Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 H θέση των ερασιτέχνων δρομέων στα δημοτικά στάδια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/02/2014 :  15:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχω στο γήπεδο Χαλανδρίου.
Σε γενικές γραμμές ευγνωμονώ την τύχη μου που έχω ένα καλό 'δρομικό στέκι' δίπλα στο σπίτι μου, όμως επειδή εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, ή έτσι με μάθαιναν όταν σπούδαζα, θα ήθελα να παραθέσω ορισμένα κακώς κείμενα.
Κάθε Σ/Κ όποτε έχουν αγώνα οι ακαδημίες των τοπικών κρίνεται σκόπιμο [δεν ξέρω από ποιόν ή ποιούς] να κλειδώνουν το ταρτάν και να αναγκάζουν όλους όσους θέλουν να τρέξουν εντός του γηπέδου εκείνη τη μέρα να τρέχουν στα τσιμέντα.
Για τους αγώνες του τοπικού ανδρών / γυναικών, όπου θεατές πληρώνουν εισητήριο, μπορεί να φύγει μπαλιά και να με αφήσει σέκο κλπ, πάω πάσο... καλά κάνουν και κλείνουν το ταρτάν.
Αλλά όταν μιλάμε και για αγώνες πιτσιρικαρίας που πάνε μόνο γονείς και κηδεμόνες χωρίς εισητήριο και χωρίς να υπάρχει ζήτημα ενδεχόμενου τραυματισμού εκατέρωθεν, τότε θεωρώ ότι είναι υπερβολικό να αποκλείουν αθλούμενους από χώρους άθλησης.


Άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε είναι οι περιπατητές στο ταρτάν τα απογεύματα των καθημερινών. Μαζεύονται τέσσερις / πέντε μαζί και αποκλείουν τους δύο με τρεις εξωτερικούς διαδρόμους...
Είτε πρέπει οι δρομεις να προπονούμαστε στους τρεις εσωτερικούς, είτε πρέπει να σκουντιόμαστε και να τσακωνόμαστε.

Όσοι άλλοι τρέχετε στο Χαλανδρίου, σίγουρα με αντιλαμβάνεστε...
Φαντάζομαι ότι, και σε άλλα γήπεδα ανά τη χώρα θα πρέπει να υπάρχουν τα ίδια περίπου προβλήματα σε μικρότερο ή σε μεγαλύτερο βαθμο.

Εφόσον το ταρτάν έχει γίνει για να τρέχουν αθλητές & αθλούμενοι και όχι για να περιπατούν τα ένδοξα γηρατειά [που καλά κάνουν και περπατάνε, άριστα μάλιστα, αλλά το ταρτάν ίσως να μην είναι ο χωρος για αυτό], ούτε για 'ουδέτερη ζώνη' αγώνων τοπικών πρωταθλημάτων, θεωρείτε ότι υπάρχει τρόπος αντίδρασης των δρομέων ώστε να μπορούν να χρησιμοποιούν τα γήπεδα για τη δουλειά που τα προόριζαν αυτοί που τα έχτισαν;

Αναφέρω το Χαλανδρίου επειδή εκεί τρέχω και από εκεί έχω προσωπική εικόνα.
Ας παραθέσουμε όλοι μας τις εμπειρίες μας από τα γήπεδα που τρέχουμε και ας δούμε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εδραιώσουμε κάποια στοιχειώδη έμπρακτα δικαιώματα στα γήπεδα που τρέχουμε...


gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  15:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς 1 τρόπος υπάρχει. Μακρυά από τα γήπεδα!!!!!!
Εδώ πάνω αφήνουν και τα εμπόδια στο ταρτάν και φεύγουν!! Ποιος θα τα μαζέψει; Η Μαλάμω μάλλον!!!!!!!
Ευτυχώς μένω επαρχία και τα προβλήματα λύθηκαν με τρέξιμο στους δρόμους. Στην Αθήνα όταν έμενα έτρεχα επίσης στους δρόμους (πέριξ ΟΑΚΑ όταν χτιζόταν και πέριξ Μολ, επίσης όταν χτιζόταν).


