Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Φειδιππίδειος Δρόμος-5/9/2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 11

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2014 :  22:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για το αν θα υπάρχει on-line ενημέρωση για τα περάσματα των αθλητών όπως και στο Σπάρταθλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2014 :  22:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien

...///επειδη απο αυριο,δεν θα εχω Ιντερνετ...//


Αγαπητοι φιλοι καλημερακαι Καλο Μηνα !!

Στις 23 Αυγουστου κλεισαμε 5 ετη …Δρομικής Ικανοτητας,(οπως εχω ξαναγραψει πριν μερικες ημερες) !!!

Με Επιτυχιες κ Εκπλήξεις, Απιστευτες κυριολεκτικa κ Εμπειριες Πρωτόγνωρες !!
Για τον λογο αυτό , σκεφτηκα να κανω ένα…Δρομικο Δωρο στον εαυτο μου (Στρατηγος ειμαι αλλωστε,εγω αποφασιζω !! χα χα !!) ,πιστευοντας ότι το δικαιουται !!!!
Μονο που…για να το ΄΄ξετυλιξω ΄΄και να το χαρώ στον Υψιστο Βαθμο αυτό το δωρο, απαιτειται και η δικη σας,η Απεριγραπτη και Ιδιαιτερως Σημαντικη Βοηθεια !!
Ο χωρος που θα γινει αυτό το ΄΄ξετυλιγμα ΄΄ οριζεται ο Ηλεκτρικος Σταθμος ''ΘΗΣΕΙΟ'' (εκει στην Αθηνα σας !) .
Θα σας περιμενω λοιπον εκει(αν δεν εχετε κατι πιο ουσιαστικοτερο να κανετε εκεινη την ωρα!!) την Παρασκευη 5 Σεπτεμβριου, (ελατε εσεις κατά τις 4:30) να πουμε λιγα λόγια,Ευχες Ενδυναμωσης,Εμψυχωσης και Θαρρους !!!

Το Δωρο δεν είναι τιποτα άλλο παρα η Συμμετοχη Μας στον Κορυφαιο Αγωνα Ολων,στον Φειδιππιδειο Δρομο ,μηκους 245 χιλιομετρων ,με τερματισμο στην Σπαρτη , στο Αγαλμα του Λεωνιδα !!!
Το Χρονικο Οριο-Οπως γνωριζετε- είναι 40 ωρες !!!

Εχω ένα meeting με τον Στρατηγο Λεωνιδα , εκει στην Σπαρτη-και ελπιζω(και ευχομαι) να ειμαι στην ωρα μου !!

Στις 5 το απογευμα είναι η Εκκινηση !!!

Σας ευχαριστω πολύ !!!!

Παναγιωτης.


Καλη Επιτυχια στους Συμμετεχοντες !!




Σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας κτα καλά σας λόγια!

Αυτό που ξέχασα να σας γράψω είναι ότι... Είτε φτάσουμε στο Τέρμα, είτε οχι,θα ααναρτήσω Περιγραφή!!!!

Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  09:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis dr

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για το αν θα υπάρχει on-line ενημέρωση για τα περάσματα των αθλητών όπως και στο Σπάρταθλο.




Όχι Βασίλη,δεν υπαρχει(τουλάχιστον για φέτος) αυτή η δυνατότητα!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  13:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία σε όλους. Θα προσπαθήσω να πάω στην εκκίνηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  14:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή δύναμη σε όσους θα τρέξουν αυτό τον άθλο !

Αν και ποτέ δε κατάλαβα την ανάγκη ύπαρξης ενός δεύτερου Σπάρταθλου έστω με διαφορετικά μικρο-χαρακτηριστικά.
Ποια η ανάγκη, τι αποσκοπεί η 'κατά την άποψη των οργανωτών πάντα, η ακριβής χάραξη της διαδρομής σαν αυτή που είχε
ακολουθήσει ο Φειδιππίδης ? εκ των πραγμάτων ακόμα και αυτή δε θα μπορεί να είναι η ίδια. Και πιο το νόημα ? Με χιτώνες ή γυμνοί τρέχουν στον Φειδιππίδειο Δρόμο ?
Γιατί να υπάρχει διασπορά χρήσιμων πόρων, ανθρώπων εθελοντών σε δυο αγώνες ? Γιατί δε μπορούν επιτέλους οι Έλληνες
να δυναμώσουν κάτι δυνατό ακόμα περισσότερο ?
(τελικά δεν είδα 200+ συμμετοχές που ακούστηκε παλαιότερα)
Δεν αναζητώ κάποια απάντηση απο τα παραπάνω, τις σκέψεις μου καταγράφω.

