Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Ελεος.....δεν μπορω να καταλαβω.!!!!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Marvin Δημοσιευτηκε - 09/10/2009 : 16:57:41
Πριν λιγες μερες εξω απο την δουλεια μου καππου στου ζωγραφου βρεθηκα μπροστα σε μια παραλογη αντιδραση.
Βρισκομουν στην αυλη ενος μαγαζιου στο οποιο υπηρχαν καποιοι ηλικιωμενοι,μια σιτεμενη αεροσυνοδος και μερικα ακομα νεα ατομα.Καθως το πεζοδρομιο του δρομου τυχαινει να ειναι φαρδυ,υπηρχε ενας αντρας με αθλητικη περιβολη που ανεβοκατεβαινε τον δρομο.Ο ανθρωπος φαινοταν οτι ερχοταν απο εντονο τρεξιμο.(Να αναφερω οτι η Πανεπιστημιουπολη ειναι αρκετα κοντα μας).
Δεν εχετε ιδεα τι ''ακουσε'' χωρις να το ξερει ο ανθρωπος.Απο τα πιο ευγενικα σχολια ηταν πως ηταν τρελος,τι οτι ειναι αρρωστος,οτι ειναι κολλημενος.........Ελεος!!!!!
Αν την ιδια στιγμη ολοι αυτοι που τον εκριναν περνουσαν απο ιατρικες εξετασεις,αν μπορουσαν να συγκρινουν την αδεια ζωη τους με την ζωη και τους στοχους του συγκεκριμενου ανθρωπου νομιζω δεν θα μπορουσαν να αρθρωσουν λεξη.Δεν ξερω γιατι μερικοι ανθρωποι δεν μπορουν να καταλαβουν το μεγαλειο του αθλητισμου.Τα τοσα οφελη που δινει,δεν μπορω να καταλαβω πως δεχονται να τους τρωει η καρεκλα οταν δεν εχουν καποιο κινητικο προβλημα!!!!!
Και εν πασει περιπτωση ειναι επιλογη και αναγκη του καθενος να γυμναστει....ελεος ομως μην κρινουμε και τα σωστα πραγματα που γινονται γυρω μας!!!

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nikats Posted - 16/10/2009 : 19:02:31
quote:
Originally posted by swtki

quote:
Originally posted by lenon

απο την μερα που αρχισα να τρεχω η τελος παντων να γυμναζομαι ολως παραδοξως εχασα αρκετους φιλους..δεν χρειαστηκε ιδιαιτερη σκεψη να καταλαβω πολλα..ζηλεια και φθονος..τιποτε αλλο.Μαγκες μας ζηλευουν...τους γυριζουν τα εντερα οταν μας βλεπουν να γυριζουμε ιδρωμενοι αλλα με βαθια και χαραγμενη στο προσωπο την ικανοποιηση..Αυτο μας κανει μισητους σε πολλους με σκουριασμενα και παρωχυμενα μυαλα!ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!



Που να δεις εγώ που απόψε στισ 10 έτρεξα Ηρώδου Αττικού-Αμαλίας-Βασ Σοφίας 4 γύρους. Στην αρχή (πέρσυ που ξεκίνησ αυτη την διαδρομή) ντρεπόμουν. Τώρα είμαι υπερήφανος!! Λέω θα λένε "βγήκε ο τρελλός", εγώ όμως καμαρώνω. Στο εξωτερικό γιατί δεν τους λέμε τρελούς εμείς οι ίδιοι οι Έλληνες αλλά τους θαυμάζουμε; Άσε που αισθάνομαι πολύ ωραία όταν περνάω από τη Βουλή, το Μέγαρο (σε άλλο post έχω πει και κάτι για μούτζες)) διότι είναι ωραίο στην ησυχία της νύχτας να περνάς από αυτά τα ωραία κτήρια. Εκτιμώ την ομορφιά τους, την αρχιτεκτονική τους (τώρα για το τι έχουν μέσα..., άλλο θέμα.Εν πάσει περιπτώσει, όταν ξεκίνησα αυτή την διαδρομή αισθανόμουν άβολα. Απόψε, 3 φορές ανέβηκα την Ηρ. Αττικού (που κλείνει μετά τις 10 και είναι άνευ αυτοκινήτων) και όσο σκεφτόμουν πως οι αστυνομικοί θα λένε "νάτος πάλι ο παλαβός, μας ζάλισε με τους γύρους", τόσο το ευχαριστιόμουν! Γενικώς δεν είμαι εγωιστής αλλά όταν τρέχω αυτή την διαδρομή αισθάνομαι πολλές σκάλες πιο πάνω από όλους αυτούς που "συναντώ" στη διαδρομή (αστυνομικούς,κόσμο με τα καλά του για τη νυχτερίνή έξοδο).


