Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Το φόρουμ του Στίβου
 Πρόκριση στα κρυφά για Χαλκιά

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
stibens Δημοσιευτηκε - 28/07/2008 : 12:24:57
Δεν έχω καμία συμπάθεια αλλά αυτό που έγινε είναι απαράδεκτο κατά την γνώμη μου.

Κλείνοντας τα αυτιά στο αίτημα της Χριστίνας Χαντζή για αγώνα μπαράζ και αδικώντας τόσο την ίδια, όσο και τη Φανή Χαλκιά, ο ΣΕΓΑΣ αποφάσισε να δώσει το «εισιτήριο» για Πεκίνο, για το αγώνισμα των 400μ. με εμπόδια, στην τελευταία.
Η ομοσπονδία του στίβου αγνοώντας τη Χαντζή, αλλά και τους όρους πρόκρισης που ο ίδιος είχε θέσει, υπέβαλε σε τεστ, εν κρυπτώ (!),το Σάββατο το βράδυ, τη χρυσή Ολυμπιονίκη της Αθήνας.

Η Χαλκιά έτρεξε 300μ. με εμπόδια και 300μ., έδειξε ότι είναι σε καλή κατάσταση και έτσι αδικείται τόσο αυτή, όσο και η Χαντζή από την ανεπίτρεπτη πρακτική του ΣΕΓΑΣ, που δείχνει κατώτερος των περιστάσεων. Η αρχαιότερη αθλητική ομοσπονδία της χώρας κατάφερε να γελοιοποιήσει τόσο τη χρυσή Ολυμπιονίκη της Αθήνας, όσο και τη Χαντζή που έχει φέτος την καλύτερη επίδοση στο αγώνισμα.

«Η ΕΠΥΑ ανακοινώνει ότι σε υλοποίηση προηγούμενης απόφασής της, χθες 26/7/08 η Ολυμπιονίκης Φανή Χαλκιά, υποβλήθηκε σε test, παρουσία εξουσιοδοτημένων τεχνικών της ΕΠΥΑ.
Η χρονομέτρηση έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή φυσική και τεχνική κατάσταση.
Μετά από αυτό η ΕΠΥΑ οριστικοποιεί την συμμετοχή της αθλήτριας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου», αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση του ΣΕΓΑΣ, που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα την Κυριακή (27/7) το βράδυ.

H Χαλκιά έχει τρέξει φέτος, 57.94 και η Χαντζή 56.66. Το χαμηλό όριο, το οποίο έπρεπε να επιβεβαιώσουν φέτος είναι 56.50.


http://sports.e-go.gr

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Speedy Posted - 30/07/2008 : 12:09:31
quote:
Originally posted by dpkouk

ισως να ναι χαζη η ερωτηση, αλλα η περιπτωση να στελναμε και τις 2 δεν επαιζε; ουτε στοιχηματικα;

Οχι, να στέλναμε και τισ 2 δεν έπαιζε. Και οι δύο είχαν το χαμηλο όριο οπότε μόνο μια θα μπορούσε να πάει. Για να πάνε και οι 2 θα έπρεπε και οι 2 να είχαν πιάσει το υψηλό όριο.

Περισσότερες διευκρινησεις εδω:
http://www.trackandfield.gr/?id=124

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
dpkouk Posted - 29/07/2008 : 20:44:46
ισως να ναι χαζη η ερωτηση, αλλα η περιπτωση να στελναμε και τις 2 δεν επαιζε; ουτε στοιχηματικα;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Dimosthenis Posted - 29/07/2008 : 16:15:18
Πάντως βρε παιδιά, δεν είναι κρίμα "κακές διαχειρήσεις κρίσεων" να υποβιβάζουν μια ολυμπιονίκη και να δίνουν λαβή για τέτοια σενάρια ως προς το τί θα κάνει στους αγώνες; (Για να μην το παίζω καλός κι εγώ πιστεύω σε αυτά)
Rigelian Posted - 29/07/2008 : 15:54:29
quote:
Originally posted by dimmyc

quote:
Originally posted by Rigelian

Βυζαντινισμοί και ίντριγκες αμαυρώνουν εικόνες και χαρακτήρες λίγο πριν τους ΟΑ. Κρίμα...