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  15:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μάλλον θα έχεις αγανακτήσει εντός γηπέδων, αλλά όμως το να βγει κανείς υποχρεωτικά εκτός γηπέδου δεν αποτελεί φυγή κατά κάποιο τρόπο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  19:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
............................ΤΣΟΥΓΚΡΙΑΝΑ

Γύρω στις 7 και κάτι
να εισβάλουνε με φούρια
προς τους έξω διαδρόμους
του Σταδίου τα γαϊδούρια

Με το στυλ του Σβαρντζενέγκερ
και με ύφος αιμοβόρο
ότι τρέχουμε μας ''λένε''
στον δικό τους πλέον χώρο

Σχηματίζουν τσουγκριάνα
με τετράδες ως εξάδες
και κοιτάνε να φορτώσουν
τους δρομείς όλο μπελάδες

...............................14-2-2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  19:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  19:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τους περιπατητές δεν υπάρχει άλλη λύση, τσακώνεσαι!

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 15/02/2014 21:02:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  20:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έφυγα από το στάδιο μια για πάντα.
Δεν μπορώ τα ωράρια,τους περιπατητές που πιάνουν όλους τους διαδρόμους,συχνά πυκνά σε πολυμελείς παρέες,το φύλακα που στις 9 και κατι κλείνει τους προβολείς,τις υστερικές προπονήτριες,τους δρομείς που αν και κινούμενοι νωχελικά αρνουνται να εγκαταλείψουν τους πρώτους δύο διαδρόμους και αυτούς που κινούνται με άποψη αντίστροφα στη φορά των υπολοίπων.Οι τελευταίοι ήταν το κερασάκι στην τούρτα,στις διαλειμματικές έπαιζες κορώνα γράμμα τη σωματική σου ακεραιότητα.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  20:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...δυστυχως και στο Ζηρινειο Κηφισιας ιδια κατασταση, ακριβως οπως την περιγραφει ο Νικος πιο πανω!Αναγκαστικα συμβιβαζεσαι και προσαρμοζεσαι, αφου αφ'ενος μεν δεν μπορεις να τσακωνεσαι επι καθημερινης βασεως με τους ιδιους ως επι το πλειστον ανθρωπους, αφετερου δε διαλειμματικες δεν μπορεις να εκτελεσεις αποτελεσματικα παρα μονο σε στιβο.Επιπροσθετα στο Ζηρινειο το ταρταν εχει φθαρει σε μεγαλο βαθμο, με αποτελεσμα να ειναι πολυ σκληρο και να εγκυμονει κινδυνους τραυματισμου για τους αθλουμενους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2014 :  23:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Έφυγα από το στάδιο μια για πάντα.
Δεν μπορώ τα ωράρια,τους περιπατητές που πιάνουν όλους τους διαδρόμους,συχνά πυκνά σε πολυμελείς παρέες,το φύλακα που στις 9 και κατι κλείνει τους προβολείς,τις υστερικές προπονήτριες,τους δρομείς που αν και κινούμενοι νωχελικά αρνουνται να εγκαταλείψουν τους πρώτους δύο διαδρόμους και αυτούς που κινούνται με άποψη αντίστροφα στη φορά των υπολοίπων.Οι τελευταίοι ήταν το κερασάκι στην τούρτα,στις διαλειμματικές έπαιζες κορώνα γράμμα τη σωματική σου ακεραιότητα.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