Τωρα, να σού πώ πως σε ζηλεύω, εγώ που μένω στα Β.Π. ...δε περιμένω πως θα με καταλάβεις! Το κατανοώ.
Αν θέλεις, όμως, μπορώ να σου πώ πως έχετε "καλύτερο φθινόπωρο και έχουμε καλύτερη άνοιξη"....αχ! τώρα ειναι όμως....φθινόπωρο.

N i k a t s T e a m
Authorized Dealer
Marvin Posted - 16/10/2009 : 18:30:55
Η σωστη εκφραση ειναι διαφημιζεται.Σιγουρα οχι παντα για τους σωστους λογους,αλλα σιγουρα πολυ περισσοτερο απο τα δικα μου παιδικα χρονια.
Εχεις δικιο.Δεν καπνιζουμε στο σπιτι και αθλουμαστε χρονια,απο εφηβοι μπορω να πω.Σε αντιθεση με αυτο που ειπες ομως η δικη μου γονεις καπνιζαν και καπνιζουν ακομα.Ποτε δεν εχουν αθληθει και ουτε προκειται.


'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
gargadua Posted - 15/10/2009 : 23:43:46
Ο αθλητισμός προβάλεται;;;Πού;;; Ποιό έργο είναι αυτό και σε ποιό σινεμά το παίζει;;;
marvin για να γίνουν αυτά θα έπρεπε κατ αρχάς οι γονείς να μην καπνίζουν και να αθλούνται, γεγονός σπάνιο.Ευκολο να το καταλάβεις από τις κοιλιές που ξεπροβάλουν παντού.Συνήθως ανακαλύπτουν τον αθλητισμό μετά από επίσκεψη σε κάποιο γιατρό.
Επίσης η ηλικία των 15 θα την έλεγα "ευαίσθητη" ηλικία και επιρεπή σε διάφορες βλακειούλες γιατί έτσι είναι αυτή ηλικία. Πόσο μάλλον αν μιλάμε για αγόρια. Ομως το σίγουρο είναι ότι παιδιά με αρχές και να πέσουν μπορούν να σηκωθούν.

[quote]Originally posted by Marvin

Δεν θεωρω και τοσο φυσιολογικο να καπνιζουν τα 15χρονα.Θεωρω οτι στην εποχη που ζουμε ο αθλητισμος προβαλεται απο πολλα μεσα.Διαφημιζεται για πολλους και διαφορους λογους σωστους ή μη.Το αποτελεσμα μετραει ομως.
Προσωπικα πιστευω πως για ολα εχει σχεση η οικογενια.Το τι βασεις βαζουν οι γονεις σε σωστο χρονο.Στα 15 ενα παιδι αν δεν εχει σωστες βασεις ειναι επιρρεπεις σε καθε φιλο και σε καθε ταση της εποχης.Πολυ λιγα 15χρονα αν καπνισουν σε αυτη την ηλικια υπαρχει περιπτωση να το κοψουν αργοτερα.


Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
dpkouk Posted - 14/10/2009 : 20:29:08
αλλο τα μπιλιαρδα και τα μπιμπλικια κι αλλο ο χλευασμος στα 15..εμενα παντως οι 15αρηδες μαθητες μου οσο και του φραπε ναναι τουλαχιστον συνηθως καταλαβαινουν οτι δεν ειναι αξιοι χλευασμου οσοι αθλουνται

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Marvin Posted - 14/10/2009 : 20:22:41
Δεν θεωρω και τοσο φυσιολογικο να καπνιζουν τα 15χρονα.Θεωρω οτι στην εποχη που ζουμε ο αθλητισμος προβαλεται απο πολλα μεσα.Διαφημιζεται για πολλους και διαφορους λογους σωστους ή μη.Το αποτελεσμα μετραει ομως.
Προσωπικα πιστευω πως για ολα εχει σχεση η οικογενια.Το τι βασεις βαζουν οι γονεις σε σωστο χρονο.Στα 15 ενα παιδι αν δεν εχει σωστες βασεις ειναι επιρρεπεις σε καθε φιλο και σε καθε ταση της εποχης.Πολυ λιγα 15χρονα αν καπνισουν σε αυτη την ηλικια υπαρχει περιπτωση να το κοψουν αργοτερα.
Οσο για τον χλευασμο,νομιζω πως εμεις δεν καναμε ετσι στα 15.

