Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Acropolis night run

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Runner 3 Δημοσιευτηκε - 17/09/2016 : 15:55:24
Βρε Νίκο Πολιά και All about running και ΣΙΑ γιατί να κάνουμε ταξίδι ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ 5ΧΛΜ μέχρι το Μαρούσι στο Golden Hall ??? Γιατί το κάνετε αυτό το πράγμα??? Το έχετε τερματίσει πια.... ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ City Link που κάνετε την επίσημη παρουσίαση τη προηγούμενη μέρα... Ελεος πια..........
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Rigelian Posted - 03/10/2016 : 20:33:33
Μια χαρά ήταν ο αγώνας, η διαδρομή εκπληκτική, μπανάνες βρήκα στον τερματισμό (δεν είμαι και γρήγορος!) μέχρι και πετσέτες είχαν!
runadrak Posted - 03/10/2016 : 17:18:47
...η γιγαντωση του δρομικου κινηματος ειναι και αυτη εισαγωμενη μοδα εξ αμερικης.. Σε ολες της ταινιες της 10ετιας ο αμερικανος πριν παει στην δουλεια του κανει και την προπονηση του..για ιατρικους, πρεστιζ λογους, μιας και στην χωρα των παχυσαρκων πρεπει να κανεις κατι για να σωθεις: eat clean and exersize..
Εφτασε λοιπον και σε μας..και συν των αλλων οι εξυπνοι του χωρου εποφελουνται!!
Ομως εσυ αποφασιζεις: πας ή δεν πας! πας και κανεις τα χιλιομετρακια σου και δεν σε νοιζει τιποτα! και δεν δινεις και μια! και αμα θες κανεις τα τζελακια σου και τα ισοτονικα σου.. μονο σου..
Η συζητηση αυτη δεν θα τελειωσει ποτε!!
ή εισαι trendy ή παλιομοδητης..

__________________________
Μπαμπα....μην τρεχεις!
c.gio Posted - 03/10/2016 : 16:55:02
διοργανωση κουκουρουκου!
OdiOdiOdi Posted - 03/10/2016 : 11:58:06
quote:
Originally posted by unforgiven

Να πούμε και για τον αγώνα;
Πολύς κόσμος, ωραία διαδρομή, πολλή ανηφόρα για τα δικά μου μέτρα.
Η οργάνωση μέτρια, με κύριο πρόβλημα αυτό της επικοινωνίας πριν τον αγώνα. Ούτε μια μπανάνα στον τερματισμό;
Μου άρεσε παρ' όλα αυτά.



αυτό με την μπανάνα μου έκανε και μένα εντύπωση!
Όπως και με το γεγονός ότι ενώ πληρώσαμε 5 ευρώ παραπάνω για το t-shirt στην παραλαβή του πακέτου στο Golden Hall δεν είχαν να μου δώσουν medium και μου είπαν πως θα το παραλάβω την μέρα του αγώνα όπου και πάλι τα medium με κάποιο μαγικο τρόπο εξαφανίστηκαν πριν καν εμφανιστουν
ALEXANDRA Posted - 03/10/2016 : 00:11:47
Πως κ δεν κανουν στην Αθηνα βραδυνο ημιμαραθωνιο;
Deorum Posted - 02/10/2016 : 19:19:09
quote:
Originally posted by unforgiven

Να πούμε και για τον αγώνα;
Πολύς κόσμος, ωραία διαδρομή, πολλή ανηφόρα για τα δικά μου μέτρα.
Η οργάνωση μέτρια, με κύριο πρόβλημα αυτό της επικοινωνίας πριν τον αγώνα. Ούτε μια μπανάνα στον τερματισμό;
Μου άρεσε παρ' όλα αυτά.



Δεν ήμουν εκεί, αλλά γενικά σε συνέχεια αυτού που είπα πιο πριν, αυτά παίζουν!
Εγώ μιλάω γενικά για το ...που πάει το πράγμα! όχι για το ότι κάποιοι αγώνες αποδεικνύονται φτωχότεροι των προσδοκιών ή όχι.

Πάντως ήταν ένα concept ... άπαιχτο. Όπως και τα Night Run της Energizer Κτλ που έχουν γίνει κατά καιρούς. Από εκεί και πέρα...

unforgiven Posted - 02/10/2016 : 18:46:43
Να πούμε και για τον αγώνα;
Πολύς κόσμος, ωραία διαδρομή, πολλή ανηφόρα για τα δικά μου μέτρα.
Η οργάνωση μέτρια, με κύριο πρόβλημα αυτό της επικοινωνίας πριν τον αγώνα. Ούτε μια μπανάνα στον τερματισμό;
Μου άρεσε παρ' όλα αυτά.
Deorum Posted - 02/10/2016 : 18:39:54
Βέβαια όταν έτρεχαν κάποιοι 10 χρόνια πριν, και ήταν 50 άτομα, δεν ήταν 600 ούτε έκλειναν το μισό κέντρο της αθήνας για 1-2-3 ώρες. Ρωτήστε την τροχαία τι παράβολα θέλει για αυτό.
Πόσα ραντεβού χρειάζονται (εργατοώρες και μέρες χαμένες) με επικεφαλής των διαφόρων δυνάμεων-δήμων κτλ, για να γίνει αυτό.
Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και οι καιροί αλλάζουν.
Και οι γονείς μου κάποτε (μην νομίζετε πριν 2 αιώνες, πριν 20 χρόνια) ήταν αδιανόητο στο σπίτι να παραγγείλουμε απέξω, και τώρα ο κάθε φοιτητάκος, τσούπ το χτυπάει απέξω το σουβλάκι του.

