Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Αφαίρεση(Όχι συρραφή)μηνισκου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
di maria kun Δημοσιευτηκε - 26/09/2014 : 00:54:56
Καλησπέρα,λόγω ενοχλήσεων και μαγκωματος πίσω στο γόνατο έκανα μαγνητική καιτα αποτελέσματα έγραψαν ριξη έσω και έξω μηνισκου.Έχω κάνει ήδη μία αρθροσκοπηση προ διετίας όπου ήδη έχουν βγει κομμάτια.(λόγω μεγέθους ζημιάς ούτε τότε μπορούσε να γίνει συρραφή,ήταν πολύ χάλια).Πήγα σε δύο γιατρούς και μου πρότειναν καλύτερα εγχείριση ώστε στο μέλλον να μην έχω θέματα.Μέχρι εδώ όλα καλά,αυτό πού με απασχολεί και αγχώνει είναι που μού είπαν ότι θα πρέπει να βγει όλος ο μηνισκος.Αυτό δεν θα προκαλέσει δηλαδή σε βάθος χρόνου άλλα μεγαλυτερα προβλήματα;(σε διάφορα site αναφέρει για εκφυλισμό,χονδροπαθεια και άλλα διάφορα).Έχει κάνει κάποιος ολική αφαίρεσή ή γνωρίζει κάτι;
2   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
di maria kun Posted - 26/09/2014 : 13:06:07
Ναι η εγχείρηση θεωρείται εύκολη,απλά η αποκατάσταση και η μετέπειτα ζωή χωρίς μηνισκους είναι το θέμα. Κάνω τρέξιμο και ποδόσφαιρο σε πλαστικό μια φορά τη βδομάδα αλλά το ζορίζω αρκετά και στην δουλειά (συνεργείο)
Mastrolefteris Posted - 26/09/2014 : 11:38:28
Ωχ...περαστικά σου εύχομαι από τώρα.

Δεν έχω κάνει αλλά από όσα ακούω πρόκειται για εγχείρηση ρουτίνας. Και αν και πιθανό, δεν είναι σίγουρο πως θα ακολουθήσει εκφυλιστική πορεία.

Πως έπαθες τέτοια βλάβη; Υποθέτω-λόγω επιθέματος στο χαρακτηριστικό σου-πολεμικές τέχνες;

www.MountainRunning.gr

MountainRunner

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000