κατα καιρους εχει χρειαστει να παω αντιθετα απο την φορα αφου το να γραφω 40-80 γυρους αριστεροστροφα ειναι πολυ επιπονο. συνηθως στα λονγκς ανα 10-15 γυρους αλλαζω κατευθυνση. παντα ομως εχω την γνωση οτι επειδη κινουμαι αντιθετα οφειλω να παραχωρω διαδρομο οποτε ερχεται απο την κυριως μερια δρομεας (ακομα και περιπατητης). επισης εχω και το νου μου να μην ειμαι σε διαδρομο που να επιρρεαζει οσους κανουν διαλλεματικες.πιστευω παντως πως με ευγενεια και σαφη εξηγηση των κανονων σωστης συνηπαρξης δρομεων - περιπατητων , βρισκεται λυση. και στο στιβο δεν υπαρχουν εντοποιοτητες και αρχαιοτητες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2014 :  11:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο Ζηρίνειο έχω δυσανασχετήσει ακόμη και με αθλητές (παιδιά γυμνασίου ή και λυκείου) που κατά τη διάρκεια της επιστροφής τους για την επανάληψη της προσπάθειάς τους καταλαμβάνουν 2 και 3 διαδρόμους, ενώ μπορούν να χρησιμοποιήσουν μόνο έναν, χωρίς καν να τους πάει το μυαλό ότι μπορεί να ενοχλούν διερχόμενους δρομείς. Τα ίδια παιδιά στρώνουν τα στρώματα γυμναστικής σε μια άκρη του γηπέδου που καταλαμβάνουν όμως τμήμα από τους δύο εξωτερικούς διαδρόμους, ενώ υπάρχουν σημεία στα οποία δεν ενοχλούν κανένα. Τα παιδιά δεν θέλω να τα αδικήσω γιατί μπορεί να μην το έχουν σκεφθεί οι προπονητές τους όμως δεν μπορούν να τα διδάξουν να σέβονται τους συναθλητές τους;

Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lathranagnostis
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2014 :  18:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ απόλυτα με τον Medeon. Έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα στο στάδιο της Ν. Σμύρνης όπου παιδιά (αθλητές) 14-17 ετών έτρεχαν με αντίστροφη φορά και στους τρεις εξωτερικούς διαδρόμους χωρίς να κάνουν στην άκρη για αυτούς που ακολουθούσαν τη σωστή φορά. Και ταυτόχρονα είχαν απλώσει και την "προίκα" τους σε κάποιο κομμάτι των 2 εξωτερικών διαδρομών. Και όταν μετακινήθηκα στην τρίτη διαδρομή γιατί οι νεαροί επέμεναν επιδεικτικά στην τακτική τους ο προπονητής τους μου έκανε παρατήρηση. Για την ιστορία να σημειώσω ότι πληρώνω μηνιαία συνδρομή για να χρησιμοποιώ το στάδιο. Όταν λοιπόν άνθρωποι του αθλητισμού δίνουν αυτό το παράδειγμα πως να κατηγορήσεις τους "περιπατητές";
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2014 :  18:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...medeon απολυτα σωστη η παρατηρηση σου!Το ολο θεμα βασικα εχει να κανει με τη παιδεια του καθενος μας...δηλαδη τον σεβασμο που πρεπει να επιδεικνυει καποιος στον συναθλητη του ...και δυστυχως αυτο πρεπει να διδασκεται απο τους δασκαλους, στη συγκεκριμενη περιπτωση απο τους προπονητες, σε μικρη ηλικια!Αυτα ειναι αυτονοητα θα μου πειτε...αλλα δυστυχως στην χωρα μας ο κοινος νους ειναι ειδος εν ανεπαρκεια...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2014 :  19:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το παράδοξο είναι ότι αν τύχει να τρέχω εκτός γηπέδου πολλές φορές που έχει τύχει να διασταυρωθώ με περαστικούς, αυτοί με περιμένουν ή να κάνουν άκρη για να περάσω τρέχοντας και μάλιστα με χαμόγελο...
οπότε, θεωρώ ότι οι περιπατητές εντός σταδίων είναι εν γνώση της παράβασης (μ@λ@κί@ς] τους και πουλάνε τσαμπουκά - και αυτό είναι που με βιδώνει ορισμένες φορές...
όσο για δρομείς που τρέχουν στον εσωτερικό αργότερα από εμένα, αυτούς τους έχω διακρίνει σε δύο κατηγορίες:
- σε εκείνους που κάνουν δουλειά τους, οπότε αφενώς η κατανόηση πρέπει να είναι αμοιβαία ακόμα και αν πάνε με αργότερο pace. Άλλωστε περιμένω να με σεβαστούν και εμένα οι ταχύτεροι μου εφόσον κάνω κομμάτι συγκεκριμένης προπόνησης. Επιπλέον, όσοι μπαίνουμε στον εσωτερικό για να κάνουμε κομμάτι, είμαστε εν γνώση ότι υπάρχουν και άλλοι γύρω μας, οπότε έχουμε το νου μας
- σε εκεινους που απλά τρέχουν στον εσωτερικό χωρίς λόγο, οι οποίοι, όπως και οι περιπατητές, ενοχλούν...