Αλλάζουν οι καιροί, και όσο κάτι δεν ενοχλεί εσένα, τότε απλά μην ασχολείσαι.
Όσοι θέλουν οι δωρεάν αγώνες (ή σχεδόν δωρεάν) - με μεράκι διοργανωτών όπως ο Σκοτεινός (ακα Παύλος) συνεχίζουν και υπάρχουν με λίγο πολύ την ίδια συχνότητα που υπήρχαν. (βλέπε μόνο αυτό το ΣΚ ο Παυσανίας, το ΑΚΤΙΟ και δεν ξέρω εγώ ποιοι άλλοι).
Επίσης υπάρχουν δωρεάν φωτογραφίες, δωρεάν μπλουζάκια και δεν συμμαζεύεται.
Τώρα αν κάποιος θέλει κάτι διαφορετικό, κάτι καλύτερο (Δεν είναι απαραίτητο πως το πληρωμένο είναι πάντα καλύτερο, αλλά συνήθως είναι) κτλ, όποιος το ΕΠΙΛΕΞΕΙ πηγαίνει.
Και είμαστε όλοι χαρούμενοι.
Και λόγω αυτών (και άλλων) αυτό το ΣΚ έφτασαν να τρέχουν περίπου 10.000 άτομα σε όλη την Ελλάδα, ενώ κάποτε δεν ήταν ούτε 150 άτομα.

Οπότε όλα καλά. Οι εποχές αλλάζουν, όσον αφορά το τρέξιμο τουλάχιστον προς το καλύτερο.
Rigelian Posted - 02/10/2016 : 18:27:36
quote:
Originally posted by nikats

Harry Callaghan...... Μονο ΕΣΥ!!!!


N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"


Αντίπαλε Αρχηγέ!
nikats Posted - 02/10/2016 : 18:21:16
Harry Callaghan...... Μονο ΕΣΥ!!!!


N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
nikkapen Posted - 02/10/2016 : 08:25:19
Γεια σας παιδια.Βλεπω οτι υπαρχει μια διχογνωμια και θελω να πω τη γνωμη μου.Ο καθενας τρεχει για οποιον λογο θελει.Αλλος για χαβαλε,αλλος για λογους υγειας,αλλος για να κανει επιδοση.Δεν καταλαβαινω γιατι ασχολουμαστε με τον αλλον,τα δεκαχρονα παιδια το κανουν αυτο.Ο εαυτος μας να μας ενδιαφερει.Επισης δεν καταλαβαινω την υπεροψια αυτων που τρεχουν 10 χρονια.Δλδ εμεις που τρεχουμε 5 δεν πρεπει να μιλαμε?Οσοι διαβαζετε να διαβασετε το βιβλιο του Μουρακαμι <<Για τι πραγμα μιλαω οταν μιλαω για το τρεξιμο>>.Ειναι καταπληκτικο,ανθρωποι αρχισαν να τρεχουν χαρη σε αυτο.


Τρεχω αρα υπαρχω.
Rigelian Posted - 01/10/2016 : 15:38:03
quote:
Originally posted by Runner 3

@ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ Εγώ δεν δηλώνω πρωταθλητής ούτε ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ... ΟΛΟΙ ξαφνικά έγιναν αθλητές και έχουν και άποψη προπονητικής....



Βρε!
Ακόμα και αν είναι έτσι, τι σ' ενοχλεί;
Ξέρεις τι είχε πει o Harry Callahan για τις απόψεις;
Ότι είναι σαν κάτι άλλο που δεν μπορώ να γράψω: Όλοι έχουν από μία!
Runner 3 Posted - 01/10/2016 : 13:03:02
@ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ Εγώ δεν δηλώνω πρωταθλητής ούτε ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ... ΟΛΟΙ ξαφνικά έγιναν αθλητές και έχουν και άποψη προπονητικής....
Italian Posted - 30/09/2016 : 16:42:47
Το ωραίο με το τρέξιμο είναι πως πλέον υπάρχει πληθώρα αγώνων, για όλα τα γούστα. Τον συγκεκριμένο, με βάση και τις παροχές, τον βρήκα ακριβό με χάλασε και η υποχρεωτική παραλαβή του πακέτου από το εν λόγω κατάστημα, οπότε δεν εγγράφηκα. Από την άλλη είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης, και αφού οι θέσεις συμπληρώθηκαν, είμαστε όλοι ικανοποιημένοι, οι διοργανωτές, οι συμμετέχοντες και εμείς που επιλέξαμε να μην συμμετάσχουμε.
roberto4carlos Posted - 30/09/2016 : 13:31:08
άθλημα = η ατομική ή ομαδική δραστηριότητα που αποσκοπεί στη γύμναση του σώματος και περιλαμβάνει συχνά τον ανταγωνισμό για την επίτευξη καλύτερων επιδόσεων

Άρα ναι ΟΛΟΙ είμαστε αθλητές , απλά διαφορετικού επιπέδου και διαφορετικής φιλοσοφίας ως προς το γιατί το κάνουμε, αν και πως το προβάλλουμε κτλ κτλ.

Αθλητής δηλαδή ποιος είναι? Πως πιστοποιείται η ιδιότητα αυτή? με κάποιο δελτίο? με βάση κάποια επίδοση? με βάση την συχνότητα άθλησης?


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000