Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορά παπουτσιού προηγούμενου μοντέλου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
geathana13 Δημοσιευτηκε - 09/03/2017 : 10:31:15
Καλημέρα, θέλω να αγοράσω ένα δεύτερο ζευγάρι παπούτσια για καθημερινή χρήση τρεξίματος και μερικούς αγώνες 5km. Τώρα έχω τα mizuno wave enigma 6 με θετικές εντυπώσεις εκτός από το ότι με στενεύει ελάχιστα μπροστά... Έχω δοκιμάσει και θέλω να πάρω τα saucony triumph iso 2 που τα βρίσκω 100€. Η ερώτηση μου είναι αν θα είναι σωστή κίνηση η αγορά του προηγούμενου μοντέλου λόγω του ότι θέλω μέγιστη απορρόφηση κραδασμών λόγω του μεγάλου βάρους μου 97kg 186cm ή υπάρχει φθορά της σόλας κατά την παραμονή στο κατάστημα.
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
trexantiris Posted - 10/03/2017 : 15:58:29
ααααχαχαχαχαχαχα

Free your feet...free your senses!
Bloom Posted - 10/03/2017 : 12:25:41
Μη ρισκάρετε να πάρετε παλιά μοντέλα παπουτσιών! Είναι φοβερά επικίνδυνο! Δε λυπάστε τον ίδιο σας τον εαυτό ίσα-ίσα για να κάνετε οικονομία μερικά ευρώ;

Πάρτε καινούρια μοντέλα, για να μπορούμε να βρίσκουμε νούμερα στα παλιά εμείς οι πιο έμπειροι.

TheSpyC Posted - 09/03/2017 : 23:28:30
quote:
Originally posted by trexantiris

Παλιό μοντέλο αθλητικού όταν είναι μέσα στο κουτί του καινούριο, παραμένει μακρυά από την υπεριώδη ακτινοβολία του φυσικού ή/και τεχνητού φωτισμού - η οποία "αποδομεί" πολλά από τα πλαστικά - καθώς επίσης μένει μακρυά και από έντονες μεταβολές της θερμοκρασίας.

Γνώμη μου λοιπόν είναι ότι μπορείς άφοβα να αγοράσεις ένα παλιό μοντέλο αθλητικού, στην καλύτερη τιμή που το έχεις δει! ;-)

Free your feet...free your senses!


Συμφωνώ κι εγώ για την ακτινοβολία και τη θερμοκρασία. Αν το έχεουν κοτσάρει στη βιτρίνα κάνα χρόνο δεν αξίζει να το αγοράσεις.
Από εκεί και πέρα, εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα περσινό μοντέλο για 10 ευρώ λιγότερα ή προπέρσινο για 20-30 (σε παπούτσια των 130 πχ).
Άμα έβρισκα 1-2 χρόνια παλιό σε μισή τιμή (1 φορά μόνο σε ένα στοκάδικο) θα αγόραζα εύκολα.
Αλλά προσωπικά δεν βρίσκω ποτέ κάτι παλιό που να αξίζει, στο 45 που φοράω είναι και σχετικά δύσκολο. Βέβαια δεν έχω κάνει και κανένα τρελό ψάξιμο...
trexantiris Posted - 09/03/2017 : 15:13:40
Παλιό μοντέλο αθλητικού όταν είναι μέσα στο κουτί του καινούριο, παραμένει μακρυά από την υπεριώδη ακτινοβολία του φυσικού ή/και τεχνητού φωτισμού - η οποία "αποδομεί" πολλά από τα πλαστικά - καθώς επίσης μένει μακρυά και από έντονες μεταβολές της θερμοκρασίας.

Γνώμη μου λοιπόν είναι ότι μπορείς άφοβα να αγοράσεις ένα παλιό μοντέλο αθλητικού, στην καλύτερη τιμή που το έχεις δει! ;-)

Free your feet...free your senses!
Mikegr Posted - 09/03/2017 : 11:37:04
quote:
Originally posted by geathana13

Καλημέρα, θέλω να αγοράσω ένα δεύτερο ζευγάρι παπούτσια για καθημερινή χρήση τρεξίματος και μερικούς αγώνες 5km. Τώρα έχω τα mizuno wave enigma 6 με θετικές εντυπώσεις εκτός από το ότι με στενεύει ελάχιστα μπροστά... Έχω δοκιμάσει και θέλω να πάρω τα saucony triumph iso 2 που τα βρίσκω 100€. Η ερώτηση μου είναι αν θα είναι σωστή κίνηση η αγορά του προηγούμενου μοντέλου λόγω του ότι θέλω μέγιστη απορρόφηση κραδασμών λόγω του μεγάλου βάρους μου 97kg 186cm ή υπάρχει φθορά της σόλας κατά την παραμονή στο κατάστημα.



Καλημέρα, δεν νομίζω να χάνει τις ιδιότητες του το παπούτσι αν κάτσει στο ράφι μια σαιζόν ή παραπάνω...θα το έλεγα μόνο αν έβρισκες κάτι new old stock το οποίο έχει μείνει ξεχασμένο για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα...η γνώμη μου είναι αγόρασε τα άφοβα αρκεί να είναι αυτό που θέλεις.
geathana13 Posted - 09/03/2017 : 10:55:36
Ευχαριστώ πολύ Κώστα, περιμένω και τους άλλους...
konkarien Posted - 09/03/2017 : 10:51:12
Καλημέρα.

Ότι παπούτσι αγοράζω,περιμένω την περίοδο των εκπτώσεων και είναι πάντα όχι ένα,
αλλά δύο και τρία μοντέλα πίσω.
Οικονομική κρίση έχουμε και είναι δύσκολα τα πράγματα.
Δεν συμφέρει να δίνω πχ. 120 ευρώ για ένα καινούριο μοντέλο παπουτσιών,όταν το ίδιο ακριβώς ζευγάρι,μετά από
λίγους μήνες,θα έχει τα μισά χρήματα.
Όσο για την φθορά της σόλας,κατά την παραμονή στο ράφι του καταστήματος,δεν νομίζω ότι πρακτικά υφίσταται τέτοιο θέμα.
Επ' αυτού βέβαια καλό θα ήταν και κάποιοι άλλοι συντρέχτες να μας έλεγαν την άποψή τους.

Καλή συνέχεια.

Κώστας



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000