Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορά παπουτσιού trail
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 05/05/2014 :  19:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ήθελα γνωμες για αγορά παουτσιού trail

Τα λεμε στο τερματισμο

Lewvwtas
Advanced Forum-Runner

Greece


402 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  20:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,πες μας μερικα στοιχεια πρωτα όπως υψος,κιλα,τυπος πελματος και ποσα χρηματα διαθετεις.

Τω βίω μάχου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  21:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  21:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνήσιο ή μπανάνα; Ακολούθησες τις συμβουλές αναγνώρισης γνησιότητας του Έχεθλου; Η μεγάλη πλάκα θα είναι οι "μπανάνες" salomon να αντέξουν στη Ζήρεια και να τα παίξουν τα γνήσια!!!
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  21:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνήσιο και απο μαγαζί salomon.Οσο για το δεύτερο σκέλος,ούτε για αστείο δεν θέλω να το σκέφτομαι....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  23:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν θέλεις παπούτσι καθαρά για μονοπάτια τότε θα πάς σε la sportiva ή salomon. Αν θέλεις ελαφρύ και γρήγορο παπούτσι το la sportiva c-lite 2 ειναι πάρα πολύ καλό παπούτσι όπως είναι και το λίγο πιο βαρύ salomon speedcross.
Σε λίγο πιο βαρύ παπούτσι τα la sportiva Bushido και ultra raptor είναι άριστα για μαραθώνιους βουνού ή και για παραπάνω.
Πολύ καλά παπούτσια έχει και η dynaft (feline ή pantera)αλλά είναι λίγο δύσκολο να τα βρείς.

www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  08:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα. για πέλμα δεν γνωριζω να σας πω μιας και δεν κανει καποια μετρηση αλλά θα ειμαι στο κανονικο, υψος 1,69, βαρος γυρω στα 80 κιλα, για έδαφος προοριζεται σε στυλ όπως στον ολυμπο. μιας και μενω σε επαρχια σε ποια καταστηματα μπορω να δοκιμασω τα la sportiva και salomon;

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  11:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δες και σε New Balance. πήρα το 810 v3 και το βρήκα πολύ καλό. έχει και καλό cushion και grip.

φίλος που είχε Salomon και La Sportiva, προτίμησε τα δεύτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  11:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα ηθελα να αποφυγω τα new balance μιας και εχω πολυ ασχημες εμπειριες σε trail παπουτσι

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  12:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.





...το συγκεκριμένο παπούτσι δεν έχει Rock Plate στη σόλα του, ενώ η εξώσολα είναι σχετικά μαλακή με μεγάλα "καρφιά" για να προσφέρει καλά κρατήματα σε σαθρό έδαφος και λάσπη. Η μεσόσολα από την άλλη, είναι λεπτή στο μπροστινό μέρος (=10mm).

Τα αναφέρω όλα αυτά για να σου τονίσω ότι στη Ζήρεια θα δοκιμάσεις ΠΟΝΟ, ειδικά στο μπροστινό μέρος του πέλματος, λαμβάνοντας υπόψη το πετρώδες "σκληρό" έδαφος σε πολλά σημεία της διαδρομής και τα απότομα κατηφορικά κομμάτια! Στα κρατήματα πάντως δεν αναμένεται να έχεις κάποιο θέμα...το αντίθετο θα έλεγα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  12:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχω με ΝΒ και Lasportiva. Τα πρώτα είχαν πάντα κάποια ευπάθεια στο πετρώδες έδαφος, παρά το rockstop που διέθεταν. Δεν έχω δοκιμάσει τα πολύ τελευταία της μοντέλα. Από τα Lasportiva κανένα πρόβλημα σε όλα τα εδάφη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  12:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.





...το συγκεκριμένο παπούτσι δεν έχει Rock Plate στη σόλα του, ενώ η εξώσολα είναι σχετικά μαλακή με μεγάλα "καρφιά" για να προσφέρει καλά κρατήματα σε σαθρό έδαφος και λάσπη. Η μεσόσολα από την άλλη, είναι λεπτή στο μπροστινό μέρος (=10mm).

Τα αναφέρω όλα αυτά για να σου τονίσω ότι στη Ζήρεια θα δοκιμάσεις ΠΟΝΟ, ειδικά στο μπροστινό μέρος του πέλματος, λαμβάνοντας υπόψη το πετρώδες "σκληρό" έδαφος σε πολλά σημεία της διαδρομής και τα απότομα κατηφορικά κομμάτια! Στα κρατήματα πάντως δεν αναμένεται να έχεις κάποιο θέμα...το αντίθετο θα έλεγα!

Free your feet...free your senses!




Σε ευχαριστώ Μανώλη για τις πληροφορίες.Θα τις έχω υπόψιν μου

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spectactor
Forum-Runner

Greece
92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  15:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τσέκαρε και τα pearl izumi n2
τα έχω και είμαι πολύ ικανοποιημένος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  20:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aπό τη μικρή εμπειρία που έχω στο βουνό μπορώ να σου πω με σιγουριά πως ένα ζευγάρι παπούτσια δεν θα σε καλύψει ποτέ.
Για αγώνες μέχρι 50 χλμ θα αποφασίσεις με βάση το τερέν,δηλαδή ένα ζευγάρι με χειμερινό προφίλ και ένα ζευγάρι καλοκαιρινό.
Καλές οι τάπες και απαραίτητες το χειμώνα με τις λάσπες αλλά δεν χρειάζονται το καλοκαίρι σε στεγνό έδαφος,όπου μάλιστα καθιστούν το τρέξιμο σου προβληματικό.
Συνιστώ ανεπιφύλαχτα τα salomon sense mantra για καλοκαιρινά,είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.
Για χειμώνα όπου σε ενδιαφέρει κύρια η πρόσφυση-ασφάλεια κοίταξε κάποιο ζευγάρι με τάπες,όπως τα speedcross της salomon ή τα c lite της la sportiva.


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

A1200
Advanced Forum-Runner



258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  23:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με την μικρή μου εμπειρία μου θα σου πω μακριά απο adidas kanadia,μεσα σε ενα μήνα που δεν ειχα κάνει ουτε 20 χλμ ,σε μια ζόρικη διαδρομή με βράχια και απότομες κλίσεις έχασε κομμάτια απο τα δόντια ,για πατημένο χώμα και απλούς δασικούς ειναι μια χαρα αλλα μεχρι εκεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lewvwtas
Advanced Forum-Runner

Greece


402 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2014 :  00:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDROSG

Γνήσιο ή μπανάνα; Ακολούθησες τις συμβουλές αναγνώρισης γνησιότητας του Έχεθλου; Η μεγάλη πλάκα θα είναι οι "μπανάνες" salomon να αντέξουν στη Ζήρεια και να τα παίξουν τα γνήσια!!!
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.






Για πειτε πως καταλαβαινουμε αν ειναι μπανανα,εγω πηρα τα salomon speedcross 3 απο το spartoo.gr,μεχρι τωρα καλα παει το πραγμα και ειμαι ευχαριστημενος,ελπιζω να μην βγαλουν προβλημα.

Τω βίω μάχου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000