Στο Χαλανδρίου πάντως, φαίνεται να έχει γίνει σε γενικές γραμμές αντιληπτό ότι ο εσωτερικός [και ίσως οι τρεις εσωτερικοί] προορίζεται για τρέξιμο, και μάλιστα σε περιπτώσεις γρήγορο. Αυτό έχει 'κατακτηθεί' με πολλά καντήλια και σκουντήγματα.
Μένει να γίνει αντιληπτό ότι ΚΑΙ ο εξωτερικός προορίζεται για τρέξιμο...



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2014 :  00:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ιδανικό μοιάζει το θέμα οπότε θα πωε δώ την εμπειρία μου από την πρώτη μου επίσκεψη στο παμπελοποννησιακό. Καταρχάς έκανα ποδαρόδρομο για να πληρώσω τη συνδρομή για τον τρέχοντα μήνα, γιατί προφανώς στα γραφεία δουλεύουν γύρω στους 7 υπαλληλους που όμως είναι μόνο για πληροφορίες. Δεν πειράζει αυτό το αφήνω σαν γραφειοκρατικό. Έχω την απόδειξη πληρωμής στην τσέπη και ψάχνω να δω από που μπαίνω στο στάδιο γιατί καθοδήγηση μηδέν. Έτυχε να δω κάτι μαμάδες με τα παιδιά τους να κυκλοφορούν μέσα από τις σιδεριές και αφού τις παρατήρησα για λίγο είδα από που βγήκαν και κατάφερα να μπω. Εικόνα πρώτη, κανένας έλεγχος στην είσοδο, όποιος θέλει μπαινοβγαίνει, οι φύλακες ήταν στο βάθος του διαδρόμου πίσω από έναν τοίχο και έπιναν καφέ, φαινόταν η μια αρβύλα. :P
Εικόνα δεύτερη εντός του αγωνιστικού χώρου, σκουπίδια σε ενοχλητικό βαθμό, τσίχλες κολλημένες κάτω, σακούλες, χαρτιά, μπουκάλια και ένα ταρτάν που έμοιαζε με παλιά άσφαλτο που έχουν φύγει πετραδάκια με αποτέλεσμα να είναι σκληρό και κατά τόπους αιχμηρό, είχα την εντύπωση πως θα είναι το βαμβάκι που ήξερα από τους σχολικούς αγώνες. Δεν πειράζει σκέφτηκα τουλάχιστον μακροσκοπικά μου ανεβάζει την ψυχολογία και θα μπορέσω να δω στυλ τρτεξίματος και από πιο έμπειρους. Ρωτάω μια γυμνάστρια που ήταν εκεί αν ο εσωτερικός είναι 400αρης για να μπορέσω να μετρήσω σωσστά την προπόνηση μου και μου λέει ναι αλλά θα τρέξεις στον εξωτερικό που είναι για το ζέσταμα.
Κάνω το ζέσταμα μου με τα απαραίτητα ζιγκ ζαγκ γιατί τα πιτσιρίκια αλλά και ορισμένοι μαντράχαλοι, προφανώς από σύλλογο, αποφάσισαν ότι για να ξεκουραστούν πρέπει να ξαπλώσουν στους εξωτερικούς διαδρόμους. και κάποιοι που έσερναν βάρη ή έκαναν ζέσταμα, τονίζω από σύλλογο, είχαν πιάσεις τους ενδιάμεσους κινούμενοι αντίθετα και οι υπόλοιποι του συλλόγου στους εσωτερικούς.