ΥΓ: Πάντως δεν είναι και καλύτερα τα πράγματα στη Ρουμανία, γενικά.


Το ότι θα συμφωνούσα με όλα όσα εγραψες, δεν το περίμενα

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης



Ε, δεν μπορούμε να διαφωνούμε σε όλα!

Πάντως, όταν υπάρχουν κριτήρια πρόκρισης και περιορισμένες θέσεις, είναι σωστό η "δικαίωση" να κρίνεται εκ του αποτελέσματος; Δεν έχω συγκεκριμένη άποψη, τον προβληματισμό μου εκφράζω.
dimmyc Posted - 29/07/2008 : 15:21:55
Αν μπει τελικό η Χαλκιά τότε δικαιώνεται ο Σεβαστής για την επιλογή του, αν εγκαταλείψει στον προκριματικό?

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης
MIMIKOS Posted - 29/07/2008 : 13:55:59

ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗΝ ΕΤ3 Ο ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΤΣΙΦΤΣΟΓΛΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ. ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΒΓΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 55 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΣΤΑ 400 ΕΜΠΟΔΙΑ.Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΛΕΤΟΓΛΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ.ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΕΠΥΑ) ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΧΑΤΖΗ ΓΙΑ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΡΑΖ. ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΖΩ 1 ΠΡΟΣ 1 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΟΤΙ Η ΧΑΛΚΙΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΚΟ.
dimis7 Posted - 29/07/2008 : 13:11:58
Στην Ελλαδάρα μένουμε και όλα γίνονται! Μήπως αυτό είναι το μόνο πράγμα που μας προκάλεσε εντύπωση;;;;;

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
apostolis Posted - 29/07/2008 : 12:39:06
Ε! αυτό να μην δίνει 1:25 τουλάχιστον;
stibens Posted - 29/07/2008 : 12:29:37
Θα γίνω πιο συγκεκριμένος,ο μυικός τραυματισμός που αναφέρει ο Αποστόλης θα συμβεί μετά το έβδομο εμπόδιο.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
apostolis Posted - 29/07/2008 : 09:20:50
Μόνο; ως και το είδος του τραυματισμού προβλέπω....
Αλλά μάλλον έχεις δίκιο γιατί οι (ξένοι) μπουκ είναι "ψαγμένοι"
Όχι,όχι, δεν είμαι κακός (λέμε τώρα!!!!)
Rigelian Posted - 29/07/2008 : 09:06:47
1:10 ?
apostolis Posted - 29/07/2008 : 08:59:23
Χωρίς να θέλω να γίνω κακός (λέμε τώρα!!!!), θα ρισκάρω μια πρόβλεψη:
1ος προκριματικός γύρος. Η Χαλκιά ξεκινάει δυνατά (με τα γνωστά: πάει πολύ καλά η ολυμπιονίκης μας κλπ)……, αλλά κάπου εκεί στα 150μ. στα 200μ. άντε στα 250μ. θα εγκαταλείψει από μυϊκό τραυματισμό.
(Αλήθεια αν παίξω το «σενάριο» στο στοίχημα τι απόδοση θα έχει…)
Speedy Posted - 28/07/2008 : 22:36:53
Συγκεντρωτικά γεγονοτα και οι σχετικές ανακοινώσεις:

http://www.trackandfield.gr/?id=496

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
dimmyc Posted - 28/07/2008 : 18:52:56
Στο site του ΣΕΓΑΣ μόλις βγήκε η απάντηση του Σεβαστή επί του θέματος.

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης
dimmyc Posted - 28/07/2008 : 16:51:08
quote:
Originally posted by Rigelian

Βυζαντινισμοί και ίντριγκες αμαυρώνουν εικόνες και χαρακτήρες λίγο πριν τους ΟΑ. Κρίμα...

ΥΓ: Πάντως δεν είναι και καλύτερα τα πράγματα στη Ρουμανία, γενικά.


Το ότι θα συμφωνούσα με όλα όσα εγραψες, δεν το περίμενα

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000