49:09
Για τις γυναίκες υπάρχει όντως ένα μικρό πρόβλημα, οπότε στην εκκίνηση περιμένεις στην ουρά.
Κατά τη διαδρομή είναι κατά κανόνα συχνές και ανοιχτές ανά δυο- καθαρές και με χαρτί και πλέον (με τα περσινά τουλάχιστον δεδομένα), η τελευταία διάδα είναι αμέσως μετά τη γέφυρα της Κατεχάκη. Το κακό ήταν πως τις είχαν τοποθετήσει πίσω από τα τραπεζάκια υδροδοσίας οπότε κάνεις άλμα ή παράκαμψη (διαλέγεις). Καλού κακού χτυπάς και τη πόρτα...
mp

www.mountainrunning.gr
nikospet Posted - 19/09/2009 : 10:48:55
quote:
Originally posted by TRYPOKARYDOS

Παντως στον μαραθωνιο στη Βοστονη , ειναι 100 δολλαρια το προστιμο αν κανεις την αναγκη σου στον γυρω απο την εκκινηση χωρο η σε ενδιαμεσο σημειο της διαδρομης , εκτος τις τουαλετες. Τωρα πως και ποτε το εισπρατουνε, δε γνωριζω.

Βασικα αυτο εχει και εναν σκοπο . Για φαντασου 25000 ατομα να κατουρανε περα περα σε τοιχους η παρτερια λιγο πριν την εκκινηση.. Αντιαισθητικο και ανθυγιεινο.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.



καπου διαβαζα την περιγαρφη ενος Αμερικανου για το πως περασε σε εναν ευρωπαϊκο μαραθωνιο και θυμαμαι του ειχε κανει εντυπωση η ανεση των ευρωπαιων να κανουν την αναγκη τους σχεδον παντου.

------------------------------------------------------------------------------------------------
http://oreinotreximo.blogspot.com/
TRYPOKARYDOS Posted - 19/09/2009 : 01:07:56
Παντως στον μαραθωνιο στη Βοστονη , ειναι 100 δολλαρια το προστιμο αν κανεις την αναγκη σου στον γυρω απο την εκκινηση χωρο η σε ενδιαμεσο σημειο της διαδρομης , εκτος τις τουαλετες. Τωρα πως και ποτε το εισπρατουνε, δε γνωριζω.

Βασικα αυτο εχει και εναν σκοπο . Για φαντασου 25000 ατομα να κατουρανε περα περα σε τοιχους η παρτερια λιγο πριν την εκκινηση.. Αντιαισθητικο και ανθυγιεινο.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Dimosthenis Posted - 18/09/2009 : 19:18:40
Αηδία. Το 'χω δει μπροστά μου στον μαραθώνιο της Αθήνας το 2000. Μάλιστα ο τύπος φορούσε κάτασπρα. Χάλια
reladic Posted - 18/09/2009 : 17:53:45
Αυτό θεωρείται εναλλακτική λύση;;

http://img246.imageshack.us/img246/1954/shith.jpg

__________________
αραμπάς περνά, σκόνη γίνεται...
gargadua Posted - 18/09/2009 : 17:44:36
........................και εκεί να τα στέλναμε πάλι θα τα ξαναπίναμε

quote:
Originally posted by sam

ενώ όταν κατουράτε στη τουαλέτα σας τα στέλνουμε στο διάστημα ...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
sam Posted - 18/09/2009 : 17:35:02
ενώ όταν κατουράτε στη τουαλέτα σας τα στέλνουμε στο διάστημα ...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
MANOLIS2004 Posted - 18/09/2009 : 17:17:47
Μην κατουράτε στο ύπαιθρο, γιατί μέσω του υδροφόρου ορίζοντα τα πιπί σας καταλήγουν στην λίμνη του Μαραθώνα και μετά τα πίνουμε...

MANOLIS2004
Dimosthenis Posted - 18/09/2009 : 16:50:23
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by afentis

Θα ήθελα να ρωτήσω έμπειρους δρομείς μαραθωνίου.
Τί γίνεται σε περίπτωση που θέλει κάποιος δρομέας να πάει τουαλέτα.
Δεν πιστεύω να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο που έκανε την "ανάγκη" της η μαραθωνόδρομος Paula Radcliffe μπροστά στον κόσμο.
Όπως δείχνει η ιστοσελίδα http://www.athensclassicmarathon.gr/
θα υπάρχει κάθε 2,5χλμ τουαλέτα είναι έτσι όντως τα πράγματα;
Πόσες τουαλέτες υπάρχουν (υπάρξε ποτέ πρόβλημα ζήτησης, δηλ. ας πούμε 10 δρομείς για μια τουαλέτα) και σε ποιό μέρος του δρόμου βρίσκονται.




Έμπειρος να αναλύσει το θέμα θεωρείται (κατά γενικήν ομολογίαν) ο Leonardo, ο οποίος έζησε υπερβατικές εμπειρίες με αθλήτριες και φεγγάρια... Εμπειρίες που έχει καταθέσει γραπτώς στο forum, αλλά δεν έχω το χρόνο να ψάξω να βρώ. Ίσως στο topic του περυσινού κλασσικού μαραθώνιου.



Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto



Εδώ είναι η ανάλυση
http://www.runningnews.gr/SnitzForum/topic.asp?TOPIC_ID=2726&whichpage=1

Αφέντη απαντά σε όλες τις απορίες σου

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000