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
gargadua Posted - 13/10/2009 : 23:40:39
ttsog έχεις δίκιο -όσο αναφορά εμένα γιατί και γω έτσι ήμουνα-. Το λυπηρό είναι ότι ακόμα και σήμερα δεν έχουν δώσει το κίνητρο οι παλιότεροι για κάτι το διαφορετικό.
Βέβαια η κάθε ηλικία έχει τα δικά της και γι αυτό το θεωρώ "φυσιολογικό" στα 15 να καπνίζεις και να γελάς, στα 35-40 να ανκαλύπτεις τον αθλητισμό ή κάτι άλλο. Για να μην παρεξηγηθώ, είναι φυσιολογικό γιατί οι ανακαλύψεις είναι σε ατομικό επίπεδο και όχι γιατί υπάρχει η οποιαδήποτε παρότρυνση.
Εχω πείσει και εγώ 1 να τρέχει και χαίρομαι γιατί νοιώθει καλύτερα.


Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
thrax Posted - 13/10/2009 : 21:53:05
Τάκη δεν διαφωνώ καθόλου. Μπιλιάρδα και βόλτες με μηχανάκια και ποδήλατα. Αλλά δεν χλευάζαμε άλλους που την έβρισκαν αλλιώς. Τουλάχιστον η δική μου παρέα... Μας κυνηγούσαν και οι μανάδες μας να διαβάσουμε. Ε ρε τι μου θύμησες...

___________________
against the wind...
ttsog Posted - 13/10/2009 : 09:43:27
Παιδιά να χαλαρώσουμε λίγο. Αριστοτέλη μήπως θυμάσαι τι κάναμε εμείς (τουλάχιστον πέρσοναλυ σπίκινγκ) όταν ήμασταν 15; Καφετέριες βέβαια δεν είχε τόσες, αλλά από μπιλιάρδα και ηλεκτρονικά άλλο τίποτα. Το ότι θυμηθήκαμε την άθληση στα 30+ (οι περισσότεροι πιστεύω) δεν μας κάνει ξεχωριστούς ούτε ανώτερους.

Το σίγουρο είναι ότι όσους περισσότερους "κάνουμε" να ξεκινήσουν να αθλούνται τόσο μεγαλύτερο κέρδος θα είναι. Αυτό αρκεί.

Run To The Hills, Run For Your Lives...
thrax Posted - 13/10/2009 : 09:25:58
Κάθονται τα 15άρικα στην άκρη του πάρκου και καπνίζουν. Περνάω μπροστά τους. 5 φορές, 10. Μετά 15. Στην αρχή γελάκια, ατάκες. Μετά το βουλώνουν.

Κάνω παρέα με χοντρούς και λεπτούς και απ όλα. Δύο φίλους τους έχω σπρώξει στο τρέξιμο. Έπεται συνέχεια. Θα τους κάνω όλους σαν μέλη της νέας κυβέρνησης :)

Αυτό που ακούω και με εκνευρίζει αφάνταστα, μα αφάνταστα λέμε, είναι η ατάκα "καλά εσύ έχεις την πολυτέλεια να το κάνεις αυτό". Λένε δηλαδή ότι έχω ρέκλα δουλεια, ότι καταπιέζω την οικογένειά μου που την παραμελώ, ότι έχω λύσει όλα μου τα προβλήματα. Συμβαίνει φυσικά ακριβώς το αντίθετο. Αυτοί κρίνουν εξ ιδίων τα αλλότρια και φυσικά ζηλεύουν. Δεν πα να ... λέω εγώ.

___________________
against the wind...
swtki Posted - 13/10/2009 : 00:39:51
quote:
Originally posted by lenon

απο την μερα που αρχισα να τρεχω η τελος παντων να γυμναζομαι ολως παραδοξως εχασα αρκετους φιλους..δεν χρειαστηκε ιδιαιτερη σκεψη να καταλαβω πολλα..ζηλεια και φθονος..τιποτε αλλο.Μαγκες μας ζηλευουν...τους γυριζουν τα εντερα οταν μας βλεπουν να γυριζουμε ιδρωμενοι αλλα με βαθια και χαραγμενη στο προσωπο την ικανοποιηση..Αυτο μας κανει μισητους σε πολλους με σκουριασμενα και παρωχυμενα μυαλα!ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!



