Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Τρέξιμο και μουσικη

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
G. ASIMAS Δημοσιευτηκε - 28/07/2020 : 15:08:04
Καλησπέρα.
Θελω μια συσκευή να ακούω μουσική την ώρα που τρέχω αλλά να είναι κάτι με αμεληταιο βάρος να μη με ενοχλεί κατά την άθληση....
Τι έχετε να μου προτείνετε???
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
hlias_3 Posted - 12/08/2020 : 16:32:07
Τρέχω και ακούω μουσική από το NOKIA 108, 70 γραμμ. η μπαταρία σκυλί όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω χωράει σε όλα τα τσεπάκια σε σορτς, κολάν κλπ, με το καλωδιάκι του και έχω βάλει τα μικρά σφουγγαράκια για να εφάπτεται καλά με το αυτί και να μη μου βγαίνει με τον ιδρώτα κλπ.
Απλά δεν το βάζω πολύ δυνατά για να έχω επαφή με το περιβάλλον.
G. ASIMAS Posted - 31/07/2020 : 00:04:55
Σήμερα που έκανα ένα 8αρακι χλμ μια χαρά νομίζω με βόλεψε... Βέβαια εν καιρώ θα δοκιμάσω και άλλα πράγματα... Προτεραιότητα να αγοράσω μια ζώνη compresport....
gargadua Posted - 30/07/2020 : 22:47:11
Απο το μεγάφωνο η ποιότητα δεν θα είναι καλή, άσε που θα είσαι σαν τρεχούμενο τζου μποξ!
Το ΝΟΚΙΑ 130 μπαίνει ακόμα και στο τσεπάκι του κολάν πίσω, δεν χρειάζεται θήκη μπράτσου.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
papako Posted - 30/07/2020 : 20:31:26
Δεν θα σε βολέψει.


________
Στέφανος
G. ASIMAS Posted - 30/07/2020 : 18:59:28
quote:
Originally posted by gargadua

Προτιμώ στην μπανάνα μου, το ΝΟΚΙΑ 130 των 20€ και 77 γραμ που είναι ελαφρύ, μικρό, παίρνει sd κάρτα 32 gb, παίζει ικανοποιητικά την μουσική μου, έχει άπειρη μπαταρία ακόμα και για Σπάρταθλο και έχω και τηλέφωνο. Βέβαια έχει κουμπιά και όχι οθόνη αφής και θέλει να έχεις 2 κάρτες sim, μια για την σούπερ εξελιγμένη παντόφλα-τηλέφωνο και μια για το απλό κινητάκι. Ο υπόλοιπος χώρος στη μπανάνα για χαρτομάντηλα, μπουκαλάκι με νερό και κάτι φαγώσιμο είναι αρκετός. Τα της προπόνησης τα αφήνω στο garmin.
Να προσέχεις πάντα την ένταση της μουσικής για να μη δίνουμε μελλοντικά δουλειά και στους ΩΡΛαδες!!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Το κινητό θα το έχω στη θήκη στο μπράτσο... Δε νομίζω να βάλω ακουστικά.. Μάλλον κατευθείαν από το μεγάφωνο του κινητού θα ακούω... Οπότε θα αποφύγω και μελλοντική επίσκεψη στον ΩΡΛ
gargadua Posted - 30/07/2020 : 14:00:01
Προτιμώ στην μπανάνα μου, το ΝΟΚΙΑ 130 των 20€ και 77 γραμ που είναι ελαφρύ, μικρό, παίρνει sd κάρτα 32 gb, παίζει ικανοποιητικά την μουσική μου, έχει άπειρη μπαταρία ακόμα και για Σπάρταθλο και έχω και τηλέφωνο. Βέβαια έχει κουμπιά και όχι οθόνη αφής και θέλει να έχεις 2 κάρτες sim, μια για την σούπερ εξελιγμένη παντόφλα-τηλέφωνο και μια για το απλό κινητάκι. Ο υπόλοιπος χώρος στη μπανάνα για χαρτομάντηλα, μπουκαλάκι με νερό και κάτι φαγώσιμο είναι αρκετός. Τα της προπόνησης τα αφήνω στο garmin.
Να προσέχεις πάντα την ένταση της μουσικής για να μη δίνουμε μελλοντικά δουλειά και στους ΩΡΛαδες!!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
dpkouk Posted - 30/07/2020 : 04:31:21
επειδη εδω που βρισκομαι η υγρασια κυριολεκτικα σκοτωνει (και) mp3, μια ζωνη βολευει..βαζεις κ κλειδια, χρηματα...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
G. ASIMAS Posted - 29/07/2020 : 15:36:43
Καλή περίπτωση και η ζώνη...
Mikekan Posted - 29/07/2020 : 15:16:01
To κινητό σου σε μία ζώνη compress sport.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
G. ASIMAS Posted - 29/07/2020 : 13:46:34
Tελικα παρήγγειλα arm band και βλεπουμε
gtsig Posted - 29/07/2020 : 12:37:57
Αυτό έχω εγώ, καλό, οικονομικό και πολύ ελαφρύ
https://www.skroutz.gr/s/21211199/Crypto-MP315-Plus-16GB-Black-Blue.html
dpkouk Posted - 29/07/2020 : 12:24:05
τα mp3 μοντελα της sandisc ειναι αξιοπιστα, με κλιπ να τα βαλεις στο σορτς κ με μπαταρια που κραταει πολλες ωρες