Εύχομαι επιτυχία στη διοργάνωση και κυρίως καλή δύναμη σε όσους τρέξουν και βοηθήσουν οι αθλητές, να κάνουν την υπέρβαση που τόσο ονειρεύονται.


You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  14:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αδερφέ η ανάγκη του εν λόγω αγώνα,φανηκε από το πόσοι Έλληνες ακόμα χώραγαν να τρέξουν στο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟ,πράγμα που ο εν λόγω αγώνας αδυνατούσε να κάνει για τους δικούς του λόγους.
Οι 70 και πλέον Έλληνες που δήλωσαν μέρος,από μόνο του σημαίνει ότι ο αγώνας είναι πετυχημένος ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟΣ ώστε να πραγματοποιηθεί!

Το ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ καλώς ή κακώς έχει πλαφόν Ελληνικών συμμετοχών-δικαίωμά του.
Αυτό βέβαια δεν αναιρεί,ότι πρόκειται για έναν πολυ΄σπουδαίο αγώνα-κατ'εμε΄το Ιερό Δισκοπότηρο των αγώνων δρόμου όχι μόνο στην Ελλάδα,αλλά και στον κόσμο,που πρεσβεύει επάξια την χώρα μας στο εξωτερικό και αποτελεί τουριστικό πόλο έλξης.

Πλέον όμως,με τον Φειδιππίδειο Δρόμο,αναπληρώνεται επάξια από τους δρομικούς Συλλόγους, το κενό που υπήρχε ως προς τις Ελληνικές συμμετοχές.

Τέλος όσον αφορά τις 200 και πλεόν συμμετοχές,εδώ είμαστε!Ο καιρός φέρνει τα λάχανα,φέρνει και τα παραπούλια!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  15:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostasC

Καλή δύναμη σε όσους θα τρέξουν αυτό τον άθλο !

Αν και ποτέ δε κατάλαβα την ανάγκη ύπαρξης ενός δεύτερου Σπάρταθλου έστω με διαφορετικά μικρο-χαρακτηριστικά.
Ποια η ανάγκη, τι αποσκοπεί η 'κατά την άποψη των οργανωτών πάντα, η ακριβής χάραξη της διαδρομής σαν αυτή που είχε
ακολουθήσει ο Φειδιππίδης ? εκ των πραγμάτων ακόμα και αυτή δε θα μπορεί να είναι η ίδια. Και πιο το νόημα ? Με χιτώνες ή γυμνοί τρέχουν στον Φειδιππίδειο Δρόμο ?
Γιατί να υπάρχει διασπορά χρήσιμων πόρων, ανθρώπων εθελοντών σε δυο αγώνες ? Γιατί δε μπορούν επιτέλους οι Έλληνες
να δυναμώσουν κάτι δυνατό ακόμα περισσότερο ?
(τελικά δεν είδα 200+ συμμετοχές που ακούστηκε παλαιότερα)
Δεν αναζητώ κάποια απάντηση απο τα παραπάνω, τις σκέψεις μου καταγράφω.

Εύχομαι επιτυχία στη διοργάνωση και κυρίως καλή δύναμη σε όσους τρέξουν και βοηθήσουν οι αθλητές, να κάνουν την υπέρβαση που τόσο ονειρεύονται.