Αποφασίζω να μπω στον εσωτερικό, μετά και τον δεύτερο γύρο και αφού με είχανε κράξει αρκετές φορές βαρέθηκα και βγήκα πάλι έξω. Τελειώνοντας ήρθανε κάτι γνωστοί μου και πάνω στην κουβέντα τους ρώτησα για την συνδρομή και μου είπανε ότι τόσοσ αυτοί όσο και πολλοί άλλοι προπονούνται καθημερινά στο στάδιο χωρίς να έχουν πληρώσει κάποια συφνρομή. Οπότε εδώ αρχίζω και νιώθω ο λακαμάς της υπόθεσης γιατί και πλήρωσα, και αυτό που περίμενα δεν βρήκα. Θα συνεχίσω βέβαια να πηγαίνω γιατί οι δρόμοι είναι επικίνδυνοι όταν σε κάθε γωνία πετάγεται και από ένας τρελός οδηγός.

Για να απαντήσω και στην αρχική ερώτηση που τέθηκε θεωρώ πως από τη στιγμή που πληρώνει κάποιος και δεν παραβαίνει κάποιον κανόνα, περιπατητής, πρέπει να έχει πλήρη δικαιώματα του χώρου με τους συλλόγους, διαφορετικά να γίνει δωρεάν η είσοδος. Αν και σοβαρά σκέφτομαι να μην ξαναπληρώσω αφού όπως φαίνεται μάλλον μόνο εγώ θα πληρώνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2014 :  23:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επανέρχομαι. Ρώτησα σήμερα και μου είπαν ότι δεν ισχύει καμία συνδρομή και πως πρώτη φορά ακούνε για πρόγραμμα, Αθλητισμός Για Όλους. Η είσοδος είναι ελεύθερη. Τώρα τι Μ@@@ιες μου είπαν εμένα δεν βλέπω να μαθαίνω ποτέ. Πάντως είναι από τις φορές που δεν θα πω χαλάλι το ταλιρο και θα προσπαθήσω να το πάρω πίσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2014 :  10:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν καταρχάς συμφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες για τα περί περιπατητών κλπ. Χάλι μεγάλο και αρκετά επικίνδυνο μάλιστα.

Εγω θα πω αυτό που είδα στο στάδιο των Αμπελοκήπων στη Θεσσαλόνικη και τους παραδέχτηκα!

1. Τα πιτσιρικάκια (πολύ μου αρέσουν να τα βλέπω όπως και τις γυμνάστριές τους :) ).
Η σε χώρο στις άκρες του σταδιού,ή μέσα σε ένα μικρό κλειστό ή πάνω στο χορτάρι. Για να περάσουν απο οπουδήποτε μόνο όλα μαζί και μεκάποια γυμνάστρια. Όχι όπου να ναι το καθένα σαν τις μέλισσες και να έχεις το άγχος μην πάρεις κανα μπουμπούδι παραμάζωμα πάνω στο τέμπο. - Γονείς..... Τον λοπού! Εξω απ το γήπεδο και καφεδάκι στην αναμονή

2. Περιπατητές και πολύ αργοί δρομείς. Οι δύο ακριανές λωρίδες χωρισμένες με σκοινί και για πάρτη τους.


3. ΣΚάμα. Ακριβώς επειδή υπάρχει το σκοινί αυτοί που είναι στα πλάγια στο σκάμα υποχρεωτικά δεν επηρεάζουν τους δρομείς

4. Δρομείς. Αυτοί ξέρουν να μποιραστούν λίγο πολύ τον υπόλοιπο στίβο. Το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι πήγαιναν όλοι αριστερόστροφα δεν ξέρω αν έτυχε.

5.6.7.8.9.10 --- ΥΠΗΡΧΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΜΜΟΡΦΏΝΕΙ (και δεν έπινε καφέ βλέποντας τηλεόραση)

Αυτά πέρσι.Μακάρι να το έχουν κρατήσει και να το τηρούν και εκεί ακόμα! Πάντως μου μου άρεσε πολύ σαν θέαμα.

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται όμως να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000