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
G. ASIMAS Posted - 29/07/2020 : 10:40:44
quote:
Originally posted by thesalos

για πολλα χρονια τρεχω και εγω με μουσικη.με ακουστικα στα αφτια εχει πολλα μειον η κατασταση.
επικυνδινη γιατι δεν ακους καλα,τα ακουστικα, ασχετα τι λεει καθε εταιρια,σιγα-σιγα πεφτουν και βαλε βγαλε ειναι σπασστικο.
ειναι αρκετα ευεσθητα και χαλανε γρηγορα ,κοστιζουν αρκετα.

εγω φιλε εχω κατεβασσει ενα mp3 στο κινητο ,φορτωσα τους φακελους με την μουσικη εκει.

πηρα απο κινεζους ενα arm band φτηνο και ακουω απο το κινητο χωρις ακουστικα ,σε ηχο οχι τρελα δυνατο.

ακουστικα και εχτρα συσκευες τα εγκατελειψα.



Δε σε ενοχλεί το βάρος της συσκευής στο τρέξιμο??
Προφανώς το συνηθίζεις ε?
thesalos Posted - 29/07/2020 : 10:06:56
για πολλα χρονια τρεχω και εγω με μουσικη.με ακουστικα στα αφτια εχει πολλα μειον η κατασταση.
επικυνδινη γιατι δεν ακους καλα,τα ακουστικα, ασχετα τι λεει καθε εταιρια,σιγα-σιγα πεφτουν και βαλε βγαλε ειναι σπασστικο.
ειναι αρκετα ευεσθητα και χαλανε γρηγορα ,κοστιζουν αρκετα.

εγω φιλε εχω κατεβασσει ενα mp3 στο κινητο ,φορτωσα τους φακελους με την μουσικη εκει.

πηρα απο κινεζους ενα arm band φτηνο και ακουω απο το κινητο χωρις ακουστικα ,σε ηχο οχι τρελα δυνατο.

ακουστικα και εχτρα συσκευες τα εγκατελειψα.
G. ASIMAS Posted - 28/07/2020 : 17:34:47
Πολύ καλή ιδέα αλλά έχω αγοράσει πρόσφατα το honor magicwatch 2 οπότε κοιτάω μάλλον κάτι σε Mp3 αλλα με τις προδιαγραφές που θα ήθελα για να μην είναι ενοχλητικό την ώρα που τρέχω

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000