Που να δεις εγώ που απόψε στισ 10 έτρεξα Ηρώδου Αττικού-Αμαλίας-Βασ Σοφίας 4 γύρους. Στην αρχή (πέρσυ που ξεκίνησ αυτη την διαδρομή) ντρεπόμουν. Τώρα είμαι υπερήφανος!! Λέω θα λένε "βγήκε ο τρελλός", εγώ όμως καμαρώνω. Στο εξωτερικό γιατί δεν τους λέμε τρελούς εμείς οι ίδιοι οι Έλληνες αλλά τους θαυμάζουμε; Άσε που αισθάνομαι πολύ ωραία όταν περνάω από τη Βουλή, το Μέγαρο (σε άλλο post έχω πει και κάτι για μούτζες)) διότι είναι ωραίο στην ησυχία της νύχτας να περνάς από αυτά τα ωραία κτήρια. Εκτιμώ την ομορφιά τους, την αρχιτεκτονική τους (τώρα για το τι έχουν μέσα..., άλλο θέμα.Εν πάσει περιπτώσει, όταν ξεκίνησα αυτή την διαδρομή αισθανόμουν άβολα. Απόψε, 3 φορές ανέβηκα την Ηρ. Αττικού (που κλείνει μετά τις 10 και είναι άνευ αυτοκινήτων) και όσο σκεφτόμουν πως οι αστυνομικοί θα λένε "νάτος πάλι ο παλαβός, μας ζάλισε με τους γύρους", τόσο το ευχαριστιόμουν! Γενικώς δεν είμαι εγωιστής αλλά όταν τρέχω αυτή την διαδρομή αισθάνομαι πολλές σκάλες πιο πάνω από όλους αυτούς που "συναντώ" στη διαδρομή (αστυνομικούς,κόσμο με τα καλά του για τη νυχτερίνή έξοδο).
Faith No More Posted - 13/10/2009 : 00:07:56
quote:
Originally posted by gargadua

....οι πιο κουρασμένοι είναι στις καφετέριες. Εκεί να δείς πως δεν φτάνει ο χρόνος!!!!!!!!!!Εχουν και μιά κυβέρνηση να κατεβάσουν που να προλάβουν να βγούν για τρέξιμο!!!!!
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Να προσθέσω πως οι πολυάσχολοι άνθρωποι έχουν πάντα χρόνο για κάτι ακόμα γιατί γνωρίζουν να ιεραρχούν πράγματα. Στον "κύκλο" μου αυτοί που κάνουν τα λιγότερα είναι πάντα και πιο κουρασμένοι και πάντα τους ακούω να λένε πως "..αν είχαμε ελεύθυρο χρόνο θα..."



Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν



,,+1000

_____________________________________
..what u wanted 2 see good has made u blind
gargadua Posted - 12/10/2009 : 23:00:08
....οι πιο κουρασμένοι είναι στις καφετέριες. Εκεί να δείς πως δεν φτάνει ο χρόνος!!!!!!!!!!Εχουν και μιά κυβέρνηση να κατεβάσουν που να προλάβουν να βγούν για τρέξιμο!!!!!
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Να προσθέσω πως οι πολυάσχολοι άνθρωποι έχουν πάντα χρόνο για κάτι ακόμα γιατί γνωρίζουν να ιεραρχούν πράγματα. Στον "κύκλο" μου αυτοί που κάνουν τα λιγότερα είναι πάντα και πιο κουρασμένοι και πάντα τους ακούω να λένε πως "..αν είχαμε ελεύθυρο χρόνο θα..."



Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
KaterinaL Posted - 12/10/2009 : 15:00:43
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Να προσθέσω πως οι πολυάσχολοι άνθρωποι έχουν πάντα χρόνο για κάτι ακόμα γιατί γνωρίζουν να ιεραρχούν πράγματα. Στον "κύκλο" μου αυτοί που κάνουν τα λιγότερα είναι πάντα και πιο κουρασμένοι και πάντα τους ακούω να λένε πως "..αν είχαμε ελεύθυρο χρόνο θα..."


Ακριβώς! Και όπως λένε: «όσο λιγότερα έχει κάποιος να κάνει τόσο λιγότερα κάνει (και ποιο πολύ γκρινιάζει)»
dpkouk Posted - 12/10/2009 : 14:57:13
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Να προσθέσω πως οι πολυάσχολοι άνθρωποι έχουν πάντα χρόνο για κάτι ακόμα γιατί γνωρίζουν να ιεραρχούν πράγματα. Στον "κύκλο" μου αυτοί που κάνουν τα λιγότερα είναι πάντα και πιο κουρασμένοι και πάντα τους ακούω να λένε πως "..αν είχαμε ελεύθυρο χρόνο θα..."


+1000

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Dimosthenis Posted - 12/10/2009 : 14:55:09
Να προσθέσω πως οι πολυάσχολοι άνθρωποι έχουν πάντα χρόνο για κάτι ακόμα γιατί γνωρίζουν να ιεραρχούν πράγματα. Στον "κύκλο" μου αυτοί που κάνουν τα λιγότερα είναι πάντα και πιο κουρασμένοι και πάντα τους ακούω να λένε πως "..αν είχαμε ελεύθυρο χρόνο θα..."

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000