You better run...run


δεν είναι καθόλου δύσκολο να καταλάβεις την ανάγκη γι αυτόν τον αγώνα.
Ξεκίνα με αυτά που λένε τα δελτία τύπου τους ας πούμε. Μετά σκέψου το πόσο δύσκολο ήταν να συμμετάσχει κάποιος-ακόμα και αν είχε τους χρόνους-στο σπάρταθλο, όταν είχε περιορισμένες συμμετοχές. Να μιλήσουμε για τα λεφτά; Για το κλειστό λόμπι; Σαν δρομείς πιστεύω πως πρέπει να στηρίζουμε κάθε νέο αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  17:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όσους τρέξουν, σε όσους οργάνωσαν και σε όσους θα συμμετάσχουν εθελοντικά στο Φειδιππίδειο δρόμο.
Δεν εχει σημασία αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τη διοργάνωση, τα κίνητρα της κλπ και οι όποιες συγκρίσεις με το Σπάρταθλο είναι άστοχες. Τα μόνα κοινά σημεία είναι τα σημεία εκκίνησης και τερματισμού.
Στο Σπάρταθλο συμμετέχει η ελιτ των αθλητων από όλο τον κόσμο (φετος θα τρέξει και ενας καραγκιόζης τηλεσταρ βέβαια) και ο αγώνας οικονομικά και μόνο είναι εντελώς απρόσιτος στο μέσο δρομέα. Εχει δηλαδή μεν ο αγώνας κόστος αλλά προσωπικά βλέπω μεγάλο κίνητρο κερδοσκοπίας παρά τους δεκαδες χορηγούς. Για να μη μιλήσω για τα περσινά καραγκιοζιλίκια όπου στους αθλητές που είχαν πληρώσει 400 ευρώ συμμετοχή προσφερόταν ζεστό νερό με τη διοργάνωση να διαρρέει απίστευτες ιατρικά έωλες μπαρούφες (ότι θα πέσει ο μεταβολισμός με το κρύο νερό, οτι θα παγωσουν τα πνευμόνια διαβασα κλπ) αντί να βγει να παραδεχτεί τα λάθη της.
Στο Φειδιππίδειο Δρόμο αντίθετα, το αντίτιμο ειναι ίσο με τα αντίτιμα μεγάλων μαραθωνίων του εξωτερικού, όντας ο Φειδιππίδειος Δρόμος 6πλάσιος σε απόσταση. Οικονομικά δηλαδή η διοργάνωση θα βάλει και από την τσέπη της, πράγμα που εμένα μου δείχνει ότι αν μη τι άλλο σέβεται το δρομέα. Στο Φειδιππίδειο Δρόμο να είμαι ειλικρινείς είδα πολλές συμμετοχές (πιο πολλές από ότι περίμενα).
Αγωνιστικά, με ποσοστό εγκατάλειψης στο Σπάρταθλο 60% όπου τρέχει η παγκόσμια ελιτ, πιστεύω ότι στο Φειδιππίδειο Δρόμο το ποσοστό εγκατάλειψης θα αγγίξει το 80%. Αυτό βέβαια δεν εχει ιδιαιτερη σημασια. Το σημαντικό είναι ότι δίνεται ευκαιρία σε πολλούς καλούς δρομείς να τρέξουν και να το ευχαριστηθούν. Βέβαια, εχω ξαναγράψει την άποψη μου ότι μετά τα 100χλμ σταματάμε να μιλάμε για απόλαυση μεγαλύτερο από το ρίσκο για την υγεία του δρομέα.
Για το λόγο αυτό ευχομαι να τερματίσουν όλοι όσοι μπορούν υγιείς και όσοι δουν και δεν τα καταφέρνουν να σταματήσουν προτού βιώσουμε δυσάρεστες στιγμές και στιγματιστεί αρνητικά ο αγώνας από την πρώτη χρονιά. Μην ξεχνάτε ότι πέρυσι ο πρωτος τις πρωτες 20ωρες στο Σπάρταθλο εγκατέλειψε στο 200ο χλμ.

Παναγιώτη γερά!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  20:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλους.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2014 :  20:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλο τερματισμό κ κουράγιο σε όλους! Δωσε πόνο Στρατηγε!!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  10:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας.
Ιδού και το μετάλλιο του αγώνα.Αλλά δεν θα δοθεί μόνο αυτό στους τερματίσαντες.
Θα δοθεί και ένα άλλο έπαθλο-έκπληξη προς το παρόν!



ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  19:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά συγχαρητήρια σε όσους θα σταθούν στη γραμμή εκκίνησης θα ήθελα πάρα πολύ να είμαι εκεί, αλλά έχω αγώνα στην καλαμάτα και θα φύγω άυριο το πρωί. Θα ήθελα να ρωτήσω ο Φειδιπίδιος άθλος που έχει και την επιστροφή στην Αθήνα γίνεται ακόμη; Καλό τερματισμό στον καλό μου φίλο Παναγιώτη από την όμορφη Κατούνα!!!! και στους υπόλοιπους υπεραθλητες!!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Albert
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  21:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien

...///επειδη απο αυριο,δεν θα εχω Ιντερνετ...//


Αγαπητοι φιλοι καλημερακαι Καλο Μηνα !!

Στις 23 Αυγουστου κλεισαμε 5 ετη …Δρομικής Ικανοτητας,(οπως εχω ξαναγραψει πριν μερικες ημερες) !!!

Με Επιτυχιες κ Εκπλήξεις, Απιστευτες κυριολεκτικa κ Εμπειριες Πρωτόγνωρες !!
Για τον λογο αυτό , σκεφτηκα να κανω ένα…Δρομικο Δωρο στον εαυτο μου (Στρατηγος ειμαι αλλωστε,εγω αποφασιζω !! χα χα !!) ,πιστευοντας ότι το δικαιουται !!!!
Μονο που…για να το ΄΄ξετυλιξω ΄΄και να το χαρώ στον Υψιστο Βαθμο αυτό το δωρο, απαιτειται και η δικη σας,η Απεριγραπτη και Ιδιαιτερως Σημαντικη Βοηθεια !!
Ο χωρος που θα γινει αυτό το ΄΄ξετυλιγμα ΄΄ οριζεται ο Ηλεκτρικος Σταθμος ''ΘΗΣΕΙΟ'' (εκει στην Αθηνα σας !) .
Θα σας περιμενω λοιπον εκει(αν δεν εχετε κατι πιο ουσιαστικοτερο να κανετε εκεινη την ωρα!!) την Παρασκευη 5 Σεπτεμβριου, (ελατε εσεις κατά τις 4:30) να πουμε λιγα λόγια,Ευχες Ενδυναμωσης,Εμψυχωσης και Θαρρους !!!

Το Δωρο δεν είναι τιποτα άλλο παρα η Συμμετοχη Μας στον Κορυφαιο Αγωνα Ολων,στον Φειδιππιδειο Δρομο ,μηκους 245 χιλιομετρων ,με τερματισμο στην Σπαρτη , στο Αγαλμα του Λεωνιδα !!!
Το Χρονικο Οριο-Οπως γνωριζετε- είναι 40 ωρες !!!

Εχω ένα meeting με τον Στρατηγο Λεωνιδα , εκει στην Σπαρτη-και ελπιζω(και ευχομαι) να ειμαι στην ωρα μου !!

Στις 5 το απογευμα είναι η Εκκινηση !!!

Σας ευχαριστω πολύ !!!!

Παναγιωτης.


Καλη Επιτυχια στους Συμμετεχοντες !!



KAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Albert
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  21:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostasC

Καλή δύναμη σε όσους θα τρέξουν αυτό τον άθλο !

Αν και ποτέ δε κατάλαβα την ανάγκη ύπαρξης ενός δεύτερου Σπάρταθλου έστω με διαφορετικά μικρο-χαρακτηριστικά.
Ποια η ανάγκη, τι αποσκοπεί η 'κατά την άποψη των οργανωτών πάντα, η ακριβής χάραξη της διαδρομής σαν αυτή που είχε
ακολουθήσει ο Φειδιππίδης ? εκ των πραγμάτων ακόμα και αυτή δε θα μπορεί να είναι η ίδια. Και πιο το νόημα ? Με χιτώνες ή γυμνοί τρέχουν στον Φειδιππίδειο Δρόμο ?
Γιατί να υπάρχει διασπορά χρήσιμων πόρων, ανθρώπων εθελοντών σε δυο αγώνες ? Γιατί δε μπορούν επιτέλους οι Έλληνες
να δυναμώσουν κάτι δυνατό ακόμα περισσότερο ?
(τελικά δεν είδα 200+ συμμετοχές που ακούστηκε παλαιότερα)
Δεν αναζητώ κάποια απάντηση απο τα παραπάνω, τις σκέψεις μου καταγράφω.

Εύχομαι επιτυχία στη διοργάνωση και κυρίως καλή δύναμη σε όσους τρέξουν και βοηθήσουν οι αθλητές, να κάνουν την υπέρβαση που τόσο ονειρεύονται.


You better run...run



Το SPARTa-ATHens-LONdon έχει πλαφόν συμμετοχής για Έλληνες και ξένους (και δη Ιάπωνες) και δεν μπορεί να απορροφήσει περισσότερους συμμετέχοντες.
Όσον αφορά τον αριθμό των συμμετεχόντων ας είναι λίγοι και καλοί οι συμμετέχοντες.
Μπράβο σε όλους για την υπερ-προσπάθειά τους. Τους θαυμάζω!
Καλή σας επιτυχία στον αγώνα αύριο!!!

ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Albert
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  21:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η λεπτομερής περιγραφή της διαδρομής που έχει αναρτηθεί;

ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 11 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000